Hortum Makarası

En Ucuz Hortum Makarası Fiyatları

96 ürün gösteriliyor.
Hortum Makarası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Hortum Makarası modelleri ve Hortum Makarası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Hortum Makarası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Cata, Format, Hyundai, Gardena. 96 adet Hortum Makarası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Hortum Makaraları Nedir?

Hortum makaraları , genellikle sanayi alanında kullanılan ürünlerdir. Ancak sadece sanayi alanında kullanılmazlar. Kullanım alanları oldukça geniştir.

Hortum Makaraları Kullanım Alanları Nelerdir?

Hortum makaraları hortumu toplayıp duvara asmak için kullanılır. Hortum duvarda makaralar sayesinde saklanmış olur. Hem de hortumların birbirine dolanması engellenmiş olur. Bu sayede rahatlıkla toplanıp çıkarılabilir. Gerektiğinde buradan çıkarıp seyyar bir şekilde de kullanabilirsiniz. Bu makaralar çok ağır değillerdir. Kullanmak için rahatlıkla takılıp çıkarılabilir ve gezdirebilir ağırlıktadır. Daha öncede belirttiğimiz gibi hortum makaraları kullanım alanları oldukça fazla. Ancak hortum seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Onlardan en önemlisi hortum makarasının kullanım amacıdır. Nerede ve nasıl kullanılacağına göre hortum makarasının türleri vardır. Kullanacağınız hortum yüksek basınca dayanıklı bir hortumsa yüksek basınca dayanıklı hortum makaraları seçmeniz gerekir. Yani hortum makaraları seçiminde basıncın da büyük etkisi vardır.

Hortum Makaralarında Basıncın Önemi Nedir?

Eğer ki düşük basınçta iş görecek bir hortuma ihtiyacınız varsa hortum makaranızın en az 100 bara dayanıklı olmasına dikkat ediniz. Ayrıca hortum toplama makaranızın teknik aksamının da aksamadan çalışması önemli bir konudur. Sanayide çalışanlar için hortum makaralarının düzenli bir şekilde toplanması ve sarılması daha da önemlidir. Bunun için düzenli kontrollerin yapılamasında da fayda vardır. Makaraların toplanması için iki farklı sistem vardır. Bunlar kabinli ve kapalı kabinli sistemlerdir.

Hortum Makaralarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hortum makaralarını uzun süreli kullanmak istiyorsak amacına göre hortum makarası kullanmalıyız. Yani ne iş göreceksek ona uygun hortum makarası tercih etmeliyiz. Bu sistem her işte olduğu gibi burada da aynı şekilde işler. Yani bir malzemeyi amacı dışında kullanırsak o malzeme yıpranır ve giderek ömrünü tamamlar. Amacına uygun olarak kullanılmayan hortum makaraları da bu şekildedir. Zamanla ömürleri azalır. Üstelik de kalitesini kaybederek.

Hortum Makaraları Fiyatları Nasıldır?

Hortum makaraları uygun fiyatlı ürünlerdir. Fiyatlar ortalama olarak 50 liradan başlar ve 100 liraya kadar artabilir. Ancak 300 liraya dahi hortum makarası görebilirsiniz. Kaliteye ve markaya göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Eğer sizler de hortum makarasına ihtiyaç duyuyorsanız Cimri.com sitemizden hortum makaraları fiyatlarına göz atarak kendinize uygun hortum makarasını satın alabilirsiniz.