track source

Biçme Makineleri

Biçme Makineleri Fiyatları

671 Ürün gösteriliyor.
Biçme Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Biçme Makineleri modelleri ve Biçme Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Biçme Makineleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Motorlu Tırpan, Çim Biçme Makinesi, Çim Biçme Traktörü, Yaprak Toplama & Üfleme Makinesi. 671 adet Biçme Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Kaan AWBC-620T Motorlu Tırpan
Kaan AWBC-620T Motorlu Tırpan
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Biçme Makineleri Ne İşe Yarar?

Biçme makineleri çimlerin çoğunluklu olduğu alanlarda kullanılan makinelerdir. Böylelikle çimlere şekil verilir ve bahçeniz ya da tarlanız olduğundan daha güzel gözükebilir. Uzayan çimlere şekil verilmektedir. Çimler yaklaşık sekiz santim boyuna vardığında kesilmelidir. Çimlerin ilk kesimde beş santimetreye kadar kesilmesi gerekir. Çimler, yeterli güç ve kalınlaşmaya ulaştığında üç santimetreye kadar kesilir. Daha az güneş alan yerlerde ise beş santimetreye kısaltılır. Etkin fotosentez ve büyüme için çimlerin eş boyda olması gerekir. Bunun için sık ve az kesim yapılır.

Biçme Makineleri Ürünleri Nelerdir?

Günümüzde buğdaygiller ailesinden gelen çim, çok çeşitli amaçlar için birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanım alanına göre farklı çim türleri kullanılmaktadır. Fakat tüm çimlerin ortak noktası düzenli bakım gereksinimidir. Çimlerin düzenli kesilmesi, sulama ve gübreleme ile birlikte en temel bakım faaliyetidir. Bu nedenle biçme makinelerinde en çok tercih edilen çim biçme makinesi olarak bilinmektedir. Çayırlardaki yabani otları biçmek veya tarlaya ekilen ekinleri biçmek için kullanılan alete tırpan denir. Tırpan 3 parçadan oluşur: kesici bıçak, tutma sapları ve ana sap. Orağa göre kullanması biraz daha öğrenim gerekir. Öte yandan vücut ergonomisine uygunluğu ve bir vuruşta daha çok bitkiyi kesebilme özelliği sayesinde orağa üstünlük sağlar. Belirli aralıklarla kesici bıçak ucu keskinliğini kaybeder. Bunun ana nedeni ot ve ekinler arasında olabilen çalı ailesinden bitkiler ve taş parçalarını kesmeye çalışmasıdır. Kesici kısmı körelen tırpanı tekrar keskinleştirmek için bilemek gerekir. Tırpan kullanımı dikkat gerektirir. Yanlış bir hamlede kullanıcısına veya çevresindekilere zarar verebilir. Çim biçme makinelerinin yetersiz ve pasif kaldığı, büyük çimenlik alanlarda, golf sahalarında ve stadyum zeminlerinde kullanılan traktör tipi çim biçme aracıdır. Alanın büyüklüğü ne kadar geniş olursa olsun, yüksek bir kesim genişliğine sahip çim biçme traktörü büyük bir kolaylık sağlar. Zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlar. Aynı traktör ile kesilen çimler, aynı boyda olacağı için göze çok daha hoş gelecektir. Kullanım alanı, kullanılacak enerji ve barındırdığı güce göre birçok türü bulunan çim biçme traktörü; akülü çim biçme traktörü, benzinli çim biçme traktörü, elektrikli çim biçme traktörü ve dizel çim biçme traktörleri olarak farklı gruplara ayrılır. 4x4 çim biçme traktörleri yokuş ve yamaç arazilerde tercih edilir. Sizde ihtiyacınıza göre olan tüm bu ürünleri oto, bahçe, yapı market kategorisi adı altında inceleyebilirsiniz.

Biçme Makinelerinin Kullanımı Kolay Mı?

Biçme makinelerinin kullanımı oldukça kolaydır. Seçtiğiniz makinenin içinden çıkan kullanım kılavuzu ile birlikte sizde rahatça kullanıp bahçelerinize şekil verebilirsiniz. Dilerseniz uzmanlardan da destek alabilirsiniz.

Biçme Makineleri Fiyat Aralığı Nedir?

Biçme makineleri fiyat aralığı marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.

track source