track source

Akvaryum Ekipmanı

En Ucuz Akvaryum Ekipmanı Fiyatları

229 ürün gösteriliyor.
Akvaryum Ekipmanı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Akvaryum Ekipmanı modelleri ve Akvaryum Ekipmanı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Akvaryum Ekipmanı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Trixie, JBL, Remixon, Sera. 229 adet Akvaryum Ekipmanı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bubble Magus, Tetra ve Eheim marka akvaryum ekipmanlarını en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinden bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Akvaryumlar hem dekoratif olarak evlerimizi süsler hem de izlemesi oldukça keyiflidir. Akvaryumlarla ilgilenen kişiler, akvaryum bakımına da özen göstererek balıklarının daha sağlıklı kalmalarına yardımcı olurlar. Akvaryumlar, cam fanus olarak kullanılıyorsa, genellikle suyu genellikle iki haftada bir değiştirilir. Suyu tazelemek için, içerideki su yarıya kadar çekilip üzerine yeni su ilave edilir. Ancak, suyu değiştirmek zahmetli bir iştir. Akvaryum suyunun tazelenmesi için üretilen çeşitli akvaryum ekipmanları vardır. Eğer yeni bir balık alınmışsa, balığı direkt suya atmak yerine önce poşetine bir delik delip bir süre o şekilde akvaryumun içinde bekletilmesi, daha sonra bırakılması tercih edilir.

Akvaryum malzemeleri nelerdir?

Akvaryumun dekoru ve temizliği için kullanılan çok çeşitli akvaryum ekipmanları vardır. Bunlardan bazıları;

Akvaryum filtreleri: Dış ve iç filtre olarak iki tip filtre vardır. Dış filtrelerin içinde temizlik malzemeleri bulunur. Kademeli olarak temizlik yaparlar. İç filtreler ise anlık oluşan pisliklerin temizlenmesini sağlar.

Sifonlar: Pompa sistemiyle çalışan sifonlar hem akvaryum suyunu hem de dibindeki pislikleri temizlerler.

Mıknatıslı cam siliciler: Akvaryumun özellikle iç kısmının camlarını silmek için kullanılır.

Su düzenleyicileri: Musluktan akan klorlu suyun balıklara zarar vermemesi için kullanılır. Musluk suyunu işlemden geçirerek balıklara uygun hale getirir.

Akvaryum dip süpürgeleri: Akvaryumun dibini temizlemek için kullanılır.

Akvaryum süs malzemeleri: Balıkların saklanabilecekleri doğal kayalar, süs bitkileri gibi malzemelerdir.

Akvaryum malzemeleri hava motoru: Suyun dibinden yukarıya doğru hava kabarcıkları verir. Bu hava kabarcıkları sayesinde suya taze hava karışıp oksijen oranı artar. Aynı zamanda suyun hareketlendirilmesin de sağlar.

Akvaryum aydınlatma ekipmanları: Tepe armatürleri, akvaryum içindeki bitkilerin ihtiyaç duyduğu beyaz ışığı sağlar ve temel aydınlatma ekipmanıdır. Dip lambaları ise daha çok ambiyans amaçlı kullanılmaktadır.

/akvaryum-ekipmani

Akvaryum ekipmanları en ucuz nereden alınır?

En ucuz akvaryum malzemelerini cimri.com sitesinde, balık-akvaryum kategorisinde bulunan, akvaryum ekipmanı sekmesinden inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Akvaryum malzemeleri kapıda ödeme seçeneği olan mağazaları yine cimri.com sitesinden bulabilir, uygun ekipmanları seçebilirsiniz.