track source
track source

Kolonya & Gülsuyu

Kolonya & Gülsuyu Fiyatları

3518 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Kolonya & Gülsuyu fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kürdan Fiyatları
 • Leke Kremi Fiyatları
 • Makyaj Bazı Fiyatları
 • Makyaj Setleri Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Kolonya & Gülsuyu Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kolonya & Gülsuyu markası:

  En Çok İncelenen Kolonya & Gülsuyu Ürünleri Hangileridir?

  2022 yılı Kolonya & Gülsuyu Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 3518 Kolonya & Gülsuyu modeli içerisinde en ucuz Kolonya & Gülsuyu fiyatı 2.5 TL iken, en yüksek Kolonya & Gülsuyu fiyatı 1250.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kolonya & Gülsuyu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Kolonya & Gülsuyu fiyatı ise 34.78 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Kolonya & Gülsuyu Ürünleri Hangileridir?

  Kolonya & Gülsuyu Fiyatları Ne Kadardır?

  Cimri.com
  Kolonya & Gülsuyu fiyatları 2.5 TL ile 1250.0 TL arasında değişmektedir.
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Kolonya ve Gülsuları

  Dünyanın en önemli hijyen ürünlerinden biri olan kolonya, pratik kullanımı ile hemen hemen her evde bulunur. Farklı esanslarda ve aromalarda yapılan bu ürün, çerdiği etil alkol sayesinde antibakteriyel özelliğe sahiptir. Her markanın farklı kolonya şişesi vardır. Özel olarak hazırlanan kolonyalar belirli bir ısının üzerinde mikroplar ile baş edici bir üründür. Kolonyanın yanı sıra, bir o kadar daha geniş kullanım alanı olan gülsuyu da Türkiye’de evlerdeki yerini almıştır. Gül özünden yapılan gülsuları, Isparta bölgesinde ağırlıklı olarak üretilip yurt içine ve yurt dışında pek çok noktada satılır. Gülsuyu şişeleri kendine has bir yapıya sahiptir. Gülsuları ferahlatıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda bazı tatlıların yapımında kullanılır. Kolonya’nın tarihi oldukça eskidir. Gülsuyu ise yerli bir ürün gibi gözükse de bazı ülkelerin kültüründe yer alır. Misafirlere ikram edilen kolonya ve gülsuları, birer karşılama ürünü olarak kullanılmıştır. Daha sonrada antibakteriyel özellikleri ile hijyen ürünü olarak raflardaki yerini almıştır. Kolonya ve gülsuları, geleneksel yöntemler ile üretildiği gibi günümüzde makineler tarafından el değmeden üretilir. Bu durum kolonyanın ve gülsyununu daha kaliteli ve verimli bir şekilde üretilmesini sağlar. Müşterilerin istek ve taleplerine göre üretim şekillenir. Farklı yöresel kültürlerde farklı esanslarda kolonya ve gülsuyu üretimi yapılır. Bir kolonya hangi bitkiden yapıldıysa o bitkinin kokusunu ve ferahlığını etrafa yayar. Gülsuları ise temel olarak sadece gülden üretildiği için çevreye yayılan koku genellikle aynıdır.

  Kolonya ve Gülsuyu Çeşitleri

  Her markanın kendine özgü kolonya çeşitleri vardır. Genel olarak bilinen bu çeşitler arasında en çok tanınan limon kolonyasıdır. Aynı zamanda en sık bu kolonya çeşidi kullanılır. Kolonya markaları farklı aromalarda üretim yaparlar. Limon kolonyası, tütün kolonyası, çay kolonyası, portakal kolonyası gibi değişik türde kolonya çeşitleri vardır. Limon kolonyası geleneksel olarak yapım aşamasında limonların suyu sıkılıp bir kavanozda bekletilip üzerine etil alkol ilave edilerek üretilir. Burada alkol oranı önemlidir. Bunun yanı sıra alkolsüz kolonya çeşitleri de vardır. Alkollü kolonyaların ise antibakteriyel özelliği daha fazladır. Hijyen bir ortamın sağlanması için kolonyalar, evde, işyerinde, okulda, hastanede kullanılabilir. Ayrıca farklı ebatlarda ve farklı şişelerde satılan bu ürünler, cilt ve makyaj temizliğinde de kullanılabilir. Ürünler kimi zaman ıslak mendiller aracılığı ile kimi zaman sade olarak kullanılır. Kolonya doğrudan açık yaralara uygulanmaz. Aynı zamanda bir gıda ürünü değillerdir. Kolonya daha çok ferah kalmak ve antibakteriyel özelliğinden faydalanmak için kullanılır. Gülsuyu markaları tıpkı kolonya gibi farklı esanslarda üretim yaparlar. Rengarenk şişelerde satılan bu ürünlerin içinde alkol yoktur. Ferahlatıcı bir etkiye sahip olan gülsuları kimi zaman yemeklerde kullanılabilir. İçerik olarak gülden yapıldıkları için etrafa gül kokusu verirler. En ucuz gülsuyu bazı zamanlar etkili ferahlatıcı ürün olabilir. Kolonya ve gülsuları karşılama törenlerinde, misafir ağırlamada, yemek öncesi, yemek sonrası, spordan sonra gibi zamanlarda kullanılabilir. Ayrıca bu ürünler cam yada plastik şişelerde muhafaza edilir. Kapakları döndürülebilir veya açıp kapamalı özelliğe sahiptir. Ürünlerin üzerinde alkol miktarı ve dereceleri yer alır. Kolonyalar, yöreden yöreye değişik aromalarda üretilebilir. Rize’de çay kolonyası, Samsun’da tütün kolonyası, ya da Antalya’da portakal kolonyası gibi yöreye ait özel ürünlere büyük ilgi vardır. Ayrıca kolonya ve gülsuyu hasta ziyaretlerinde ve hediyelik eşya olarak da kullanılabilir. Bir dekor malzemesi olarak da çoğu zaman sofralardaki yerlerini korurlar. Farklı miktarlarda ve çeşitlerde satılan bu ürünlerin şişe boyutları her markaya göre farklılık gösterebilir. Bazıları silindir biçiminde bazıları ise kare ya da oval biçimde üretilmiş olabilir.

  Kolonya ve Gülsuyu Fiyatları

  Kolonya ve gülsularının fiyatları her markaya göre değişiklik gösterir. Genel olarak kolonya fiyatları ucuzdur ve her bütçeye hitap edecek şekilde üretilir. Şişe vee sans farklılıkları fiyata yansıyabilir. Aynı zamanda gülsuyu fiyatları da ekonomiktir ve tasarruf sağlar niteliktedir. Bu ürünlerde fiyatı belirleyen unsurlar arasında şişede yer alan miktar önemlidir. Her marka farklı şişe tasarımına sahiptir. Bu şişeler ayrıca satın alınabilir. Kolonya şişesi fiyatları üretim yapan markaya göre değişebilir. Silindir tasarıma sahip bir kolonya şişesi ile kare ve kristal formda bulunan şişe arasında fiyat farkı olabilir. Genel olarak kolonyalar şişeleri ile birlikte satılır. En ucuz gülsuyu şişeleri çoğu satış noktasından temin edilebilir. Kolonya doldurma işlemi yapan yerlerde tüketiciler kendi şişelerini yanlarında getirebilir. Ya da hazır şişelenmiş ürün satın alabilir. Her bir müşteri kendi bütçesine göre kolonya sahibi olabilir. Esans olarak çay kolonyası ile limon kolonyası arasında fiyat farkı vardır. Bu ürünler üretim aşamasında farklı işlemlerden geçerler. Limon kolonyası geleneksel olarak elde edilebilse de, çay kolonyasını aynı yöntem ile yapmak biraz zahmetlidir. Bu nedenle fiyatları etkileyen unsurlar arasında ürünün yapılış şekli de önemlidir. Gülsuları genel olarak presleme mantığı ile elde edilir. Bir kaç kilogram gülden neredeyse bir şişeyi dolduracak kadar gülsuyu çıkmayabilir. Bu nedenle gülsuyu fiyatları kolonyaya göre farklı olabilir.

  Kolonya ve Gülsuyu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Kolonya ve gülsularını kendi bütçenize göre satın alabilirsiniz. İstediğiniz marka bu ürünleri tercih edebilir ve çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz. En ucuz kolonya en etkili bir antibakteriyel olabilir. Bu ürünleri satın alarak hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz. Eğer ufak bir kolonya satın almak istiyorsanız farklı şişelerde satın kolonyaları tercih edebilirsiniz. Sayfamızda yer alan en ucuz kolonya fiyatlarını inceleyebilir ve değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Kolonya ve gülsuları ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Spor yaptıktan sonra bu ürünleri kullanabilir ve yemek öncesi el hijyeninizi sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kolonyalar ile eşyaların yüzeylerini temizleyebilirsiniz. Çalışma ortamınızı bakterilerden arındırabilirsiniz. En uygun kolonya fiyatları sizlere tasarruf sağlar. Ayrıca uzun ömürlü olarak bu ürünleri kullanabilirsiniz. Kolonya ve gülsuları ile misafirlerinizi karşılayabilir, ortamın ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Gülsuyu ile geleneksel aşure ve güllaç gibi tatlılara lezzet katabilirsiniz. Ferahlatıcı bir etkiye sahip olan gülsularını losyon olarak kullanabilirsiniz. En ucuz gülsuyu fiyatları hakkında sitemizden fikir edinebilirsiniz. Kolonyalar ve gülsuları, bebek bakımında da kullanılabilir. Daha çok temizlik esnasında bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Seyahat sırasında ürünleri yanınızda taşıyabilir ve ihtiyacınız halinde gülsularını ve kolonyaları kullanabilirsiniz. Bu ürünler ayrıca dekoratif olarak sofralarda ve vitrinlerde kullanılabilir. Farklı tasarıma sahip olan kolonyalar estetik yapısı ile görsel bir düzen içinde süs olarak değerlendirilebilir. Ayrıca kolonyalar antibakteriyel özellik taşıdığı için cilt ile temas halinde bulaşıcı hastalıkları engellemek için kullanılabilir. İyi bir önlem aracı haline gelen kolonyalar, mendile veya temiz bir beze dökülerek yüzey temizliği yapma fırsatı sağlar. Kolonya dolumu yapan yerlerde kendi şişenizi getirerek kolonya satın alabilirsiniz. Şeffaf bir şişe tercih edebileceğiniz gibi kristal camdan oluşan kolonyalara da sahip olabilirsiniz. Gülsularını saç bakımında kullanabilirsiniz. Özel karışımlar elde ederek, gülsuyunu masajlarda kullanabilir ve cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Bu özelliği ile gülsuları cildi temizler ve istenmeyen lekelerden arındırır. Size en yakın noktadan kolonya ve gülsuyu temin edebilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery