Marka
Tefal
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Mutfak gereçleri kategorisinin, mutfak içerisinde en çok ihtiyaç duyulan setlerinden biri de tencere tava setleridir. Mutfakta acemi ya da iyi bir aşçı olmanız fark etmeksizin, size en uygun tencere tava setlerine, Korkmaz, Schafer, Emsan, Aryıldızz gibi onlarca markanın içerisinden en ucuz modellerine Cimri’de kolayca bulabilirsiniz.

 • Tencere Tava Setlerinin Malzemeleri Nelerdir?

  Tencere tava setleri çoğunlukla tencere ve tava modellerinden oluşur. Birçok yemeği pişirirken sıklıkla kullanacağınız tencere tava setleri, materyallerine göre de değişiklik göstermektedir. Seramik, çelik ve paslanmaz çelik olarak üç gruba ayırabileceğimiz malzeme seçenekleri bulunmaktadır. Çelik ve seramik tencere tava setlerinin kendilerine has özellikleri bulunmaktadır. Seramik tencere ve tava setleri, çelik setlere göre daha pratik bir kullanıma sahiptir. Çelik tencere tava setlerinde yemeklerin yapışma riski, seramik setlere göre daha fazladır. Temizlik konusunda da seramik tencere tava setleri, çelik setlere göre daha kolay temizlenebilmesi nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Çelik tencere tava setlerinin en önemli artısı ise; tabanındaki kaplamadan kaynaklanan, hazırladığınız yemekleri daha uzun süre sıcak bir şekilde korumasıdır.

 • Tencere Tava Setlerinizi Nasıl Temizlemelisiniz?

  Mutfak gereçlerinin kuşkusuz en önemlisi tencere tava setleridir. Hazırladığınız yemeklerden sonra, tencere tava setleri de titizlikle temizlenmelidir. Bunun nedeni kuruyan yemek artıklarının sonradan daha güç bir şekilde çıkması ve tencere tava setlerinize de zarar vermesidir. Aynı zamanda da esirgenemeyecek kadar önemli olan sağlığınızı tehlikeye atmaktadır. Tencere tava setlerinizin ilk günkü gibi temiz ve bakımlı görünmesi için, temizlik aşamalarını aksatmadan, öğün bitimlerinde yapmanız, setlerinizin kolayca temizlenmesini ve daha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanımını sağlamaktadır. Tencere tava setlerinizin bulaşık makinesine uygun olup olmadığını öğrenmeniz de, işlemi hızlandırmak açısından büyük önem arz etmektedir. Eğer bulaşık makinesinde temizlenmesi sakıncalı olan bir tencere tava setine sahipseniz, elde hassas ve özenli bir biçimde yıkamalısınız.

  Çelik tencere tava setleri, bir süre sonra kararmaya başlayabileceği için; makinenizin kaşıklık bölümüne yarım limon kabuğu koyarak tencerelerinizin yeniden ilk günkü gibi parlamasını sağlayabilirsiniz.

  Siz de ihtiyaçlarınıza göre parça sayısını belirledikten sonra, karar verdiğiniz malzemeler doğrultusunda, en uygun tencere tava setlerine Cimri’de en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz!