track source
track source

Parfümler

En Ucuz Parfümler Fiyatları

11760 Ürün gösteriliyor.
Parfümler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Parfümler modelleri ve Parfümler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Parfümler kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Kolonya & Gülsuyu, Kadın Parfümleri, Erkek Parfümleri, Outlet-Teşhir Parfüm, Unisex Parfümler. 11760 adet Parfümler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Parfüm Nedir?

Parfüm günümüzde insanların hayatında önemli yeri olan bir üründür. Herkes güzel kokmak ister. Bu bağlamda ortaya çıkan parfümler, insanların özellikle dışarı çıkarken çok sık kullandığı ürünler haline gelmiştir. Günlük hayatta her geçen gün artan kullanımlarıyla parfümler olmazsa olmazlardan biridir. Zamanla birçok model ve kokuya sahip olan parfümlerin arasından doğru parfümü seçmek de zor hale gelmiştir. Bu yüzden tester denilen deneme ürünleri kullanılmakta ve kullanıcılar bu sayede kokular arasında kıyaslama yaparak en beğendikleri ürünü tercih etmektedirler.

Parfümlerde EAU Ne Demektir?

Eau parfümler %20'ye kadar asıl esansın olduğunu belirtmektedir. Böylelikle daha yoğun ve daha kalıcı bir özelliğe sahip olurlar. Bununla doğru olarak da fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Parfümler Nerede Saklanmalıdır?

Parfümler ısı ve ışıktan uzak bir yerde olmalıdırlar. Bunun nedeni ise rengi ve kokusunun bozulmaması gerekmektedir. Parfümler kesinlikle buzdolabında saklanmamalıdır. Genel olarak bilinen ve doğru olarak da bilinen parfümler yatak odalarında saklanmalıdır.

Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

Kadınların giyim, aksesuar gibi ilgilendikleri alanlarda yer alan kozmetikte de oldukça kullandığı kadın parfümler, güzel kokmak ve insanları etkilemek amacıyla kullanılmaktadır. Kadın parfümlerinin kalıcılığını anlamanın ilk yolu, parfümün üzerinde bulunan etiketin okunmasıdır. Parfümlerin üzerinde yazan kadın parfüm tiplerinden Eau de Parfum yazanı seçmeniz, aroma yoğunluğundan dolayı daha kalıcıdır. Kadın parfümlerinin kalıcılığını arttırmak için ise; tamamlayıcı ürünleri ile birlikte kullanmanız, giysiler yerine temiz bir cilde uygulamanız gerekmektedir. Cildinize sıkacağınız kadın parfümlerinin mutlaka ince deriye sahip olan yerlerinize yani; bilek içleri, kulak arkaları ve dizlerinizin arkasına sıkmanız; damarlara yakın olmasını ve ter ile birlikte tekrardan salgılanmasını sağlar. Erkekler tarafından da en çok tercih edilen kozmetik ürünü olan erkek parfümleri, alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta olduğu bilinmektedir. Kendinize uygun bir koku seçmeden önce kesinlikle teniniz üzerinde denemelisiniz. Özellikle internetten böyle bir ürün almadan önce ilk defa alacağınız bir koku ise mağazaya gidip seçtiğiniz kokunun testerlarını denemeniz kokunuzu daha sağlıklı bir şekilde seçmenizi sağlayacaktır. Fakat parfüm denerken en fazla 3 kokuyu denemeye özen gösterin. Çünkü uyguladığınız kokular 3’ten sonra birbirine karışmaya başlayacaktır. Unutmayın ki parfümler her tende farklı sonuç verir. Bir parfümün teninizdeki etkileşimini ve asıl kokusunu alabilmek için teninize iyice işlemesi gerekmektedir. Bu nedenle parfümü bileğinize sıktıktan sonra yaklaşık 3-4 dakika parfümün teninize işlemesini bekleyip, sonrasında kokuyu test etmeniz daha doğru olacaktır. Zevkler ve renkler tabii ki tartışılmaz. Fakat, genel görüşe göre esmer tenlilerin baharatlı ve ağır kokuları tercih etmemeleri önerilmektedir ve yine aynı genel görüşe göre, sarışınların sabun kokulu parfümlerden uzak durmaları önerilmektedir. Hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı unisex parfümler de en çok tercih edilen kozmetik ürünleri arasında yer almaktadır. Ayrıca kolonya ve gülsuyu olan ve genellikle misafirlere verilen bu ürünlerde parfüm kategorisinin içindedir. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız sağlık, bakım, kozmetik kategorisi altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Neden Aynı Parfüm Farklı Kişilerde Farklı Kokmaktadır?

Aklımıza sık gelen sorulardan birisi de aynı parfümün farklı kişilerde farklı kokmasının neden olduğudur. Aslında bunun oldukça basit bir cevabı var. Her insanin cildinin beslenme şekline ve sahip olduğu hormonlara göre farklı bir kokuya sahiptir. Parfümünüzle karışan bu kokuyla birlikte ortaya çıkan koku farklı olacaktır. Bu yüzden parfüm satın almadan önce üzerinize sıkıp bir süre beklemeniz en doğru sonucu almanız bakımından önemli olacaktır.

Parfümün Daha Kalıcı Olması İçin Ne Yapılır?

Herkes kullandığı parfümün uzun süre kalıcı olmasını ister. Bunun da bazı yolları vardır. Öncelikle giysiler cildinize göre daha fazla koku tutma özelliğine sahiptir. Parfümünüzü cildinizdense kıyafetleriniz üzerinde kullanmak daha kalıcı olacaktır. Aynı şekilde saçlar da parfümü tutucu etkiye sahiptir. Damarların cilde yakın olduğu ve sıcak bölgeler oluşundan dolayı bilek içleri ve kulak arkaları da parfüm sıkmak için uygun bölgelerdir. Parfümünüzle eş kokulara sahip vücut nemlendiricisi ve jeli kullanmak da kokunuzu daha kalıcı hale getirecektir.

Parfüm Fiyatları Nasıldır?

Parfümler genellikle sahip olduğu kokulara ve kalıcılıklarına göre fiyatları farklılık gösteren ürünlerdir. Zevkinize göre bir parfüm seçimi yaptıktan sonraki aşamada cimri.com sizin için önemli bir yardımcı olacaktır. Ortalama 5 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan ve 3.000 TL’ye varan geniş bir fiyat aralığındaki ürünleri bir arada inceleyebileceğiniz cimri.com, Rebul, Avon, Blade gibi birçok markaya ait yüzlerce ürünü yerel ağ üzerindeki farklı satıcılara ait farklı fiyatları da kıyaslayarak en ucuz şekilde satın alma fırsatı sunarak, tasarruf ettirir.

track source