Buz Pateni

Buz Pateni Fiyatları

55 Ürün gösteriliyor.
Buz Pateni fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Buz Pateni modelleri ve Buz Pateni fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Buz Pateni kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Cosfer, Tempish, Jackson, Edea, Graf. 55 adet Buz Pateni fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Buz Pateni Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Buz Pateni markası:

En Çok İncelenen Buz Pateni Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Buz Pateni Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 55 Buz Pateni modeli içerisinde en ucuz Buz Pateni fiyatı 54.28 TL iken, en yüksek Buz Pateni fiyatı 9503.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Buz Pateni fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Buz Pateni fiyatı ise 2284.85 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Buz Pateni Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Voit 3171 Kuru Kafa Mavi Kaykay
Voit 3171 Kuru Kafa Mavi Kaykay
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Buz Pateni

İnsanlar esasen 14. yüzyıldan bu yana patenle kayıyor. Artistik buz pateninin bir dal olarak ortaya çıkışının ise 18. yüzyıla dayandığı söylenebilir. Buz pateni hem bir sanat dalı hem de bir spor dalı olarak görülebilir. Temel olarak altları keskin bıçaklı ayakkabılar yardımıyla buz üzerinde kaymayı kapsayan bir aktivitedir. Dünya çapında turnuvaları düzenlenen, müzik ve dansla birleştiği için oldukça estetik de bir yan barındıran bu spor dalı için başta ayakkabılar olmak üzere özel kıyafetler ve iyi bir eğitim gerekir. Profesyonel bir sporcu olmaya niyetli olsun olmasın buz üzerinde olmak herkesin mutlaka deneyimlenmesi gereken bir aktivitedir. Bu yüzden her yaşa, her deneyim düzeyine ve her bütçeye uygun buz pateni ayakkabıları üretilir. Buz pistleri hemen hemen her şehirde alışveriş merkezlerinde, tema ve eğlence parklarında bulunabilir. Daha profesyonel pistlerden ise devlet veya özel spor salonları aracılığıyla faydalanılabilir.

Buz Pateni Modelleri ve Özellikleri

Buz pateni hem çocuklar hem de yetişkinler arasında rağbet gören bir spor dalıdır. Bu işe profesyonel olarak devam etmek isteyenler küçük yaşlardan itibaren eğitim almaya başlarlar. Bu yüzden neredeyse yürümeyi öğrenecek kadar küçük yaştaki çocuklar için bile buz pateni ayakkabıları üretilir. Çocuklar ve yeni başlayanlar için üretilen patenlerde bıçak keskinliği azaltılmıştır. Bu hem kullanımda kolaylık sağlar hem de ilk aşamadaki güvenliğiniz için gereklidir. Çift bıçaklı patenler de yine bu iki grup kullanıcı için uygun olacaktır. Profesyonel kullanıcılar için de daha keskin ve ince bıçaklara sahip ayakkabılar önerilir. Ortalama bir patenin bıçağı 3 milimetre civarında olsa da ileri seviye sporcular için bu rakam çok daha düşüktür. Özel tasarlanan bu bıçaklar sayesinde basınç artırılmış olur, sporcu daha keskin dönüşler yapabilir ve daha zorlu figürler üzerinde çalışabilir. Buz pateni markaları da bu iki gruptan birine yoğunlaşan üretimler yapıyor olabileceği gibi iki gruba da hitap eden geniş skalada üretimler de yapıyor olabilir. Patende seviye atladıkça her seferinde yeni bir ayakkabı almak maliyetli bir iş olabilir. Bu yüzden bazı markalar paten botunu ayrıca da satar. Bu sayede ayağınıza oturan ve alışık olduğunuz botunuzdan vazgeçmeden yalnızca arızalanan bıçakları değiştirerek veya seviye atladıkça daha yüksek kaliteli bıçaklar satın alarak ilerlemenize devam edebilirsiniz. Kızak yeri kavramanız ve kıvrak hareketlere olanak vermesi açısından ne kadar önemli bir parçaysa patenin bot kısmı da ayağınızı sağlam kavraması ve bu sayede dengede kalabilmeniz açısından oldukça önemli bir parçadır. Ayağınızın bot içindeki sabit duruşu ikili veya üçlü olabilen klipsler veya bağcıklar yoluyla sağlanır. Ayağınızı sağlam kavrayan bir bot burkulma ve düşme gibi kazalar yaşama ihtimalinizi azalttığı gibi hareketlerinizi daha sağlam ve güvenle yapabilmenize olanak tanır. Buz pateni modelleri kadın ve erkek için çok farklılık göstermese de genelde olimpiyatlarda da kullanıldığı gibi kadın sporcular için beyaz, erkek sporcular için siyah paten ayakkabılar üretilir. Çocuklar için olan ürünlerde daha geniş bir renk skalası bulmak mümkündür. 

Buz Pateni Fiyatları

Buz pateni fiyatları üzerinde etkili olan en önemli faktör patenin hangi seviye kullanıcıya göre üretildiğidir. Daha ileri seviyelerdeki kullanıcılar için mesela artistik buz pateni için üretilen ayakkabılar daha iyi hareket kabiliyetine olanak sağlayacak şekilde özel tasarlanmış bıçaklara sahiplerdir. Bu yüzden amatörlerin kullandığı modellerden çok daha yüksek fiyatlara satılmaları mümkündür. Bazı durumlarda paten botu ve bıçağının ayrı ayrı satıldığı da olur. Bu gibi durumlarda botunuzla alakalı bir probleminiz yoksa seviyeniz ilerledikçe yalnızca bıçağı değiştirmek maddi olarak tasarruf etmenize olanak verir. Bunun dışında marka da buz pateni fiyatları üzerinde etkili olan bir faktördür. Çoğu markanın ürünü Türkiye’ye ithal geldiğinden döviz kurlarından etkilenir. Aynı zamanda markanın piyasadaki itibarı ve ürün kalitesi de farklı fiyat politikaları izlemesine sebep olabilir. Buz patenlerini genelde spor marketlerde ve online web sayfalarında bulabilirsiniz. Zamana göre değişiklik gösterse de çoğunlukla online mecraların daha avantajlı fiyatlarla satış yaptığını söylemek mümkündür. Bütçenize uygun olan buz patenine karar vermek için cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. 

Buz Pateni Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Buz pateni buz pisti üzerinde yapılan bir spor olduğundan mekanın soğukluğunu tahmin etmek zor olmayacaktır. Öte yandan sürekli hareket halinde olan vücudunuz ise sıcaktır ve terlemeye meyillidir. Bu tezat bedeninizde ve ayaklarınızda rahatsızlık oluşturabilir. Bu da keyifli bir etkinlikten aldığınız keyfi baltalayabilir. Bu yüzden buz pateni özellikleri arasında mutlaka iyi ısı yalıtımı ve hava geçirgenliği göstergelerini aramalısınız. Buz pateni sporunda hangi seviyede olduğunuz da seçeceğiniz ayakkabı üzerinde etkilidir. Uzun yıllardır bu sporla uğraşıyorsanız artık daha keskin bıçaklara sahip modeller tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha keskin dönüşlerde ve daha kusursuz figürlerde başarı elde edebilirsiniz. Buna karşın başlangıç seviyesinde iseniz keskin bıçaklar buz üzerinde hareket etmenizi zorlaştıracaktır. Hangi seviyede olursanız olun dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri ayakkabının boyutu ve ayağınıza tam oturmasıdır. Günlük hayatta kullandığınız ayakkabı numarasından ve ürün açıklamalarındaki beden tablosundan yararlanarak ayağınıza tam oturacak boyutu tercih etmelisiniz. Bu husus hem güvenliğiniz açısından hem de sporu daha başarılı ve rahat icra edebilmeniz açısından atlanmaması gereken bir noktadır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery