İlaçlama Makinesi

İlaçlama Makinesi Fiyatları

211 Ürün gösteriliyor.
İlaç Püskürtme Mesafesi
İlaç Kapasitesi
Silindir Hacmi
Ağırlık
İlaçlama Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İlaçlama Makinesi modelleri ve İlaçlama Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İlaçlama Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Samsung, Einhell, Hyundai, Duru. 211 adet İlaçlama Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen İlaçlama Makinesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 İlaçlama Makinesi markası:

En Çok İncelenen İlaçlama Makinesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı İlaçlama Makinesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 211 İlaçlama Makinesi modeli içerisinde en ucuz İlaçlama Makinesi fiyatı 18.41 TL iken, en yüksek İlaçlama Makinesi fiyatı 50400.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm İlaçlama Makinesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama İlaçlama Makinesi fiyatı ise 1821.67 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan İlaçlama Makinesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

İlaçlama Makinesi

Tarımda ilaçlama çiftçiler tarafından oldukça önemsenir. İlaçlanmayan bitkiler hastalanabilir ve yeteri kadar hasat vermeyebilir. Bu sebeple ilaçlama yapan çiftçiler en kolay şekilde ve en az yorucu olacak şekilde ilaçlama yapmak ister. Emekçiler verdikleri emeğin karşılığını bitkilerinden almayı beklerler. Bu sebeple de tarımda ilaçlama sık sık başvurulan bir önlemdir. Bu gibi önlemler alınmaz ise henüz hasat zamanı bile gelmeden bitkiler telef olabilir. Bitkileri koruma amaçlı üretilen ilaçlar, kullanıcıya farklı formlarda sunulur. Tarım ilaçları bitki ve bitki çeşitlerini zararlı organizmalara karşı koruyan, bitki gelişimini destekleyen takviyeler olarak nitelendirilebilir. Piyasada birbirinden farklı ilaçlama makinesi markaları ve modeli çeşitli formlardaki tarımsal ilaçlar için üretilmiş olan ilaçlama makinesi bulunur. Bu ilaçlama makinelerinden bir tanesini satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlar göz önünde bulundurulduğu takdirde çiftçi kendine ve ihtiyacına en uygun ilaçlama makinesini satın alabilir. Aynı zamanda da ilaçlama işlemi geliştirilen modeller sayesinde çok daha kolay ve basit bir hal alır. Bu sebeple ilaçlama makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar göz önünde bulundurulması gerekir. Aksi takdirde ilaçlama işi de çiftçiler için oldukça yorucu bir hal alabilir. İlaçlama eylemi esnasında da ilaçlayan kişinin sağlığını koruması açısından koruyucu kıyafetler giymesi fazlasıyla önem taşır. Koruyucu kıyafetler giyilmediği halde kimyasal madde insan vücudunda istenmeyen sağlık problemleri oluşabilir.

İlaçlama Makinesi Çeşitleri

Piyasaya sürülen her üründe olduğu gibi ilaçlama makinelerinin de pek çok farklı modeli bulunur. Bu modeller arasından en uygun olanı seçmek için ilaçlama makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulması gerekir. İlaçlama makineleri aynı zamanda haşerelerden korunmak için binalarda da kullanılabilir. Haşereler insanların yaşadığı binalara genellikle; havalandırma boşlukları, kapı altları, kırık camlar, banyo, tuvalet ve mutfak giderleri, kanalizasyon, duvar yarıkları ve uçarak açık pencerelerden girer. Bu nedenle eğer haşere basma gibi sorunlar yaşanıyorsa bu durumu engelleyebilecek yöntemler denenmesi ve daha sonrasında ilaçlama yapılması tavsiye edilir. Yaşadığımız mekanlarda sıklıkla karşılaştığımız haşereler, çoğaldıkça insan sağlığı açısından tehlikeli durumlar oluşturabilir. Bazı böcek türleri insan sağlığını tehdit eder. Örneğin sinek larvaları insan kulağı ve gözüne kaçabilir. İnsan vücuduna giren sinek larvaları ise bağırsak ve mide gibi organlarda çeşitli sağlık problemlerine yol açabilir. Bu sebeple eğer bu tarz haşerelerle karşılaşma durumu söz konusu ise ilaçlama yapılması gerekir. İlaçlama makinelerinin de kendi arasında çeşitleri bulunur. Bu çeşitlerinden bir tanesi de akülü ilaçlama makinesidir. Akülü ilaçlama makinelerinde akü gücü değişebilir olsa da genellikle 18 volt gücünde akü kullanılır. İlaç püskürtme mesafesi ise 3.6 kg olan modellerde genellikle 8 metre olarak karşımıza çıkar. İlaçlama makinesi satın alırken hafif olması da kişiye kolaylık sağlar. Çok ağır makineler tercih edilmemesi gerekir. İlaçlama makinesi sırt tipi modeli de birçok kolaylık sağlar. Sırt tipindeki ilaçlama makinesi tercih edildiğinde çok kolay bir şekilde sırta takılarak ilaçlama işlemi gerçekleştirilebilir. İlaçlama makinesi elektrikli modelleri ise genellikle tarım sektöründe yapılan bitkileri koruma amacıyla gerçekleştirilen ilaçlamalarda kullanılır. İlaç, elektrikli makinenin haznesine yerleştirilir ve uç kısımda bulunan hortum yardımıyla ilaçlama yapılır. Bu da oldukça kolay bir şekilde kullanılabilen ilaçlama makinelerinden bir tanesi olması sebebiyle en çok tercih edilen modellerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. İlaçlama makinelerinde her kullanımdan sonra “kullanım sonu bakımı” olarak adlandırılan bakımlar yapılır. İlaçlama makineleri sezon sonunda çok fazla çalışmış olur, bu sebeple de bakım gerekir. Kışın sıcaklığın düşmesi ile ilaçlama makinelerinin pompasının içi buzlanabilir. Bu durum ilaçlama makinelerinde çok sık rastlanabilir. Bu buzlanma da pompa içerisindeki mekanizmalara zarar verebilir.

İlaçlama Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İlaçlama makinesi çeşitleri arasından seçim yapmak oldukça zor olabilir. Bu sebeple ilaçlama makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler göz önünde bulundurulması gerekir. İlaçlama makinesi satın alırken hangi amaçla alındığının belirlenmesi işi kolaylaştırır. İlaçlama makinesi tarım için satın alınırsa ve ilaçlama yapılacak olan alan büyükse traktör gibi araçların arkasına takılabilecek olan ilaçlama makinesi modelleri arasından birini tercih edebilir. Bu tercih kullanıcının ürünü kolay ve rahat bir şekilde kullanmasına yardımcı olur. Eğer ilaçlama makinesi haşerelerden kurtulmak amacıyla satın alınırsa sırta takılabilme özelliğine sahip olan ilaçlama makinelerinden birini tercih etmek en mantıklısı olabilir. Sırta takılabilen ilaçlama makinelerinde de oldukça geniş hazneye sahip olan modeller bulunur. Bu seçimi yapmak için sayfamızdan ilaçlama makineleri ve özelliklerine göz atılabilir, ihtiyacı karşılayabilecek herhangi bir model kolaylıkla satın alınabilir. Sırt tipi ilaçlama makineleri hemen hemen her markada bulunabilen yaygın tipteki makineler arasında yer alır. İlaçlama yaparken de zamanında ilaçlama yapılması özellikle haşerelerden kurtulma amacıyla yapılacak olan ilaçlamalarda oldukça önem taşır. İlaçlama makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında ilaç depolama haznesinde içerideki ilacın dışarıdan net bir şekilde görülmesi de bulunur. Özellikle pülverizatörlerde kullanılacak olan pompa tipi seçilirken ilaçlama koşullarına uygun olarak istenilen basıncın sağlanmasına dikkat edilmesi gerekir. Gereğinden fazla basınç sağlayan bir pompanın maliyeti yüksek olacaktır ve ihtiyacınızdan fazla bir basınçta sağlayabilmesi sebebiyle olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bu özellikler göz ardı edilmemesi gerekir. İlaçlama makinesi benzin motorlu modellerde ise depolama öncesinde makinede bulunan benzin deposunun mutlaka boşaltılması ve benzin bırakılmaması tavsiye edilir. Ayrıca son kullanımda bazı benzin katkı maddeleri kullanılarak da temizlik de yapılabilir. Bu gibi kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken bazı özellikler de bulunur.

İlaçlama Makinesi Fiyatları

İlaçlama makinesi fiyatları piyasa bulunan marka ve modellerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. İlaçlama makinesi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özellikler arasında fiyat performans açısından değerlendirildiğinde makineden alınacak verim bulunur. Makine kullanıldığı alana göre seçilmelidir. Bu konu hakkında bir fikir sahibi değilseniz sayfamızı ziyaret edip ilaçlama makineleri hakkında yapılan yorumları okuyabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Burada dikkat edilecek en önemli husus ise ürünleri kullanmış ve deneyim sağlamış olan kullanıcıların yorumlarını göz önünde bulundurmaktır. İlaçlama makinesi satın alırken hala karar verilemiyor ise bu konu hakkında uzman bir kişinin görüşü alınabilir. İlaçlama yaparken güvenlik kuralları da göz önünde bulundurulması gerekir. İlaçlama yaparken insan sağlığı açısından güvenli olacak şekilde üretilmiş giysilerin giyilmesi tavsiye edilir. Aynı zamanda ilaçlama makinesi seçimi yapıldıktan sonra da ürün ile birlikte gelen kullanım kılavuzu da dikkatli bir şekilde incelenebilir. İlaçlama makinesinde herhangi bir arıza yaşanması durumunda uzman kişilerden yardım alınmalı ve bilgisi olmayan kişiler tarafından müdahale edilmemesi gerekir. Bu durum daha büyük arızalara sebep olabilir. Sayfamızı ziyaret edip aradığınız ürünün özelliklerine göre‌ “‌şarjlı ilaçlama‌ ‌makinesi,‌‌ ilaçlama‌ ‌makinası‌ ‌400‌ ‌lt,‌ ‌ilaçlama‌ ‌makinası‌ ‌benzinli” gibi sözcüklerle arama yapabilir, filtreleri kullanarak kolaylıkla ürünlere göz atabilirsiniz. İlaçlama makinesi ve diğer ürünlerin altında bulunan diğer kullanıcıların yapmış olduğu yorumlara göz atabilir, siz de deneyimlerinizi diğer kullanıcılara fikir desteği sağlama amacıyla yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery