Fıskiye

Fıskiye Fiyatları

86 Ürün gösteriliyor.
Fıskiye fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Fıskiye modelleri ve Fıskiye fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Fıskiye kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Wildlebend, Karcher, Gardena, Fiskars, Raco. 86 adet Fıskiye fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Fıskiye Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Fıskiye markası:

2021 yılı Fıskiye Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 86 Fıskiye modeli içerisinde en ucuz Fıskiye fiyatı 6.5 TL iken, en yüksek Fıskiye fiyatı 984.05 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Fıskiye fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Fıskiye fiyatı ise 89.5 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Fıskiye Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
KL KLH429B Hortum Ucu
KL KLH429B Hortum Ucu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Fıskiye

Bağ ve bahçe işlerinde ya da herhangi bir alanda dekor amaçlı kullanılan fıskiyeler Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde üretilerek satışa sunulmuştur. Fıskiye sulama alanında kullanılarak bitkilerin büyümesini ve gelişmesini sağlar. Uzun yıllardır fıskiye kullanımı giderek yaygınlaşmıştır. Aynı zamanda avlularda görsel dekor ürünü olarak yer alan fıskiyelerin farklı tasarımları mevcuttur. En çok tercih edilen ürün çeşidi olarak döner fıskiyeler aynı anda birçok alanı sulayabilir. Kullanılan su miktarına göre fıskiyeler özel olarak üretilerek tüketicilere sunulur. Yağmurlama sistemi sayesinde fıskiyeler, bahçelerde yer alan ağaçların ve diğer bitkilerin su ihtiyacını karşılar. Bu ürünlerin belirli bir sulama kapasitesi vardır. Temel olarak kaynaktan gelen suyu doğrudan toprakla bütünleştiren bu ürünler, bahçe işlerinde kullanılan en önemli ürünler arasında yer alır. Fıskiyeler bir motor aracılığı ile çalışarak tek hattan gelen suyu yayarak kullanıldığı alana dağıtır. Bu sayede gününü her saati bu cihazlar kullanılarak sulama işlemi yapılabilir. Fıskiyeler, musluk sistemine benzese de tek bir alan için değil daha geniş bir alanın sulanmasını sağlar.

Fıskiye Modelleri

Farklı tasarımlarda üretilen fıskiye modelleri kullanıcılara geniş bir seçenek sunar. Böylece her alana uygun olarak tasarlanan bu ürünler sayesinde verimli bir sulama işlemi gerçekleştirilir. Saplamalı fıskiye doğrudan toprağa saplanarak 320 metre kare gibi bir alanı sulayabilir. Bu ürünlerde farklı basınca sahip barlar yer alır. Böylelikle su basıncı ne kadar artarsa fiskiyenin etrafa su sağlaması o kadar hızlı olur. Ayarlanabilir fıskiyeler ile suyun basıncı kontrol edilebilir. Kullanıcılar böylelikle istediği alanda fıskiyenini işlevinden yararlanıp geniş bahçeleri sulayabilir. Saplamalı fiskiyelere hortum bağlanarak kaynaktan su çekilebilir. Pratik bir kullanım özelliği taşıyan saplamalı fıskiyenin sivri bir ucu vardır. Eğimli ya da düz arazilerde bu fıskiyeler kullanıma uygundur. Yaygın olarak kullanılan bir diğer model olan çapraz atış sulama fıskiyesi ise suyu belirli bir açıya göre fırlatarak etrafa yayar. Böylece daha tazyikli bir su kullanılarak uzun mesafelerin sulanması sağlanabilir. Çapraz atışlı fıskiyeler üzerinde güçlü bir motor bulunur. Farklı menzillere göre fıskiyelerin sulama kapasiteleri mevcuttur. Fıskiye kullanımı genel olarak basit ve pratiktir. Doğrudan bahçe sulamalarında fıskiyeler belirli bir yere monte edilebilir. Su miktarına göre fıskiyeler suyu uzak mesafelere taşıyarak alanda bulunan bitkilerin sulanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda ek borular ile bu mesafe uzatılabilir ve uzun tarlalarda kullanılabilir. Fıskiyelerin sağladığı sulama, yağmurlama olarak da ayarlanabilir. Damla halinde toprağa düşen bu sular, fıskiyelerin gücü ile doğru orantılıdır. Bazı fıskiye modelleri 180 derece dönerken bazı modellerde bu dönüş 360 dereceye tamamlanır. Böylelikle fıskiyenin etrafında yer alan bahçe ya da tarla eşit bir şekilde sulanabilir. Ağırlık olarak fıskiyeler hafif ürünler olmakla beraber rüzgara karşı dayanıklıdır. Toprağa saplanan herhangi bir fıskiye devrilmeden sabit bir şekilde durabilir. Böylelikle sürekli kullanılması amaçlanan bir fıskiyenin yeri değiştirilmeden sulama işlemi yapılabilir. Fıskiyeler ekstra bakım gerektirmediği için yağlamaya gerek yoktur. Bazı fiskiye modellerinde vana sistemi bulunur. Bu vana açıldıktan sonra fıskiye otomatik olarak sulamaya geçer. Her bir fıskiye modelinin belirli bir sulama kapasitesi bulunur. Fıskiyelerin üretiminde kullanıcıların istek ve talepleri göz önünde bulundurulur ve ürün buna göre tasarlanır.

Fıskiye Fiyatları

Her fıskiyenin farklı bir tasarımı olduğundan fiyatlar buna göre değişiklik gösterir. Fıskiye fiyatları genel olarak ucuzdur ve her bütçeye hitap eder. Ergonomik yapıda olan fıskiye modelleri her yere kolay bir şekilde taşınabilir. Aynı zamanda bazı özel tasarıma sahip fıskiyeler su tasarrufu sağlar. Bu ürünler genelde kullanıldığı alana eşit bir şekilde sulama imkanı sağlar. Su tasarruflu fıskiyeler tüketicilerin su masrafını azaltarak büyük bir avantaj sağlar. Fıskiyelerin fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur ise ürününü tazyik ve basınç gücüdür. Daha seri ve hızlı bir şekilde sulama yapan fıskiye modellerinin fiyatı farklı olabilir. Salınımlı fıskiyenin su çıkışı ürün üzerinde yer alan belirli noktalardan sağlanır. Bu ürünler portatif olarak bahçede farklı bir alana taşınabilir. Fıskiyelerin tasarımı fiyatı doğrudan etkilediği gibi sulama menzili de fiyatı etkileyen bir diğer unsurdur. Kullanıcılar bu ürünleri en yakın satış noktalarından temin edebilir ve internet üzerinden sipariş verebilir. Geniş bir kullanım alanı olan fıskiyeler, ergonomik olduğu için ayrı bir masraf çıkarmazlar. Aynı zamanda bu ürünlere ilave edilen hortum gibi ek parçalar çıkarılıp tekrar takılabilir.

Fıskiye Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bahçe, tarla yada farklı bir alanın sulanması için fıskiye modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Kendi isteğinize göre bu ürünlerin farklı tasarımda yer alan modellerine sahip olabilirsiniz. Sulama alanına göre tam yarım atmalı fıskiyeleri kullanabilirsiniz. Bu ürünleri kolay bir şekilde toprağa gömerek sabit tutabilirsiniz. Eğer toprakla temas etmesini istemiyorsanız tablalı fıskiyeleri tercih edebilirsiniz. Fıskiyeleri kendi bahçenizde aynı zamanda dekor olarak da kullanabilirsiniz. Çiçeklerin sulanması için fıskiyenin ayarını azaltabilir, daha geniş ve büyük alanlarda yer alan ağaçları sulamak için fıskiyelerin ayarını basıncını artırabilirsiniz. Fıskiyeler ekstra bakım gerektirmediği için size masraf çıkarmaz. Böylelikle tasarruf ederek bu ürünleri uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Dayanıklı malzemelerden üretilen fıskiyeleri kolay bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. İnternet aracılığı ile fiskiye siparişi vererek bu ürünleri hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Aynı zamanda sayfamızda yer alan fıskiye ile ilgili yorumları inceleyebilir ve değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Fıskiyeler ile ilgili yapılan yorumlardan fikir edinebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery