track source
track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Akvaryum Aydınlatma Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum Aydınlatma markası:

2021 yılı Akvaryum Aydınlatma Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 196 Akvaryum Aydınlatma modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Aydınlatma fiyatı 21.41 TL iken, en yüksek Akvaryum Aydınlatma fiyatı 6949.92 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Aydınlatma fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Aydınlatma fiyatı ise 79.58 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Aydınlatma Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Akvaryum Aydınlatma

Akvaryum denilince akla ilk gelen görsellerden biri, cam bir yapı ve içinde bulunan deniz canlılarıdır. Akvaryum aydınlatma, bu noktada sıklıkla kullanılan bir aksesuar olmakla birlikte süs amaçlı da kullanılır. Bir akvaryumu ev, işyeri gibi pek çok yerde görebilmek mümkündür. Hem içerisinde yaşayan canlıların kendilerini doğal ortamında hissedebilmeleri hem de son kullanıcıların göz zevkine hitap etmeleri açısından akvaryumlar farklı aparat ve aksesuarlarla zenginleştirilir. Bitkili akvaryum aydınlatma seçenekleri, ortama ve akvaryuma şık bir hava katar. 

Akvaryum aydınlatma ledleri; akvaryumunuzun albenisini artırır, göze daha fazla hitap etmesini sağlar. Hemen hemen yaşanan her yerde kullanılabilen akvaryumlara akvaryum aydınlatma floresan ekleyerek artı şıklık katabilirsiniz. En küçük akvaryumdan en büyük akvaryuma kadar akvaryum aydınlatma sistemleri kullanılabilir. Bunların yanında daha değişik tiplerde aydınlatmalar da akvaryumun görselliğin desteklemek amacıyla kullanılır. Daire şeklindeki bir alan aydınlatılmasında genelde akvaryum ampul aydınlatma kullanılması daha uygun olacaktır. Daha geniş bir aydınlatma ve farklı görseller için akvaryum aydınlatma floresan da tercih edilebilir. Akvaryum, dünya çapında popüler bir hobi olmakla birlikte; bir görsel unsur, ev ve işyeri gibi özel alanların albenisi artırabilen sayılı hobilerin arasında yerini alır. Bu perspektiften bakarak küçük bir kavanoz da bir akvaryum olabilirken metrekareler kaplayan içleri çeşitli bitkilerle süslü devasa cam yapılar da akvaryum adını alır.

Akvaryum Aydınlatma Modelleri ve Özellikleri

Akvaryum aydınlatma modelleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. LED akvaryum aydınlatmalar, nano LED aydınlatmalar ve bitkili akvaryum ışıklandırma LED aydınlatmalar, bu modellerin başında gelir. Bunun yanında en çok tercih edilen genel bir model olan LED aydınlatmalı akvaryumlar, ev ve işyerleri gibi ortamların cazibesini arttırır. Akvaryumlar kullanılan camın tipine göre de modeller farklılık gösterir. Kalın camlı akvaryumlar, daha dayanıklı olarak nitelendirilebilir. Bu özelliklerin yanında kapalı devre sistemli akvaryumlar, suyla temasın az olması nedeni ile daha güvenlidir ve görsellik açısından daha estetik görüldüğü söylenebilir. Akvaryumlar, taban çeşitlerine göre de çeşitlenir. Örneğin; hafif bir akvaryum bakıyorsanız ve görsellik sizin için çok önemli değilse o zaman tabanı plastik bir akvaryum ihtiyacınızı karşılayabilir. Ancak ağırlık bir problem teşkil etmiyor ve görsellik ön planda ise daha farklı modelleri tercih edebilirsiniz. Gövde kısmına değinecek olursak farklı kombinasyonlar öne çıkar. Hafifliğin ön planda olduğu durumlarda plastik malzemeler daha çok kullanılır. Plastik malzemeye göre daha şık ve aynı zamanda ağır cam malzemelerde kullanılır. Ek olarak akvaryumlara akvaryum aydınlatma ledleri takmak görsel zevki arttırır. Akvaryumlar, çeşitlerine göre farklılık göstermekte olup akvaryum bölmeleri iki, üç ya da daha fazla  bölümlere ayrılabilir. Bu durum tamamen kullanıcının zevkine, isteklerine ve beklentilerine göre değişir. Görsellik kadar önemli olan bir başka konu ise büyük akvaryumlarda kullanılan ve canlıların oksijenini sağlayan akvaryum hava motorlarıdır. Akvaryumun boyutlarına göre değişiklik gösteren akvaryum hava motorları bulunur. Büyük bir akvaryuma daha fazla oksijen çekebilen bir akvaryum hava motoru takılmalıdır. Daha spesifik bakarsak hava filtresinin karbon içerip içermediği de canlılar için uygun ortamın oluşmasında kritik önem arz eder.

Akvaryum Aydınlatma Fiyatları

Akvaryum aydınlatma fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunur. Akvaryum aydınlatma fiyatları; kullanılan malzemenin kalitesine, kullanılan malzemenin boyutuna ve cinsine göre değişiklik gösterir. Hali hazırda bitkili LED aydınlatmalı bir akvaryumun fiyatı, sadece LED aydınlatmalı bir akvaryuma oranla daha yüksek olabilir. Ayrıca, kullanılan bitkinin gerçek olması da görselliği güzelleştirmekle birlikte fiyatı da artırır. Taban olarak plastik bir taban tercih etmeniz halinde, ahşap bir tabana göre yine farklı bir fiyat ortaya çıkacaktır. Bunun yanı sıra nano LED model bir akvaryum, daha farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle LED akvaryum aydınlatmasına oranla daha yüksek fiyat aralıklarına sahip olabilir. Ayrıca, akvaryum aydınlatma armatürleri de tipine göre değişiklik gösterir. Siz de  cimri.com’u ziyaret ederek aradığınız ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilir, en uygun ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Akvaryum Aydınlatma Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?

Akvaryum kullanıcıları akvaryum aydınlatma sistemleri alırken; genelde aydınlatmanın hem görsel açıdan tatmin seviyesine ulaştırmasını hem de canlıların sağlığını negatif yönde etkilememesine dikkat ederler. Bu bağlamda, kullanılacak aydınlatmanın suyu ısıtmaması ve görsel zevki olumlu yönde etkilemesi gerekir. Bu noktada LED aydınlatma seçerken nispeten düşük watt değerli aydınlatmalar seçilmelidir. Görsel tatmin açısından abartıya kaçmamak, fazla LED kullanımı ya da yoğun renklerin bir arada kullanılmaması daha doğru sonuçlar verir. Bu bilgilerin ışığında abartıya gidilmeden, şık ve gözü yormayacak renkler tercih edilmelidir. Su ile şık duran renklerin dansını yakalamanız durumunda kendinizi ve sevdiklerinizi görsel bir şölene sunma fırsatını yakalayabilir, keyifli günler geçirebilirsiniz. Ayrıca, ne istediğinizi bilmeniz de bu duruma yaklaşmanızdaki önemli bir evredir. Aradığınız temaya uygun bir akvaryum içi aydınlatma seçebilirsiniz. Almayı düşündüğünüz akvaryum aydınlatmayı sizden önce kullanan kullanıcıların yorumlarını okuyarak daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.Bir diğer husus ise akvaryum aydınlatmasının akvaryum modeliniz ile uyumu önemlidir. Eğer plastik bir akvaryum modeline metal görünümlü bir LED takılırsa güzel durmayarak kötü bir görüntüye sebep olabilir. Akvaryum aydınlatmaların uygulandığı konum ve açı da bu noktada önemli bir rol oynar. Bu durumlara ek uyumlu renklerin kullanılması durumunda, şık bir görüntü kendiliğinden ortaya çıkar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery