Bebek Bezi

En Ucuz Bebek Bezi Fiyatları

2184 ürün gösteriliyor.
Toplam Adet
Çoklu Paket
Paket Sayısı
Çok Arananlar
Bebek Bezi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bebek Bezi modelleri ve Bebek Bezi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bebek Bezi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Prima, Sleepy, Molfix, Mycey, Canbebe. 2184 adet Bebek Bezi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bebek bezi ve alt açma kategorisinin en çok tercih edilen ürünlerinden biri de şüphesiz bebek bezleridir. Bebeğinizi beslemek, gazını çıkartmak, sallamak ve uyutmanın ötesinde bebek bakımı için en uygun bebek bezinin de kararı verilmelidir. Cimri’de Prima, Huggies, Molfix, Canbebe, Komili gibi markaların farklı bedenleri ile bebeğinize en uygun bebek bezlerini en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile sunuyoruz.

Bebeğinize En Uygun Bebek Bezini Nasıl Seçebilirsiniz?

Bebeğiniz için en uygun bebek bezini seçmek biraz zaman alabilir. Bebeğiniz her geçen gün büyümesi, kilosunun artması ile bebek bezlerinin de değişmesi gerektiğini gösterir. Çok fazla bebek bezi ölçüsünün bulunması da bu noktada sizi zora sokabilir. Bütün bu durumların içerisinden, bebeğiniz için en doğru olan bebek bezini nasıl bulabileceğiniz ya da ne zaman bir üst ölçüye geçmeniz gerektiğine de dikkat etmelisiniz. Yeni doğan bebeğinizin bel çevresinde ya da kalçasının kenarlarında kırmızı çizgiler oluşmaya başlıyorsa, kullandığınız bebek bezinin küçük olduğu anlamına gelmektedir. Aynı zamanda gerektiğinden küçük bir bebek bezi kullanıyorsanız, sızıntı olması da kaçınılmaz olacaktır. Bebeğiniz, bebek bezi koyacağınız zaman huzursuzlanıyorsa kullandığınız bebek bezini yine gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bir üst bebek bezi ölçüsüne geçtiğinizde rahatlıyorsa, doğru yolda olduğunuzun kanıtı olacaktır.

Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilmelidir?

Bebeğinizin henüz tuvaletini kontrol edemediğinden, bu dönemlerde kullanılması gerekilen bebek bezlerinin de değiştirilmesi gerekmektedir. Bebek bezlerinin değişimi için kesin bir süre bulunmamaktadır. Bebek bezindeki ıslaklığı en aza indirmek için bezin mümkün olduğunca sık değiştirilmesi ve bebeğinizin altının daima kuru tutulması gerekmektedir. Bebek bezindeki ıslaklıklar, deride tahrişe yol açabileceğinden, bebeğinizin sağlığı açısından da bu değişimin sıklığı oldukça önemlidir. Yeni doğan bebeklerin henüz mesane kasları gelişmediğinden, ilk zamanlarda günde 7 ya da 8 kere bezin değiştirilmesi oldukça normaldir. İleriki zamanlarda ise bu sayı günde 4 bebek bezi değişimine kadar düşecektir.

Bebeğinizde pişik oluşumunu engellemek için, bazen bölgenin açık bırakılması ve uzun süre bezsiz oynamasına izin vermek hem pişik oluşumunu engelleyecek hem de bölgenin hava almasını sağlayacaktır. Pişik oluşumunu önlemek, pişiği geçirmekten daha kolay olduğundan bu noktalara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Siz de bebeğinizin ölçülerine ve ihtiyaçlarına en uygun bebek bezi modellerini en ucuz fiyatlar ile Cimri’de bulabilirsiniz!

Bebek Bezi Boyunu Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Bebeğinizin konforu ve sağlığı için doğru boyda bebek bezi tercihi çok önemli bir faktördür. Eğer bebeğiniz için kullandığınız bezin emiciliğinden şüpheniz yok ancak halen sızıntılar yaşıyorsanız bunun sebebi bebeğinize bol gelen bir bebek bezi kullanıyor oluşunuz olabilir. Islaklıklar bebeğinizin rahatını bozacak ve onu huzursuz edecektir. Yine bir diğer senaryoda ise bebeğinize göre küçük bebek bezi kullanıyor olmanız olabilir. Bu durumda bebeğinizin bel bölgesinde kızarıklıklar görebilirsiniz. Karın ve bel bölgesindeki kızarıklıklar bir büyük boy beze geçmeniz gerektiğinin işaretidir. Unutmayın ki bebeğiniz düşündüğünüzden hızlı büyür o yüzden bebek bezi konusunda stok yapmamanız ve bebeğiniz büyüdükçe bez boyunu değiştirmeniz önemlidir.

Hassas Cilde Sahip Bebekler İçin Hangi Bebek Bezi Tercih Edilmelidir?

Öncelikle hassas bir cilde sahip bebeğiniz varsa bez konusunda ince eleyip sık dokumalısınız. Bebeğinizin cildinin zarar görmemesi pişik gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmaması için kalite belgesi olan kaliteli firmalardan “Sensetive” yani hassas ürünler almanız gerekiyor. Hassas cilde sahip bebekler için önerimiz Sleepy Sensitive bebek bezidir.

Yerinde Duramayan Aktif Bebekler İçin Bebek Bezi Tavsiyesi Nelerdir?

Enerjisi yüksek olan, yaramaz bebekler için anne babalar dayanıklı sızdırma yapmayacak bebek bezleri almalıdırlar. “Prima Aktif Bebek” ile içiniz rahat edecek uygun fiyatı ile de cebiniz rahat edecektir. Bebeğiniz ne kadar hareketli olursa olsun ne kadar oynarsa oynasın beziniz hiç sızdırma yapmayacak sizin de içiniz gün boyu rahat edecektir.

Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir?

Genel olarak anneler bu konuda tecrübelidirler. Ama babalar veya ilk defa bebek sahibi olan anneler tecrübesizdirler. Bebek bezi değiştirmek önemli bir konudur. Hem bebeğin sağlığı açısından hem de temizlik konusundan dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bebek bezi değiştirmeye başlamadan önce tüm malzemelerin tamam olduğundan emin olun. Daha sonra bebeğinizi sırt üstü olacak şekilde güvenli bir yere yerleştirin. Bezin yapışkan şeritlerini açın. Bebeğin bacaklarını hafifçe kaldırarak bebeğin poposunu bezden tamamen kaldırın. Bezi bebeğin altından çekin. Bebeğin poposunu ıslak mendil ile iyice temizleyin. Yeni temiz bir bezi bebeğin poposunu altına koyun. Pişik için merheminiz varsa sürün. Daha sonra bezin yapışkan şeritlerini bağlayıp kapatın.