track source

Çim Biçme Traktörü

En Ucuz Çim Biçme Traktörü Fiyatları

30 Ürün gösteriliyor.
Çim Biçme Traktörü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çim Biçme Traktörü modelleri ve Çim Biçme Traktörü fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çim Biçme Traktörü kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Einhell, Gardena, Oleo Mac, Alpina, Husqvarna. 30 adet Çim Biçme Traktörü fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Kaan AWBC-620T Motorlu Tırpan
Kaan AWBC-620T Motorlu Tırpan
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Güzel ve düzenli bir bahçenin en önemli gözle görünür kısmı; düzenli görüntüsüyle çimlerdir. Parklar, bahçeler ve geniş çimenlik alanlarda çimlerin biçimli ve düzgün görünmesi hem görsellik hem de toprağın sağlıklı hale gelmesinde önem taşır. Siz de Alpina, Dolmar gibi markaların en kaliteli çim biçme traktörü modellerine Cimri’den uygun fiyatlarla ulaşabilirseniz.

Çim Biçme Traktörü Nedir?

Çim biçme makinelerinin yetersiz ve pasif kaldığı, büyük çimenlik alanlarda, golf sahalarında ve stadyum zeminlerinde kullanılan traktör tipi çim biçme aracıdır. Alanın büyüklüğü ne kadar geniş olursa olsun, yüksek bir kesim genişliğine sahip çim biçme traktörü büyük bir kolaylık sağlar. Zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlar. Aynı traktör ile kesilen çimler, aynı boyda olacağı için göze çok daha hoş gelecektir.

Kullanım alanı, kullanılacak enerji ve barındırdığı güce göre birçok türü bulunan çim biçme traktörü; akülü çim biçme traktörü, benzinli çim biçme traktörü, elektrikli çim biçme traktörü ve dizel çim biçme traktörleri olarak farklı gruplara ayrılır. 4x4 çim biçme traktörleri yokuş ve yamaç arazilerde tercih edilir.

Çim Biçme Traktörü Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çim biçme traktörü, adından da anlayacağınız üzere çim biçme ve kesme işlemleri için kullanılmaktadır. Çim biçme traktörleri genelde büyük şirket, otel, bahçe ve firmaların bahçelerindeki çimleri temizlemekte kullanılmaktadır. Çim biçme aracı, traktörü andırdığı için bu isim verilmektedir. Traktörün küçük hali de denilebilir.

Oturup sürebileceğiniz bu çim biçme aracı altta kesme bıçakları ile beraber toplama torbası bulunmaktadır. Genelde araçtan araca değişen bu torbalar çoğunlukla aracın arkasında bagaj gibi bir yere toplanır ve daha sonra çalışanlar daha kolay bir şekilde kesilen çimleri toplayabilmektedirler.

Çim Biçme Traktörü Çeşitleri Nelerdir?

Çim biçme traktörleri kalite ve markaya göre çeşitlilik gösterirken genelde hep aynı tip araçlar yer almaktadır. Ancak bu araçlar motor gücü, kullanım kapasitesi, kullandıkları yakıt gibi alanlarda farklılık göstermektedir. Çim biçme traktörleri genelde benzinli kullanılmakta olsa da son zamanlarda elektrikli traktörler de çıkmaktadır. Bu sayede çeşitlilik sayısı da son zamanlarda artmıştır.

Çim Biçme Traktörü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanılacak arazinin yapısı seçimde çok önemlidir. Ağaç sayısı ve sıklığı traktörün rahat geçeceği noktaların genişliği ve yamaçlar, yokuşlar seçime yön verecektir. Kesme genişlikleri de hesaba katılması gereken bir unsurdur. Motor gücü ve enerji tüketime dikkat edilmelidir.

Ayarlanabilir koltuk, gelişmiş toplama tüneli, tampon, seyir kontrolü, kesme yüksekliği ayarı, ekranlı gösterge tablosu, elektromanyetik PTO, hidrostatik transmisyon gibi standart ya da opsiyonel özellikler; seçme kriterlerinizi büyük ölçüde şekillendirecektir. Satış sonrası servis desteğine de dikkat etmeyi unutmamalısınız.

Çim biçme traktörleri seçimi iyi yapılması gereken bir alettir. Yaptığı işin büyüklüğüyle doğru orantılı olarak, fiyatı klasik çim biçme makinesinden biraz pahalıdır. Bu fark aslında birçok çim biçme makinesinin işini aynı anda yaptığı için çok değildir.

Traktörünüzün bakımına, temizliğine özen göstererek çok uzun yıllar en büyük yardımcınız olarak kalmasını sağlayabilirsiniz. Cimri’de bulunan çim biçme traktörü çeşitlerinden kendinize en uygun olanı seçebilir, en ucuz fiyat avantajıyla satın alabilirsiniz.

Çim Biçme Traktörü Fiyatları Ve Üretici Markalar

Çim biçme traktör fiyatları, markalara ve kaliteye göre değişirken yapım yılını göre de değişiklik gösterebilmektedir. Yeni yapılan çim biçme araçları daha kaliteli ve fonksiyonları yüksek olduğundan dolayı fiyatlar yükselebilmektedir. Turbocut, Alpina, Dolmar, Honda, Oleo Mac gibi markalar en çok tercih edilenler arasında yer almaktadırlar. Bu araçların genel olarak en az 8.500 TL olduğu görülmektedir. En fazla ise yeni, kaliteli ve çok fonksiyonlu olmasına göre 60.000 TL’ye kadar fiyat çıkabilmektedir. Ortalama kaliteli ve kullanışlı çim biçme traktörleri ise 20.000 TL civarlarında bulunabilmektedir. Cimri.com, aynı ürüne ait internet üzerindeki farklı fiyatları size sunarak en uygun fiyatlı ürünü almanızı sağlar. Fiyat karşılaştırma özelliğini kullanarak, en uygun fiyatlı çim biçme traktörlerini bulabilirsiniz.

Kaliteli Çim Biçme Makinesine Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Kaliteli bir çim biçme makinesi almak için birçok ürünü analiz etmeniz ve fiyat, kalite uyumluluğu en yüksek olan ürünü tercih etmeniz yerinde olacaktır. Bu şekilde bir kıyaslamayı Cimri.com sitesini ziyaret ederek bulabilir en kaliteli ürünü seçerek ana siteye yönlendirilerek ürünü sipariş edebilirsiniz.

track source