track source

Bebek Bezi

Bebek Bezi Fiyatları

3167 Ürün gösteriliyor.
Toplam Adet
Çoklu Paket
Kilo Ağırlığı
Paket Sayısı
Bebek Bezi fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Bebek Bezi Çöp Kovası Fiyatları
 • Bebek Bezi Çöp Poşeti Fiyatları
 • Bebek Bluz Fiyatları
 • Bebek Bornozu Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Bebek Bezi Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bebek Bezi markası:

  2021 yılı Bebek Bezi Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  14 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 3167 Bebek Bezi modeli içerisinde en ucuz Bebek Bezi fiyatı 4.0 TL iken, en yüksek Bebek Bezi fiyatı 1119.44 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bebek Bezi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 14 Nisan 2021 tarihinde ortalama Bebek Bezi fiyatı ise 128.52 TL olarak sitemizde yer alıyor.
  Cimri'nin Seçimi
  Prima Premium Care No:1 Yenidoğan 108 Adet Bebek Bezi
  Prima Premium Care No:1 Yenidoğan 108 Adet Bebek Bezi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Prima Aktif Bebek No:5 Junior 150 Adet Tekli Paket Aylık Bebek Bezi
  Prima Aktif Bebek No:5 Junior 150 Adet Tekli Paket Aylık Bebek Bezi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Bebek Bezi

  Bebek bezleri bebek bakım ürünleri arasında kullanımı en kolay ve en çabuk tükenen ürünlerdir diyebiliriz. Ancak bu özelliğine rağmen yine de bebeğiniz için doğru olan bebek bezini seçmek o kadar da dolay değildir. Yeni moda bebek bezlerinin eski zamanlardaki kullanılan bebek bezleriyle kıyaslandığı zaman herhalde en önemli özellikle kullanıp atılabilmesidir. Bu bebek bezlerinin kullananların, kullanıp atılan bebek bezlerinin ne kadar kullanışlı olduğunu da rahatlıkla söylediğini biliriz. Özellikle de eski zamanlarda o yıkayıp kullanılan bezler düşünüldüğü zaman bu bebek bezlerinin değeri daha iyi anlaşılıyor. 

  Bütün bunlara rağmen yine de bebek bezi deyip geçmemek gerekiyor. Hemen her bebeğin vücut tipi, cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu durumda hangi bebek için hangi bezin kullanılacağına doğru karar vermek gerekiyor. İlk çocukta kullanılıp memnun kalınan bez ikinci çocuğa iyi gelmeyebiliyor. Aynı şekilde ilk çocuğunuz için kullanıp memnun kalmadığınız bebek bezini ikinci çocuğunuzda çok rahat kullanabiliyorsunuz. Bu durumda modellere, markalara hatta özelliklere dikkat ederek bir bebek bezi çeşitlerinden birini seçmek gerekiyor. 

  Bebek Bezi Çeşitleri

  Özellikle de ilk çocuğu yeni dünyaya gelen anne babalar, her anne baba gibi bebekleri için her şeyin en iyisini ister fakat en iyiyi bulmak için çabalarken de birçok markanın ve ürün seçeneğinin arasında kendilerini kaybolmuş hissederler ve sık sık kararsız kaldıklarından yana şikâyet ederler. Anne babaların canlarından çok sevdikleri bebekleri için doğru bezi aradıkları bu aşamada anne babaları en çok etkileyen ise reklamlardan ziyade kullanmayı düşündükleri ürünler hakkındaki yorumlar ve ürünü kullanan diğer anne babaların tecrübeleri ve ürünün ne kadar sıklıkla tercih edildiğidir.

  Bu açıdan yaklaştığımızda ise bebek bezleri markalarının pek çok anne baba tarafından övüldüğünü ve severek kullanıldığını gözlemleriz. Bebek bezleri, hemen her çocukta farklı sonuçlar sergileyebilir. Kimi bebek bezleri bazı çocuklarının bacağına bol geldiği için sızdırma yaparken kimi bebek bezleri de bacaklarını çok sıkıp iz yapabiliyor. Bu durumda bebeklerin vücut şekilleri düşünülerek bir bez modeli tercih edilmelidir. 

  Pek çok anne baba gibi bebeğiniz için uygun bebek bezini aramaya başlamadan önce bebeğinizin ihtiyaçlarını, kilosunu, bel çevresinin ölçüsünü, yaşı ve benzeri değerlerini belirlemeli ve ardından bebek bezi markaları arasından bebeğiniz için en uygun yaş aralığı grubuna ait bir bebek bezini seçmelisiniz. Örneğin, yeni doğum yaptınız ve bebek bezleri konusunda hiç deneyiminiz yok. Bu durumda bebeğinizin ölçülerine uygun bir yenidoğan bebek bezi bebeğinizin hem gün boyu hatta gece boyu rahat edeceği hem de cildinde kaşıntı, yanma ve hassasiyet yapmayacak bir bebek bezidir. 

  Bilindiği üzere genital bölgeler sürekli kapalı kaldığı için oldukça kolay bir şekilde bakteri üretmektedir. Bu sebeple de alacağınız bebek bezi hava aldırması bakteri oluşumunu önleyeceği gibi tahriş ve pişik olmasını da önleyecektir. Bu sanıldığından çok daha önemli bir özelliktir. 

  Ayrıca erkek ve kız bebeklerin anatomik yapıları farklı olduğu için idrarlarının toplanacağı bölgeler de farklı oluyor. Bu sebeple bebek bezi üreticileri bu duruma uygun bebek bezleri üretiyor. Örneğin; erkekler için tasarlanan bebek bezlerinin ön tarafları daha emici olurken kızlar için üretilen bebek bezlerinin orta kısımları daha emicidir. 

  Bebek bezi çeşitlerinden kısaca bahsetmek gerekirse hemen her markada bulunan extra large, junior, junior plus, maxi, midi, mini ve yenidoğan modelleridir. 

  Bebek Bezi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  Öncelikle unutmamak gerekir ki bebekler de tıpkı yetişkinler gibi tamamen genetik etkenlerden dolayı doğduklarında, farklı aylarda ve yaşlarda farklı kilolarda ve boylarda olabilmektedirler ve bebeğiniz için tercih etmeniz gereken bebek bezi de bu doğrultuda değişiklik göstermektedir. Bebek bezi numaraları ebeveynleri en çok zorlayan özelliklerin başında gelmektedir.

  Örnek vermek gerekirse bebeğinizin kilosu dört ve dokuz kilogram arasında değişiklik göstermekteyse bebeğiniz için rahatlıkla alacağınız bebek bezi markasından üç numaralı bebek bezini kullanabilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak gerekirse, bebeğiniz yedi ila on sekiz kilogram arasında ise bebeğiniz için kullanmanız gereken bebek bezi “maxi bebek bezi” olarak adlandırılmaktadır ve bu da birçok bebek bezi markasında dört numaraya tekabül etmektedir. 

  Bebek bezi markaları arasından seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bebeğinizin belinin kalınlığına göre seçim yapmanız gerektiğidir. Diğer bir deyişle bebeğinizin kilosuna uygun olan iki farklı numarada bebek bezi varsa bu şartlar altında bebeğinizin bel çevresi kalınlığına göre seçim yapmanız gerekmektedir. Örneklendirmek gerekirse bebeğinizin kilosu hem herhangi bir markada 4+ için hem de 5 numara bebek bezi için uygunsa bu durumda yapmanız gereken bu iki bebek bezi markası arasından bebeğinizin beline bol gelmeyen ya da bebeğinizin belini sıkmayan bir tanesini seçmeniz bebeğinizin sağlığı ve konforu açısından önemli bir hal alacaktır. 

  Bebek bezlerinin anne babaların bütçesini sarsmaması açısından sahip olması gereken bir diğer özellik ise bebek bezlerinin bantlarının yapışkan özelliğinin oldukça kuvvetli olmasıdır. Zira anne babalar gün boyunca birden fazla kez bebeklerinin altını kontrol etmek için bezini açma ihtiyacı duyabilmektedir. Hal böyle olunca bebek bezinin bantları kaliteli bir malzemeden üretilmediyse kısa sürede deforme olmakta ve belki de hali hazırda temiz olan bir bez çok defa açılıp kapatıldığı için bozulan bantları yüzünden atılmak durumunda kalmaktadır. Bebek bezleri bu açıdan anne babaların bütçesini sarsmayacak, kaliteli bantlarla üretim yapmaya büyük önem vermiş bir markadır. Kısacası bu hususların tümüne dikkat edildiğinde bebeğiniz için en doğru ve en rahat bebek bezini kolaylıkla seçebilirsiniz.

  Bebek Bezi Fiyatları

  Her anne baba bebekleri için bebek bezi seçerken alacakları ürünün hem kaliteli olmasını hem de fiyatının bütçelerini sarsmayacak türden olmasını ister çünkü her anne babanın bildiği üzere bebek bezleri gün içinde defalarca kez değiştirilebilen, yani çok çabuk kirlenen ve çok çabuk tükenen bebek bakım ürünlerindendir. Hal böyle olunca ebeveynler çoğu zaman kendilerini aynı anda hem kalite hem de bütçelerini çok fazla sarsmama konusunda memnun eden bir bebek bezi bulmak konusunda zorlanırlar. Çoğu anne baba ya bebek bezlerinin pahalılığından ya da bütçelerini sarsmayacağını düşünerek aldıkları bebek bezlerinin sızdırma yapmasından, bantlarının çok çabuk bozulmasından ve en kötüsü de bebeklerinin hassas cildinde kızarıklıklara, hassasiyete, yanmalara ve pişiklere sebep olduğundan dert yanarlar. 

  Birçok bilinen bebek bezi markası ise anne babaların bu gibi daha nice dertlerine çözüm olmak amacıyla hem anne babaların bütçesini düşünen hem de bebeklerin sağlığını ve konforunu gözeten bir politika izleyerek bütçe dostu ve bebek dostu bebek bezleri tasarlamayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda birçok bebek bezi markasının, çeşit çokluğu ve bebek bezi fiyatlarının her kesimden ve her bütçeden anne babalara uygun olması, göze çarpan önemli özelliklerden biridir.

  Sonuç olarak anne babalar bu kadar çok marka, model ve özelliğe sahip bebek bezleri arasında fiyat karşılaştırması yaparken kendilerine ve bebeklerine en uygun olan bebek bezini seçmek için bu unsurları göz önünde bulundurmalıdır.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery