Bebek Bezi

En Ucuz Bebek Bezi Fiyatları

2229 ürün gösteriliyor.
Toplam Adet
Çoklu Paket
Paket Sayısı
Çok Arananlar
Bebek Bezi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bebek Bezi modelleri ve Bebek Bezi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bebek Bezi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Babyjem, Sleepy, Prima, Molfix, Mycey. 2229 adet Bebek Bezi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bebek bezi ve alt açma kategorisinin en çok tercih edilen ürünlerinden biri de şüphesiz bebek bezleridir. Bebeğinizi beslemek, gazını çıkartmak, sallamak ve uyutmanın ötesinde bebek bakımı için en uygun bebek bezinin de kararı verilmelidir. Cimri’de Prima, Huggies, Molfix, Canbebe, Komili gibi markaların farklı bedenleri ile bebeğinize en uygun bebek bezlerini en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile sunuyoruz.

Bebek Bezi

Bebek bezleri bebek bakım ürünleri arasında kullanımı en kolay ve en çabuk tükenen ürünlerdir diyebiliriz. Ancak bu özelliğine rağmen yine de bebeğiniz için doğru olan bebek bezini seçmek o kadar da dolay değildir. Yeni moda bebek bezlerinin eski zamanlardaki kullanılan bebek bezleriyle kıyaslandığı zaman herhalde en önemli özellikle kullanıp atılabilmesidir. Bu bebek bezlerinin kullananların, kullanıp atılan bebek bezlerinin ne kadar kullanışlı olduğunu da rahatlıkla söylediğini biliriz. Özellikle de eski zamanlarda o yıkayıp kullanılan bezler düşünüldüğü zaman bu bebek bezlerinin değeri daha iyi anlaşılıyor. 

Bütün bunlara rağmen yine de bebek bezi deyip geçmemek gerekiyor. Hemen her bebeğin vücut tipi, cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu durumda hangi bebek için hangi bezin kullanılacağına doğru karar vermek gerekiyor. İlk çocukta kullanılıp memnun kalınan bez ikinci çocuğa iyi gelmeyebiliyor. Aynı şekilde ilk çocuğunuz için kullanıp memnun kalmadığınız bebek bezini ikinci çocuğunuzda çok rahat kullanabiliyorsunuz. Bu durumda modellere, markalara hatta özelliklere dikkat ederek bir bebek bezi çeşitlerinden birini seçmek gerekiyor. 

Bebek Bezi Çeşitleri

Özellikle de ilk çocuğu yeni dünyaya gelen anne babalar, her anne baba gibi bebekleri için her şeyin en iyisini ister fakat en iyiyi bulmak için çabalarken de birçok markanın ve ürün seçeneğinin arasında kendilerini kaybolmuş hissederler ve sık sık kararsız kaldıklarından yana şikâyet ederler. Anne babaların canlarından çok sevdikleri bebekleri için doğru bezi aradıkları bu aşamada anne babaları en çok etkileyen ise reklamlardan ziyade kullanmayı düşündükleri ürünler hakkındaki yorumlar ve ürünü kullanan diğer anne babaların tecrübeleri ve ürünün ne kadar sıklıkla tercih edildiğidir.

Bu açıdan yaklaştığımızda ise bebek bezleri markalarının pek çok anne baba tarafından övüldüğünü ve severek kullanıldığını gözlemleriz. Bebek bezleri, hemen her çocukta farklı sonuçlar sergileyebilir. Kimi bebek bezleri bazı çocuklarının bacağına bol geldiği için sızdırma yaparken kimi bebek bezleri de bacaklarını çok sıkıp iz yapabiliyor. Bu durumda bebeklerin vücut şekilleri düşünülerek bir bez modeli tercih edilmelidir. 

Pek çok anne baba gibi bebeğiniz için uygun bebek bezini aramaya başlamadan önce bebeğinizin ihtiyaçlarını, kilosunu, bel çevresinin ölçüsünü, yaşı ve benzeri değerlerini belirlemeli ve ardından bebek bezi markaları arasından bebeğiniz için en uygun yaş aralığı grubuna ait bir bebek bezini seçmelisiniz. Örneğin, yeni doğum yaptınız ve bebek bezleri konusunda hiç deneyiminiz yok. Bu durumda bebeğinizin ölçülerine uygun bir yenidoğan bebek bezi bebeğinizin hem gün boyu hatta gece boyu rahat edeceği hem de cildinde kaşıntı, yanma ve hassasiyet yapmayacak bir bebek bezidir. 

Bilindiği üzere genital bölgeler sürekli kapalı kaldığı için oldukça kolay bir şekilde bakteri üretmektedir. Bu sebeple de alacağınız bebek bezi hava aldırması bakteri oluşumunu önleyeceği gibi tahriş ve pişik olmasını da önleyecektir. Bu sanıldığından çok daha önemli bir özelliktir. 

Ayrıca erkek ve kız bebeklerin anatomik yapıları farklı olduğu için idrarlarının toplanacağı bölgeler de farklı oluyor. Bu sebeple bebek bezi üreticileri bu duruma uygun bebek bezleri üretiyor. Örneğin; erkekler için tasarlanan bebek bezlerinin ön tarafları daha emici olurken kızlar için üretilen bebek bezlerinin orta kısımları daha emicidir. 

Bebek bezi çeşitlerinden kısaca bahsetmek gerekirse hemen her markada bulunan extra large, junior, junior plus, maxi, midi, mini ve yenidoğan modelleridir. 

Bebek Bezi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle unutmamak gerekir ki bebekler de tıpkı yetişkinler gibi tamamen genetik etkenlerden dolayı doğduklarında, farklı aylarda ve yaşlarda farklı kilolarda ve boylarda olabilmektedirler ve bebeğiniz için tercih etmeniz gereken bebek bezi de bu doğrultuda değişiklik göstermektedir. Bebek bezi numaraları ebeveynleri en çok zorlayan özelliklerin başında gelmektedir.

Örnek vermek gerekirse bebeğinizin kilosu dört ve dokuz kilogram arasında değişiklik göstermekteyse bebeğiniz için rahatlıkla alacağınız bebek bezi markasından üç numaralı bebek bezini kullanabilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak gerekirse, bebeğiniz yedi ila on sekiz kilogram arasında ise bebeğiniz için kullanmanız gereken bebek bezi “maxi bebek bezi” olarak adlandırılmaktadır ve bu da birçok bebek bezi markasında dört numaraya tekabül etmektedir. 

Bebek bezi markaları arasından seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bebeğinizin belinin kalınlığına göre seçim yapmanız gerektiğidir. Diğer bir deyişle bebeğinizin kilosuna uygun olan iki farklı numarada bebek bezi varsa bu şartlar altında bebeğinizin bel çevresi kalınlığına göre seçim yapmanız gerekmektedir. Örneklendirmek gerekirse bebeğinizin kilosu hem herhangi bir markada 4+ için hem de 5 numara bebek bezi için uygunsa bu durumda yapmanız gereken bu iki bebek bezi markası arasından bebeğinizin beline bol gelmeyen ya da bebeğinizin belini sıkmayan bir tanesini seçmeniz bebeğinizin sağlığı ve konforu açısından önemli bir hal alacaktır. 

Bebek bezlerinin anne babaların bütçesini sarsmaması açısından sahip olması gereken bir diğer özellik ise bebek bezlerinin bantlarının yapışkan özelliğinin oldukça kuvvetli olmasıdır. Zira anne babalar gün boyunca birden fazla kez bebeklerinin altını kontrol etmek için bezini açma ihtiyacı duyabilmektedir. Hal böyle olunca bebek bezinin bantları kaliteli bir malzemeden üretilmediyse kısa sürede deforme olmakta ve belki de hali hazırda temiz olan bir bez çok defa açılıp kapatıldığı için bozulan bantları yüzünden atılmak durumunda kalmaktadır. Bebek bezleri bu açıdan anne babaların bütçesini sarsmayacak, kaliteli bantlarla üretim yapmaya büyük önem vermiş bir markadır. Kısacası bu hususların tümüne dikkat edildiğinde bebeğiniz için en doğru ve en rahat bebek bezini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Bebek Bezi Fiyatları

Her anne baba bebekleri için bebek bezi seçerken alacakları ürünün hem kaliteli olmasını hem de fiyatının bütçelerini sarsmayacak türden olmasını ister çünkü her anne babanın bildiği üzere bebek bezleri gün içinde defalarca kez değiştirilebilen, yani çok çabuk kirlenen ve çok çabuk tükenen bebek bakım ürünlerindendir. Hal böyle olunca ebeveynler çoğu zaman kendilerini aynı anda hem kalite hem de bütçelerini çok fazla sarsmama konusunda memnun eden bir bebek bezi bulmak konusunda zorlanırlar. Çoğu anne baba ya bebek bezlerinin pahalılığından ya da bütçelerini sarsmayacağını düşünerek aldıkları bebek bezlerinin sızdırma yapmasından, bantlarının çok çabuk bozulmasından ve en kötüsü de bebeklerinin hassas cildinde kızarıklıklara, hassasiyete, yanmalara ve pişiklere sebep olduğundan dert yanarlar. 

Birçok bilinen bebek bezi markası ise anne babaların bu gibi daha nice dertlerine çözüm olmak amacıyla hem anne babaların bütçesini düşünen hem de bebeklerin sağlığını ve konforunu gözeten bir politika izleyerek bütçe dostu ve bebek dostu bebek bezleri tasarlamayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda birçok bebek bezi markasının, çeşit çokluğu ve bebek bezi fiyatlarının her kesimden ve her bütçeden anne babalara uygun olması, göze çarpan önemli özelliklerden biridir.

Sonuç olarak anne babalar bu kadar çok marka, model ve özelliğe sahip bebek bezleri arasında fiyat karşılaştırması yaparken kendilerine ve bebeklerine en uygun olan bebek bezini seçmek için bu unsurları göz önünde bulundurmalıdır.

Bebeğinize En Uygun Bebek Bezini Nasıl Seçebilirsiniz?

Bebeğiniz için en uygun bebek bezini seçmek biraz zaman alabilir. Bebeğiniz her geçen gün büyümesi, kilosunun artması ile bebek bezlerinin de değişmesi gerektiğini gösterir. Çok fazla bebek bezi ölçüsünün bulunması da bu noktada sizi zora sokabilir. Bütün bu durumların içerisinden, bebeğiniz için en doğru olan bebek bezini nasıl bulabileceğiniz ya da ne zaman bir üst ölçüye geçmeniz gerektiğine de dikkat etmelisiniz. Yeni doğan bebeğinizin bel çevresinde ya da kalçasının kenarlarında kırmızı çizgiler oluşmaya başlıyorsa, kullandığınız bebek bezinin küçük olduğu anlamına gelmektedir. Aynı zamanda gerektiğinden küçük bir bebek bezi kullanıyorsanız, sızıntı olması da kaçınılmaz olacaktır. Bebeğiniz, bebek bezi koyacağınız zaman huzursuzlanıyorsa kullandığınız bebek bezini yine gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bir üst bebek bezi ölçüsüne geçtiğinizde rahatlıyorsa, doğru yolda olduğunuzun kanıtı olacaktır.

Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilmelidir?

Bebeğinizin henüz tuvaletini kontrol edemediğinden, bu dönemlerde kullanılması gerekilen bebek bezlerinin de değiştirilmesi gerekmektedir. Bebek bezlerinin değişimi için kesin bir süre bulunmamaktadır. Bebek bezindeki ıslaklığı en aza indirmek için bezin mümkün olduğunca sık değiştirilmesi ve bebeğinizin altının daima kuru tutulması gerekmektedir. Bebek bezindeki ıslaklıklar, deride tahrişe yol açabileceğinden, bebeğinizin sağlığı açısından da bu değişimin sıklığı oldukça önemlidir. Yeni doğan bebeklerin henüz mesane kasları gelişmediğinden, ilk zamanlarda günde 7 ya da 8 kere bezin değiştirilmesi oldukça normaldir. İleriki zamanlarda ise bu sayı günde 4 bebek bezi değişimine kadar düşecektir.

Bebeğinizde pişik oluşumunu engellemek için, bazen bölgenin açık bırakılması ve uzun süre bezsiz oynamasına izin vermek hem pişik oluşumunu engelleyecek hem de bölgenin hava almasını sağlayacaktır. Pişik oluşumunu önlemek, pişiği geçirmekten daha kolay olduğundan bu noktalara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Siz de bebeğinizin ölçülerine ve ihtiyaçlarına en uygun bebek bezi modellerini en ucuz fiyatlar ile Cimri’de bulabilirsiniz!

Bebek Bezi Boyunu Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Bebeğinizin konforu ve sağlığı için doğru boyda bebek bezi tercihi çok önemli bir faktördür. Eğer bebeğiniz için kullandığınız bezin emiciliğinden şüpheniz yok ancak halen sızıntılar yaşıyorsanız bunun sebebi bebeğinize bol gelen bir bebek bezi kullanıyor oluşunuz olabilir. Islaklıklar bebeğinizin rahatını bozacak ve onu huzursuz edecektir. Yine bir diğer senaryoda ise bebeğinize göre küçük bebek bezi kullanıyor olmanız olabilir. Bu durumda bebeğinizin bel bölgesinde kızarıklıklar görebilirsiniz. Karın ve bel bölgesindeki kızarıklıklar bir büyük boy beze geçmeniz gerektiğinin işaretidir. Unutmayın ki bebeğiniz düşündüğünüzden hızlı büyür o yüzden bebek bezi konusunda stok yapmamanız ve bebeğiniz büyüdükçe bez boyunu değiştirmeniz önemlidir.

Hassas Cilde Sahip Bebekler İçin Hangi Bebek Bezi Tercih Edilmelidir?

Öncelikle hassas bir cilde sahip bebeğiniz varsa bez konusunda ince eleyip sık dokumalısınız. Bebeğinizin cildinin zarar görmemesi pişik gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmaması için kalite belgesi olan kaliteli firmalardan “Sensetive” yani hassas ürünler almanız gerekiyor. Hassas cilde sahip bebekler için önerimiz Sleepy Sensitive bebek bezidir.

Yerinde Duramayan Aktif Bebekler İçin Bebek Bezi Tavsiyesi Nelerdir?

Enerjisi yüksek olan, yaramaz bebekler için anne babalar dayanıklı sızdırma yapmayacak bebek bezleri almalıdırlar. “Prima Aktif Bebek” ile içiniz rahat edecek uygun fiyatı ile de cebiniz rahat edecektir. Bebeğiniz ne kadar hareketli olursa olsun ne kadar oynarsa oynasın beziniz hiç sızdırma yapmayacak sizin de içiniz gün boyu rahat edecektir.

Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir?

Genel olarak anneler bu konuda tecrübelidirler. Ama babalar veya ilk defa bebek sahibi olan anneler tecrübesizdirler. Bebek bezi değiştirmek önemli bir konudur. Hem bebeğin sağlığı açısından hem de temizlik konusundan dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bebek bezi değiştirmeye başlamadan önce tüm malzemelerin tamam olduğundan emin olun. Daha sonra bebeğinizi sırt üstü olacak şekilde güvenli bir yere yerleştirin. Bezin yapışkan şeritlerini açın. Bebeğin bacaklarını hafifçe kaldırarak bebeğin poposunu bezden tamamen kaldırın. Bezi bebeğin altından çekin. Bebeğin poposunu ıslak mendil ile iyice temizleyin. Yeni temiz bir bezi bebeğin poposunu altına koyun. Pişik için merheminiz varsa sürün. Daha sonra bezin yapışkan şeritlerini bağlayıp kapatın.