track source
track source

Silikon Tabancası

Silikon Tabancası Fiyatları

344 Ürün gösteriliyor.
Silikon Tabancası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Silikon Tabancası modelleri ve Silikon Tabancası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Silikon Tabancası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bosch, Bigpoint, Makita, Beta Tools. 344 adet Silikon Tabancası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Silikon Tabancası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Silikon Tabancası markası:

En Çok İncelenen Silikon Tabancası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Silikon Tabancası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 344 Silikon Tabancası modeli içerisinde en ucuz Silikon Tabancası fiyatı 2.75 TL iken, en yüksek Silikon Tabancası fiyatı 4159.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Silikon Tabancası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Silikon Tabancası fiyatı ise 91.0 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Silikon Tabancası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Silikon Tabancası

Ev, işyeri ve okullarda çok fazla el işleri yapılır. Ufak tamir ve tadilatların yanı sıra okul projeleri de yapılır. Bu işlerde yapıştırma işlemi için farklı materyaller kullanılır. Bunların başında en sağlam yapıştırıcıların başında sıcak silikonlar gelir. Silikon sayesinde her türlü plastik, ahşap, kağıt, kumaş gibi malzemeleri yapıştırabilirsiniz. Oldukça pratik, kullanışlı ve uygun fiyatlı bir malzemedir. Fakat yüksek sıcaklıkta çalışan bir ürün olduğu için küçük çocukların kullanması doğru olmaz. Bu nedenle bir yetişkin yardımı ile kullanılması gerekir. Ayrıca günümüzde çok fazla moda olan kendin yap projelerinde silikon tabancası çok fazla kullanılır. Ev ve dekorasyon eşyalarını yenilerken ya da düzenlerken kolaylıkla kullanılabilir. Eğer siz de eski eşyalarınızı yenilemeyi seviyor ya da onlardan yeni eşyalar üretmeyi seviyorsanız silikon tabancası sizin için oldukça kullanışlı olur. Yapmak istediğiniz bütün projeleri bu tabanca yardımıyla yapabilirsiniz. Bu kadar kullanılan bir ürünün de uzun ömürlü olması gerekir. Bu nedenle eğer sürekli kullanacaksanız iyi kalitede bir ürün tercih etmeniz daha doğru olur. Bu cihazlar arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında silikon tabancası Bosch gelir. Bu tabanca oldukça kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Akıtma yapmaz ve oldukça hızlı ısınır. Orta segment bir ürün olan silikon tabancası Stanley de oldukça kullanışlı bir üründür. Fiyat performans olarak sık kullanım için ideal bir üründür.  

Silikon Tabancası Modelleri ve Özellikleri

Silikon tabancaları arasında farklılıklar bulunur. Bu farklılıklar teknik özellikler ve tasarım olarak değişkenlik gösterir. Bu doğrultuda silikon tabancası fiyatları da değişir. Bu özelliklerin başında silikon tabancasında kullanılan silikon tipidir. Silikon tabancalarının hepsi aynı kalınlıkta silikon ile çalışmaz. Kalın ve ince olarak farklı milimlik silikonlar bulunur. Kullanılan yüzeylere göre kalın ya da mikro silikon tabancası tercih edebilirsiniz. Ürün özellikleri kısmında bu detaya ulaşabilirsiniz. Bir diğer özellik de silikon tabancası watt değeridir. Bu değere göre tabancanın silikonu ısıtma süresi hızlanır. Çabuk ısınan bir cihaz size kullanım kolaylığı ve elektrik tasarrufu sağlar. Bu nedenle yüksek wattlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Yüksek wattlı ürünler arasında tercih edebileceğiniz modellerin başında silikon tabancası Einhell gelir. Fakat teknik özellikleri nedeniyle diğer ürünlere göre yüksek fiyatlı bir üründür. Eğer siz daha düşük bütçeli ürün arıyorsanız Attlas silikon tabancasına göz atabilirsiniz. Kullanımı pratik olan bu ürün çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Fiyat olarak da oldukça uygun olan bu ürünü tercih edebilirsiniz. Silikon tabancalarında bir diğer önemli özellik de tabancanın tetik kalitesidir. Uzun süreli kullanımlar sırasında tetiğe fazla basılması tetiğin çabuk bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle uzun süreli kullanım için bir ürün alacaksanız tabancanın tetiğinin de kaliteli bir plastikten olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi durumda bir proje ortasında tetik bozulabilir ve işleriniz yarım kalabilir.

Silikon Tabancası Kullanımı

Silikon tabancası kullanmadan önce aldığınız cihazın kullanım kılavuzunu okumanız gerekir. Kılavuz içerisindeki uyarılar dikkate alınarak cihaz kullanılmalıdır. Silikon tabancasına öncelikle kendi boyutundaki silikonu takmalısınız. Tabancanın hemen arkasında bulunan deliğe silikonu yerleştirin ve sıkıca bastırın. Daha sonra tabancanın destek ayağını açarak sabit durmasını sağlayın. Silikon tabancasının prize takın ve ısınmasını bekleyin. Bazı cihazlar ışık göstergeli olduğu için o göstergeden yeterince ısınıp ısınmadığını anlayabilirsiniz. Fakat ışık yoksa tabancanın gövdesine dokunarak ısının geldiğini anlayabilirsiniz. Bu aşamada olası yanıklara karşı dikkatli olmalısınız. Cihazı prize taktıktan sonra kesinlikle tabancanın metal ucuna dokunmayın. Metal ısıyı ilettiği için ciltte ciddi yanıklar oluşturabilir. Silikon tabancasının kullanıma hazır olup olmadığını anlamak için tabancanın tetiğine basın. Eğer silikon kolayca akıyor ise kullanıma hazırdır fakat sıkarken sizi zorluyor ve tam akıcı halde değilse biraz daha beklemeniz gerekir. Yeterince ısınan silikonu istediğiniz yüzeyde kullanabilirsiniz. Kullanım esnasında silikona elle temas etmeyin. Aksi durumda cildinizde yanıklara sebep olabilir. Kullandığınız yüzeyde silikonu düzeltmek için ise ahşap çubuklar kullanabilirsiniz.

Silikon Tabancası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Silikon tabancası satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bunların başında silikon tabancasının bekleme sırasında damlatma yapıp yapmamasıdır. Boşta kalan silikon tabancası çok fazla silikon akıtıyorsa bu gereksiz silikon kullanımına sebep olur. Ayrıca alacağınız silikon tabancasını boşta bırakırken ayakta durmasını sağlayan desteğin sağlam olması gerekir. Aksi durumda devrilerek olası kazalara sebebiyet verebilir. Silikon tabancası kullanımında önemli olan bir diğer unsur ise tabancanın kablo uzunluğudur. Yeterince uzun olmayan kablolar çalışma esnasında size zorluk çıkarır ve uzatma kablosu ihtiyacı doğurur. Fakat uzatma kabloların da kendi ağırlıkları da bulunduğu için size ekstra külfet olur. Bu nedenle mümkün olduğunca uzun kablolu olan modelleri tercih etmeniz sizin yararınıza olur. Bir diğer husus ise silikon tabancalarının uç kısımlarının genişliği birbirinden farklıdır. Silikon tabancası modellerinde kullanılan silikon çeşidi de bu doğrultuda değişir. Eğer geniş yüzeylerde çalışıyorsanız geniş ağızlı olanı, küçük işlerde kullanıyorsanız ise mum silikonlu çalışan tabancaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca silikon tabancalarının daha sağlam sonuçlar vermesi için watt değerinin yüksek olması gerekir. Bunun sebebi ise yeterince ısınmayan silikon yapıştığı yüzeye tam anlamıyla tutunamayabilir. Fakat yeterince ısınmış bir silikon sayesinde istediğiniz her şeyi tek seferde kolayca yapıştırabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery