Çim Biçme Makinesi

En Ucuz Çim Biçme Makinesi Fiyatları

430 ürün gösteriliyor.
Silindir Hacmi
Akü Motor Gücü
Kesme Genişliği
Çim Toplama Kapasitesi
Yakıt Depo Kapasitesi
Ağırlık
Çim Biçme Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çim Biçme Makinesi modelleri ve Çim Biçme Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çim Biçme Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Makita, Einhell, Black & Decker, RTRMAX. 430 adet Çim Biçme Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Yat YT9191-01 Benzinli Çim Biçme Makinesi
Yat YT9191-01 Benzinli Çim Biçme Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Benzinli Çim Biçme Makinesi Nedir?

Günümüzde buğdaygiller ailesinden gelen çim, çok çeşitli amaçlar için birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanım alanına göre farklı çim türleri kullanılmaktadır. Fakat tüm çimlerin ortak noktası düzenli bakım gereksinimidir. Çimlerin düzenli kesilmesi, sulama ve gübreleme ile birlikte en temel bakım faaliyetidir.

Çimler yaklaşık sekiz santim boyuna vardığında kesilmelidir. Çimlerin ilk kesimde beş santimetreye kadar kesilmesi gerekir. Çimler, yeterli güç ve kalınlaşmaya ulaştığında üç santimetreye kadar kesilir. Daha az güneş alan yerlerde ise beş santimetreye kısaltılır. Etkin fotosentez ve büyüme için çimlerin eş boyda olması gerekir. Bunun için sık ve az kesim yapılır.

Yukarıda önerilen kesim işleminin orta ve büyük ölçekli alanlarda el makası ile yapılması çok zordur. Bunun yerine çim biçme makinesi kullanılır.

Çim Biçme Makinesi Nasıl Olmalıdır?

Çim biçme makinesi bahçeli evler için kullanılan bir bahçe malzemesidir. Çim alanın büyüklüğüne uygun bir çim biçme makinesi seçimi yapılırsa çimleri biçmek ve düzenlemek çok daha kolay olacaktır. Çim biçme makineleri benzinli ve elektrikli çim biçme makineleri olarak iki çeşittir. Benzinli çim biçme makineleri 800 metrekare ve daha büyük alanlar için uygun makinelerdir. Çok fazla gürültülü çalışan bu makinenin yakıt gideri de oldukça fazladır. Ancak çok büyük bir çim alanınız varsa kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Elektrikli çim biçme makinesi ise sessiz çalışır ve oldukça ekonomiktir. Küçük bahçeler için elektrikli çim biçme makinesi daha uygun olacaktır. Şarj edilerek kullanılabilen elektrikli çim biçme makinesi pratik ve kullanımı kolaydır. Sessiz çalışması da en güzel özelliğidir.

Çim Biçme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Çim biçme makinesi satın aldığınızda kullanmadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu okuyarak kullanımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Çim biçme işlemi yapacağınız alanda taş ve dallar olmamasına dikkat edin. Makineye herhangi bir şey takıldı ise mutlaka motoru durdurup öyle kontrol edin. Çim biçme makinesini çalıştırmadan torbasını takmış olduğunuzdan emin olun. Çim biçme işlemi yaparken mutlaka koruyucu gözlük kullanmaya dikkat edin. Çim biçme makinesini ıslak ve nemli çimlerde çalıştırmayın. Çimlerin kuru olması makinenin düzgün çalışması ve uzun ömürlü olması için önemlidir. Çimleri kuru ve güneşli bir havada akşamüstü biçip sonrasında sulamanız en doğru olandır. Çim biçme makinesinin bakımı mutlaka yapılmalıdır. Temizlik ve bakımını düzenli olarak yapmalısınız.

Çim Biçme Makinesi Fiyatları Ne Kadardır?

İyi bir çim biçme makinesi almaya karar verdiğinizde birçok seçenekle karşılaşırsınız. Zira piyasada aynı ürünü bile farklı fiyatlarla satın alabileceğiniz yerler vardır. Bahçe ürünleri satışı yapan internet sitelerinde en iyi çim biçme makinesini en uygun fiyata bulabilirsiniz. Fakat aynı ürün farklı sitelerde farklı fiyata satıldığından uzun bir araştırma süreci gerekir. Aynı ürünün farklı sitelerdeki fiyatlarını sizler için araştırıp yayınlayan Cimri.com çim biçme makinenizi en uygun fiyatla satın almanızda size yardımcı olacaktır.