Güzel ve düzenli bir bahçenin en önemli gözle görünür kısmı; düzenli görüntüsüyle çimlerdir. Parklar, bahçeler ve geniş çimenlik alanlarda çimlerin biçimli ve düzgün görünmesi hem görsellik hem de toprağın sağlıklı hale gelmesinde önem taşır. Siz de Alpina, Dolmar gibi markaların en kaliteli çim biçme traktörü modellerine Cimri’den uygun fiyatlarla ulaşabilirseniz.

 • Çim Biçme Traktörü Nedir?

  Çim biçme makinelerinin yetersiz ve pasif kaldığı, büyük çimenlik alanlarda, golf sahalarında ve stadyum zeminlerinde kullanılan traktör tipi çim biçme aracıdır. Alanın büyüklüğü ne kadar geniş olursa olsun, yüksek bir kesim genişliğine sahip çim biçme traktörü büyük bir kolaylık sağlar. Zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlar. Aynı traktör ile kesilen çimler, aynı boyda olacağı için göze çok daha hoş gelecektir.

  Kullanım alanı, kullanılacak enerji ve barındırdığı güce göre birçok türü bulunan çim biçme traktörü; akülü çim biçme traktörü, benzinli çim biçme traktörü, elektrikli çim biçme traktörü ve dizel çim biçme traktörleri olarak farklı gruplara ayrılır. 4x4 çim biçme traktörleri yokuş ve yamaç arazilerde tercih edilir.

 • Çim Biçme Traktörü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kullanılacak arazinin yapısı seçimde çok önemlidir. Ağaç sayısı ve sıklığı traktörün rahat geçeceği noktaların genişliği ve yamaçlar, yokuşlar seçime yön verecektir. Kesme genişlikleri de hesaba katılması gereken bir unsurdur. Motor gücü ve enerji tüketime dikkat edilmelidir.

  Ayarlanabilir koltuk, gelişmiş toplama tüneli, tampon, seyir kontrolü, kesme yüksekliği ayarı, ekranlı gösterge tablosu, elektromanyetik PTO, hidrostatik transmisyon gibi standart ya da opsiyonel özellikler; seçme kriterlerinizi büyük ölçüde şekillendirecektir. Satış sonrası servis desteğine de dikkat etmeyi unutmamalısınız.

  Çim biçme traktörleri seçimi iyi yapılması gereken bir alettir. Yaptığı işin büyüklüğüyle doğru orantılı olarak, fiyatı klasik çim biçme makinesinden biraz pahalıdır. Bu fark aslında birçok çim biçme makinesinin işini aynı anda yaptığı için çok değildir.

  Traktörünüzün bakımına, temizliğine özen göstererek çok uzun yıllar en büyük yardımcınız olarak kalmasını sağlayabilirsiniz. Cimri’de bulunan çim biçme traktörü çeşitlerinden kendinize en uygun olanı seçebilir, en ucuz fiyat avantajıyla satın alabilirsiniz.