Paten Kaykay Scooter

En Ucuz Paten Kaykay Scooter Fiyatları

1247 ürün gösteriliyor.
Paten Kaykay Scooter fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Paten Kaykay Scooter modelleri ve Paten Kaykay Scooter fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Paten Kaykay Scooter kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Paten, Scooter, Kaykay-Paten Kaskı, Kaykay, Buz Pateni. 1247 adet Paten Kaykay Scooter fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
DELTA KML-2008 Skateboard Kaykay
DELTA KML-2008 Skateboard Kaykay
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Paten, Kaykay, Scooter Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Paten, tüm zeminlerde kaymaya yarayan tekerlekli ayakkabı olarak tanımlanmaktadır. Patenler 5 gruba ayrılmaktadır. Fitness pateni, genellikle spor yapmak için sahilde düz zeminlerde kullanılan patenlerdir. Urban paten, hem düz hem de engebeli yollarda kullanılabilmektedir. Slalom paten, manevra özelliği sayesinde slalom yapabilmek için üretilmiştir. Agresif paten, rampa ve tırabzanlardan atlamak için ideal olan paten türüdür. Hız pateni ise adından anlaşılacağı gibi hız yapmak için kullanılan patenler arasında yer almaktadır. Ayrıca dört tekerliği tek sıra halinde olan patenler yetişkinler için kullanılırken iki tekerlek önde iki tekerlek arkada olan patenler çocuklar için üretilmiştir. Kaykay, altında tekerlekler bulunan ve bu şekilde kaymaya yarayan tahta ya da plastik ürünlerdir. Çeşitleri kendi arasında elektriksiz ve elektrikli olarak ayrılmaktadır. Elektrikli olan kaykaylara hoverboard denmektedir. Scooter, basit bir anlatımıyla kaykayla aynı tanımdadır fakat tek farkı scooterlarda ellerinizi koyabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Paten, Kaykay ve Scooter Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Paten, kaykay ve scooter kullanırken öncelikle güvenlik setleriyle birlikte kendinizi güvence altına almalısınız. Denge kurularak sürebildiğiniz bu ürünler için dizlik, kask ve dirseklik gibi aksesuarları da kullanmalısınız. Uygun alanları seçmelisiniz ve yüksek sesle müzik dinlememelisiniz. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanılmamalıdır.

Paten, Kaykay ve Scooter Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Paten, kaykay ve scooter kullanımı yüksek kondisyon ve dayanıklılık sağlamaktadır. Tamamen dengeye yönelik sporlar olduğu için enerji tüketimine de yardımcı olmaktadır. Açık havada yapıldığı için efor sarfetmenize ve fazlalıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Gün ya da hafta içinde yaşadığınız stresten uzaklaşmanıza fayda sağlayacaktır.

Paten Kullanmaya Yeni Başlayan Ne Yapmalı?

Öncelikle ayak numaranıza uygun olan bir pateni satın almalısınız. Paten sizi ne sıkmalı ne de bol durmalıdır. Eğer yanlış numara alırsanız ayaklarınız rahatsız olacak ve dengede durmakta zorlanacaksınız. Kullanmaya başlamadan önce pateni oturarak giymeniz önerilmektedir. Bilekler çok fazla sıkılmamalı ve kan dolaşımınız rahat olmalıdır. Dengede durmanızın kolay olması için ilk etapta ayakta “V” şeklinde durmalısınız. Dengeniz bozulduğu anda öne eğilerek elleriniz dizlerinize koyabilir ve bekleyebilirsiniz.

Paten, Kaykay ve Scooter Nasıl Temizlenmelidir?

Nemli bir bez ya da ıslak mendil yardımıyla temizliğinizi yapabilirsiniz. Farklı kimyasal maddeler kullanmamanız önerilmektedir. Temizlikte kimyasal madde kullandığınız zaman ürünleri tahriş etmekte ve kullanmanızı zorlaştırmaktadır.

Paten, Kaykay ve Scooter Güvenliği İçin Ne Yapmalıyım?

Güvenlik aksesuarları satın almanız spor yaparken kendinizi güvende hissederek daha da mutlu olmanızı sağlayacaktır. En önemli ürünlerden biri olan dirsek, diz ve bilekleri tercih edebilirsiniz. Herhangi bir olumsuzluk ya da denge kaybında yere düştüğünüz zaman yaralanmanızı engelleyecek ürünler arasında yer almaktadır. Ayrıca başınıza alabileceğiniz darplara güvenlik kasklarıyla birlikte engel olabilirsiniz.

Paten, Kaykay ve Scooter Fiyat Aralıkları Nedir?

Paten, kaykay ve scooter modelleri, özellikleri ve markalarına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyat aralıkları yoktur. Sizde ilgilenmek istediğiniz ya da hobi olarak ilgilendiğiniz paten, kaykay ve scooter çeşitlerini sıralayıp bütçenize en uygun fiyatı belirleyerek alışverişe başlayabilirsiniz.