Çapalama Makinesi

En Ucuz Çapalama Makinesi Fiyatları

169 ürün gösteriliyor.
Silindir Hacmi
Yakıt Depo Kapasitesi
Çalıştırma
Vites
Çapalama Genişliği
Çapalama Derinliği
Filtre
Çapalama Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çapalama Makinesi modelleri ve Çapalama Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çapalama Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Einhell, RTRMAX, Hyundai, Ryobi, Palmera. 169 adet Çapalama Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bahçe makinesi kategorisinde bulunan çapalama makineleri, yabani otları bahçenizden temizlemeye ve toprağı ekim ya da dikim için hazır hale getirmenizi sağlamaktadır. Toprakta yetişen yabani otlar, topraktaki besini tüketmekte ve meyve ağaçları ya da tarımsal bitkilerin gelişmesine engel olmaktadırlar. Bu nedenle çapalama makinesi kullanarak toprağınızı çapalamanız yerde oluşan kılcal buharlaşma kanallarının kırılarak toprağın nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Cimri’de Kaan, Kama By Reis, Bertolini, Einhell, Grillo gibi onlarca markanın içerisinden bahçenize en uygun çapalama makinelerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz çapalama makinesine kolayca sahip olabilirsiniz.

Çapalama Makinesi

Çapalama makinesi bahçe ürünleri kategorisinde bulunan ve toprak üzerinde çalışmayı kolaylaştıran bir makinedir. Çalışma prensibi aslında kullanıldığı alanı üzerinde çalışmaya yani ekip biçilmeye hazırlamasıdır. Taşlı yapıda olan ya da içinde çakıl olan toprakları ya da aşırı yumuşaklıktan dolayı çalışmakta zorlanılan toprakları karıştırarak hazır hale getirir. Son yıllarda iyice ilerleyen teknoloji ile çapa makinesi çeşitlerinde büyük artış görülmektedir. Ancak buna rağmen çapa makinesi almak öyle kolay seçilecek ve alınacak bir konu değildir. Bunun nedeni de bu makinelerin ekmek ya da su gibi sürekli alınmayan şeyler olması ve alındığı zaman da uzun yıllar kullanılan makineler olmasıdır. Bu nedenle çapa makinesi seçerken ve alırken mutlaka iyi bir araştırma yapılmalı ve markalar arasında karşılaştırma da yapmak gerekmektedir. 

Çapalama Makinesi Çeşitleri

Çapalama makineleri, tarım arazilerinde kullanılmak üzere tasarlanmış makinelerdir. Bu makineleri küçük ya da orta büyüklükte arazilerde kullanmak mümkündür. Hem işi hızlandırmakta hem de topraktan alacağınız verimi artırmaktadır. Çapa makinesi modelleri toprağı işlemek ve karıştırmak üzere geliştirilmişlerdir. Özellikle de ekim yapmak için çok sert ya da gereğinden fazla yumuşak kalan topraklarda; toprağın ekim ve dikim işlemleri için hazır hale getirilmesi gibi şeylerde faydalanılan çapa makinesi çeşitleri yalnızca sert ya da yumuşak toprakta da kullanılmaz. Bu makineler ayrıyeten çok taşlı ya da çakıllı alanlarda da kullanılabilmektedir. Çapa makinesinin kullanımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Bu bahçe çapalama makineleri çok uzun süre boyunca çapalanmamış topraklarda bile rahatlıkla toprağı işlemenize olanak sağlar. 

Çapalama makinelerinin pek çok çeşidi vardır. Bu modellerden birkaç kategoride incelenebilir. Örneğin çapa makinelerinin önden çapalı ya da arkadan çapalı modelleri bulunmaktadır. Ayrıca bahçe çapalama makineleri kullandığı yakıt cinsine göre de iki türe ayrılır: Bunlar benzinli çapalama makinesi ve dizel çapalama makinesidir. Bu kategoride ürünler kullanılan yakıta göre benzinli çapalama makinesi ve dizel çapalama makinesi olarak ayrılmaktadır. 

Benzinli çapa makineleri genele bakıldığında daha çok kullanılan çeşittir demek mümkündür. Dizel olanlar ise motorları oldukça güçlü olan ve daha çok vakit sıkıntısı çeken ya da çok geniş araziye sahip olan kişilerin tercih ettiği çapa makinesi çeşididir. Dizel çapalama makinelerinin motorları diğerlerine göre daha güçlü olduğu için büyük bir tarlayı bile oldukça kısa bir sürede çapalama yapmaktadır. Bu makineler hem zaman tasarrufu sağlayan hem de yakıt tasarrufu daha fazla olan çapalama makinelerindendir. 

Benzinli çapalama makinesi ise adından da anlaşılacağı üzere yakıt olarak benzin kullanarak çalışmaktadır. Bu model genele oranla daha geniş bahçeleriniz için dizayn edilmiştir ve çalışma genişliği en yüksek değerde olduğunu söylemek gerekir. Eğer kendi kişisel ihtiyacınızın bu yönde olduğunu düşünüyorsanız siz de benzinli çapa makinası modellerini inceleyebilirsiniz. Eğer daha küçük alanlar için bir çapalama makinesi istiyorsanız satın alacağınız benzinli çapa makinesinin çalışma genişliği az ya da ortalama güçlerde olabilir. Satın alacağınız ürün çeşidinin motor gücü ne kadar kuvvetli olursa ve bıçak sayısı ne kadar fazla olursa işlem yapılan toprağı o kadar iyi ve hızlı bir biçimde işleyecektir. 

Bahsettiğimiz bu modeller içinde en az benzinli çapalama makineleri kadar güçlü motorlara sahip olan dizel çapa makinesi modelleri diğer modellere kıyasla daha az yakıt tüketmesi yüzünden geniş araziler için en çok tercih edilen çapa makineleri olarak düşünülür. Benzinli çapa makinelerinden daha ağır ve daha büyük olan dizel çapa makinesi modelleri profesyonel kullanım açısından daha uygundur denebilir. Tarım arazilerinde özellikle işlevsel ve daha ekonomik model olan dizel çapa makinası fiyatları da seçilen marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. 

Çapalama Makinesi Fiyatları

Çapalama makinesi fiyatları seçeceğiniz ürünün özelliklerine göre artmakta ya da inmektedir. Bu ürünlerin seçiminde bütçe aralığı düşünüldüğünde piyasada pek çok modelle ve fiyat seçeneğiyle karşılaşılmaktadır. Çapa makinesi satın alırken fiyat olarak sadece ucuz olandansa aynı zamanda kaliteli de olanı tercih ederseniz ilerde uzun yıllar kullanabileceğiz daha sağlam ve kalıcı bir yatırım yapmış olursunuz. Eğer bahçe çapa makinesini bahçeniz için alacak veya hobi amaçlı kullanacaksanız çapa makinesi markaları arasından uygun fiyatlı çapa makinesi modellerine bakabilirsiniz. Büyük alanlarda yani tarla, bağ ve bahçelerde ise uygun fiyattan önce mutlaka işleve, kaliteye ve işinize uygun olmasına bakmalısınız. Örneğin bir hobi bahçesi için römorklu çapalama makinesi fazla gelebilecekken mini çapa makinesi tam olarak sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu tarz durumları ve faktörleri göz önüne aldığınızda pek çok farklı fiyat aralığı ortaya çıkmaktadır.

Çapalama makinesi fiyatlarına birkaç örnek verilecek olursa eğer en uygun fiyata sahip ürünler genellikle mini çapa makineleridir ve benzinli olan mini çapalama makineleri ortalama olarak 1000 TL gibi bir fiyattan başlamaktadır. Ancak daha büyük ve profesyonel olan modellerden traktör çapa makinesi yaklaşık olarak 7000 TL ile 10.000 TL arasında fiyatlara kadar çıkabilmektedir. Yani her üründe olduğu gibi çapalama makinesi modellerinde de fiyatı belirlemek tamamen sizin zevkinize ve ihtiyaçlarınıza kalmış bir durumdur. 

Çapalama Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Hayatı boyunca bahçe ya da tarım ile uğraşan herkes, toprağından verim alabilmek için kendi tarlasını ya da bahçesini belirli zamanlarda mutlaka çapalamak zorundadır. Pek çok kişi topraklarını çapalama işlemi yaparken hem kolay ve pratik olduğundan hem de zaman kazandırdığından çapalama makinelerini tercih etmektedir. 

Ancak sizin de çapalama makinesini satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle belirlemeniz gereken çapalama makinesinin yakıt tipi olmalıdır. Sonuçta bunlar benzinli ve dizel çapa makineleri olmak üzere iki türe ayrılmaktadır. Bu çapa makinesi çeşitlerinden hangisini tercih edeceğiniz ise tabi ki yine size kalmıştır çünkü genel olarak bu ürünlerin boyutları da sizin bahçenizin büyüklüğü ile belirlenmelidir. Eğer çok büyük bir bahçeye sahipseniz sizin topraklarınızı işlemek için dizel çapalama makineleri daha tasarruflu olmaktadır. Ancak eğer ki küçük bir arazi için bu ürünlerden satın almayı düşünüyorsanız benzinli çapalama makineleri yeterli olacaktır. 

Bu anlatılanlar dışında bahçenizin konumuna ve engebe miktarına göre de çapalama makinesini tercih etmeniz gerekmektedir. Sahibi olduğunuz topraklar dik bir yamaçta bulunuyorsa çapalama makinelerinin kullanımı oldukça zor ve yorucu olacaktır. Yani eğer ki dik alanda bulunan bir araziye sahipseniz çapalama makinelerini alırken daha çok dikkat etmeniz gerekecektir. Daha rahat ve kolay çalışabilmeniz için ağır çapalama makineleri yerine daha düşük beygirli ve hafif olan çapalama makineleri işinizi daha rahat görmenizi sağlayacaktır. Düz bir alana yayılmış olan topraklarınızda ya da bahçelerinizde yüksek beygirli çapa makinesi kullanırken vites özelliği de oldukça önemlidir. Çapa makinesinin uçları bu düz arazide toprağa gömülebileceğinden, çapa makinenizin vitesli olması büyük kolaylık sağlayacaktır. Çünkü sert topraklarda makinenizin vitesini artırarak ve yumuşak topraklarda çapalama makinenizin vitesini küçülterek bu zor durumdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca aldığınız makine eğer kaliteli bir şanzımana sahip olursa size zorluk çıkarmayacaktır.

Çapa Makinesi Ne Amaçla Kullanılır?

Çapalama makinesi, toprak üzerinde çalışmayı kolaylaştıran bir makinedir. Toprağı üzerinde çalışmaya, ekip biçilmeye hazırlar. Çok sert taş veya çakıl olan toprakları ya da aşırı yumuşaklıktan dolayı çalışmakta zorlanılan toprakları karıştırarak hazır hale getirir. Gelişen teknolojide çapa makinesi çeşitlerinde artışı beraberinde getirmiştir. Çapa makinesi almak öyle hemen karar verilebilecek bir konu değildir. Çünkü bu makineler sürekli alınmayan, alındığı zaman da uzun yıllar kullanılan makinelerdir. Bu nedenle iyi bir araştırma ve markalar arasında karşılaştırma yapmak gerekmektedir. Bu konuda Cimri.com üzerinden yapacağınız araştırmalar karar vermeniz açısından çok faydalı olacaktır. En uygun fiyatlı ve en kaliteli ürünleri bularak size yardımcı olmaktadır.

Çapa Makinesinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çapa makinesi alırken kullanım alanındaki etkisi araştırılmalıdır. Yani kullanacağınız alanın zorluğu ne derecede ise çapa makinesi tercihinizi de o yönde kullanmalısınız. Çapa makineleri çok büyük olmayan bahçe sahiplerinin çoğunlukla tercih ettikleri cihazlardır. Kullanımları da bir o kadar kolaydır. Kullanılacak olan tarlanın genişliği ve toprak yapısı göz önünde bulundurularak çapa makinesi alınmalıdır. Yine çapa makinesi alırken makinenin kaç beygir olduğuna dikkat ederek almanızda fayda vardır. Kullanacağınız arazinin yapısı gereği bu önemlidir. Arazilerin olduğu yerler çapa makinesinin kullanımı açısından hem kullanan kişiyi hem de makineleri etkilemektedir. Arazinin düzlüğü, genişliği, bulunduğu bölge, engebeli veya düz oluşu gibi etkenler çapa makinesi alırken göz önünde bulundurulması gereken etkenlerdendir. Çapalanmak istenen her alana göre uygun çapa makinesi vardır bu yüzden kullanım alanı sınırlı değildir sadece güç ve kalitesi alana göre seçilmelidir.