track source
track source

Çapalama Makinesi

Çapalama Makinesi Fiyatları

169 Ürün gösteriliyor.
Vites(İleri)
Vites(Geri)
Çapalama Genişliği
Motor Gücü(Yakıt)
Bıçak Adedi
Silindir Hacmi
Filtre
Çapalama Derinliği
Çapalama Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çapalama Makinesi modelleri ve Çapalama Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çapalama Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Einhell, Honda, Yamaha, Hyundai, RTRMAX. 169 adet Çapalama Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çapalama Makinesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çapalama Makinesi markası:

En Çok İncelenen Çapalama Makinesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Çapalama Makinesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
22 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 169 Çapalama Makinesi modeli içerisinde en ucuz Çapalama Makinesi fiyatı 87.99 TL iken, en yüksek Çapalama Makinesi fiyatı 32750.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çapalama Makinesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 22 Haziran 2021 tarihinde ortalama Çapalama Makinesi fiyatı ise 4505.65 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çapalama Makinesi Ürünleri Hangileridir?

Çapalama Makinesinin Ömrünü Arttıracak Yöntemler Nelerdir?

Cimri.com
Çapa makinenizin her kullanımından sonra düzenli ve sistematik bir bakım yapılması çok fazla zaman almaz ve bir sonraki kullanım için konfor ve güvenlik sağlayacaktır. Hava filtresinin temizliği, her kullanımdan önce motor yağı seviyesini kontrol etmek ve saklama kooşulları çapalama makinesinin ömrünü uzatacaktır.

Çapalama Makinesi Nasıl Saklanmalı?

Cimri.com
Çapalama Makine işleminiz bittikten sonra kuru ve havalandırılmış ortamda saklanmalıdır.

Çapa Makinesi Hangi Arazide Kullanılır?

Cimri.com
Çapa makinesi sert ya da fazla yumuşak olan ve üzeri çakıllarla, taşlarla dolu olan alanlarda kişilerin rahat şekillerde çalışmasını sağlamaktadır. Çok uzun zamanlar sürülmeyen araziler de bile kullanılabilen çapa makineleri kullanımı ne kolay makineler arasındadır.

Çapalama Makinesi Markaları Nelerdir?

Cimri.com
Çapalama Makinesi Markaları Antrac, Ayka, Baco, Barbieri, Bertolini, Dakkın, Flash, General Power, Grillo, Hyundai, Kaan, Kadıoğlu, Kama By Reis, Pubert, Sep, Taral, Taıfun, Weima, Yavuz, Yağmur Şeklindedir.

Çapalama Makinesi Fiyatları Ne Kadardır?

Cimri.com
Çapalama Makinesi Fiyatları 87.99 TL İle 32750.0 TL Arasında Değişmektedir.
Cimri'nin Seçimi
Kaan 10 S Benzinli Mini Çapa Makinası
Kaan 10 S Benzinli Mini Çapa Makinası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çapalama Makinesi

Çapalama makinesi bahçe ürünleri kategorisinde bulunan ve toprak üzerinde çalışmayı kolaylaştıran bir makinedir. Çalışma prensibi aslında kullanıldığı alanı üzerinde çalışmaya yani ekip biçilmeye hazırlamasıdır. Taşlı yapıda olan ya da içinde çakıl olan toprakları ya da aşırı yumuşaklıktan dolayı çalışmakta zorlanılan toprakları karıştırarak hazır hale getirir. Son yıllarda iyice ilerleyen teknoloji ile çapa makinesi çeşitlerinde büyük artış görülmektedir. Ancak buna rağmen çapa makinesi almak öyle kolay seçilecek ve alınacak bir konu değildir. Bunun nedeni de bu makinelerin ekmek ya da su gibi sürekli alınmayan şeyler olması ve alındığı zaman da uzun yıllar kullanılan makineler olmasıdır. Bu nedenle çapa makinesi seçerken ve alırken mutlaka iyi bir araştırma yapılmalı ve markalar arasında karşılaştırma da yapmak gerekmektedir. 

Çapalama Makinesi Çeşitleri

Çapalama makineleri, tarım arazilerinde kullanılmak üzere tasarlanmış makinelerdir. Bu makineleri küçük ya da orta büyüklükte arazilerde kullanmak mümkündür. Hem işi hızlandırmakta hem de topraktan alacağınız verimi artırmaktadır. Çapa makinesi modelleri toprağı işlemek ve karıştırmak üzere geliştirilmişlerdir. Özellikle de ekim yapmak için çok sert ya da gereğinden fazla yumuşak kalan topraklarda; toprağın ekim ve dikim işlemleri için hazır hale getirilmesi gibi şeylerde faydalanılan çapa makinesi çeşitleri yalnızca sert ya da yumuşak toprakta da kullanılmaz. Bu makineler ayrıyeten çok taşlı ya da çakıllı alanlarda da kullanılabilmektedir. Çapa makinesinin kullanımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Bu bahçe çapalama makineleri çok uzun süre boyunca çapalanmamış topraklarda bile rahatlıkla toprağı işlemenize olanak sağlar. 

Çapalama makinelerinin pek çok çeşidi vardır. Bu modellerden birkaç kategoride incelenebilir. Örneğin çapa makinelerinin önden çapalı ya da arkadan çapalı modelleri bulunmaktadır. Ayrıca bahçe çapalama makineleri kullandığı yakıt cinsine göre de iki türe ayrılır: Bunlar benzinli çapalama makinesi ve dizel çapalama makinesidir. Bu kategoride ürünler kullanılan yakıta göre benzinli çapalama makinesi ve dizel çapalama makinesi olarak ayrılmaktadır. 

Benzinli çapa makineleri genele bakıldığında daha çok kullanılan çeşittir demek mümkündür. Dizel olanlar ise motorları oldukça güçlü olan ve daha çok vakit sıkıntısı çeken ya da çok geniş araziye sahip olan kişilerin tercih ettiği çapa makinesi çeşididir. Dizel çapalama makinelerinin motorları diğerlerine göre daha güçlü olduğu için büyük bir tarlayı bile oldukça kısa bir sürede çapalama yapmaktadır. Bu makineler hem zaman tasarrufu sağlayan hem de yakıt tasarrufu daha fazla olan çapalama makinelerindendir. 

Benzinli çapalama makinesi ise adından da anlaşılacağı üzere yakıt olarak benzin kullanarak çalışmaktadır. Bu model genele oranla daha geniş bahçeleriniz için dizayn edilmiştir ve çalışma genişliği en yüksek değerde olduğunu söylemek gerekir. Eğer kendi kişisel ihtiyacınızın bu yönde olduğunu düşünüyorsanız siz de benzinli çapa makinası modellerini inceleyebilirsiniz. Eğer daha küçük alanlar için bir çapalama makinesi istiyorsanız satın alacağınız benzinli çapa makinesinin çalışma genişliği az ya da ortalama güçlerde olabilir. Satın alacağınız ürün çeşidinin motor gücü ne kadar kuvvetli olursa ve bıçak sayısı ne kadar fazla olursa işlem yapılan toprağı o kadar iyi ve hızlı bir biçimde işleyecektir. 

Bahsettiğimiz bu modeller içinde en az benzinli çapalama makineleri kadar güçlü motorlara sahip olan dizel çapa makinesi modelleri diğer modellere kıyasla daha az yakıt tüketmesi yüzünden geniş araziler için en çok tercih edilen çapa makineleri olarak düşünülür. Benzinli çapa makinelerinden daha ağır ve daha büyük olan dizel çapa makinesi modelleri profesyonel kullanım açısından daha uygundur denebilir. Tarım arazilerinde özellikle işlevsel ve daha ekonomik model olan dizel çapa makinası fiyatları da seçilen marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. 

Çapalama Makinesi Fiyatları

Çapalama makinesi fiyatları seçeceğiniz ürünün özelliklerine göre artmakta ya da inmektedir. Bu ürünlerin seçiminde bütçe aralığı düşünüldüğünde piyasada pek çok modelle ve fiyat seçeneğiyle karşılaşılmaktadır. Çapa makinesi satın alırken fiyat olarak sadece ucuz olandansa aynı zamanda kaliteli de olanı tercih ederseniz ilerde uzun yıllar kullanabileceğiz daha sağlam ve kalıcı bir yatırım yapmış olursunuz. Eğer bahçe çapa makinesini bahçeniz için alacak veya hobi amaçlı kullanacaksanız çapa makinesi markaları arasından uygun fiyatlı çapa makinesi modellerine bakabilirsiniz. Büyük alanlarda yani tarla, bağ ve bahçelerde ise uygun fiyattan önce mutlaka işleve, kaliteye ve işinize uygun olmasına bakmalısınız. Örneğin bir hobi bahçesi için römorklu çapalama makinesi fazla gelebilecekken mini çapa makinesi tam olarak sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu tarz durumları ve faktörleri göz önüne aldığınızda pek çok farklı fiyat aralığı ortaya çıkmaktadır.

Çapalama makinesi fiyatlarına birkaç örnek verilecek olursa eğer en uygun fiyata sahip ürünler genellikle mini çapa makineleridir ve benzinli olan mini çapalama makineleri ortalama olarak 1000 TL gibi bir fiyattan başlamaktadır. Ancak daha büyük ve profesyonel olan modellerden traktör çapa makinesi yaklaşık olarak 7000 TL ile 10.000 TL arasında fiyatlara kadar çıkabilmektedir. Yani her üründe olduğu gibi çapalama makinesi modellerinde de fiyatı belirlemek tamamen sizin zevkinize ve ihtiyaçlarınıza kalmış bir durumdur. 

Çapalama Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Hayatı boyunca bahçe ya da tarım ile uğraşan herkes, toprağından verim alabilmek için kendi tarlasını ya da bahçesini belirli zamanlarda mutlaka çapalamak zorundadır. Pek çok kişi topraklarını çapalama işlemi yaparken hem kolay ve pratik olduğundan hem de zaman kazandırdığından çapalama makinelerini tercih etmektedir. 

Ancak sizin de çapalama makinesini satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle belirlemeniz gereken çapalama makinesinin yakıt tipi olmalıdır. Sonuçta bunlar benzinli ve dizel çapa makineleri olmak üzere iki türe ayrılmaktadır. Bu çapa makinesi çeşitlerinden hangisini tercih edeceğiniz ise tabi ki yine size kalmıştır çünkü genel olarak bu ürünlerin boyutları da sizin bahçenizin büyüklüğü ile belirlenmelidir. Eğer çok büyük bir bahçeye sahipseniz sizin topraklarınızı işlemek için dizel çapalama makineleri daha tasarruflu olmaktadır. Ancak eğer ki küçük bir arazi için bu ürünlerden satın almayı düşünüyorsanız benzinli çapalama makineleri yeterli olacaktır. 

Bu anlatılanlar dışında bahçenizin konumuna ve engebe miktarına göre de çapalama makinesini tercih etmeniz gerekmektedir. Sahibi olduğunuz topraklar dik bir yamaçta bulunuyorsa çapalama makinelerinin kullanımı oldukça zor ve yorucu olacaktır. Yani eğer ki dik alanda bulunan bir araziye sahipseniz çapalama makinelerini alırken daha çok dikkat etmeniz gerekecektir. Daha rahat ve kolay çalışabilmeniz için ağır çapalama makineleri yerine daha düşük beygirli ve hafif olan çapalama makineleri işinizi daha rahat görmenizi sağlayacaktır. Düz bir alana yayılmış olan topraklarınızda ya da bahçelerinizde yüksek beygirli çapa makinesi kullanırken vites özelliği de oldukça önemlidir. Çapa makinesinin uçları bu düz arazide toprağa gömülebileceğinden, çapa makinenizin vitesli olması büyük kolaylık sağlayacaktır. Çünkü sert topraklarda makinenizin vitesini artırarak ve yumuşak topraklarda çapalama makinenizin vitesini küçülterek bu zor durumdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca aldığınız makine eğer kaliteli bir şanzımana sahip olursa size zorluk çıkarmayacaktır. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery