Kol Saatleri

Kol Saatleri Fiyatları

129266 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Kronometre
Takvim
Alarm
Kasa Şekli
Renk
Kol Saatleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kol Saatleri modelleri ve Kol Saatleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kol Saatleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Retro, Xiaomi, Koton, Adidas. 129266 adet Kol Saatleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Dijital Kol Saatleri Nasıl Ayarlanır?

Sol butonlardan herhangi birine bastığınızda zaman gözükecektir. Zamanı ayarlamanız için ekranda saatin gözükmesi gerekmektedir. Ekranda saat gözüktükten sonra sağ alt tuşa bastığınızda saat ayarlama işlemine başlayabilirsiniz. Sağ üst buton ile saati ayarlayabilirsiniz. ayarınızı yaptıktan sonra dakika kısmına geçmek için sağ alt tuşa tekrar basıp dakika dilimini ayarlayabilirsiniz. Saat ayarlamanız tamamladıktan sonra, tarihi ayarlamanız gerekir. Sağ alt tuşu ay, gün, yıl ayarları arasındaki geçişi yapmak için kullanın. Sağ üst tuşu ise ekrandaki rakamı değiştirmek için. Ekran ışığı sönmeden tekrar sağ alt tuşa basarak saatin gösterim modunu (12 yada 24 saat) değiştirebileceğiniz ekrana geçebilirsiniz. Sonrasında sağ üst tuşu kullanarak seçiminizi tamamlayabilirsiniz. Saat ayarlarını yaparken ışığın sönmemesine dikkat ediniz. Işık sönerse, kaldığınız ayar ekranına gelene kadar birkaç kere sağ alt tuşa basmanız yeterlidir. Normal kullanım sırasında sağ üst tuşa birkaç kere bastığınızda, sırasıyla saat, tarih ve saniye ekranı gözükür. Saat ayarlarında herhangi bir değişiklikten sonra ana ekrana dönmek için soldaki herhangi bir tuşa basmanız yeterlidir.

Kol Saatleri Nasıl Temizlenir?

Saat temizliğine başlamak için ilk atılması gereken adım, saatin kordonunu çıkarmaktır. Saatlerin birçoğu su geçirmez veya suya dayanıklı özellikte olsa da dikkatli olmakta yarar var. Sonra saat kordonunu bulaşık deterjanı karıştırılmış su içinde bir süre bekletmek gerekiyor. Süre ne kadar uzun tutulursa, kirlerin yumuşaması ve kendini bırakması için o kadar iyidir. Arkasından yumuşak kıllı eski bir dış fırçası kullanarak kordonun bütün ayrıntıları fırçalanmalıdır. Sonra da tüysüz bir bezle iyice kurulanmalıdır. Deterjanlı suya kol saati hiçbir şekilde konulmamalıdır. Ancak kol saatinin kasası ve kordon bağlantı yerleri dikkati bir şekilde deterjanlı su ile fırçalanabilir. Evde güçlü bir temizlik yapmak ve kol saatlerinde göz alıcı bir görünüm kazandırmak için, saatler ve metal kordonlar için cerium oksit kullanılabilir. Bu madde özellikle küçük çiziklerin giderilmesinde de etkilidir. Uzun süre kullanılmamış kol saatlerinin genelde arka yüzeyinde ve kasasında yer yer oksitlenme olabilir. Bunları temizlemenin en güzel yolu sirke kullanmaktır. Bir bardak suya üçte biri kadar sirke ilave etmek ve bu karışımda ıslatılmış yumuşak bir bezle kol saatini temizlemek yeterli.

Erkek Kol Saatleri Hangi Kola Takılır?

Kol saatinin hangi kola takılacağı ile ilgili yazılı hiç bir kural yoktur. Ancak günlük hayatta, saatinizi, baskın olmayan kolunuza takmak çok daha iyidir. Yazı yazarken ya da bir iş yaparken sürekli baskın olan elimizi kullandığımız için saat darbe görüp hasar alabilir. Bu yüzden sağ elini daha fazla kullananlar saatlerini sol bileklerine, sol elini baskın kullananlar ise, saatlerini sağ bileklerine takmaları uygun olacaktır. Ayrıca aktif olmayan bileğimizde saati çok daha rahat kontrol edebiliriz.

Kol Saati Pili Nasıl Değiştirilir?

Saatin cam yüzeyinin altına yumuşak bir bez parçası yerleştirin. Arka kapağı çıkarın. Bazı saatlerde kapak, oldukça küçük düz bir tornavida kullanarak ya da saatin üzerindeki vidalar sökülünce çıkar. Diğer tüm markalarda ise vidasızdır. Eğer saatinizin arkası bu çeşit vidasız bir kapağa sahipse, bir ingiliz anahtarı işinizi görecektir. Arka kapağın kenarlarını inceleyin. Eğer kapağın kenar boyunca küçük bir noktaya bastıracak olursanız, kapak çıkacaktır. Eğer elinizde var ise bir saat kasası açacağı kullanın yok ise körelmiş bir mutfak bıçağı ya da düz bir tornavida kullanın. Eğer vidalı ise, vidalar söküldükten sonra kapak çıkacaktır. Kapağı saatin gövdesi üzerinde tutan tüm vidaları sökün. Eğer saatte yüksek kenarlıklı bir kapak var ise bu da aynı zamanda kapağın çevrilerek açılacağını gösterir. Contayı dikkatlice çıkarın. Çoğu saat arka kapağın kenarı boyunca çevrili olan bir lastik contaya sahiptir. Pilin yerini belirleyin. Saatin içerisine bir kapak ve vida ya da bir klips yardımı ile tutturulur. Pili çıkarın. Eğer pil bir kapak ve vida kullanılarak tutturulmuş ise küçük bir tornavida kullanarak vidayı sökün. Vidanın başlığı yıldız veya düz olabilir. Vidayı ve kapağı dikkatlice birbirinden ayırın. Pili çıkarın. Pili yerinden çıkarmak için plastik cımbız kullanmayı deneyin. Eğer pil yaylı bir klips ile tutturulmuşsa, küçük düz bir tornavida ile pili klipsin alt tarafından tutup kaldırın. Pilin hangi yüzünün size ve hangi yüzünün saate baktığına pili kaldırmadan önce çok dikkat edin çünkü yeni takacağınız pilin yüzlerinin de aynı tarafa bakması gerekir. Saat pilleri arka taraflarında bulunan numaralar ile tanımlanır. Bu numaralar genelde 3 veya 4 hanelidir (323 veya 2037 gibi). Pilin bir yüzünün büyük bir + simgesi ile işaretlendiğine dikkat edin. Bu pilin pozitif tarafıdır. Yeni piliniz eski pilinizle aynı numaraya sahip olduğuna dikkat edin. Yeni pilinizi herhangi bir parmak izi kalmaması için silin. Yeni pili tam olarak eski pili çıkardığınız yere pilin yüzleri önceki ile aynı olacak şekilde takın.

Casio Kol Saati Modelleri

Kol saatleri artık sadece zamanı gösterme işlevi için satın alınmıyor. Günümüzde kol saatleri, kıyafeti tamamlayan vazgeçilmez bir aksesuara dönüştü. Bazı insanlarının tarzının göstergesi olarak ayrı bir moda sektörü haline geldi. Kadın, erkek, çocuk herkesin kullandığı saatlerin birçok markası, değişik modeli ve buna bağlı olarak da çok geniş bir fiyat yelpazesi var. 

Çok farklı tarzda kol saati modelleri bulunuyor. Klasik, abiye, şık, spor… Dalış için kullanılan kol saat ayrı, şık bir davette takılan saat modeli ayrı. Retro modeller, vazgeçilmeyen klasik tarzdakiler, metal kayışlı olanlar, deri kayışlılar… Dijital ya da klasik saatlerden, değerli taşlarla süslü olanlardan, plastik kasalı ve silikon kayışlılardan ya da çelik kasalı modellerden hangisini isterseniz seçebilirsiniz. Ama kol saati satın almadan önce kullanım alanını belirlemeniz gerekir. İş adamlarının takım elbiseyle kullanacağı kol saati klasik, sade ve şık bir modelken, dalgıcın kullanacağı model büyük kasalı, tek taraflı olarak döndürülebilen bezellere sahip bir sualtı saati olacaktır.

Kol saatlerinin modelleri dışında fonksiyonları ve çalışma prensipleri de farklılık gösterir. Kurmalı, otomatik, mekanik, dijital, akıllı… Akıllı saatlerdeki fitness takip özelliği ile kaç adım attığınızı, kaç km koştuğunuzu ya da yüzdüğünüzü takip edebilirsiniz. Bu saatler ihtiyacınız olan ölçümleri de yapar: Mesafe, kalp atış hızı, harcanan kalori, nabız, uyku takibi…

Saat, Takvim, Telefon Rehberi Bir Arada

Kol saatlerinde bulunan alarm, takvim, aydınlatma ve dünya saati, darbelere dayanıklılık, kronometre, sessizlik modu da birçok ihtiyaca cevap veren önemli nitelikler. Teknolojik modelleri de unutmamak lazım. Bazı akıllı kol saatleri telefon ajandası olarak kullanılabiliyor, bu saatlerde hesap makinesi özelliği bulunuyor. Ayrıca birçok elektronik cihazı uzaktan kumanda edebiliyor, nabız ölçebiliyor. Çocukların güvenliği için seçilen bazı kol saatleri navigasyon özelliği ile çocuğun bulunduğu yeri bildiriyor. Bazı kol saatlerinin Bluetooth özelliği bulunuyor, cep telefonuna bağlanabiliyor. 

Teknoloji ilerledikçe kolumuzdaki saatlerin de yetenekleri çoğalıyor ve işlevleri saati göstermenin çok ötesine geçiyor. Üstün teknoloji, şık tasarım, sağlamlık ve dayanıklılık gibi özelliklerin hepsini bir arada bulabileceğiniz modeller artıyor. Casio kol saati modelleri de çok çeşitli: Casio dijital kol saati, Casio klasik kol saati, Casio asker saati. 

Casio Kol Saati Fiyatları

Bazıları için sadece zamanı gösteren bir cihaz, bazıları için takmadan dışarı çıkılamayacak kadar vazgeçilmez bir aksesuar olan kol saatini satın alırken önce bütçenizi ve ihtiyacınızı belirleyin. Alacağınız kol saati, sadece zamanı mı göstersin yoksa başka teknolojik artıları, zarif ve şık detayları da olsun mu? Sizin için görüntüsü mü işlevi mi öncelikli?

Marka ve modeli seçip kendi tarzınıza uygun bir çeşidi bulmaya çalışın. Kolunuzdaki duruşuna bakın. Günlük mü kullanacağınıza yoksa şık bir davette mi takacağınıza karar verin. Kol saati fiyatları, markasına, modeline, üretildiği malzemeye, kalitesine ve garanti süresine göre değişiklik gösterir. Klasik, spor oluşuna göre farklı şekillerde fiyatlandırılır. Casio kol saati fiyatları arasından bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. 

Saatlerdeki Su Geçirmezlik Nedir?

Kol saatlerinin su geçirmeme özelliği, su altındaki basınca dayanıklılık anlamında kullanılır. Saatlerin su altındaki basınca dayanma ölçülerini belirleyen derece, Atmosfer (ATM) olarak adlandırılır. Deniz seviyesindeki basınç 1 ATM’dir ve yaklaşık 10 metreye karşılık gelir, basınç her 10 metrede 1 ATM yükselir. 

Kol saati satın alınmadan önce, ihtiyaca göre ideal su direncine sahip modeli belirlemek gerekir. 3 ATM saatler, kol saatlerindeki en düşük basınç derecesine sahiptir ve suya en dayanıksız modellerdir. Saatiniz 3 ATM (30 metre) ise sudan uzak tutmaya özen gösterin. 5 ATM’lik bir kol saatini duşta ve sığ sularda yüzerken kullanabilirsiniz. 10 ATM saatler, şnorkel kullanarak yüzme sırasında kullanmak için uygundur. 20 ATM ve üzerindeki modeller ise dalgıçların kullanımına uygun sualtı modellerdir. Casio kol saatleri arasında bu tarz modelleri bulmanız mümkün. 

Kaliteli Kol Saati Nasıl Anlaşılır?

Kol saati, sahtesi (replikası) kolayca üretip satılabilen bir ürün. Sahte olduğu halde, orijinalmiş gibi pazarlanabiliyor. Beğendiğiniz, orijinal ve kaliteli olduğunu düşündüğünüz sahte bir saate ciddi bir meblağ ödemek istemiyorsanız dikkatli olmalısınız.

Öncelikle malzemesine dikkat etmelisiniz. Kaliteli saate dokunduğunuzda herhangi bir pürüz hissetmezsiniz. Camın kalitesi önemlidir. Camda dalgalı bir görüntü ya da çizik olmamalıdır. Camı incelediğinizde bu tür olumsuzlukları fark ediyorsanız, kalitesiz ya da sahtedir. Sesi de ipucu verir. Mekanik saatleri kulağınıza yaklaştırdığınızda, kusursuz ve ince bir tik tak sesi duyarsınız. Kol saatini bilinen, kalitesi tescilli bir markadan ya da doğru distribütörden almaya özen gösterin.

Casio Kol Saati Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gün özelliği, tarih göstergesi, kronometre, ışık ya da fosforlu rakam özelliği, döner çerçeve, dünya saatlerini gösterme, kol saatlerinin işlevleri gittikçe artıyor. Siz hangi fonksiyonları kullanacaksanız, ona uygun bir saat modeli seçmeye özen gösterin.

Eğer otomatik ya da mekanik kol saatinizi uzun yıllar kullanabilmeyi istiyorsanız, kaliteli bir markanın ürününü seçmeye özen gösterin. Saat seçerken kadran rengini, kadran tasarımını, akrep-yelkovanı ve diğer göstergelerini, saat kasasıyla arkasındaki işlemelerini, ağırlığını, camını, kasasının şeklini, bilezik veya kordonunu dikkatle inceleyin. 

El bileğinize oturan bir saat almaya çalışın; bol ya da gevşek durmamasına, bileğinizi sıkmamasına, büyük durmamasına özen gösterin. Kasası büyük saatler moda olsa da, bileğinizden taşan bir model almayın. El bileğiniz inceyse kasa çapı 38-40 mm, kalınsa kasa çapı 42-44 mm olan saatleri tercih etmeniz uygun olur.

Farklı materyallerden üretilmiş kayışlar ya da kordonlar arasında kendinize uygun olanını belirleyin. Çelik kordon, deri kayış, hasır kordon, silikon veya kauçuk kayıştan birini seçebilirsiniz. En sağlam ve ağırı çelik kordonlardır, silikon ve kauçuk kayışlar ise en hafifleridir. Deri kayış, saati zarif ve şık gösterir. Saat ve kayış rengi birbiriyle uyumlu olmalıdır. 

Sert Köşeler

Saatinizde sert köşe kalmışsa, bu saatin işçiliğinin kötü olduğunu gösterir. Köşelerin kusursuz yuvarlaklıkta ve pürüzsüzlükte olmasına dikkat edin. Kol saati satın alırken köşelerini dikkatlice inceleyin. 

Çizilmez Cam

Saat camının çizilmeye karşı dayanıklı olmasına dikkat edin. Safir camı olan saatler, çizilmeye karşı daha dayanıklıdır. Daha düşük kalite camlı saatler, kolay kırılabildiği için sonrasında sorun çıkartabilir.

Suya Dayanıklılık

Saatinizin yüzerken, elinizi yıkarken, banyo yaparken zarar görmemesini isteyebilirsiniz. Bunun için saatin su geçirmez özellikte olmasına dikkat edin. Genellikle su geçirmez modellerin kadranının altında, o saatin su altında kaç metredeki basınca dayanıklı olduğuna dair bilgi yer alır. 

Kayış ve Kordon

Doğru kayış ya da kordon seçimi, saati şık gösteren en önemli unsurlardan biridir. Metal alerjiniz varsa, deri kayışları tercih etmelisiniz. Saatiniz suyla fazla temas edecekse silikon ya da kauçuk kayışlar daha doğru bir seçim olacaktır. Düşük maliyetli olduğu için seçtiğiniz kayışların incelip yıpranma ve kopma riski fazladır. 

Saat Bakımı

Kol saatinizi uzun süre kullanmak istiyorsanız, düzenli aralıklarla bakımını yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Bakımı yaptırılan saatler, kalitesini uzun süre koruyabilir. Metal aksam temizlenmeli, kayışları ve pili kontrol edilmelidir. 

Tarza Uygun Kullanım

Klasik model saatlerinizi gündelik yaşamda kullanmamaya özen gösterin. Günlük saat olarak, sizi daha rahat ve özgüvenli gösterecek spor modelleri tercih edebilirsiniz. Özel bir davette klasik saat modellerini seçmeniz daha uygun olacaktır. Karar vermekte zorlanıyorsanız, farklı kullanıma uygun iki farklı model seçebilirsiniz. İş ya da özel günler için klasik model bir kol saati, günlük hayatta ya da spor aktiviteleri sırasında daha spor bir model kol saati kullanabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery