Çapalama Makinesi

En Ucuz Çapalama Makinesi Fiyatları

146 ürün gösteriliyor.
Silindir Hacmi
Yakıt Depo Kapasitesi
Çalıştırma
Vites
Çapalama Genişliği
Çapalama Derinliği
Filtre
Çapalama Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çapalama Makinesi modelleri ve Çapalama Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çapalama Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Einhell, Hyundai, RTRMAX, Ryobi, Palmera. 146 adet Çapalama Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bahçe makinesi kategorisinde bulunan çapalama makineleri, yabani otları bahçenizden temizlemeye ve toprağı ekim ya da dikim için hazır hale getirmenizi sağlamaktadır. Toprakta yetişen yabani otlar, topraktaki besini tüketmekte ve meyve ağaçları ya da tarımsal bitkilerin gelişmesine engel olmaktadırlar. Bu nedenle çapalama makinesi kullanarak toprağınızı çapalamanız yerde oluşan kılcal buharlaşma kanallarının kırılarak toprağın nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Cimri’de Kaan, Kama By Reis, Bertolini, Einhell, Grillo gibi onlarca markanın içerisinden bahçenize en uygun çapalama makinelerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz çapalama makinesine kolayca sahip olabilirsiniz.

Çapa Makinesi Ne Amaçla Kullanılır?

Çapalama makinesi, toprak üzerinde çalışmayı kolaylaştıran bir makinedir. Toprağı üzerinde çalışmaya, ekip biçilmeye hazırlar. Çok sert taş veya çakıl olan toprakları ya da aşırı yumuşaklıktan dolayı çalışmakta zorlanılan toprakları karıştırarak hazır hale getirir. Gelişen teknolojide çapa makinesi çeşitlerinde artışı beraberinde getirmiştir. Çapa makinesi almak öyle hemen karar verilebilecek bir konu değildir. Çünkü bu makineler sürekli alınmayan, alındığı zaman da uzun yıllar kullanılan makinelerdir. Bu nedenle iyi bir araştırma ve markalar arasında karşılaştırma yapmak gerekmektedir. Bu konuda Cimri.com üzerinden yapacağınız araştırmalar karar vermeniz açısından çok faydalı olacaktır. En uygun fiyatlı ve en kaliteli ürünleri bularak size yardımcı olmaktadır.

Çapa Makinesinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çapa makinesi alırken kullanım alanındaki etkisi araştırılmalıdır. Yani kullanacağınız alanın zorluğu ne derecede ise çapa makinesi tercihinizi de o yönde kullanmalısınız. Çapa makineleri çok büyük olmayan bahçe sahiplerinin çoğunlukla tercih ettikleri cihazlardır. Kullanımları da bir o kadar kolaydır. Kullanılacak olan tarlanın genişliği ve toprak yapısı göz önünde bulundurularak çapa makinesi alınmalıdır. Yine çapa makinesi alırken makinenin kaç beygir olduğuna dikkat ederek almanızda fayda vardır. Kullanacağınız arazinin yapısı gereği bu önemlidir. Arazilerin olduğu yerler çapa makinesinin kullanımı açısından hem kullanan kişiyi hem de makineleri etkilemektedir. Arazinin düzlüğü, genişliği, bulunduğu bölge, engebeli veya düz oluşu gibi etkenler çapa makinesi alırken göz önünde bulundurulması gereken etkenlerdendir. Çapalanmak istenen her alana göre uygun çapa makinesi vardır bu yüzden kullanım alanı sınırlı değildir sadece güç ve kalitesi alana göre seçilmelidir.

Çapa Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Çapa makinelerinin birkaç çeşidi bulunmaktadır. Örneğin yakıt türüne göre ayrılan 2 çeşit çapa makinesi vardır. Bunlar kullanılan yakıta göre benzinli çapa makinesi ve dizel çapa makinesi olarak ayrılmaktadır. Benzinli çapa makineleri genel de kullanılan çeşittir. Dizel çapa makineleri ise motorları oldukça güçlü olan ve daha çok vakit sıkıntısı çeken ya da çok geniş araziye sahip olan kişilerin tercih ettiği çapa makinesi çeşididir. Dizel çapa makinelerinin motoru güçlü olduğu için büyük bir tarlayı bile çok kısa bir sürede çapalar. Vakit tasarrufu ve yakıt tasarrufu fazla olan çapa makinelerindendir. Hangi çapa makinesini alacağınıza karar vermekte zorluk yaşıyorsanız Cimri.com bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır.

Çapa Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe ya da tarım ile uğraşan herkes, tarlasını veya bahçesini belirli zamanlarda mutlaka çapalamak zorundadır. Birçok kişi çapalama işlemini yaparken kolay ve pratik olduğundan çapalama makinelerini tercih etmektedir. Çapalama makinesini alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Çapalama makineleri; benzinli ve dizel çapalama makineleri olmak üzere iki çeşide ayrılmaktadır. Bu iki çapalama makinesi çeşitlerinden hangisini tercih edeceğiniz ise bahçenizin büyüklüğü ile belirlenmelidir. Büyük bir arazi ya da bahçeye sahipseniz dizel çapalama makineleri daha tasarruflu olabilmekteyken, küçük bir arazi için benzinli çapalama makineleri yeterli olacaktır. Arazinizin konumuna göre de çapalama makinesini tercih etmeniz gerekmektedir. Dik bir yamaçta bulunmuyorsa çapalama makinelerinin kullanımı oldukça pratik ve efektif olacaktır. Aksi taktirde dik ya da bombeli bir araziye sahipseniz çapalama makinelerini alırken dikkat etmeniz gerekecektir. Böyle bir araziye sahipseniz, ağır ve yüksek beygirli çapalama makineleri yerine daha düşük çapalama makineleri işinizi daha rahat görmenizi sağlayacaktır. Büyük beygirli çapalama makinesi aldığınız taktirde ise kullanırken çapanızın bozulması kaçınılmaz olabilmektedir. Düz arazi ya da bahçelerinizde yüksek beygirli çapalama makinesini kullanırken vites oldukça önemlidir. Çapalar toprağa gömülebileceğinden, çapalama makinenizin vitesli olması büyük önem arz etmektedir. Yumuşak topraklarda çapalama makinenizin vitesini küçülterek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Çapalama makinesi alırken dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli nokta ise kaliteli bir şanzımana sahip olmasıdır. Kaliteli şanzımana sahip çapalama makineleri daha uzun ömürlü olacaktır.