Bahçe Makinesi

En Ucuz Bahçe Makinesi Fiyatları

1009 Ürün gösteriliyor.
Bahçe Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bahçe Makinesi modelleri ve Bahçe Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bahçe Makinesi kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Ağaç Kesme Makinesi, Çapalama Makinesi, Su Motoru, İlaçlama Makinesi, Çit Budama Makineleri. 1009 adet Bahçe Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bahçe Makinesi Ne İşe Yarar?

Bahçe makinesi genellikle büyük bahçelerin düzenlenmesi için kullanılmaktadır. Evler, oteller, havalimanları, alışveriş merkezleri ve işyerleri için kullanılan bu makineler toprağın havalandırılması, verimliliğinin artması ve düzenlenmesi için önemli ürünler arasında yer almaktadır. Her makinenin kendine özgü yapabildiği bir görevi mevcuttur.

Bahçe Makinesi Ürünleri Nelerdir?

Bahçenizde bulunması gereken su ihtiyacınızı su motoru ile birlikte karşılayabilirsiniz. Bahçenin büyüklüğü göz önüne alınarak su motorunun dakikada kaç litre su çekmesi gerektiğini belirleyebiliriz. Eğer 7-8 dönümlük bir arazi için seçim yapacaksanız 1 inçlik bir su motoru sizin için yeterli olacaktır. 8 dönümün üzerinde bir alana sahipseniz 2 ya da 3 inçlik motorlara bakmanız daha doğru olacaktır. Seçim yaparken dikkat edilecek bir diğer unsur da kuyudan pompalanacak suyun dikey olarak kaç metreye kadar ulaşması gerektiğidir. Bahçenizde birden fazla ağaç varsa ve düzenlemeye karar verdiyseniz ağaç kesme makinesi ile başlayabilirsiniz. Benzinli ya da elektrikli motor ile çalışan, ağaç ve odun kesmede büyük kolaylık sağlayan bir alettir. Pala kısmındaki zincirin keskin bıçaklarla donatılması ve motor gücü ile sürekli tur atan zincir; ağaç kesme, budama ve benzeri işlerde kullanılır. Bahçe makinesi kategorisinde bulunan ilaçlama makineleri, özellikle tarımsal üretimdeki ürün miktarının ve kalitesinin arttırılmasında önemli rol oynamaktadır. Bitkilerin zararlı bakteri ve mikroplardan arınmasını sağlamak için kullanılan ilaçlama makineleri aynı zamanda haşere temizliğinde de kullanılmaktadır. Bahçenizin ilaçlamasını, ilaçlama makinesi ile yaparken su ve nem geçirmeyen kıyafetleri tercih etmeniz gerekmektedir. İlaçlama makinesini kullanırken mutlaka şapka, gözlük ve eldiven kullanımı gerekmektedir. Bahçe makinesi kategorisinde bulunan çapalama makineleri, yabani otları bahçenizden temizlemeye ve toprağı ekim ya da dikim için hazır hale getirmenizi sağlamaktadır. Toprakta yetişen yabani otlar, topraktaki besini tüketmekte ve meyve ağaçları ya da tarımsal bitkilerin gelişmesine engel olmaktadırlar. Bu nedenle çapalama makinesi kullanarak toprağınızı çapalamanız yerde oluşan kılcal buharlaşma kanallarının kırılarak toprağın nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Ağaçlarınıza şekil vermek için ise dal budama makinesini kullanabilirsiniz. Ağaç budama işlemi, kısa sürede yapılması gereken bir bahçe bakımıdır. Kış aylarının bitiminde, bahar aylarına geçilirken yapılır. Ağaçlardan su çekildikten sonra genellikle kış aylarının sonunda ağaç dallarının budanma işlemi yapılır. Budama işleminin, ağaçlar canlanmadan yapılması gerekir. Bu ürünlerin yanı sıra çit budama makinesi, toprak burgu makinesi ve çim havalandırma makinesi de bu kategoride yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri oto, bahçe, yapı market kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı inceleyebilirsiniz.

Bahçe Makinesi Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Bahçe makinesi ürünlerinin fiyat aralığı marka ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.