Kolonya & Gülsuyu

En Ucuz Kolonya & Gülsuyu Fiyatları

855 ürün gösteriliyor.
Kolonya & Gülsuyu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kolonya & Gülsuyu modelleri ve Kolonya & Gülsuyu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kolonya & Gülsuyu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Avon, Elit, Arifoğlu, Bosphorus, Farmasi. 855 adet Kolonya & Gülsuyu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Hoş kokular her zaman insanların hayatında yer sahibi olmuştur. Uzun zamandır kullanılan gülsuyu ve kolonya bu güzel kokulara iyi bir örnektir. Birçok farklı boy ve ambalajda satışa sunulan Rebul, Selin, Duru, Eyüp Sabri Tuncer gibi markalara ait kolonya çeşitlerine ve gülsuyu çeşitlerine Cimri’deki ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz.

Kolonya Nedir? Gülsuyu Nedir?

Kolonya; etil alkolün içine su ve kokusu hoş olan esansların katılmasıyla oluşan kimyasal parfüme verilen genel addır. Ferahlatıcı ve ayıltıcı özelliği ile çok fazla tüketilir. Giovanni Feminis tarafından 1709’da üretilen kolonya %70 ya da %80 arasında alkol içerir. Almanya’nın Köln kenti ismini kolonyadan almaktadır. Kolonya; uzun yıllar tıp alanında sindirim sistemi, yara bakımı gibi konularda kullanılmıştır. Ülkemizde 1800’lü yılların sonunda üretilmeye başlanmıştır. İçeriğinin %80’i etil alkolden, kalan kısmı ise su ve değişik kokulu esanslardan oluşur.

Gülsuyu; gül bitkisinin taç yapraklarının damıtılması ile oluşan bir hidroseldir. İlk kez İranlılar tarafından kullanılan gülsuyu; İspanya üzerinden Avrupa’ya geçmiştir. İbn-i Sina gülsuyunu terapilerinde kullanmış ve gül suyunun ruhsal hastalıklara iyi geldiğini ispatlamıştır. Gülsuyu aynı zamanda boğaz ve bademciklerde antiseptik özelliklere sahiptir. Ferahlatıcı ve dinlendirici özellikleri ile kozmetikte sıkça kullanılır. Kolonyadan çok daha önce kültürümüzde yer edinmiş olan gülsuyu, bayramlarda misafir karşılamada kolonya ile yarışır durumdadır. Güllaç, lokum, şerbet gibi bazı tatlıların içine katılan gülsuyu, hoş rayihası ile tatlıya bambaşka bir tat katar.

Kolonya Çeşitleri Nelerdir?

Ferahlatıcı özelliği ile kadın erkek herkesin severek kullandığı kolonyalar, içine katılan esansların kokularına göre çeşitlilik kazanır. En bilinen kolonya çeşidi tabi ki; limon kolonyasıdır. Ferahlığın simgesi olması ve antiseptik özelliği sayesinde her evde kendine yer edinmiştir. Lavanta kolonyası; kişiye gün boyu ferahlık vermesinin yanı sıra, bir parfümün güzel kokusuna da sahiptir. Yasemin kolonyası, tütün kolonyası, mandalina kolonyası gibi farklı kolonya çeşitleri de vardır. Erkekler için özel üretilen traş kolonyası; traş sonrasında cilde verdiği ferahlık ve hoş koku sayesinde çok fazla tercih edilir.

Kolonya gibi gülsuyu kullanımı da oldukça yaygındır. Özellikle kozmetik alanında çok rağbet görür. Cilt ve saç bakımında kullanılır. Stresi azaltır ve hoş kokusuyla rahat uyku sağlar. Cilt toniği olarak kullanılan gülsuyu; ciltte biriken yağları temizler ve kızarıklığı alır. Sivilceler üzerinde de etkili olan bu sıvı, doğal bir saç yumuşatıcıdır.