• Bahçe makinesi kategorisinde bulunan çapalama makineleri, yabani otları bahçenizden temizlemeye ve toprağı ekim ya da dikim için hazır hale getirmenizi sağlamaktadır. Toprakta yetişen yabani otlar, topraktaki besini tüketmekte ve meyve ağaçları ya da tarımsal bitkilerin gelişmesine engel olmaktadırlar. Bu nedenle çapalama makinesi kullanarak toprağınızı çapalamanız yerde oluşan kılcal buharlaşma kanallarının kırılarak toprağın nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Cimri’de Kaan, Kama By Reis, Bertolini, Einhell, Grillo gibi onlarca markanın içerisinden bahçenize en uygun çapalama makinelerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz çapalama makinesine kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Çapalama makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Bahçe ya da tarım ile uğraşan herkes, tarlasını veya bahçesini belirli zamanlarda mutlaka çapalamak zorundadır. Birçok kişi çapalama işlemini yaparken kolay ve pratik olduğundan çapalama makinelerini tercih etmektedir. Çapalama makinesini alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Çapalama makineleri; benzinli ve dizel çapalama makineleri olmak üzere iki çeşide ayrılmaktadır. Bu iki çapalama makinesi çeşitlerinden hangisini tercih edeceğiniz ise bahçenizin büyüklüğü ile belirlenmelidir. Büyük bir arazi ya da bahçeye sahipseniz dizel çapalama makineleri daha tasarruflu olabilmekteyken, küçük bir arazi için benzinli çapalama makineleri yeterli olacaktır. Arazinizin konumuna göre de çapalama makinesini tercih etmeniz gerekmektedir. Dik bir yamaçta bulunmuyorsa çapalama makinelerinin kullanımı oldukça pratik ve efektif olacaktır. Aksi taktirde dik ya da bombeli bir araziye sahipseniz çapalama makinelerini alırken dikkat etmeniz gerekecektir. Böyle bir araziye sahipseniz, ağır ve yüksek beygirli çapalama makineleri yerine daha düşük çapalama makineleri işinizi daha rahat görmenizi sağlayacaktır. Büyük beygirli çapalama makinesi aldığınız taktirde ise kullanırken çapanızın bozulması kaçınılmaz olabilmektedir. Düz arazi ya da bahçelerinizde yüksek beygirli çapalama makinesini kullanırken vites oldukça önemlidir. Çapalar toprağa gömülebileceğinden, çapalama makinenizin vitesli olması büyük önem arz etmektedir. Yumuşak topraklarda çapalama makinenizin vitesini küçülterek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Çapalama makinesi alırken dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli nokta ise kaliteli bir şanzımana sahip olmasıdır. Kaliteli şanzımana sahip çapalama makineleri daha uzun ömürlü olacaktır.

    Siz de bahçenize ya da arazinize en uygun çapalama makinelerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.