Gardena Hortum Makarası

En Ucuz Gardena Hortum Makarası Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Gardena
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

HORTUM MAKARASI NASIL KULLANILIR?

Hortum makaraları, bahçe sulama hortumlarının verimini artırmak amacıyla yoğun olarak kullanılır. Hortum makarası kullanımı sayesinde, hortumun kolaylıkla sarılıp toplanması ve tekrar açılması sağlanır. Ayrıca kullanılacak olan makaranın işlevine göre doğru seçilmesi, ömrünü uzatır. Bu makarayı, kullanım amacına göre seçmek önemlidir. Hava hortumu makarası, oksijen asetilen hortumu makarası, ince yağ hortum makarası, su hortumu makarası, akaryakıt transferi için kullanılan hortum makarası, yağ ve gres hortumu makarası, elektrik kablo makarası, topraklama kablo makarası gibi çeşitleri mevcuttur. Bazı modelleri, duvara, yere veya tavana monte edebilir, çalışmanız esnasında oluşabilecek kablo karmaşasını engelleyebilirsiniz. Bazı modellerde döner aks bulunur ve bu hortumun sarılırken katlanmasını önler. Katlanabilir mekanizmaya sahip hortum makaraları, diğerlerine göre daha az yer kaplar. Bu ürünü alırken, ne için satın alındığı ve dirençli olması beklenen bar seviyesi mutlaka biliniyor olmalıdır.

Duvara monte hortum makarası nasıl kullanılır?

En çok tercih edilen modellerden biri de duvara monte dilebilen hortum makarasıdır. Duvara monte edilebilen hortum makaraları, duvara asabilir veya belirlenen yerlere sabitlenebilir. Bazı kullanıcılar, köşelere sabitleyerek de kullanırlar. Duvarda sarılabilen hortum makaraları sayesinde belinizi yormadan işlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Hortum bağlantısı açılı olması, hortumun bükülmemesini ve akışın kesilmemesini sağlar. İşinizi bitirdikten sonra, makaranızı yerinden çıkartıp kaldırabilirsiniz. Ayrıca, bazı hortum makaraları musluk bağlantıları ile birlikte verilir. Bu sayede su ihtiyacınız arttıkça değiştirerek, daha fazla verim alabilirsiniz. Bazı hortum makaralarında damlama önleyici bulunur. Bu sayede, su ile işiniz bittikten sonra kapattığınızda, hortum içinde kalan su dışarıya damlamaz, su israfı önlenmiş olur.

Hortum makarası fiyatları ne kadardır?

Hortum makaralarının fiyatları, makaranın işlevine, markasına ve modeline göre değişkenlik gösterir. Gardena, Özsan ve Verve marka hortum makaraları, cimri.com sitesi üzerinden, en uygun fiyat avantajı ile satın alınabilir. Cimri.com sitesi, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yaparak, aradığınız marka ve modeldeki ürünü, en uygun fiyatlı olarak satıldığı yeri bulmanızı sağlar. Ayrıca, fiyat alarmlarını takip ederek, satın almak istediğiniz ürünün fiyatının düşmesi halinde, haberdar olabilirsiniz.