Nike Spor Ayakkabı

En Ucuz Nike Spor Ayakkabı Fiyatları

2766 ürün gösteriliyor.
Markalar
Renk
Cinsiyet
Taban Malzemesi
Ayak Kapama
Taban Tipi
Ön Kısım Bilgisi
Bilek Boyu
Burun Koruma
Saya Teknolojisi
Dış Taban Teknolojisi
Su Geçirmezlik
Su Geçirmezlik Teknolojisi
Yastıklama
Çok Arananlar

Nike Spor Ayakkabı

Nike Spor Ayakkabı fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Nike Spor Ayakkabı ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Nike Spor Ayakkabı Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Nike Spor Ayakkabı incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Tefal Tencere / Tava Setleri
 • Tommy Hilfiger Spor Ayakkabı
 • Armada Çini Seramik Karo / Fayans
 • Fujifilm Dijital Fotoğraf Makineleri
 • Hisar Çatal / Kaşık / Bıçak Takımları
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Nike Spor Ayakkabı fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Nike
  Cimri'nin Seçimi
  Tommy Hilfiger W04361-413 Lacivert Poppy Small Tote Kadın Günlük Çanta
  Tommy Hilfiger W04361-413 Lacivert Poppy Small Tote Kadın Günlük Çanta
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Xiaomi 90 Fun Ultra Erkek Akıllı Koşu ve Yürüyüş Ayakkabısı Mavi
  Xiaomi 90 Fun Ultra Erkek Akıllı Koşu ve Yürüyüş Ayakkabısı Mavi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Samsonite S'Cure 55 cm Kabin Boy Valiz
  Samsonite S'Cure 55 cm Kabin Boy Valiz
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Lumberjack RIVER-SND NUB Erkek Bot
  Lumberjack RIVER-SND NUB Erkek Bot
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

  Nike Spor Ayakkabı Modelleri

  Herkesin ayak yapısı farklıdır. Bu da doğal olarak herkes için farklı bir ayakkabı ihtiyacı doğurmaktadır. Genelde en rahat ve en çok tercih edilen türün; spor ayakkabı adı altında genel bir tabiri olsa da Nike spor ayakkabı çeşitlerinin onlarca farklı modeli vardır. Nİke ayakkabı sektöründe en büyük paylardan birine sahiptir ve genel olarak farklı spor türlerine yönelik spor ayakkabı üretimi yapmaktadır. Spor ayakkabı deyince de içinde onlarca farklı modeli barındırmaktadır. Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak kullanılabilecek birçok farklı modelden bazıları şöyle sıralanabilir:

  Nike Futbol Ayakkabıları: Bu takım oyununu oynayanlar bilirler ki; doğru ekipman oyunun seyrini oldukça değiştirir. Futbol ayakkabısı seçimi bu bağlamda oldukça önemlidir. Futbol ayakkabıları da kendi arasında halı saha ayakkabısı, amatör krampon ve yarı profesyonel krampon olarak ayrılmaktadır. Genellikle sahada kaymaları engellemek üzerine çivili ayakkabı üretimi yapılmaktadır. Özellikle çim sahalarda bu durum kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu tercihi yapmak ise tamamen sizin zevkinize ve ihtiyacınıza kalmıştır.

  Nike Koşu Ayakkabıları: Koşu ayakkabılarının en büyük ve en önemli özellikleri esnek yapıda olmaları, hafif olmaları ve koşarken ayakları olabildiğince rahat ettirmeleridir. Koşu ayakkabıları kategorisine genellikle dış mekanlarda yapılan koşular için üretilen ayakkabılar girmektedir. Bu ayakkabıların tabanları çimde, toprakta ya da koşu yolunda kullanım kolaylığı sağlaması açısından özel bir tabana sahip olmaktadır.

  Nike Kaykay Ayakkabıları: Kaykay ayakkabıları genellikle 2-3 kat dikişli, alt tabanı kaymayacak şekilde kauçukla kaplanmış, bağcık koruması olan ayakkabılardır. Bu ayakkabıların ne çok sert ne de çok yumuşak olması gerekmektedir. Çok yumuşak olursa tabanları kaykay yüzeyi dolayısı ile çabuk zedelenmekte; çok sert olursa da kaykay üzerinde sporcunun hareketlerini kısıtlayabilmektedir.

  Nike Futsal Ayakkabıları: Futsal; salon tipi futbol benzeri bir oyundur. Futsal ayakkabısını kapalı saha ayakkabısı ya da salon kramponu olarak da betimleyebiliriz. Bu ayakkabının özelliği kapalı alanda oyun sırasında kaymayacak şekilde sağlam kauçuk tabana ve ayak hareketlerini engellemeyecek sertliğe sahip olmasıdır. Çim sahada oynanmadığı için bildiğimiz kramponlar gibi çivi tabanlı üretilmezler. Tabanları futsal oyunu için özel bi kauçuk kaplama ile hazırlanır.

  Nike Fitness Ayakkabıları: Fitness ayakkabıları kapalı alan spor ayakkabıları olarak da bilinir. Spor sırasında hareketlerinizi engellemeyecek esnek ayakkabılar bu kategoriye girmektedir. Genellikle spor salonlarında çalışanlar, ağırlık kaldıran sporcular, koşu bandı kullanan sporcular tarafından tercih edilmektedir.

  Nike Günlük Spor Ayakkabıları: Ayağınızı acıtmayan, ağırlığı dengeli bir şekilde ayağa yayan, ekleminize yük bindirmeyen Nike spor ayakkabılar günlük kullanım için oldukça uygundur. Aynı zamanda nefes alabilen, koku yapmayan bir ayakkabı sadece spor performansınız açısından değil, genel sağlığınız açısından da çok önemlidir. Örneğin Nike air max modelleri günlük kullanımda en çok tercih edilen modellerden biridir.

  Nike Tenis Ayakkabıları: Kaliteli bir çift tenis ayakkabısı, başarılı bilek desteği, ayağınızın üstü ve arkası için hava kabarcıkları ya da jel gibi destek materyallerine sahiptir. Tenis ayakkabıları kullanım amacı olarak; sert kortlar, toprak kortlar ve çimen kortlarda giyilmek üzere farklı taban özellikleri ile geliştirilirler. Sizin de öncelikle nasıl bir kortta tenis oynayacağınızı belirlemeniz ardından da o korta uygun ayakkabıyı almanız önerilir.

  Nike Basketbol Ayakkabıları: Birbirinden farklı özelliklere sahip oyuncular için özel olarak üretilen ayakkabılar; zemin tutuşundan harekete, sıçramadan çevikliğe kadar birçok ihtiyacı aynı anda karşılayabilmelidir. Genellikle sıçrama ve koşma aşamalarında kolaylık sağlaması açısından bilekli olarak üretilmektedir. En önemli faktörlerden biri de basketbol ayakkabısının tabanının kaymaması gerekmektedir. Bu ciddi kazalara yol açabilir.

  Her bireyin yaptığı spora ve sporun da seviyesine göre ayakkabı çeşitleri bu şekilde sıralanabilir. Nike spor ayakkabı çeşitleri arasında her spor türüne uygun ayakkabılar mevcuttur.

  Nike Spor Ayakkabı Fiyatları

  Nike spor ayakkabı fiyatlarını etkileyen birkaç farklı unsur bulunmaktadır. Bu unsurlardan en temel olanları şöyle sıralanabilir; kullanılan materyal, su geçirmezlik, yastıklama, burun koruma, bilek boyu, taban tipi, taban malzemesi gibi özelliklerdir. Bunun dışında ayakkabının kadın ayakkabısı mı, erkek ayakkabısı mı yoksa çocuk ayakkabısı mı olduğu da fiyatı etkilemektedir. 

  Nike spor ayakkabı fiyatları genel olarak 99,99 TL ile 1200 TL arasında değişim gösterebilmektedir. Bazı özel koleksiyon ayakkabıların fiyatları zaman zaman ortalamanın biraz üstünde seyredebilmektedir. Örneğin Nike air force modeli ortalama olarak 199 TL ile 419 TL arası fiyatlarda satılabilmektedir. Tabi ki bazı kampanyalı fiyatlar istisna olarak sayılabilir. Nike cortez ayakkabılar ise 169 TL ile 599 TL arasında farklı fiyatlara sahip olabilmektedir. Özellikle son yıllarda sık sık gündeme gelen ve yoğun talep gören modellerden biri olan Nike Jordan spor ayakkabı modeli ise 299 TL ile 999 TL arasında değişim göstermektedir. 

  Bu fiyatları belirleyen faktörler genellikle spor türüne göre, ayakkabının materyaline ve koleksiyon ürünü olmasına göre belirlenmektedir. Bu fiyatlar mağazalarda ve internet alışverişi yapılan sitelerde değişiklik göstermektedir. Genelde en uygun fiyatlar internet alışverişi sağlanan sitelerde bulunmaktadır. 

  Nike Spor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  Söz konusu ayakkabı çeşidi spor ayakkabı olduğunda birçok kişinin önceliği rahat etmek oluyor. Bunu takip eden diğer en önemli öncelik ise ayak sağlığıdır. Eğer Nike spor ayakkabı modelleri arasından birini almaya karar verdiyseniz sizin de önceliğiniz öncelikle ayağınızın rahat etmesi daha sonra da yapmak istediğiniz spor türüne göre olası sakatlık durumlarını önlemek amacı ile özel olarak dizayn edilmiş Nike spor ayakkabılarından birini seçmek olmalıdır.

  Eğer ayak numaranızdan tam anlamı ile emin değilseniz ayakkabı alışverişinizi sabah yerine akşam saatlerinde yapmaya özen gösterin. Çünkü ayaklar akşama doğru şişer ve sabah denediğiniz ve size tam olan ayakkabı akşam saatlerinde giydiğinizde ayağınızı bir miktar sıkabilir. 

  Nike spor ayakkabıları seçerken ayağınızın hava alıyor olmasına özen göstermelisiniz. Bu hem ayakkabı ömrünü uzatmaktadır hem de sizi olası kötü ayak kokularından uzaklaştırmaktadır. Ayak sağlığınız için dikkat etmeniz gereken konulardan biri de budur.

  Bu kadar çok çeşide sahip Nike spor ayakkabı varken siz de mutlaka yapacağınız spor türüne göre ayakkabı tercihinizi yapmalısınız. Örneğin Nike basketbol ayakkabıları ile futbol sahasında koşmak büyük tehlikelere yol açabilir. Her oyunun her sporun ve her sahanın kendine uygun bir spor ayakkabısı vardır. Bu ayakkabıları almadan önce de mutlaka o spor türüne uygun çorap ya da tozluk gibi aksesuarlar ile ayakkabınızı denemenizi öneririm. Bu durum ayak numaranızı tam olarak ayarlayıp yaptığınız spor sırasında performansınızın da olumlu yönde etkilenmesini sağlayacaktır.

  Ayakkabı bedeni ayağınıza tam olmalı. Tırnaklar ve parmaklar en öne dayanmamalı. Çok büyük bir boşluk da kalmamalı. Nike spor ayakkabınızı ayağınıza giydiğinizde ne bol olmalı ne de ayağınızı sıkmalı. Topuk sıkıca oturmalı, taraklı ayaklarda yanlardan ve üstten çok sıkmamasına özen gösterilmeli. Başparmak ve ayakkabının ucu arasındaki boşluk yalnızca parmağın rahat edip hareket edebileceği kadar ufak olmalıdır, daha fazla boşluk bırakılmamalıdır. Gerekirse buçuklu numaralar tercih edilmelidir.

  Nike Spor Ayakkabı

  Nike, Phil Knight tarafından 25 Ocak 1964 yılında kurulmuştur. Uzun yıllardır gerek kalitesi gerek rahatlığıyla zirveden inmeyen Nike; spor malzemeleri, ayakkabıları ve kıyafetleri konusunda dünya devi diyebiliriz. Dünyanın her yerinde çokça tercih edilen Nike spor ayakkabılar ayak sağlığı konusunda birçok markanın önüne geçmiş diyebiliriz. Yine de size uygun Nike spor ayakkabıyı nasıl seçeceğiniz konusunda fazla bilgi sahibi değilseniz bu yazı tam da size göre diyebiliriz.