Kaykay-Paten Güvenlik Seti

Kaykay-Paten Güvenlik Seti Fiyatları

21 Ürün gösteriliyor.
Kaykay-Paten Güvenlik Seti fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kaykay-Paten Güvenlik Seti modelleri ve Kaykay-Paten Güvenlik Seti fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kaykay-Paten Güvenlik Seti kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Sunman, Delta, Disney, Asya Oyuncak. 21 adet Kaykay-Paten Güvenlik Seti fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kaykay-Paten Güvenlik Seti Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kaykay-Paten Güvenlik Seti markası:

En Çok İncelenen Kaykay-Paten Güvenlik Seti Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kaykay-Paten Güvenlik Seti Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 21 Kaykay-Paten Güvenlik Seti modeli içerisinde en ucuz Kaykay-Paten Güvenlik Seti fiyatı 11.95 TL iken, en yüksek Kaykay-Paten Güvenlik Seti fiyatı 149.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kaykay-Paten Güvenlik Seti fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kaykay-Paten Güvenlik Seti fiyatı ise 42.36 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kaykay-Paten Güvenlik Seti Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Voit 3171 Kuru Kafa Mavi Kaykay
Voit 3171 Kuru Kafa Mavi Kaykay
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kaykay ve Paten Güvenlik Seti

Genel olarak paten seti; paten kaskı, paten eldiveni, koruyucu set ve diz dirsek koruyucu malzemelerden oluşur. Her bir parçanın ayrı bir özelliği vardır. Bu ürün patenle ya da kaykayla gezerken, vücudun ilgili parçalarını korur. Bu yüzden kaliteli malzemelerden üretilirler. Sert çarpmalara karşı oldukça dayanıklıdırlar ve darbe emme özellikleri bulunur. Oldukça güvenli bir şekilde kaykay ve paten güvenlik ürünleri ile paten ya da kaykay sürebilirsiniz. Güvenlik, bu tür ürünlerde sağlanması gereken, olmazsa olmaz özelliklerin başında gelecektir. Kaykay sürerken ya da paten sürerken güvenlik önlemlerini almamız gerekir. Bu güvenlik önlemlerini kaykay ya da paten seti ile birlikte sağlayabilirsiniz. Kaykay ve paten seti ile birlikte güvenliğii sağlayabilir, bütün güvenlik önlemlerini alabilirsiniz. Bu nedenle şartlardan birincisi olan güvenlik önlemlerini bu sayede sağlayabilirsiniz.

Kaykay ve Paten Güvenlik Seti Çeşitleri

Birçok paten koruyucu set modellerini cimri.com sitesinde görebilirsiniz. Farklı renk ve özellikteki bu koruyucu setlerden mutlaka bir tane edinmelisiniz. Özellikle çocuklarınızın güvenliği için satın almanız yararlı olacaktır. Kaykay ve paten güvenlik setleri; small, medium ve large olmak üzere üç farklı ebatta satılır. Small ebadına sahip olanları 9 yaşına kadar olan çocuklar kullanabilir. Özellikle başlık ayarlanabilir ve kafa yapısını saran niteliktedir. Medium ebadında olan güvenlik setleri 10-15 yaş aralığında olanlar için uygundur. Large ebadında olanlar ise 16 yaş ve üstü herkes tarafından kullanılabilir. Yine de bu setler kişilerin beden ölçülerine göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden bu tür ürünleri satın almadan önce ebatlarını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Özellikle gelişme çağında olan çocuklar paten takımı kullanmayı tercih ederler. Paten takımında; kask, dizlik ve dirsek koruyucu parçalar bulunur. Diz ve dirsek koruyucuların içinde darbe emici yastıklar bulunur. Ayrıca diz koruyucu ile diz arasında küçük bir boşluk bulunur. Bu boşluğun amacı, darbe sırasında doğrudan dizin yere temasını önlemektir. Aynı fonksiyon, dirsek koruyucu için de geçerlidir. Normalden biraz fazla kiloya sahip kişiler için özel ebatlara sahip koruyucu ekipmanları satın alınabilir. Bu tür ekipmanları da cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Güvenlik önlemleri için paten kaykay bisiklet koruyucu set kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle koruyucu başlıkların kafaya sıkıca oturması sağlanmalıdır ancak çok sıkılmamalıdır çünkü kan akışı engellenebilir. Dirsek ve diz koruyucularında sıkıştırma mandalı bulunur. Aynı şekilde çok sıkmadan ve gevşek olmadığını kontrol ederek, mandalları sabitlemek gerekir çünkü düşme anında gevşek olan ekipmanlar size fayda sağlamayacaktır. Çarpmanın şiddetiyle savrulacaklardır. Genel olarak kaykay ve paten güvenlik seti çocukların kullanımı için cırt cırtlı olarak tasarlanır. Böylece takması ve sökmesi kolaylaşır. Bu yüzden bu cırt cırt yerleri sudan ve nemden uzak tutulmalıdır. Yoksa yapışkanlık özelliklerini kaybedebilirler.

Kaykay ve Paten Güvenlik Seti Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Paten sürerken güvenliği sağlayan paten kaskı, başı darbelere karşı korur. 2003 yılında dünya genelinde yapılan bir araştırma, paten ya da kaykay kullanırken kask takmanın ne kadar önemli olduğunu anlamamızı sağladı. 2003 yılında kask giyenlerin sayısı dünya genelinde %25 iken 2013 yılında bu oran %70’e yükseldi. Sebebi ise paten ya da kaykay kullanırken özellikle kafa üstü düşmelerde ciddi yaralanmaların meydana gelmesidir. Güvenlik konusunda farkındalığın artmasıyla birlikte, daha fonksiyonel kask dizaynları gerçekleştirildi. Yeni nesil kasklar daha hafif, ergonomik olarak kafa yapısına uygun ve içlerinde darbe emici yastıklar barındırır. Klasik kasklarda darbe emici yastıklar olmadığından dolayı, kafaya gelebilecek bir darbeyi tam olarak engelleyemezler. Her ne kadar kask olmadan meydana gelen hasar olmasa da, yine de ciddi travmaların önüne geçemezler.

Bir diğer güvenlik aparatı paten dizlik ürünüdür. Hızla giden bir nesne üzerinde düşme sırasında, dengeyi sağlamak için dizler bükülür ve eller yere doğru uzatılır. Bu yüzden düşmelerden ya da çarpmalardan en önce diz kapakları ve eller etkilenir. Paten ya da kaykay kullanırken bu yüzden dizlik takmak önemlidir. Diz kapağına gelebilecek sert bir darbe, diz kapağının içinde bulunan ve diz eklemlerini oynatmayıi sağlayan sıvının dengesinin bozulmasına neden olabilir. Bu durum sonucunda da yürüme ve eklemleri oynatamama sorunları ortaya çıkabilir. Güvenliği sağlayan paten eldiveni düşme sırasında derinin soyulmasını ve zarar görmesini engeller. Çünkü düşme sırasında refleks olarak eller yere doğru uzatılır. Bu yüzden sert düşmelerde önce darbeyi eller ve dizler alabilir. Dizleri ve dirsekleri koruyan diz dirsek koruyucu, arkaya doğru olan düşmelerde dirsekleri korur. Kaykay ya da patenle yaşanan kazaların birçoğu sırt üstü düşme ile sonuçlanır. Dengeyi sağlamak adına olay sırasında el üstü düşmek için dirsekler kırılır. Bu durumda yer ile temas riski artar. Asfalt ve beton gibi yüzeylerde düşme ciddi yaralanmalara neden olabilir. Dirsek koruyucu kullanıldığı zaman düşmeden kaynaklanan yaralanma riski en aza indirgenmiş olur.

Kaykay ve paten güvenlik setlerinde bulunan parçaların içinde darbe emici yastıklar bulunur. Bu yastıkların korunması önemlidir. Sert yüzeyler bir tür koruyucu boya ile kaplanmıştır. Ancak doğrudan güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Çünkü koruyucu boyanın solmasına neden olabilir. Paten sürerken güvenlik sağlayıcı özellikleri olan paten ve koruyucu set bakımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu temizliktir. Sabun ve ılık suyla koruyucu setlerin bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Hafif nemli bir bezle düzenli olarak silmeniz faydalı olacaktır.

Kaykay ve Paten Güvenlik Seti Fiyatları

Bununla birlikte kaykay ve paten güvenlik seti hesaplı fiyatlara web sayfamızdan bakabilirsiniz. Sitemizde birçok markanın ürünlerini bir arada görebilir ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Her yaşa ve bütçeye uygun güvenlik setlerini uygun fiyata satın almak istiyorsanız mutlaka cimri.com sitesini ziyaret etmelisiniz. Fiyatları belirleyen faktörlerden olan kalite, arttığında fiyatı da arttırıcı etki gösterir. Bu nedenle kalite anlamında ürün incelemesi ve karşılaştırması yaparak bu hususta en iyiyi sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte dayanıklılık ve güvenlik önlemleri de fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alır. Marka maliyetleri genel olarak fiyatları arttırıcı etki gösterir. Rekabet durumu, fiyatlar üzerinde azaltıcı etkiye sahiptir. Cimri.com aracılığı ile fiyat karşılaştırması ve araştırması yapabilir, fiyat unsurunu iyileştirebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery