Parfümler

En Ucuz Parfümler Fiyatları

8810 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Parfümlerde EAU Ne Demektir?

Eau parfümler %20'ye kadar asıl esansın olduğunu belirtmektedir. Böylelikle daha yoğun ve daha kalıcı bir özelliğe sahip olurlar. Bununla doğru olarak da fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Parfümler Nerede Saklanmalıdır?

Parfümler ısı ve ışıktan uzak bir yerde olmalıdırlar. Bunun nedeni ise rengi ve kokusunun bozulmaması gerekmektedir. Parfümler kesinlikle buzdolabında saklanmamalıdır. Genel olarak bilinen ve doğru olarak da bilinen parfümler yatak odalarında saklanmalıdır.

Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

Kadınların giyim, aksesuar gibi ilgilendikleri alanlarda yer alan kozmetikte de oldukça kullandığı kadın parfümler, güzel kokmak ve insanları etkilemek amacıyla kullanılmaktadır. Kadın parfümlerinin kalıcılığını anlamanın ilk yolu, parfümün üzerinde bulunan etiketin okunmasıdır. Parfümlerin üzerinde yazan kadın parfüm tiplerinden Eau de Parfum yazanı seçmeniz, aroma yoğunluğundan dolayı daha kalıcıdır. Kadın parfümlerinin kalıcılığını arttırmak için ise; tamamlayıcı ürünleri ile birlikte kullanmanız, giysiler yerine temiz bir cilde uygulamanız gerekmektedir. Cildinize sıkacağınız kadın parfümlerinin mutlaka ince deriye sahip olan yerlerinize yani; bilek içleri, kulak arkaları ve dizlerinizin arkasına sıkmanız; damarlara yakın olmasını ve ter ile birlikte tekrardan salgılanmasını sağlar. Erkekler tarafından da en çok tercih edilen kozmetik ürünü olan erkek parfümleri, alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta olduğu bilinmektedir. Kendinize uygun bir koku seçmeden önce kesinlikle teniniz üzerinde denemelisiniz. Özellikle internetten böyle bir ürün almadan önce ilk defa alacağınız bir koku ise mağazaya gidip seçtiğiniz kokunun testerlarını denemeniz kokunuzu daha sağlıklı bir şekilde seçmenizi sağlayacaktır. Fakat parfüm denerken en fazla 3 kokuyu denemeye özen gösterin. Çünkü uyguladığınız kokular 3’ten sonra birbirine karışmaya başlayacaktır. Unutmayın ki parfümler her tende farklı sonuç verir. Bir parfümün teninizdeki etkileşimini ve asıl kokusunu alabilmek için teninize iyice işlemesi gerekmektedir. Bu nedenle parfümü bileğinize sıktıktan sonra yaklaşık 3-4 dakika parfümün teninize işlemesini bekleyip, sonrasında kokuyu test etmeniz daha doğru olacaktır. Zevkler ve renkler tabii ki tartışılmaz. Fakat, genel görüşe göre esmer tenlilerin baharatlı ve ağır kokuları tercih etmemeleri önerilmektedir ve yine aynı genel görüşe göre, sarışınların sabun kokulu parfümlerden uzak durmaları önerilmektedir. Hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı unisex parfümler de en çok tercih edilen kozmetik ürünleri arasında yer almaktadır. Ayrıca kolonya ve gülsuyu olan ve genellikle misafirlere verilen bu ürünlerde parfüm kategorisinin içindedir. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız sağlık, bakım, kozmetik kategorisi altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Parfüm Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nedir?

Parfüm ürünlerinin fiyat aralığı marka ve ürüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan parfüm ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.