Parfümler

Parfümler Fiyatları

22746 Ürün gösteriliyor.
Parfümler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Parfümler modelleri ve Parfümler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Parfümler kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Erkek Parfümleri, Kadın Parfümleri, Kolonya & Gülsuyu, Unisex Parfümler, Outlet-Teşhir Parfüm. 22746 adet Parfümler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Parfümler

Fransızların kötü kokuyu bastırmak amacıyla ortaya çıkardığı parfüm günümüzde birçok kişinin vazgeçilmez unsurları arasında bulunur. Parfümün önemli tarihi geçmişi, zaman içinde oldukça çeşitlenmesine yardımcı olur. Ruh halleri ve kişiliği yansıtma konusunda oldukça önemli olan parfümler, birçok tüketici tarafından beğeniyle kullanılır. Vücut kimyasının herkeste farklılık göstermesi, ürünlerin çeşitlendirilmesini kolaylaştırır. Aynı ürün esmer ve beyaz tenlerde dahi farklı kokular yayabilir. Ürünlerin tenlerde farklı kokulara yol açmasının nedenleri arasında beslenme alışkanlıkları, sigara gibi madde kullanımı, stres ve hormonal dengesizlikler de bulunur. Birçok ürün ilk sıkıldığı hali ile aynı kalmaz. Gün içerisinde farklılık gösterir. Bunun nedeni parfümlerdeki koku katmanlarıdır. Çoğu üründe alt, orta ve üst olmak üzere üç farklı katman bulunur. Hafif ve geçici bir katman olan üst katman, çoğunlukla fresh kokuları içerir. Bunun yanı sıra orta katmanda parfüm kokusu derinlik gösterir. En alt katmanda ise, parfümün esas kokusu bulunur. Çiçek, meyve, baharat gibi kokuların kullanıldığı parfümler bir tam içinde en alt katman kokusunu yayar. Parfümlerdeki fiyatlar bazı durumlarda tüketicileri orijinal olmayan parfümlere yöneltir. Bu tür parfümlerde genellikle iki katman bulunur. Üst ve alt katman oluşan parfümler çoğunlukla kalıcılık özelliği göstermez.

Parfüm Çeşitleri

Zaman içerisinde oldukça farklı türler barındıran parfüm çeşitleri çoğu kullanıcının ilgi odağı olur. Ürünlerdeki çeşitlilik zaman zaman karar vermeyi zorlaştırabilir. Kadın ve erkekler için ayrı olarak tasarlanan ürünler, tüketici beğenisine sunulur. Parfümlerde bulunan tarçın, meyve, zencefil, vanilya, çikolata, kakao, okaliptüs gibi detaylar kullanıcıların hoş ve fresh kokmasına yardımcı olur. Ayrıca özel baharatlar ve şeker kokusu, parfümlerin ana koku malzemeleri arasındadır. Parfüm kadın çeşitleri, birçok tüketicinin sıklıkla kullandığı ürünler içindedir. Özellikle çiçek kokulu ürünler, kadınların daha feminen kokmalarına yardımcı olur. Bunun yanı sıra kadın parfüm çeşitleri üretilirken özgürlük ve canlılık gibi temalar merkez alınır. Kadınların ruh hallerini ve karakteristik özelliklerini yansıtabilmek adına oldukça çeşitlilik kazanan parfümlerde şık, doğal, özgür, seksi, feminen, zarif gibi özellikler esas alınır.

Parfüm erkek bireyler için de önemli parçalar arasında bulunur. Erkeklerin doğası gereği, parfümlerin içeriğinin daha sert oluşturulması birçok tüketiciyi memnun eder. Erkekler için özel olarak üretilen parfümlerde okyanus ve orman kokusuna sıklıkla rastlanır. Fresh ve taze olan kokular kısmen de olsa tıraş losyonu kokusunu andırabilir. Bunun yanı sıra erkekler için tasarlanan parfümlerde cesur, özgür, vahşi, çekici gibi temalar hakim olur. Çeşitli baharat ve doğa kokularının hakim olduğu parfümler kalıcılık konusunda yüksek verim sağlar. Bebek kolonyası ferah ve mis kokusu ile birçok tüketicinin parfüm olarak kullandığı türler arasında bulunur. Cilde zarar vermemesi kolonyanın avantajları arasındadır. Ayrıca bebek kolonyasında kimyasal bileşen ve etkenlerin bulunmaması, ürünün bebek ve çocukların da rahatlıkla kullanmasına yardımcı olur. Kolonya ve gülsuyu çeşitleri de özellikle kadın kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Özlerinin doğal maddelerden oluşması, bu ürünlerden yüksek verim alınmasına yardımcı olur. Gülsuyu parfüm etkisinin yanı sıra makyaj çıkarma konusunda da etkili maddeler arasındadır. Göz yakmayan formülü cildin tahriş olmasını engeller. Parfümlerde çoğunlukla edp, edt, edc gibi çeşitler bulunur. Bu harfler ürünlerin içindeki esans yoğunluklarının anlaşılmasını sağlar. Parfüm edp çeşitlerinin esans yoğunluğu, diğer ürünlere nazaran oldukça fazladır. Kokunun etrafa tam olarak yayılması ve kalıcı olması edp çeşitlerinin avantajları arasındadır. Edp çeşitleri çoğunlukla %10-20 arasında esans oranına sahiptir. Bu nedenle ağır kokuların oluşmaması için daha çok soğuk kış aylarında tercih edilir.

Parfüm Fiyatları

Parfüm fiyatları çeşitli özelliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Ürünlerin kalıcılığı, orijinal olması, esans yoğunluğu gibi nitelikler fiyatlarda farklılık yaratır. Parfümler hem kadın hem de erkekler için özel olarak üretilir. Kadın parfümlerinde şeker, baharat, çiçek kokuları; erkek ürünlerinde ise doğa, ağaç, okyanus gibi esintiler söz konusudur. Parfümlerin içerdiği ürünler fiyat değişikliklerine yol açar. Bunun yanı sıra parfümün katman derecesi de fiyatlar açısından önem arz eder. Önemli parfüm markaları ürünlerini tasarlarken üç katmanlı formda bulunmalarına özen gösterir. İlk, orta ve son katmandan oluşan ürünler, kalıcılık konusunda yüksek performans gösterir. Bunun yanı sıra bazı parfümler gündüz saatlerinde pek tercih edilmez. Bu durum esans yoğunluğu ile alakalıdır. Esans yoğunluğu yüksek olan ürünler, gündüz saatlerinde güneş ışınları ile birleşerek kötü kokulara sebebiyet verebilir. Ayrıca parfüm edt çeşitleri, edp ürünlere nazaran daha az yoğun esans içerir. Bu nedenle fiyatları daha uygun olabilir. Sizler de parfüm çeşitleri fiyatları için cimri.com internet adresini kullanabilir, rahat ve kolay bir şekilde fiyat araştırması ve karşılaştırması yapabilirsiniz.

Parfüm Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Parfüm türleri tüketicilerin karakter ve ruh hallerini yansıttığından satın alırken dikkat edilmesi gereken birtakım nitelikler taşır. Kullanım avantajı açısından dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir tanesi kokunun kadın ya da erkek kokusu olmasıdır. Bazı parfüm çeşitleri hem kadın hem de erkekler tarafından kullanılır. Unisex olarak ifade edilen bu kokular, birçok tüketicinin beğenisini kazanır. Bunun yanı sıra parfüm içeriğinde kimyasal maddelerin az olması, sağlık sorunlarına yol açmaz. Kimyasal bileşen ve etkenlerin minimum düzeye indirildiği parfümler tercih edilmelidir. Ayrıca ten rengi ve yaş aralığı da parfüm satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar arasında bulunur. Ten renginin esmer, beyaz, kumral olması aynı parfümün farklı koku yaymasına neden olur. Bu nedenle kişilerin deneme – yanılma yöntemi ile kendi ten renklerine ve yaşlarına yakışacak olan parfümü seçmeleri önem taşır. Ürünün kalıcı olması, tüketicilere avantaj sağlar. Dolayısıyla üründen yüksek verim alabilmek adına kalıcılığı fazla olan ürünler tercih edilmelidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery