track source
track source

Scooter

Scooter Fiyatları

354 Ürün gösteriliyor.
Scooter fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Scooter modelleri ve Scooter fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Scooter kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Xiaomi, Barbie, Scooter, Goldmaster. 354 adet Scooter fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Scooter Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Scooter markası:

2021 yılı Scooter Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 354 Scooter modeli içerisinde en ucuz Scooter fiyatı 25.0 TL iken, en yüksek Scooter fiyatı 23999.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Scooter fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Haziran 2021 tarihinde ortalama Scooter fiyatı ise 2124.58 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Scooter Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Voit 3171 Kuru Kafa Mavi Kaykay
Voit 3171 Kuru Kafa Mavi Kaykay
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Scooter

Scooter; farklı büyüklükte motor hacimlerine sahip, ufak tekerlekli, genellikle şehir içinde tercih edilen bir motosiklet türüdür. Geçmiş dönemlerde kullanıcılara sunulan modele Vespa adı verilir. İlerleyen senelerde teknolojik gelişmelere bağlı olarak değişik model ve tasarımlarda üretimi başlar. Üretici marka sayısının artış göstermesiyle de beraber pek çok model ortaya çıkar. Son yıllarda scooter modelleri hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından ilgi görmeye başlar. Bunun için her yaştan kullanıcıya uygun olan modeller tasarlanır. İş hayatında özellikle restoranlarda çalışan kuryeler tarafından kullanılır. Trafik yoğunluğu fazla olan şehirlerde trafikte fazla kalmamak ve park sorunu yaşamamak için tercih edilir. Pratik olması ve hızlılığı sayesinde bulunduğunuz konumdan kısa mesafeli yerlere hızlıca ulaşmanızı sağlar. Üreticiler dikkat çekici ve farklı tasarımları ile çocukların ilgisini çekerler. Scooter, çocuklar tarafından eğlence amacı ile kullanılır. Genellikle onların dikkatini çekecek dış tasarımlara sahip olan ürünler, ergonomik yapılarıyla da dikkat çeker. Yetişkinler için özel olarak hazırlanan modeller arasında ise elektrikli seçenekler mevcuttur. 

Scooter Modelleri

Scooter modelleri; çalışma şekilleri, hitap ettiği kitle, tekerlek sayısı ve motor hacimlerine göre farklı şekillerde üretilir. Son zamanlarda scooter elektrikli ürünler ile daha sık tercih edilir hale gelir. Elektrikli scooter, pil kapasitelerinin büyüklüğüne göre 50 km’ye kadar mesafe kat edebilir ve genellikle hafif materyallerden üretilir. Sahip oldukları disk fren sistemleri ile kullanıcılarına güvenli bir sürüş sunar. Standart özelliklerinin yanında birçok modelde ilave özellik olarak hız ve mesafe göstergeleri, hız sabitleme özelliği, korna ve pil göstergesi gibi özellikler mevcuttur. Genel olarak scooter 2 tekerlekli olarak üretilir. Ancak çocuklara yönelik hazırlanan 3 tekerlekli scooter modelleri de mevcuttur. Tekerlek sayısının fazla olması modelin daha kolay bir şekilde dengede kalmasını sağlar. Bu yönüyle scooter kullanmaya yeni başlayan çocuklar için daha sıklıkla tercih edilir. Scooter modelleri arasında çocuklara özgü tasarlanan modeller önemli bir yer tutar. Birbirinden farklı renk ve tasarımlar ile çocukların gözdesidir. Hem kapalı hem de açık alanlarda kullanılabilen modelleri vardır. Kimi modelleri daha çekici hale getirmek için çizgi film kahramanları kullanılır. Çocuk scooter modelleri sayesinde evlatlarınız ile eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Özellikle scooter ışıklı modelleri çocukların en çok tercih ettiği modellerdir. Yetişkin scooter seçenekleri içerisinde farklı motor gücüne sahip ürünler bulunur. Kat edilmek istenen mesafe uzunluğuna göre daha güçlü motor hacmine sahip seçenekler mevcuttur. Diğer modellere göre ağırlık kapasiteleri fazla ve gövdeleri daha kaliteli malzemelerden üretilir. Aynı zamanda, daha fazla ağırlık taşıyabilmeleri için tekerlekleri özel olarak dizayn edilir. Spor ve eğlence amaçlı kullanım dışında ulaşım amacıyla da kullanılır. Katlanabilir yapıları sayesinde daha az yer kaplar ve tatile giderken kolayca yanınızda götürebilirsiniz. Scooter kullanırken güvenliğinizi sağlayabilmek için el ve ayaklarınız için dizlik, başınız için ise kask kullanmanız gerekir. Sürüş esnasında koruyucu scooter aksesuarlarını kullanmanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Scooter seçenekleri az enerji harcamaları ve ulaşım masraflarından tasarruf sağlatmaları sayesinde tercih edilir bir araç haline gelir. Siz de kısa mesafeli ulaşım ihtiyaçlarınızı otomobil ve toplu taşıma araçları yerine scooter ile karşılayarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Scooter Fiyatları

Scooter fiyatlarının belirlenmesinde en önemli faktör motor hacmi denebilir. Motorlar, farklı güçte ve kapasitede üretilir. Motor kapasitesinin bu farklılıkları motor maliyetinin en belirleyici unsurudur. Motor üretimindeki bu farklılıklar scooter fiyatlarına da yansır. Alacağınız scooter çeşidinin pil ömrünün uzunluğu ve batarya kapasitesi fiyatlarının belirlenmesinde etkili olur. Ürünün pil ömrünün uzunluğu modellere göre farklılık gösterdiği için bu durum scooter fiyatlarına da yansır. Bunun yanında batarya kapasitesinin genişliği tek seferde scooter modelinin yol alacağı mesafeyi belirlediğinden dolayı yine fiyatlandırmasında önemli rol oynar. Aynı zamanda satın alacağınız ürünün yapımında kullanılan malzemenin kalitesi de scooter fiyatlarında farklılıklar oluşturabilir. Özellikle yetişkinler için üretilmiş olan scooter seçeneklerinin ağırlık taşıma kapasitelerinin daha fazla olması gerekir. Bu nedenle bu tarz üretilen ürünlerde fiyat farklılığı olabilir. Scooter fiyatlarının belirlenmesinde diğer bir unsur ise ek aksesuarlar olarak karşınıza çıkar. Cimri.com sayfasını ziyaret ederek ürünlerin teknik özelliklerini kapsamlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Sayfa üzerinden ürünler arası fiyat karşılaştırması da yaparak bütçenize uygun seçeneği değerlendirebilirsiniz. 

Scooter Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Scooter satın alınırken dikkat edilecek özelliklerin en başında ürünü kimin kullanacağının belirlenmesi gelir. Eğer çocuğunuz için bir scooter alacaksanız daha farklı özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Çocuğunuz ilk defa böyle bir ürün kullanacaksa scooter 3 tekerlekli modeller daha ideal bir tercih olabilir. Çocuklar genel itibariyle ilk tecrübelerinde denge problemi yaşarlar. Üç tekerlekli ürünlerle çocuklarınız kısa sürede scooter kullanmaya alışır ve daha güvenli bir şekilde vakit geçirir.  Görsellik olarak daha canlı renklere ya da çizgi film karakterinin baskısına sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Yetişkinler için üretilen scooter modellerinden birini satın almak istiyorsanız bu durumda kullanım amacınız belirleyici olur. Şehir içi ulaşımda kullanmak istiyorsanız batarya hacmine dikkat etmeniz gerekir. Batarya hacmi fazla olan scooter ile tek sefer daha uzun yol alabilirsiniz. Çevreye zarar vermemeleri ve doğa dostu olmaları nedeniyle en azından kısa mesafelerde scooter kullanarak çevreyi koruyabilirsiniz. Scooter satın almadan önce cimri.com sayfasını ziyaret ederek scooter fiyatlarını karşılaştırabilir ve ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery