Scooter

Scooter Fiyatları

189 Ürün gösteriliyor.
Scooter fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Scooter modelleri ve Scooter fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Scooter kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Xiaomi, Barbie, Pilsan, Babyhope. 189 adet Scooter fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Voit 3171 Kuru Kafa Mavi Kaykay
Voit 3171 Kuru Kafa Mavi Kaykay
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Scooter

Scooter farklı büyüklükte motor hacimlerine sahip, ufak tekerlekli, genellikle şehir içinde tercih edilen bir motosiklet türüdür. 1945 yılında II.Dünya Savaşı’nın bitmesinden sonra İtalya’da icat edilir. İlk scootera Vespa adı verilir. İlerleyen senelerde teknolojik gelişmelere bağlı olarak değişik model ve tasarımlarda üretimi başlar. Üretici firma sayısı artar. Szuki, Honda ve Yamaha global markalar da scooter pazarına girer. Özellikle Çin’in düşük maliyetler ile scooter üretimine başlaması ile birlikte dünya üzerinde yaygın hale gelir. Günümüzde scooterın yetişkinler ve çocuklar için olan birçok modeli vardır. Üreticiler dikkat çekici ve farklı tasarımları ile çocukların ilgisini çekerler. Scooter çocuklar tarafından eğlence amaçlı kullanılırken, yetişkinler ise daha çok iş ve hobi amaçlı kullanır. İş hayatında özellikle restoranlarda çalışan kuryeler tarafından kullanılır. Trafik yoğunluğu fazla olan şehirlerde trafikte fazla kalmamak ve park sorunu yaşamamak için tercih edilir. Alışveriş merkezlerinde görevli güvenlik personelleri tarafından da kullanılır. Pratik olması ve hızlılığı sayesinde bulunduğunuz konumdan kısa mesafeli yerlere hızlıca ulaşmanızı sağlar.

Scooter Modelleri

Scooterlar çalışma şekilleri, hitap ettiği kitle, tekerlek sayısı ve motor hacimlerine göre farklı modellerde üretilir. Son zamanlarda scooter elektrikli ürünler ile tercih edilir hale gelir. Elektrikli scooterlar pil kapasitelerinin büyüklüğüne göre 50 km’ye kadar mesafe kat edebilir. Genellikle hafif materyallerden üretilir. Sahip oldukları disk fren sistemleri ile kullanıcılarının güvenli bir sürüş sunar. Standart özelliklerinin yanında birçok modelde ilave özellik olarak hız ve mesafe göstergeleri, hız sabitleme özelliği, korna ve pil göstergesi gibi özellikler mevcuttur. Genel olarak scooter 2 tekerlekli olarak üretilir. Ancak çocuklar düşünülerek scooter 3 tekerlekli olarak da tasarlanır. Tekerlek sayısını fazla olması scooterın daha kolay bir şekilde dengede kalmasını sağlar. Bu yönüyle scooter kullanmaya yeni başlayan çocuklar için daha sıklıkla tercih edilir. Scooter modelleri arasında çocuklara özgü tasarlanan modeller önemli bir yer tutar. Birbirinden farklı renk ve tasarımlar ile çocukların gözdesidir. Hem kapalı hem de açık alanlarda kullanılabilen modelleri vardır. Kimi modelleri daha çekici hale getirmek için çizgi film kahramanları kullanılır. Çocuk scooterlar sayesinde evlatlarınız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Özellikle scooter ışıklı modelleri çocukların en çok tercih ettiği modellerdir. Yetişkin scooter modelleri içerisinde farklı motor gücüne sahip ürünler bulunur. Kat edilmek istenen mesafe uzunluğuna göre daha güçlü motor hacmine sahip scooter seçenekleri mevcuttur. Diğer modellere göre ağırlık kapasiteleri fazla ve gövdeleri daha kaliteli malzemelerden üretilir. Aynı zamanda, daha fazla ağırlık taşıyabilmeleri için tekerlekleri özel olarak dizayn edilir. Spor ve eğlence amaçlı kullanım dışında ulaşım amacıyla da kullanılır. Katlanabilir yapıları sayesinde daha az yer kaplar ve tatile giderken kolayca yanınızda götürebilirsiniz. Scooter kullanırken güvenliğinizi sağlayabilmek için el ve ayaklarınız için dizlik, başınız için ise kask kullanmanız gerekir. Sürüş esnasında koruyucu scooter aksesuarlarını kullanmanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Scooterlar az enerji harcamaları ve ulaşım masraflarından tasarruf sağlatmaları sayesinde tercih edilir bir araç haline gelir. Siz de kısa mesafeli ulaşım ihtiyaçlarınızı otomobil ve toplu taşıma araçları yerine scooter ile karşılayarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Scooter Fiyatları

Scooter fiyatlarının belirlenmesinde en önemli faktör motor hacmi denebilir. Motorlar, farklı güçte ve kapasitede üretilir. Motor kapasitesinin bu farklılıkları motor maliyetinin en belirleyici unsurudur. Motor üretimindeki bu farklılıklar scooter fiyatlarına da yansır. Alacağınız scooterın pil ömürünün uzunluğu ve batarya kapasitesi scooter fiyatlarının belirlenmesinde  etkili olur. Scooterın pil ömrünün uzunluğu modellere göre farklılık gösterdiği için bu durum scooter fiyatlarına da yansır. Bunun yanında batarya kapasitesinin genişliği tek seferde scooterın yol alacağı mesafeyi belirlediğinden scooter fiyatlandırmasında önemli rol oynar. Aynı zamanda satın alacağınız scooterın yapımında kullanılan malzemenin kalitesi de scooter fiyatlarında farklılıklar oluşturabilir. Özellikle yetişkinler için üretilmiş olan scooterların ağırlık taşıma kapasitelerinin daha fazla olması gerekir. Bu nedenle bu tarz üretilen ürünlerde fiyat farklılaşması olabilir. Scooter fiyatlarının belirlenmesinde diğer bir unsur ise ek aksesuarlar olarak karşımıza çıkar. Bütün bunların yanında scooterın üretim aşamasında kullanıcılarına gelinceye kadar geçen süreçteki bütün maliyetler scooterın fiyatının belirlenmesinden önemli rol oynar.

Scooter Satın Alınırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Scooter satın alınırken dikkat edilecek özellikler, scooterın kimin için satın alındığına göre değişkenlik arz eder. Eğer çocuğunuz için bir scooter alacaksanız daha farklı özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Çocuğunuz ilk defa böyle bir ürün kullanacaksa scooter 3 tekerlekli modeller daha ideal bir tercih olabilir. Çocuklar genel itibariyle ilk tecrübelerinde denge problemi yaşarlar. Üç tekerlekli ürünlerle çocuklarınız kısa sürede scootera alışır ve daha güvenli bir şekilde scooterını kullanır.  Yetişkinler için üretilen scooter modellerinden birini satın almak istiyorsanız bu durumda kullanım amacınız belirleyici olur. Şehir içi ulaşımda kullanmak istiyorsanız batarya hacmine dikkat etmelisiniz. Batarya hacmi fazla olan scooterlar ile tek sefer daha uzun yol alabilirsiniz. Çevreye zarar vermemeleri ve doğa dostu olmaları nedeniyle en azından kısa mesafelerde scooter kullanarak çevreyi koruyabilirsiniz. Scooter satın almadan önce sayfamızı ziyaret ederek scooter fiyatlarını karşılaştırarak, scooterlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery