track source

Kaykay

En Ucuz Kaykay Fiyatları

169 ürün gösteriliyor.
Kaykay fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kaykay modelleri ve Kaykay fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kaykay kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Vardem, Busso, Voit, Altis, Cosfer. 169 adet Kaykay fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
DELTA KML-2008 Skateboard Kaykay
DELTA KML-2008 Skateboard Kaykay
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Kaykay Nedir?

Genellikle gençlerin boş zamanlarında eğlenmek için başvurdukları eğlence araçlarından biri de kaykaydır. Günümüzde dışarıya yönelik vakit geçirmelerin çoğunda gençler scooter, bisiklet vb. eşyalara başvururken kaykay da popüler olarak kullanılan eğlence araçlarından biridir. Genel modeli itibariyle 4 plastik tekerin üzerine konumlandırılmış zımpara yüzeye sahip ve dikdörtgen şeklinde olup kısa kenarları yuvarlaklaştırılmış bir tahtadan ibarettir. Amacı üzerinde dengeyi sağlayarak ileri doğru hareket edebilmek. Ayrıca başarılı bir hakimiyet kurabildikten sonra onlarca artistlik hareketi de yapabilmek gençler için cazip gelmektedir. Bisiklet gibi fazla hız yapabilme imkanı olmayan kaykayların en büyük avantajı ise rahat bir şekilde taşınabiliyor olmasıdır.

Kaykayın Avantajları Nelerdir?

Uzun yıllardır her toplumda sosyal aktivite denince akla kullanılan araç olarak ilk bisiklet gelir. Son yıllarda ise hem dünya genelinde hem de toplumumuzda paten, kaykay modası giderek artış göstermekte ve genellikle gençler arasında bunlar yaygın göstermeye başlamaktadır. Kaykayın diğer eğlence araçlarına göre avantajından bahsedecek olursak denge sağlanabilmesi konusunu aştıktan sonra alınabilecek en büyük zevk kaykaydadır. Kaykayın üzerinde özgür bir şekilde hareket etmenin hissettirdikleri çok başkadır. Ayrıca paten, bisiklet ya da scooter gibileri kadar fazla yer de kaplamamaktadır. İstedikleri zaman kullananlar ellerine alıp yollarına devam edebilmektedirler. Bir diğer avantajlı yanı ise fazla ayrıntısı bulunmadan basit bir mekanizmaya sahip olmasıdır.

Doğru Kaykay Nasıl Seçilir?

Günümüzde pek çok farklı renk ve model seçeneğinde kaykaylar bulunmaktadır. Birçok farklı markanın olması da kaykay seçimlerinde özellikle yeni başlayan kişiler için zorlayıcı olabilmektedir. Kaykay seçimlerinde de dikkat edilmesi gerekilen özellikler bulunmaktadır. Kaykay kişisel bir spor olduğundan; kişisel özelliklerinize ve beklentilerinize uygun bir kayak seçmeniz oldukça önemli olacaktır. Kaykayların farklı modelleri bulunmaktadır. Klasik kaykaylar, cruiser kaykaylar ve mini cruiser kaykaylar özellikle sabit hızla sürüş yapabilmek için oldukça uygundur. Sokak kaykayları ise en yaygın kaykay türlerinden biridir. Kaykay numaraları yapmayı amaçlayanlar için en uygun kaykay modeli olmanın yanı sıra, kaykaydan zevk alabilmenizi de sağlamaktadır. Longboard kaykaylar ise tırmanış ve yumuşak bir sürüş için ideal iken, uzun ve ağır olmaları nedeniyle artistik hareketleri gerçekleştirebilmeniz zorlaşmaktadır. Kaykay sporuna yeni başlayacaksanız, profesyonel markaların hazır kaykaylarını seçebilirken; profesyonel kaykaycılar ise kendi malzemelerini toplamayı tercih etmektedir.

Bu noktada kaykay malzemelerinin de doğru bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Kaykay seçimi yaparken malzemeler de kullanım tercihleriniz açısından oldukça önemlidir. Kaykayınızın tahtasını seçerken uygun ölçülerde olması, istediğiniz kalitedeki sürüş açısından oldukça önemli bir seçim olacaktır. Kaykayların burun seçimleri de sürüş tercihlerinizde önemli bir rol oynamaktadır. Alçak burunlu kaykay tahtaları genellikle sokak tarzında tercih edilmektedir. Dik burunlu kaykay tahtaları ise genel olarak vert sürüşlerinde kullanılmaktadır. Kaykaylardaki dingil seçimleri de yine sürüş kalitenizi belirleyecek öneme sahiptir. Dingil yüksekliğinin orta, düşük ya da yüksek olarak üç gruba ayrılması rampa seçimlerinizde önemli bir rol oynayacaktır. Kaykaylarda bulunan tekerleklerin çapı ise ne kadar büyük olursa, kaykay o kadar çabuk hızlanmaktadır. Kaykay seçimlerinizi etkileyecek son unsur ise kaykaydaki zımpara çeşitleridir. Kaykaydaki zımparanın ömrü kullanım sıklığına göre değişiklik göstermektedir.

Kaykay Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaykay kullanmanın en büyük dezavantajı kaykay üzerinde herhangi bir can güvenliğinin sağlanmamasıdır. Bu denli güvenliği bulunmayan bir aletin insan hayatlarına son vermemesi için trafiğe açık alanlarda kullanılmaması ve arabaların fazla bulunduğu yerlerde yavaş gidilmesi dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Ayrıca belirli bir yaşın altındaki çocukların tam olarak dengelerini sağlayamadan kaykaylara bindirilmemeleri onların zarar görmemesi için önemlidir. Oldukça basit bir yapıya sahip olan kaykayların insan hayatlarına karşı başka herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır.

Kaykayların Fiyat Düzeyi Nedir?

Normal kalitede bir kaykaya sahip olmak isteyen kişiler için fiyat aralıkları tüm piyasaya göz atıldığında çok geniş çaplıdır. Minimum 30-40 TL gibi fiyatlardan başlayan kaykay fiyatları tasarım, kalite ve parça çokluğuna bağlı olarak 500 TL ‘ye kadar çıkabilmektedir. Cimri.com üzerinden erişebileceğiniz kaykayların fiyat aralığı ise 40 ile 2000 TL arasındadır.