track source

Çim Biçme Makinesi

Çim Biçme Makinesi Fiyatları

398 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Tipi
Çim Toplama Kapasitesi
Silindir Hacmi
Kesme Yüksekliği (Maks)
Vites Sayısı
Maksimum Çalışma Alanı
Kesme Genişliği
Kesme Yükseklik Ayarı
Sepet Hacmi
İlerleme Tipi
Boşta Devir Hızı
Çim Biçme Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çim Biçme Makinesi modelleri ve Çim Biçme Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çim Biçme Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Makita, Einhell, Honda, Black & Decker. 398 adet Çim Biçme Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Einhell Elektrikli Çim Biçme Makinası BG-EM 1030 (1000 W)

Einhell Elektrikli Çim Biçme Makinası BG-EM 1030 (1000 W)

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Cimri'nin Seçimi
Black & Decker EMAX32S Çim Biçme Makinesi
Black & Decker EMAX32S Çim Biçme Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Yat YT9191-01 Benzinli Çim Biçme Makinesi
Yat YT9191-01 Benzinli Çim Biçme Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çim Biçme Makinesi

Belli yüksekliğe kadar ki otları, çimenleri kesme işlemine yarayan, farklı mekanik özelliklere sahip, mekanizma olarak döner kesici aparatlar bulunan içten yanmalı ya da elektrik ile çalışan bir motor vasıtasıyla çalışan makinelere çim biçme makinesi denir. Bahçelerde, park alanlarında, peyzaj çalışmalarında, çevre düzenlenmesinde, site içi alanlarda, villa bahçesinde olmak üzere birçok yerde kullanılma imkânı olan insanlar tarafından kullanılan makineler olarak bilinir.

Makine üretimi yapan firmalar tarafından kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlayan farklı özelliklerde ve modellerde birçok ot biçme makinesi üretilerek satışı yapılır. Birçok alanda kullanım kolaylığı sağlayan el ile hareket ettirilen ya da sürücü kontrolünde çim biçme traktörü tarzında modelleri ve çeşitleri üretilmiştir. Kullanılacak çim biçme makineleri satın alınırken, ticari amaçlı hizmet vermek için mi kullanılacağı ya da ortak alanlarda kullanılma durumu göz önünde bulundurularak model tercih edilir. Çim makinesi satın alınırken, kullanılacak alanın büyüklüğüne göre model tercihi yapılır.

Çim biçme makinesi akülü, elektrikli, benzinli, dizel, misinalı olmak üzere birçok çeşidi ve modeli üretilmiştir. Her bir modelin kullanıldığı arazi büyüklüğü farklı olmakla birlikte, birbirinden farklı özellikler bulunmaktadır.

Çim Biçme Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Çalışma sistemi olarak farklı model ve özelliklerde çim makinesi çeşitleri bulunur. Bu çeşitler ise;

Elektrikli Çim Biçme Makinesi: Bu tür çim makinelerinde, elektrikle çalışan bir motor bulunur. Çim biçme makinesi elektrikli olanların çalışma sisteminde kullanılan motorların büyüklükleri kullanılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Motor güçleri 900 watt olanlarından, 2000 watt motor gücüne kadar farklı kuvvetteki birçok modeli bulunmaktadır. En fazla 200 metrekare büyüklüğe sahip bahçeler için elektrikli çim biçme makinesi önerilir. Motor watt değeri arttıkça bıçak genişliği ve çim toplama hacmi artar. Arazi de kalın yabani otlar varsa motor gücü büyük olan biçme makinesi seçilmelidir.

Benzinli Çim Biçme Makinesi: Bu makinelerde kullanılan motorlar, elektrikli çim biçme makinelerinde kullanılan motorlara göre daha güçlü motorlara sahiptir. Bu motorlar 4 zamanlı motorlardır. Çim biçme makinesi benzinli motorların gücü, kullanılacak alanın büyüklüğüne göre 4 HP motor gücünden 8 HP motor gücüne kadar farklı özelliklere sahip modelleri bulunmaktadır. Her çim biçme makinesinde olduğu gibi bıçak genişlikleri arazinin taşlıklı olup olmadığı, düz, eğimli gibi arazinin genel yapısı dikkate alınarak seçilmelidir.

Misinalı Çim Biçme Makinesi: Bu tip çim makineleri; dört tekerli çim biçme makineleri ile çim işlemi yapıldığında bahçenin, arazinin duvarlarla sınırlandığı yerlerindeki otlar temizlenemediği yerlerde kullanılmaktadır. Bu yüzden dar kesitli yerlerde, duvarlara yakın yerlerdeki otlar rahatlıkla çim biçme makinesi misinalı olanı ile kesilebilmektedir. Ancak bu makinelerin motorları küçük ve watt olarak düşük olduğundan, 100 metrekare-200 metrekare gibi alana sahip arazilerdeki tüm otları, çimleri almak için uygun değildir. Bu makinelerin kesilen çimi toplama hazneleri bulunmamaktadır. Çimleri kestiğinde etrafa dağıtır. Misinanın taş gibi sert cisimleri çarpması durumunda kopabilmektedir. Motoru durdurup misinayı değiştirmeniz gerekecektir.
Mazotlu Çim Biçme Makinesi: Geniş alana sahip arazilerde, bahçelerde kullanılmak üzere kullanılan çim biçme makinası mazotlu olanları tercih edilir. Bu makineler dizel motorla çalıştığından güçlü motorlara sahip makinelerdir. 7 HP kadar birçok modeli bulunmaktadır.

Şarjlı Çim Biçme Makinesi: Bu tip çim makineleri üzerlerinde elektrik enerjisini depolayan sistemlerle şarj edilerek 300 metrekare ’ye kadar büyüklükteki araziler için kullanılabilir. Çim biçme makinesi şarjlı olanları üzerlerinde 25 dakikada yaklaşık % 80 oranında dolan aküler bulunmaktadır.

Çim Biçme Makinesi Fiyatları

Çim biçme makinesi fiyatları birçok faktöre göre değişmektedir. Bunlar; çim biçme makinesinin sahip olduğu mekanizmaya, benzinli-dizel-elektrikli-misinalı-şarjlı çeşitlerine göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Ayrıca çim biçme makine fiyatları belirleyen diğer faktörler ise her bir çeşit biçme makinesinin kendi içerisinde motor gücüne göre farklı modellerde ve özelliklerde olmasına göre belirlenmektedir. Net bir fiyat skalası söylemek zordur. Örneğin; arazinin büyüklüğüne göre 100-200 metrekarelik alanlar için 1000 watt-1200 watt makineler, 200-400 metrekarelik alana sahip arazilerde 1400-1600 watt makineler, 400-800 metrekarelik alana sahip arazilerde 1600 watt motor gücüne sahip makineler önerilir. Buradaki detaylar göz önünde bulundurulduğunda arazi yapısına göre seçilecek motor gücüne sahip biçme makineleri ve makinenin türü doğrudan fiyatla ilişkilidir.

Çim Biçme Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Çim biçme makinesi en ucuz olanı satın almak yerine aşağıda belirtilen hususlar göz önünde bulundurularak satın alınmalıdır. Arazinin büyüklüğüne göre çim biçme makinesinin motor gücü belirlenir. Motor gücü belirlendikten sonra arazinin genel yüzey yapısı ve yabani otların durumuna göre benzinli- elektrikli ya da dizel motora sahip biçme makinesi satın alınmalıdır. Arazinin, bahçenin çevresi duvar ya da çitlerle çevrili ise arazinin duvarla ya da çitle kesiştiği dar alanlardaki otları temizlemek için misinalı çim biçme makinesi önerilir. Elektrik kablosu ile elektrik temin edilemeyecek bahçelerde, bağlarda, arazilerde akülü çim biçme makinesinin alınması önerilir. Büyük alanlı bahçelerde, arazilerde benzinli çim biçme makinesi kullanmak gerekir. Benzinli çim biçme makinesi, 1000 metrekare alandan büyük arazilerde, bahçelerde daha iyi iş gücüne sahiptir. Sürücülü çim biçme makineleri ise çok büyük arazilerde, bahçelerde kullanılacak, en fazla performansa sahip, iş gücü fazla olan makinelerdir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery