Bahçe Sulama

En Ucuz Bahçe Sulama Fiyatları

696 ürün gösteriliyor.
Bahçe Sulama fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bahçe Sulama modelleri ve Bahçe Sulama fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bahçe Sulama kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Hortum Bağlantıları, Bahçe Hortumu, Fıskiye, Hortum Makarası, Sulama Başlığı. 696 adet Bahçe Sulama fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bahçe Sulama Ürünleri Nelerdir?

Çiçekleri ve ağaçları seven kişiler tarafından bakılan bahçelerin bakımı ve sulama yöntemleri çok önemlidir. Bahçe sulama, yetiştirdiğiniz bitkilerin, çiçeklerin ya da ağaçların ömrünü uzatmak için kullanılan ürünlerin tümüne verilen isimdir. Fıskiye sayesinde aynı yerden gelen suyu farklı alanlara dağıtabilirsiniz. Sulama işleminde sürekli aynı yerlerin sulanması yanlış bir yöntemdir ve dağılımın eşit olması da oldukça önemlidir. Fıskiye sayesinde eşit miktarda su dağılımı sağlayabilirsiniz. İsterseniz bir yere sabitleyebilir ya da bir yeri suladıktan sonra başka bir yere taşıyabilirsiniz. Sadece bahçelerde değil ortak yaşam alanı olan yol kenarları, alışveriş merkezleri ve havalimanları gibi yerlerde de karşılayabileceğiniz fıskiye kısacası çiçek olan her yerde olabilmektedir. Bahçe hortumu sayesinde bahçenizi kendiniz sulayabilir ve eşit dağılımı uygulayabilirsiniz. Bahçe hortumlarının çeşitliliği metreye göre olmaktadır ve genellikle 5, 7, 20, 30 ve 50 metre seçenekleri bulunmaktadır. Hortumla sulama yapmak eğlenceli ve keyifli olduğu için bahçeyi ve suyu seven kişiler tarafından oldukça tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Hortumla sulama yapıyorsanız mutlaka hortum bağlantıları kategorisini incelemeniz gerekmektedir. Hortum bağlantıları sayesinde sulama verimi artmaktadır. Bağlantılar suyun akış hızını ve kalitesini arttırarak verimli olmasını bu sayede sağlamaktadır. Hortum kullanan kişilerin derli toplu bir şekilde hortumun kolaylıkla kaldırabilmesi ve tekrar açılması için ise hortum makarası alması gerekmektedir. Sulama başlığı sayesinde suyun tazyikli olmasını ve sulama şeklini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Su zamanlayıcı, suyun istenen saatler arasında otomatik olarak sulama yapma imkanı sağlamaktadır.

Bahçe Sulama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bahçe sulama işlemleri akşam geç saatte ya da sabah erken saatlerde yapılmalıdır. Buharlaşmanın en az olduğu zamanlar sulama için elverişlidir. Bahçe düzenlemenizi iyi yapmanız gerekmektedir. Güneş alan ve gölge olan alanlar tespit edilmelidir. Buna bağlı olarak çiçek, ağaç ya da aksesuarların dizilimi yapılmalıdır. Gübreleme dikkatli yapılmalıdır. Özellikle gübreleme işlemi için akşama doğru olan saatler seçilmeli ve gölge olduğu anda yapılmalıdır. Toprağın düzenli olarak çapa yardımıyla havalandırılması gerekmektedir. Yaprak döken ağaçların ve çiçeklerin ilaçlandırılmasına özen gösterilmelidir. Doğru ve eşit miktarda su vermelisiniz ve yaprakları sulamamalısınız. Ayrıca haftada bir ya da iki kere sulama yapmanızda fayda var. Çimlerinizi yeni ektirdiyseniz her gün sulama yapmalısınız ve iki ya da üç hafta boyunca nemli kalmaları gerekmektedir. Sulama işlemi sırasında toprakta çukurlar ya da göller oluşturmamalısınız.

Bahçe Sulama Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Bahçe sulama fiyat aralıkları ürüne ve markaya göre farklılık göstermektedir. Fıskiye 10 - 700 TL, bahçe hortumu 10 - 400 TL, hortum bağlantıları 10 - 60 TL, hortum makarası 10 - 300 TL, sulama başlığı 10 - 300 ve su zamanlayıcı 60 - 500 TL fiyat aralıklarında yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan bahçe sulama ürünlerini filtreleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz.