track source

Paten

Paten Fiyatları

430 Ürün gösteriliyor.
Paten fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Paten modelleri ve Paten fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Paten kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Barbie, Sunman, Delta, Vardem. 430 adet Paten fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Paten Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Paten markası:

En Çok İncelenen Paten Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Paten Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
14 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 430 Paten modeli içerisinde en ucuz Paten fiyatı 35.28 TL iken, en yüksek Paten fiyatı 4070.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Paten fiyatlarının ortalaması alındığında ise 14 Nisan 2021 tarihinde ortalama Paten fiyatı ise 198.35 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Decathlon Oxelo MF500 Siyah Mavi Yetişkin Hardboot Freeride Paten
Decathlon Oxelo MF500 Siyah Mavi Yetişkin Hardboot Freeride Paten
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Busso YX-119C Urban Siyah Paten
Busso YX-119C Urban Siyah Paten
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Oxelo Fit 3 Si̇yah-Gri̇ Erkek Fitness Pateni
Oxelo Fit 3 Si̇yah-Gri̇ Erkek Fitness Pateni
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Delta DAS12 Hawai Urban Deluxe Paten
Delta DAS12 Hawai Urban Deluxe Paten
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Paten

Özellikle bir zamanların gözde eğlence aracı olan patenler, yeniden pek çok insanın hayatında yerlerini alarak yolculukların en keyifli halini sunarlar. Patenler, her zaman eğlencenin ve egzersiz yapmanın bir araya gelmiş hali olarak kullanılsa da zaman zaman artan modasıyla daha çok tercih edilir hale gelirler. Son dönemlerde yeniden revaçta olan paten, her yaştan insana hitap eder ve keyif verir. Paten, sadece bir eğlence aracı olmaktan öte, spor ve egzersizleri de keyifle yapma imkanı sunar. Özellikle çocuk ve gençlerin tercihi olan paten, onları evlerden çıkarıp daha aktif kılarken bu zamanı keyifli geçirmelerini de sağlar. Bunun yanında, paten sürmek için gereken kas kullanımı, sportif bir aktivite içinde bulunma imkanı da sunar. Paten sürmek, zamanla geliştirilip manevra yaratıcı hareketler ve diğer meziyetler konusunda ustalaşmayı mümkün kılan bit aktivitedir. Özellikle, denge ve bacak kasları gelişimi konusunda büyük katkılar sağlar. İşe, alışverişe ya da herhangi bir yere giderken yollardan keyif alma ve bu süre zarfında zorlanmadan spor yapma imkanını bir arada bulundurur.

Paten Modelleri ve Özellikleri

Bir şehrin sokaklarında, ağaçlık bir parkta, deniz kenarında ya da bir pistte hızla akıp gitmenin kolay manevralarla kendinize yön vermenin keyfini yaşatan ve bu ortamların her biri için uygun donanımlara sahip olan farklı paten modelleri bulunur. Birçok farklı zeminde, spor ya da eğlence gibi çeşitli amaçla kullanılabilen bir araç olduğu için çok sayıda farklı paten modeli mevcuttur. Bunlardan biri, daha çok spor amaçlı kullanılan fitness patendir. Düz zeminler, sahil yolu gibi yollarda kullanıma uygundur. Aynı zeminlerde kullanılmakla birlikte, daha zorlu ve engebeli yollar için de uygun olan bir diğer paten modeli, urban paten modelidir. Bu paten modelinde topuk freni yoktur. Profesyonelden ziyade başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için uygundur. Manevra özelliğinin yüksek olmasıyla öne çıkan bir model ise slalom paten modelidir. Yine başlangıç seviyesi için uygun olan bu paten, manevra gerektiren yollarda daha yoğun güvenlik sağlar. Paten sürmek için pistleri tercih eden ve bunu sadece ulaşım amaçlı değil aktivite ya da iş olarak gören kullanıcılar için uygun olan bir modelse agresif patendir. Rampalarda kaymak ve rampa atlayışları yapmak için ideal konfor sağlar. Paten modelleri arasında çokça tercih edilen bir diğer model ise hız patenidir. Daha fazla enerji sarfiyatı gerektirir ancak büyük tekerlekleri sayesinde daha hızlı yol kat etmeyi sağlar. Patenlerde, teker çapı arttıkça hız artar. Patenler özellikle çocuklar ve gençler tarafından tercih edilir. Paten üreticileri de bu durumdan dolayı çocukların güvenliğini ve fizyolojilerini göz önünde bulundurarak çocuk pateni modeli üretirler. Daha çok düz zeminler için uygun olan çocuk pateni modeli, fitness paten modeliyle benzerlik gösterir. Çocukların hızla gelişen bedenleri dolayısıyla farklı numaralara ayarlanabilir patenlerdir. Çocukların ilgisini çekecek ve onları teşvik edecek biçimde canlı renk skalasına sahiptirler. Çocuğunuzun keyif alarak spor yapmasını, aynı zamanda da bir meziyet kazanmasını diliyorsanız; mavi, turuncu, kırmızı, pembe paten renklerinden birini tercih ederek ona hoş bir hediye verebilirsiniz. Patenler topuk frenleri olanlar ve olmayanlar olarak iki farklı çeşitte bulunurlar. Manevra özelliğiyle öne çıkan patenlerde topuk freni yoktur çünkü hareket kabiliyetini azaltan bir etkiye sahiptirler.

Paten Fiyatları

Sokaklarda daha sık görmeye başlanan genç ve çocukların gözdesi paten, çoğu zaman hobi amaçlı kullanılsa da teknik bir üründür. Dolayısıyla patenin içinde ve dışında kullanılan malzemeler, bu malzemelerin kalitesi ve güvenliği önem arz eder. Yaygın bir eğlence ve spor aracı olduğu için her bütçeye uygun paten bulmak mümkündür. Ancak sürüş keyfi ve kişi güvenliği açısından kaliteli bir paten almak önemlidir. Patenin bot kısmı, taban özellikleri, kayış kalitesi ve tekerlek malzemesi sürüş kalitesini etkilediği gibi fiyat üzerinde de farklılıklar yaratır. Paten fiyatlarını etkileyen başka hususlar da vardır. Alınacak patenin kullanım amacı doğrultusunda modeli değişir. Değişen modelle birlikte patenin teknik özellikleri de farklılaşır ve bu durum, paten fiyatları üzerinde etkili olur. Hobinin yanı sıra bir spor dalı da olması sebebiyle farklı seviyelere sahip patenler vardır. Başlangıç seviyesi için tasarlanmış bir paten ile profesyonel seviyedeki bir paten, farklı fiyatlara sahip olabilir. Birçok farklı paten üreticisi marka bulunur. Paten markası, fiyatlar üzerinde etkili bir unsurdur.

Paten Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her yaştan dinamik insanın kullanabileceği, eğlenceyi ve sporu bir araya getiren patenleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Paten satın alırken, öncelikle kullanım amacının belirlenmesi gerekir. Ulaşım aracı olarak kullanılacak bir patenin teknik özellikleri ile paten sürmenin inceliklerinin öğrenileceği ya da uygulanacağı bir patenin özellikleri oldukça fark barındırır. Bunun yanında, paten sürülecek zeminin de iyi belirlenmesi gerekir. Kullanım amacı ve sürüş yapılacak zemin doğrultusunda topuk freni, tekerlekler gibi farklılaşan teknik özelliklere göre paten seçimi yapmak en doğrusu olur. Örneğin; hız yapmaya müsait bir paten için büyük tekerlekli patenler tercih edilmelidir. Tekerleklerin çapı kadar malzemesi de seçim yaparken öne çıkan hususlardan biridir. Yumuşak tekerlekli, sert tekerlekli ve silikon tekerlekli paten olarak farklı paten modelleri bulunur ve her biri farklı zeminler için üretilir. Sürüş yapılacak zemine göre yol tutuşu sağlayan, darbe azaltıcı etkisi olan ya da güvenli ve kolay manevraya izin veren tekerlek malzemeleri seçilmelidir. Paten satın alırken dikkat edilecek bir diğer konu seviyedir. Başlangıç seviyesine sahip bir kullanıcının kendi seviyesine uygun bir paten seçmesi, sürüş ve güvenlik açısından önem arz eder. Bunun yanında fiziksel özellikleriniz de paten seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Size en uygun özelliklere ve fiyatlara sahip pateni cimri.com üzerinden bulabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery