Paten

En Ucuz Paten Fiyatları

636 ürün gösteriliyor.
Paten fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Paten modelleri ve Paten fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Paten kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Delta, Busso, Vardem, Barbie, Voit. 636 adet Paten fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Decathlon Oxelo MF500 Siyah Mavi Yetişkin Hardboot Freeride Paten
Decathlon Oxelo MF500 Siyah Mavi Yetişkin Hardboot Freeride Paten
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Oxelo Fit 3 Si̇yah-Gri̇ Erkek Fitness Pateni
Oxelo Fit 3 Si̇yah-Gri̇ Erkek Fitness Pateni
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Delta DAS12 Hawai Urban Deluxe Paten
Delta DAS12 Hawai Urban Deluxe Paten
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Paten Nedir?

Paten en basit ve genel tanımıyla tekerlekli ayakkabılardır. Patenlerin de her üründe olduğu gibi çeşitleri vardır. Genel itibariyle dört adet tekerlek bulunur. Yetişkinlerde bu dört teker arka arkaya, çocuklarda ise bu dört teker iki tane önde iki tane arkada bulunur. Bunun genel amacı çocuklarda güvenliği ön planda tutmaktır. Yetişkinlerde ise hız esastır. Günümüzde bazı ayakkabılarda elle açılan küçük tekerlekler bulunmaktadır.

Paten çeşitleri nelerdir?

Paten alırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta, eğer ilk defa paten kullanacaksanız daha kolay kontrol edebileceğiniz ve daha yavaş gidecek bir paten modelini tercih etmeniz gerekmektedir. Patenler bu aşamada beş kategoride incelenebilir. Fitness patenler; daha çok spor yapma amacı ile düz zeminlerde kullanılmaktadır. Başlangıç için ideal olarak kabul edilen bu paten çeşidi aynı zamanda çocuk patenlerini de içine almaktadır. Urban patenler ise, fitness patenlere ek olarak daha engebeli zeminlerde de kullanılmaktadır. Slalom patenler; hızlı bir şekilde slalom yapabilme özelliğinden dolayı bu şekilde adlandırılmaktadır. Slalom patenlerin manevra kabiliyeti oldukça gelişmiştir ve topuklarında fren bulunmaz. Bu nedenle başlangıç için tavsiye edilmeyen modeller arasındadır. Agresif patenler özellikle rampalarda kaymak için idealdir. Tekerlekleri diğer paten modellerine göre daha küçüktür. Son olarak hız pateni ise; adından da anlaşılabileceği gibi mümkün olduğunca hızlı gidebilme amacıyla tasarlanmıştır. Tekerlekleri ise diğer paten modellerinden daha büyüktür.

Paten sporunun faydaları nelerdir?

Her sporun kendine has insan vücuduna sağladığı faydalar bulunmaktadır. Paten sporunun da insan sağlığına faydaları yadsınamaz. Patenin faydalarından en önemlisi vücuttaki yüksek fiziksel kondisyonu sağlaması ve kemikleri güçlendirmesidir. Denge ve koordinasyonu arttırması aynı zamanda da dayanıklılığı arttırması da bu faydalarından biridir. Paten kayarken kalori yakabilir ve esnekliğinizi de arttırabilirsiniz. Stresi azaltan sporlardan biri olan paten aynı zamanda dinç olmanızı da sağlamaktadır.

Paten kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Paten sporuna yeni başlayacaksanız öncelikle düz ve açık bir alan tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Patenlerinize alışmak için küçük adımlar atmanız size bu konuda avantaj sağlayacaktır. Paten yaparken mutlaka bileklik, dizlik, dirseklik ve kask koruma gibi güvenliğinizi sağlayacak ekipmanları da kullanmalısınız. Yokuş ve rampalardan inerken hızınızı ayarlamanız ve kendinize yeterince boşluk bıraktığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Bütün bunların dışında en önemlisi de paten yaparken mutlaka trafik kurallarına da uymanız gerekmektedir.

Paten Ne İçin Kullanılır?

Patenler genelde eğlence amacı ile kullanılır. Şehirlerde bulunan düz ve patene elverişli yerlerde özellikle gençler paten kullanmaktadırlar. Paten kullanacak kişiler genelde sırtl çantalarında ayakkabı bulundururlar. Paten eğlence amacı haricinde ulaşım amacıyla da kullanılabilir. Motorlu taşıt kullanmak yerine paten, bisiklet ya da kaykay kullanmak hem daha eğlenceli olabilir hem de daha sağlıklı olabilir. Ayak ve vücut tipinize göre bir paten markası ve modeli seçmeniz daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Paten, kaykay ya da bisiklet kullanırken kask, dizlik ve dirseklik takılmalıdır. Bu gibi teçhizatlar güvenliğiniz içindir. Bu gibi güvenlik teçhizatları yük veya bütçeye külfet olarak görülmemelidir. Bu güvenlik gereçleri kazalardan daha az etkilenmenizi sağlar. Patenler, paten parkurlarında nispeten daha güvenli ve daha eğlenceli bir deneyim sağlayabilirler. Paten parkurları, patenle yapılabilecek hareketlerin performansların maksimuma çıkmasını sağlarlar.

Paten Yapmak Riskli Midir?

Paten yapmak riskli gibi görünen bir aktivitedir. Paten yapmakta da her aktivitede bulunduğu gibi bazı riskler vardır. Paten yaparken oluşacak riskler çeşitli güvenlik materyalleriyle en aza indirilebilir. Dizlik, kafalık, dirseklik kullanılarak bir kaza ya da düşme anında hasarı minimuma indirebilir. Paten için kullanılan mekan da hem deneyim hem de güvenlik için önemlidir. Paten parkurları kullanmak hem zemin elverişinin maksimum olmasıyla hem de zevkli olmasıyla avantajlıdır.

Paten Fiyatları Nasıldır?

Her üründe olduğu gibi Cimri.com'da patenler için de geniş bir ürün ve fiyat yelpazesi bulunmaktadır. Genel itibari ile patenlerin fiyatları kırk ile dört yüz elli lira arasında değişmektedir. Paten seçerken önemli olan patenin fiyatının bütçenize zarar vermemesi ve patenin ihtiyaçlarınızı karşılamasıdır.