Tencere / Tava Setleri

En Ucuz Tencere / Tava Setleri Fiyatları

1131 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    termos
Tencere / Tava Setleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tencere / Tava Setleri modelleri ve Tencere / Tava Setleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tencere / Tava Setleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Pierre Cardin, Taç, IKEA, Royal, Korkmaz. 1131 adet Tencere / Tava Setleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Tefal Hard Titanium 2'li Tava Seti
Tefal Hard Titanium 2'li Tava Seti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Tencere ve Tava Setleri Ne İşe Yarar?

İnsanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için yemek yemeleri gereklidir. Lezzetli yemekler yapabilmek için tencere ve tavalara ihtiyaç duyulur. Ayrıca Tencere ve Tava setleri mutfağınız için şık bir aksesuar olacaktır. Çeyiz setine de eklenecek önemli parçalardan olan bu setleri, Cimri.com sayesinde Taç, Pierre Cardin, Schafer, Goldmaster, Korkmaz, Kütahya Porselen, Tefal, Karaca gibi daha onlarca marka arasında kolayca seçim yapabilir dilediğiniz ürünü cimri.com aracılığı ile satın alabilirsiniz.

Granit Tencere ve Tavalar Nedir?

Granit doğal ve sağlıklı bir taştır. Granitten yapılan ürünlerde yemeklerin yapışması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu nedenle mutfakta bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen granit tencereler kaşıkla ve çatalla çizilmez ve yüksek ateşe dayanıklıdır. Fakat granit tencere ve tava alırken çok dikkatli olunması gereklidir. Çünkü bazı firmalar granit tencere satarken sadece tencerelerin üst kısmına biraz granit döşeyerek satışa sunarlar. Bu ürünler en ufak çizilmede sağlıksız bir hal alır. Ayrıca granit tencereler yemek yapıldığı sırada ısıyı homojen bir şekilde dağıtarak yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlar. Yemekler yapışmadığı için bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanan granit tencere ve tavalar temizlik açısından da kolaylık sağlar.

Seramik Tencere ve Tavalar Nedir?

Teflon tencere ve tavaların çizildiklerinde kanserojen olma riskine karşın hanımlar mutfaklarında artık seramik tencere ve tavalara yöneldiler. Bunun en önemli nedeni seramiğin sağlıklı bir madde olmasıdır. Doğal hammaddeden üretilen seramikler, çizilseler bile sağlıksız bir hal almazlar. Pürüzsüz ve kaygan bir yüzeye sahip oldukları için elde kolaylıkla yıkanabilen seramik ürünler temizlik açısından da hanımların işini epey kolaylaştırmaktadır. Üstüne üstlük seramik ürünler çizilmeye, aşınmaya ve yüksek sıcaklığa dayanıklı oldukları için uzun yıllar kullanıma müsaitlerdir. Son olarak seramik ürünler elden geldiğince bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır. Çünkü seramik ürünler bulaşık makinelerinde çizilebilir aşınabilir.

Tencere Tava Setlerinizi Nasıl Temizlemelisiniz?

Mutfak gereçlerinin kuşkusuz en önemlisi tencere tava setleridir. Hazırladığınız yemeklerden sonra, tencere tava setleri de titizlikle temizlenmelidir. Bunun nedeni kuruyan yemek artıklarının sonradan daha güç bir şekilde çıkması ve tencere tava setlerinize de zarar vermesidir. Aynı zamanda da esirgenemeyecek kadar önemli olan sağlığınızı tehlikeye atmaktadır. Tencere tava setlerinizin ilk günkü gibi temiz ve bakımlı görünmesi için, temizlik aşamalarını aksatmadan, öğün bitimlerinde yapmanız, setlerinizin kolayca temizlenmesini ve daha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanımını sağlamaktadır. Tencere tava setlerinizin bulaşık makinesine uygun olup olmadığını öğrenmeniz de, işlemi hızlandırmak açısından büyük önem arz etmektedir. Eğer bulaşık makinesinde temizlenmesi sakıncalı olan bir tencere tava setine sahipseniz, elde hassas ve özenli bir biçimde yıkamalısınız. Çelik tencere tava setleri, bir süre sonra kararmaya başlayabileceği için; makinenizin kaşıklık bölümüne yarım limon kabuğu koyarak tencerelerinizin yeniden ilk günkü gibi parlamasını sağlayabilirsiniz.

Tencere ve Tava Setlerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Bu setlerin fiyatları hammadde kalitesine, büyüklüğüne ve setteki ürünlerin sayısına göre değişim göstermektedir. Tekli tencere ve tava fiyatları 25 TL den başlamaktadır. Set halinde satılan Tencere ve Tava setlerinin fiyatları ise 30 TL ile 2400 (iki bin dört yüz) TL aralığındadır.