Paten

Paten Fiyatları

487 Ürün gösteriliyor.
Paten fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Paten modelleri ve Paten fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Paten kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Barbie, Delta, Vardem, Altis. 487 adet Paten fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Decathlon Oxelo MF500 Siyah Mavi Yetişkin Hardboot Freeride Paten
Decathlon Oxelo MF500 Siyah Mavi Yetişkin Hardboot Freeride Paten
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Oxelo Fit 3 Si̇yah-Gri̇ Erkek Fitness Pateni
Oxelo Fit 3 Si̇yah-Gri̇ Erkek Fitness Pateni
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Delta DAS12 Hawai Urban Deluxe Paten
Delta DAS12 Hawai Urban Deluxe Paten
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Paten

Özellikle yaz aylarında hem küçükler hem de yetişkinler açık havada yapabilecekleri eğlenceli, güzel ve canlandırıcı faaliyetleri tercih eder. Havaların ısınmasıyla birlikte sahil kenarı ya da park gibi alanlarda daha çok vakit geçirilir. Buralarda yapılacak etkinlik seçeneği de fazlasıyla geniştir. Bunların en başında ise paten kaymak gelir. Kaskı, dizliği ve tekerlekli pateni ile set halinde kullanabileceğiniz ürün ile dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Paten en kolay ve genel olarak tanımıyla tekerlekleri olan ayakkabılardır. Patenlerin de her türlü üründe olduğu gibi çok farklı çeşitleri de vardır. Genel olarak dört adet tekerlek bulunur. Yetişkinlerde bu dört tekerlekli patenler tek sıra halinde arka arkaya, çocuklarda ise bu dört teker iki tane önde iki tane arkada olmak üzere dengeyi sağlamak amacı ile yan yana bulunur. Bu dizilimin genel amacı tabii ki çocuklarda güvenliği ön planda tutmaktır. Özellikle de çocuklar için daha çok eğlence, daha çok keyif, daha çok oyun ve daha çok hız anlamlarını içerir. Paten çeşitleri söz konusu olduğunda yetişkinler için de eğlence ve keyif dışında ciddi bir hobiyi ya da profesyonel bir sporu ifade edebilir. Kısaca paten modelleri aslında kızaklı ve tekerlekli olarak ayrılabilir; kızaklı paten modelleri artistik patinaj olarak bilinen buz pateni, hokey gibi buz sporlarında kullanılırken; iki tekerlekli patenler ya da dört tekerlekli patenler de düz ve tercihen beton bir zeminde verimini en yükseğe çıkarır.

Paten Modelleri

Paten modelleri, sokak pateni ve salon pateni olmak üzere iki farklı amaç için üretilir. Sokak patenlerinin tekerleri daha yumuşak bir malzeme olan kauçuktan üretilir ve silikonlu patenler olarak bilinir. Salon patenleri ise genellikle ahşap salon zemininde sürülmek üzere tasarlandığı için ahşap malzemeden üretilen tekerlere sahiptir. Paten sporunu yapmak eğlenceli olduğu kadar sıkça düşüp kalkmaya da sebep olduğu için dikkat gerektiren bir spordur. Kazalara önlem alabilmek için mutlaka kask, dirsek ve diz korumaları gibi koruma ekipmanlarını takmak çok önemlidir ve bu ekipmanlar tehlikeleri de en aza indirir. Paten modelleri genel olarak bakıldığında yaklaşık olarak 5 ana kategoride incelenebilir. Bu modellerden ilki olan fitness patenleri; daha çok spor yapma amacı ile kullanılır ve genellikle düz zeminlerde sürülür. Bu model paten sporuna başlangıç için oldukça uygun bir seçenek olarak kabul edilir ve bu paten çeşidi aynı zamanda çocuk patenlerini de kendi kategorisi içine alır. Urban adı verilen patenler ise, fitness patenlere göre daha engebeli ve zorlu zeminlerde de kullanılır. Slalom paten çeşitleri ise hızlı bir şekilde slalom yapabilme özelliği sayesinde bu adı almışlardır. Slalom patenlerin amacına uygun olarak manevra kabiliyetleri son derece gelişmiştir ve bu modellerin topuklarında fren bulunmaz. Bu nedenle slalom patenler bu spora başlangıç için tavsiye edilmeyen modeller arasında yer alır. Diğer bir çeşit olan agresif patenler özellikle patenlere uygun olarak dizayn edilmiş rampalarda kaymak için uygundur. Bu modellerin tekerlekleri diğer paten modellerine göre daha küçüktür. Son model olan hız pateni ise adından da anlaşılabileceği gibi mümkün olduğunca hızlı gidebilme amacıyla tasarlanan modellere verilen isimdir. Bu modellerin tekerlekleri ise daha hızlı gitmeyi sağlaması amacı ile diğer paten modellerine göre daha büyük bir tasarıma sahiptir. Her paten başlangıç için uygun değildir. Örneğin; slalom paten modelleri başlangıç seviyesi için önerilmez. Kendinizi geliştirdikten sonra ve bu spora devam etmek istediğinize kesin karar verdiğinizde ister slalom paten ister hız pateni isterseniz de urban paten modellerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. 

Paten Fiyatları

Her üründe olduğu gibi eğlence ve spor amacı güden patenler için de geniş bir ürün ve fiyat yelpazesi bulunur. Genel olarak paten fiyatları çeşidine göre değişim gösterir. Öncelikle salonlarda kullanılacak modeller ile açık havada kullanıma uygun olan modeller arasında belirli bir fark bulunur. Her ikisinin üretiminde kullanılan materyaller tamamen farklıdır. Dayanıklılığı, dizaynı ve tasarımları değiştiğinden dolayı fiyatları da birbirinden ayrılır. Çocuklar ve yetişkinler için üretilen seçenekler arasında da aynı farkı görebilirsiniz. Çünkü her iki kullanıcının vücut dinamikleri birbirinden farklıdır. Çocuklar daha hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı onlara uygun hassas materyaller kullanılır. Bu da fiyatların belirlenmesinde dikkate alınan en önemli detaydır. Yetişkinlerin profesyonel eğilimlerine uygun olarak hazırlanan ürünler ise bir üst segmentte yer alır. Başlangıç seviyesine özel olan modeller ise görece daha uygun fiyatlıdır. Örneğin; tekerlekleri diğer paten çeşitlerine göre büyük olan hız patenleri kullanıcının çok hızlı gitmesine olanak sağlar ama bu paten modelleri başlangıç seviyesi için önerilmez. Sizin için en uygun paten modelini sizin seçmeniz gerekir çünkü sizin seviyenizi ve yeteneğinizi sizden iyi bilen yoktur. Bu seçiminiz sırasında da mutlaka bütçenizi dikkate almanız gerekir. Eğlenceyi en iyi şekilde yakalayabileceğiniz patenleri satın almadan önce cimri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Hem kendinize hem de çocuklarınıza uygun modelleri çok kısa bir süre içerisinde bulabilirsiniz. Aynı sayfa üzerinden fiyatları karşılaştırarak bütçeniz için karlı seçimler elde edebilirsiniz. Cimri.com sayfasından kullanıcı yorumlarını da okuyarak sizin için en doğru ürünlere karar verebilirsiniz. 

Paten Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Paten satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta olarak; paten kullanma tecrübenizdir. Eğer ilk kez paten kayacaksanız daha kolay kontrol sağlayabileceğiniz ve diğerlerine nazaran daha yavaş gidecek bir paten modelini tercih etmeniz sizin için daha olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Eğer siz de paten yapmaya ilgi duyuyorsanız ve çok profesyonel çalışmadan eğlence amacıyla amatör olarak paten ile uğraşmak istiyorsanız başlamadan önce bilmeniz gereken bazı önemli noktalar ve spora başlamadan önce temin etmeniz gereken belli başlı ekipmanlar vardır. Paten sürerken alışma süreci boyunca da ilerleyen zamanlarda da hızınızı ayarlamakta güçlük çektiğiniz durumlar olabilir. Bu durumlarda doğal olarak dengenizi kaybedebilir, düşebilir ve kendinizi yaralama ihtimali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tarz durumlarda fiziksel zararı en aza indirmek ve yaralanmanın önüne geçmek adına belli başlı paten aksesuarları almanız gerekir. Bu aksesuarların başlıca parçaları paten kaskı, dizlikler ve dirsek gibi yerler için eklem bölgesi koruyucuları, paten ayakkabıları gibi mutlaka edinmeniz gereken aksesuarlardır. Bir diğer yandan da satın alacağınız paten markasının da yapacağınız spor için önemi büyüktür. En çok tavsiye edilen paten markalarından yeni başlayanlar için ideal ürün olarak nitelendirilen ürünleri tercih etmeniz sizin daha keyifle bu sporu yapmanızı sağlayacaktır. Ne kadar kaliteli ve kullanışlı bir paten tercih edip kullanırsanız performansınız da o kadar olumlu olacaktır. Paten alışverişinden önce kendi paten kayma seviyenizi belirlemeniz ve patenleri hangi amaçla aldığınızı bilmeniz çok önemli bir faktördür. Eğer kararsızlık yaşıyorsanız siz de çeşitli paten modelleri arasından, çocuk paten ve yetişkin paten kategorilerine göz atabilir, size en uygun olduğunu düşündüğünüz modeli seçebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery