track source

Motorlu Tırpan

En Ucuz Motorlu Tırpan Fiyatları

330 ürün gösteriliyor.
Motorlu Tırpan fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Motorlu Tırpan modelleri ve Motorlu Tırpan fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Motorlu Tırpan kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Makita, Einhell, Hyundai. 330 adet Motorlu Tırpan fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Kaan AWBC-620T Motorlu Tırpan
Kaan AWBC-620T Motorlu Tırpan
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Biçme makineleri kategorisinde bulunan benzinli motorlu tırpanlar, özellikle tarla bitkilerini hasat etmekte kullanılan bir alettir. Bilinen tırpanların aksine kol gücü ile değil benzin ile çalışmaktadır. Hızla dönen plastik misina ile otları parçalamaktadır. Bu sayede, otları bir alana yığmaz parçalanarak dağılırlar. Benzinli motorlu tırpanlar ile dağılan bitkilerin de çürüyerek gübreye dönüşme işlemi kolaylaşmaktadır. Bu modeldeki tırpanlar zaman açısından işinizi hızlandırırken aynı zamanda da pratik oldukları için tercih edilmektedir. Cimri’de Oleo Mac, Dolmar, Einhell, Palmera ve Secho gibi onlarca markanın işlerinize en uygun benzinli motorlu tırpan modellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz benzinli motorlu tırpan modeline sahip olabilirsiniz.

Tarım faaliyetlerinde tarlalara ekilen ekinlerin hasat zamanı geldiğinde toplanması, ekin ekili değilken tarlada ve civarında çıkan çalıların düzenli olarak bertaraf edilmesi verimliliğin devamı açısından oldukça önemlidir. Benzeri bir durum şehirlerimizdeki parklarda ve bazen de yol kenarlarında çıkan çalıların temizlenmesi konusunda ve hatta bahçe bakımında da geçerlidir. Bu tarz işlerin tamamında aradığımız ve kullandığımız yegane alet olan motorlu tırpanları Cimri.com sitesinin sunduğu pek çok uygun fiyatlı ve kaliteli modeller arasından seçebilir ve gerek tarlanızdaki ekinlerin hasadı, gerekse de bahçenizdeki hoş durmayan ot ve çalıların kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Motorlu Tırpan Nedir?

Çayırlardaki yabani otları biçmek veya tarlaya ekilen ekinleri biçmek için kullanılan alete tırpan denir. Tırpan 3 parçadan oluşur: kesici bıçak, tutma sapları ve ana sap. Orağa göre kullanması biraz daha öğrenim gerekir. Öte yandan vücut ergonomisine uygunluğu ve bir vuruşta daha çok bitkiyi kesebilme özelliği sayesinde orağa üstünlük sağlar. Belirli aralıklarla kesici bıçak ucu keskinliğini kaybeder. Bunun ana nedeni ot ve ekinler arasında olabilen çalı ailesinden bitkiler ve taş parçalarını kesmeye çalışmasıdır. Kesici kısmı körelen tırpanı tekrar keskinleştirmek için bilemek gerekir. Tırpan kullanımı dikkat gerektirir. Yanlış bir hamlede kullanıcısına veya çevresindekilere zarar verebilir.

Motorlu Tırpan Nasıl Çalışır?

Motorlu tırpan elektrik veya benzin ile çalışan bir motorun tahrik ettiği kesici başlıktan oluşur, kesici başlık tırpanın kullanım alanına göre çelik bıçaklı veya yumuşak plastikten yapılmış ince çubuk şekilli olabilir. Plastik çubuklu başlıklar daha çok park, bahçe ve yol kenarlarında çıkan fazla sık olmayan ot ve çalıların temizlenmesinde kullanılırken çelik bıçaklı başlık taşıyan tırpanlar plastik başlıkla temizlenmesi zor olan çalıların temizlenmesinde ve tarlalarda ekin hasadında kullanılır. Benzinli motorlu tırpanlar depolarındaki benzin bittiğinde dururlar, bu tırpanları yeniden çalıştırabilmek için depolarına benzin takviyesi gereklidir. Elektrikli motorlu tırpanlar ise akülerindeki elektrik bittiğinde dururlar, çalıştırmak için bir elektrik kaynağına bağlamak gerekir.

Benzinli Motorlu Tırpan Nasıl Kullanılır?

Kullanmadan önce mutlaka güvenliğinizi sağlamalı ve işleme tüm güvenlik önlemlerinizi aldığınızdan emin olduktan sonra başlamalısınız. Mutlaka koruyucu gözlüğünüzü takmalı ve kullanıma uygun kıyafetleri giymelisiniz. Kullanımdan önce benzinli motorlu tırpanınızı kontrol etmeli ve vidalarının gevşek olmadığından emin olmalısınız. Ürününüzün kollarını yağ ve yakıttan uzak tutmanız ve işlem yaparken kesinlikle omuz askısı kullanmanız gerekmektedir. Tırpanın yakıt karıştırmasını ve depolanmasını belirtilen şekillerde yapmanız gerekmektedir. İşleme başlamadan önce mutlaka işlem yapacağınız alanın molozlardan veya yabancı cisimlerden arındığından emin olmanız gerekmektedir. Kullanırken de misinadan uzak durduğunuzdan emin olmanız, güvenliğiniz açısından oldukça önemli olacaktır. Misina başlığını mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Misinanın sert cisimlere değip değmediğini kontrol etmeniz ve kırılmış ya da dengesiz misinayı tırpanınızda kullanmamanız gerekmektedir.

Motorlu Tırpan Nerelerde Kullanılır?

Motorlu tırpanlar tarla, bahçe, park, yürüyüş yolu, karayolu kenarı ve benzeri yerlerde ekin hasadı, ot ve çalıların kontrolü amacıyla kullanılabilir. Bu yerlerin haricinde çim biçme makinesi ile ulaşılamayan veya çim biçme makinesine zarar verebilecek yerlerde bulunan çim örtüsünün biçilmesi için de yine motorlu tırpan kullanılabilir.

En Uygun Oleo Mac Motorlu Tırpan Modeli Nedir?

Oleo Mac markası kalitesi ve model çeşitliliği ile bilinen bir marka olması itibariyle motorlu tırpan alırken seçiminizi Oleo Mac markasından yana kullanmanın size pek çok faydası olacaktır. Markanın TR 61 E modeli gibi elektrikli motorlu tırpan çeşitleri sessiz çalışmayı vaat ederken oldukça uygun olan fiyatıyla da sizi sizden alacaktır. Uzun saatler boyunca çalışmayı düşünüyorsanız bu durumda BCF 430 benzinli motorlu sırt tırpan modeli uzun saatler boyunca çalışmanıza ve işinizi fazla zorlanmadan bitirmenize imkan tanıyacaktır. Fiyatı yüksek görünebilir, fakat kabiliyetleri bu fiyatını fazlasıyla hak edecektir.

Motorlu Tırpan Modelleri Nelerdir?

Geleneksel tırpan modeli baz alınarak geliştirilmiş otomatik seçenekler de mevcuttur. Bu cihazlar çim biçme makinalarının kullanılamadığı kenar ve köşe kısımlarda kullanılabilir. Bu tırpan modelleri çeşitli güç kaynakları kullanabilir. Benzinle çalışan motora sahip çeşidi vardır. Bir de elektrik motorlu tırpan seçeneği vardır.Benzinli modellerinin yakıt deposu vardır. Yakıt deposu benzin ile doldurulur. Benzin bitmesi durumunda çalışması durur.

Benzinli Motorlu Tırpan Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizliğini yapmak uzun ömürlü bir kullanım için oldukça önemlidir. Hava filtresini temizlediğiniz taktirde biriken toz motorun verimliliğini azaltmaktadır. Benzinli motorlu tırpanda bulunan hava filtresinin üzerindeki basit tozlar filtreye hafifçe vurularak temizlenebilmektedir. Yakıt filtresi ise periyodik olarak kontrol edilmelidir. Yakıt tankının içerisine toz girmemesine özen göstermeniz gerekmektedir. Benzinli motorlu tırpanın yakıt filtresi kirlendiği anda mutlaka değiştirilmelidir.

Elektrik Notorlu Tırpan Özellikleri Nelerdir?

Bu model güç kaynağına bağlı kablo sayesinde çalışır. Elektrik motorlu tırpan için elli iki santimetre küp silindir hacimli motor tercih edilebilir. Bu ürünlerin katalog değerinde yer alan maksimum güç değeri vardır. Bu güç değeri beygir cinsinden ifade edilir. Bıçak ölçüsü ise diş biriminden yazılabilir. Kesici kısımda plastik malzemeden yapılmış misina kullanılır. Bazı modellerinin satışı sırasında yedek misina da verilebilir. Belirli bir garanti süresiyle satılır. Satıldığı ülke genelinde yaygın servis ağı olan markalar vardır. İthal ve yerli modelleri satılabilir. Bu garanti süresi iki yıl olabilir. Tercihinize göre farklı renk seçenekleri vardır. Ürün toplam ağırlığını azaltmak ve ürünü hafifleştirmek için alternatif malzeme kullanılır. Bu amaçla özgül ağırlığı düşük ama sağlamlığı yüksek alüminyum metali kullanılabilir. Belirli sürede bir misina değişimi yapılır. Misina değişimini kolaylaştıracak ek özellikler barındıran modeller vardır.