Tıraş Makineleri

Tıraş Makineleri Fiyatları

707 Ürün gösteriliyor.
Bıçak Sayısı
Hız Kademesi
Tam Şarj Süresi
Hızlı Şarj Süresi
Kullanım Süresi
Islak Kullanım
Kullanım Şekli
Tamamen Yıkanabilme
Tüy Düzeltici
Elek Koruma Kapağı
Şarj Göstergesi
Elektrikli Kullanabilme
Pil Özellikleri
İlgili Etiketler
  baskülepilasyon aleti
Tıraş Makineleri fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Tıraş Sonrası Bakım Fiyatları
 • Tırnak Bakım Kremi Fiyatları
 • Tırnak Makası Fiyatları
 • Tırnak Törpüsü Fiyatları
 • Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Tıraş Makineleri

  Kişisel bakım, kadınlar kadar erkekler için de önemlidir. Bakımlı olmak, hem estetik görüntüyü olumlu etkilerken hem de daha hijyenik yaşamayı sağlar. Erkeklerin kişisel bakım ritüelleri arasında tıraş olmak vardır. Tıraş olmak, erkekleri daha genç gösterir. Estetik görüntünün yanı sıra cilt bakımı için de oldukça önemlidir. Bazı erkekler, sakal kullanmayı tercih ederken, bazıları sakallarını tamamen tıraş eder. Fakat her iki durumda da belli periyotlarda tıraş olmak gerekir. Çünkü sakal çok hızlı uzar. Birkaç farklı tıraş olma yöntemi vardır. Bunlardan en yaygını jilet bıçağı ve tıraş makineleridir. Önceden birçok erkek tıraş olmak için tek kullanımlık jilet bıçaklarını tercih ederdi. Fakat son yıllarda tıraş makinelerinin kullanımı daha da yaygınlaştı. Tıraş makineleri ile tıraş olmanın birçok avantajı vardır. Jiletler  kısa süreli kullanım için uygun iken, tıraş makineleri uzun ömürlü aletlerdir. Sadece bir kere satın alıp yıllarca kullanılabilir. Bundan dolayı, erkekler tıraş makinelerine yönelmiştir. Sadece sakal tıraşı değil, vücudun çoğu bölgesi için uygun tıraş makineleri vardır. Tıraş makinesi özellikleri, modelden modele değişiklik gösterir. Bundan dolayı ürün çeşitliliği bakımından geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Genellikle küçük ev aletleri markaları tarafından üretimleri gerçekleşir. Çeşitli birçok tıraş makinesi markası vardır. Tıraş makineleri yıllar içinde geliştirilerek  evrimleşmiş ve günümüzdeki halini almıştır. Elektrikli tıraş makineleri ilk olarak 2000’li yıllarda piyasaya sürülmüştür.

  Tıraş Makinesi Modelleri

  Tıraş makinesi modelleri, ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Öncelikle tıraş makinelerinde çeşitlilik gösteren faktörlerden birisi bölgesel tasarımlı bıçaklardır. Tıraş makineleri, vücudun farklı bölgelerine göre özel olarak tasarlanır. Sakal tıraş makinesi modelleri, yüz hatları göz önünde bulundurularak üretilir. Genellikle sakal tıraş makinelerinde, yüzün farklı bölgeleri için özel tıraş başlıkları bulunur. Bu gibi modellerde, burun ve kulak kılı, bıyık, keçi sakalı gibi küçük bölgelere uygun başlıklar vardır. Sadece kesmek için değil, şekillendirmek ve düzeltmek için de kullanılır. Jilet gibi aletler ile sakal şekillendirmek çok kolay değildir. Sakal tıraş makineleri sayesinde, istenilen sakal şekli ve boyu kolaylıkla ayarlanabilir. Saç tıraş makinesi modelleri, kısa boyda saç kesimi yapmak isteyenler için uygun modellerdir. En kısa boylara kadar saç kesimi yapılabilir. Aynı zamanda farklı stillere göre saçlar şekillendirilebilir. İki bölge için de kullanılabilen saç ve sakal tıraş makinesi modelleri vardır. Bu gibi ürünlerde tıraş başlığı sayısı fazladır. Böylikle, kullanılan bölgeye göre tıraş başlığı değiştirilip kullanılabilir. Bölgesel tıraş makinelerine göre daha kullanışlıdır. Bir diğer tıraş makinesi çeşidi ise Vücut tıraş makineleridir. Vücut bölgelerindeki tüyler için tasarlanmıştır. Bu üç farklı tıraş makinesi çeşidini kapsayan vücudun her bölgesi için kullanıma uygun tıraş makineleri vardır. Sakal, saç ve vücut tüylerinin hepsi için kullanılabilir. Bu gibi ürünler, fazla sayıda tıraş başlığı bulundurur. Her bölge için özel tıraş başlıkları içerir. Kullanım alanı geniş olduğu için diğer modellere göre daha kullanışlıdır. Tıraş makineleri, şarjlı ve pilli olmak üzere ikiye ayrılır. Pili olan modeller, özel tıraş makinesi pili ile çalışır. Bu piller belli periyotlar ile değiştirilmelidir. Şarjlı tıraş makineleri kabloludur. Kullanım süreleri, yarım saat ile 2 saat arasında değişiklik gösterir. Bazı şarjlı tıraş makineleri prize bağlı olarak çalışırken bazıları kablosuz olarak da çalışabilir. Tıraş makineleri kuru cilt üzerinde daha yüksek performans sergiler. Fakat son geliştirilen tıraş makineleri ıslak kullanıma da uygundur. Islak kuru tıraş makinesi modelleri su geçirmezdir. Bundan dolayı duşta kullanılabilir. Kuru tıraş makineleri ise kuru cilt üzerinde kullanılmalıdır. Tıraş makinesi tıraş bıçaklarının kullanım süreleri modelden modele değişir. Bazı modellerin tıraş bıçakları uzun yıllar kullanıma uygun iken bazıları 6 ay gibi kısa sürelerde değiştirilir.

  Tıraş Makinesi Fiyatları

  Tıraş makinesi fiyatları modelden modele ve markadan markaya değişiklik gösterir. Tıraş makinesi markaları, farklı özelliklere sahip tıraş makineleri üretir. Bundan dolayı fiyatlar değişiklik gösterir. Tıraş makinesi fiyatları geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Net bir sayı söylemek mümkün olmasa da fiyatlar 100 lira ile 2000 lira bandında değişiklik gösterir. Fiyat aralığının bu kadar geniş olmasının farklı sebepleri vardır. Düşük fiyatlara sahip tıraş makineleri arasında fiyat çeşitliliğine sebep olan en önemli özellik tıraş başlığı sayıdır. Tıraş başlığı sayısı arttıkça fiyat artar. Bundan dolayı 3 başlıklı tıraş makinesi modelleri genellikle daha ucuzdur. Bu durum tıraş makinesi çeşidi ile de ilgilidir. Bölgesel tıraş makineleri, tüm bölgeler için uygun tıraş makinelerine göre daha ekonomiktir. Fakat her bölge için farklı bir tıraş makinesi almak yerine tüm bölgeler için kullanılabilir tıraş makinesi almak daha ekonomik olur. Tıraş makinelerinin fiyatını etkileyen bir diğer önemli faktör ise ıslak-kuru kullanımdır.Su geçirmez özelliğine sahip modeller hem ıslak hem de kuru kullanıma uygundur. Islak kuru tıraş makineleri, kuru tıraş makinelerine göre daha pahalıdır. Tıraş makineleri, elektrikli ve pilli olarak ikiye ayrılır. Elektrikli tıraş makinesi modelleri daha gelişmiş ve özellik bakımından çeşitlilik gösteren ürünlerdir. Bundan dolayı fiyatları pilli tıraş makinelerine göre daha pahalıdır. Son dönemin favori elektronik eşyalarından arasında 3d bıçaklı tıraş makineleri vardır. Jiletli tıraş makinesi modellerine göre daha ergonomik bir tasarıma sahiptir. 3d bıçaklı tıraş makineleri, jiletli tıraş makinelerine göre daha pahalıdır. Bazı tıraş makineleri,yüz kıvrımı algılama teknolojisine sahiptir. Algılanan yüz kıvrımına uygun tıraş bıçakları ile en uygun tıraş deneyimini size sunar. Bu gibi gelişmiş özelliklere sahip tıraş makineleri, fiyat olarak diğer modellerin üstünde yer alır. 

  Tıraş Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Tıraş makinelerinin kullanımının yaygınlaşması ile birlikte çeşitli birçok marka tıraş makinesi modeli geliştirdi. Her geçen gün tıraş makinelerinin özellikleri geliştirilir ve kullanımı daha kolay hale gelir. Tıraş makinesi seçmek kolay gibi görünse de dikkat edilmesi gereken önemli birkaç faktör vardır. Tıraş makinelerinin kullanım alanları değişiklik gösterir. Öncelikle, hangi bölge için tıraş makinesi modeli almak istediğinize karar vermelisiniz. Eğer sakal tıraşı için bir model arıyorsanız, seçiminizi sakal için özel olarak üretilen modellerden yana yapmalısınız. Bazı tıraş makineleri her bölge için uygun değildir. Genel amaçlı bir model arıyorsanız, seçiminizi vücudun her bölgesi için uygun tasarlanan tıraş makinelerinden yana yapmalısınız. Tıraş makinelerinin bazıları sadece kablolu kullanılabiliyor iken bazıları kablosuzdur. Kablolu tıraş makinesi modeli satın almak istiyorsanız, alacağınız modelin kablosuz da kullanılabiliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Kablosuz kullanabilmek konfor alanınızı genişletir. Aynı zamanda duşta elektrikli tıraş makinelerini prize bağlı halde kullanmak tehlikelidir. Bundan dolayı şarjlı bir modeller daha rahat kullanım sağlar.  Alacağınız modelin tıraş bıçaklarının cilt sağlığınız için zararlı olmadığına emin olmalısınız. Bazı insanlar kuru ciltte tıraş olmayı tercih ederken bazıları duştayken tıraş olur. Eğer duş esnasında tıraş olanlar arasında iseniz, alacağınız model ıslak-kuru kullanıma uygun modeller olmalıdır. Kuru tıraş makineleri su geçirmez özelliğe sahip olmadıkları için suyla temas halinde bozulur. 

  Karşılaştır
  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery