Bahçe makinesi kategorisinde bulunan ilaçlama makineleri, özellikle tarımsal üretimdeki ürün miktarının ve kalitesinin arttırılmasında önemli rol oynamaktadır. Bitkilerin zararlı bakteri ve mikroplardan arınmasını sağlamak için kullanılan ilaçlama makineleri aynı zamanda haşere temizliğinde de kullanılmaktadır. Cimri’de Palmera, Oleo Mac, Max Extra, Hyundai gibi onlarca markanın içerisinden bahçenize veya arazinize en uygun ilaçlama makinelerini bulabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • İlaçlama makinesi nasıl kullanılır?

    Bahçenizin ilaçlamasını, ilaçlama makinesi ile yaparken su ve nem geçirmeyen kıyafetleri tercih etmeniz gerekmektedir. İlaçlama makinesini kullanırken mutlaka şapka, gözlük ve eldiven kullanımı gerekmektedir. Zirai ilaçların kutularına dahi temas ettiğinizde vücudunuza geçebileceğinden bu önlemlerin alınması oldukça önemlidir. İlaçlama makinesi ile ilaçlamanın yapılacağı saat dilimleri doğru şekilde belirlemeli ve kullanacağınız zaman rüzgarı da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bunun nedeni çok sıcak saatlerin ilaçlama makinesi ile ilaçlama yapmak için uygun saatler olmaması ve ilaçlama makinesi ile işleminizi yaparken rüzgarın ilacı ters yöne savurabileceğidir. İlaçlama makinesi ile yapacağınız ilaçlama işleminde bitkinin tüm organlarına ilacın gelmesine özen göstermeniz gerekmektedir.

  • İlaçlama makinesini ne zaman kullanmalısınız?

    İlaçlama makinesi ile ilaçlama işlemini gerçekleştirirken güvenlik ve sağlığınız açısından tüm önlemleri aldığınıza emin olmanız gerekmektedir. İlaçların vücudunuz ile temasından mümkün olduğunca kaçınmalı ve koruyucu eldiven, gözlük ve maske gibi ürünleri kullanmalısınız. İlaçlama makinesinin ilacını hazırlarken, deri ile temasını engellemeniz gerektiğinden eldiven kullanmanız gerekmektedir. Eğer ilaç cildiniz ile temasa geçerse mutlaka ellerinizi yıkamalısınız. İlaçlama makinelerinin kullanım günleri ve saatleri de oldukça önemlidir. İlaçlama makineleri ile ilaçlama işlemleri genellikle hastalıkların veya zararlı bakterilerin faaliyetlerini göstermeye başladığı ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinde yapılmalıdır. İlaçlama makinesi ile ilaçlama işlemi, bitkilerin türlerine göre değişmektedir. İlaçlama makinelerini genellikle sabah veya akşam saatlerinde kullanmanız gerekmektedir. Gün içerisinde öğlen sıcaklarında ilaçlama makineleri ile işlem yapılmamalıdır. Rüzgarlı havalar da ilaçlama makinesinin kullanımı için pek elverişli bir ortam sağlamamaktadır. Bir diğer önemli etken ise yağmur öncesi veya yağmur sonrası yapılan ilaçlama işlemleridir. İlaçlama makinesi ile yapacağınız ilaçlama işlemi, yağmur suları ile ilacın toprağa karışmasına ve toprağınızın zehirlenmesine neden olacaktır.

    Siz de bahçenize en uygun ilaçlama makinelerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.