Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bebek Kolonyası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bebek Kolonyası markası:

En Çok İncelenen Bebek Kolonyası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bebek Kolonyası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 161 Bebek Kolonyası modeli içerisinde en ucuz Bebek Kolonyası fiyatı 5.0 TL iken, en yüksek Bebek Kolonyası fiyatı 160.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bebek Kolonyası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Eylül 2021 tarihinde ortalama Bebek Kolonyası fiyatı ise 14.01 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bebek Kolonyası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bebek Kolonyası

Pek çok insan bebeğinin güzel kokmasını ister. Lakin bu koku için yıkanma harici kullanılabilecek pek çok metod bebeğimiz için oldukça sağlıksızdır. Çeşitli parfümler ve deodorantlar yapısındaki kimyasallar yüzünden bebeğimize zarar verebilir. Bu yüzden pek çok marka bebeklere özel kolonya üretmeye başlamıştır. Bebeklere özel bebek kolonyası normal kolonyalara oranla daha farklı üretilir. Bu üretimin en büyük farklılığı da içinde kullanılan alkol miktarının oldukça düşük olmasıdır. Bu sayede bebeğinize  zarar gelecek endişesi olmadan onun güzel kokmasını sağlar ve bu sayede yıkanma haricinde de temizlenmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bu güzel koku içinse seçenekleriniz oldukça fazladır ve hangi kokuyu seçeceğiniz tercihinize bağlıdır. Kolonyayı sadece doğmuş bebeğiniz için değil onu görmeye gelen akrabalarınızla ya da dostlarınızla paylaşmak için de kullanmak isteyebilirsiniz. Bunun için özel olarak bebek hediyelik kolonya üretilmiştir. Bu kolonyalar istenilen aromada standard kolonyalar olmalarına karşın ufak boyutları ve isteğe bağlı seçilebilecek şişe renklerinden ötürü oldukça sık kullanılan hediyelik eşyalardır.

Bebek Kolonyası Modelleri

Bebek kolonyasının özellikleri normal bir kolonya ile benzerlik gösterse de bazı farklılıklar barındırır. Kolonya ilk kez Köln’de Giovanni Paolo Feminis tarafından üretildiği bin yedi yüz dokuz yılındaki halinde etil alkol, su, limon çiçek veya tütün esansları karıştırılarak üretilmeye başlamıştır. Üretiminde büyük çaplı değişiklik gösterilmese de görülen en büyük değişiklik etil alkol yerine metil alkol kullanılmaya başlanmış olmasıdır. Bunun sebebi etil alkole kıyasla metal alkolün çok daha ucuz bir ürün olması. Bu sayede üretimi sırasında oluşan maliyetin düşürülmesi amaçlanmıştır. Metil alkol ile üretildiğinden içilmesi sağlığa oldukça zararlıdır. Bu zarar kör olmaktan ölüme kadar gidebilir. Ama kolonya içilmesi için üretilmemiştir ve normal kullanım şeklinde bu zararların hiç biri görülmez. Kolonya farklı derecelerle üretilir. Derecesini belirleyen miktar içinde kullanılan alkol oranıdır. Kullanılan alkolün yüzdesinin iki katı o kolonyanın derecesini belirler. Kolonya dereceleri çeşitli kullanım durumlarında özelleşmek için ortaya çıkmıştır. Bu özelleşmelerinden biri olan bebek şişe kolonya  diğer türlerinin aksine bebeklere yönelik bir ürün olduğundan oldukça düşük dereceli bir halde üretilen bir kolonya çeşididir. Bu sayede normal kolonyada bulunan metil alkol miktarının aksine bebeğinize zarar vermeyecek miktarda metil alkollü kolonya yapılmış olur.  Bir bebek kolonyasının bir diğer üretim farklılığı ise şişe tasarımıdır. Klasik kolonyalar gibi ele dökülebilen halinin yanında isteğe bağlı olarak bebek kolonyası sprey sistemine sahip bir şişelendirme ile de üretilir.  Bunların yanında pek çok ebeveyn bebeğinin güzel kokmasını ister. Bunun için bebek kokulu kolonya  pek çok farklı koku aromasını barındıracak şekilde üretilir. Bu sayede bebeğiniz için istediğiniz kokuyu seçebilirsiniz. Bebek kolonyasını benzeri isme sahip bebek doğum kolonyası ile karıştırmamak lazım. Bebek doğum kolonyası ya da bebek hediyelik kolonya olarak bilinen ürünler bebeğiniz için değil doğum sonrası dönemde gelen ziyaretçilerinize hediyelik etmek üzere hazırlanır. Bunlar bebek kolonyalarına oranla daha standard derecelerle üretilen kolonyalardır ve bu yüzden bebeğinizden ziyade gelen misafirlerin kullanması içindir. Hediyelik olarak verileceğinden ufak şişelenmiştir ve şişeler istediğiniz renge ve aromaya uygun halde tasarlanmıştır. 

Bebek Kolonyası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle satın alacağınız ürünün doğru bebek kolonyası olduğundan emin olun. Bebek kolonyası çeşitleri iki farklı başlık adı altında satılır. Bunlardan ilki olan bebeğiniz için kullanabileceğiniz bebek kolonyası olarak geçer. İkincisi ise bebek hediyelik kolonyası olarak bilinir. Bu ikinci tür sadece hediye amaçlı süslü bir halde üretilmiş olup asıl amacı bir doğum sonrası gelenlere hediyelik olarak verilmesidir. Bu iki kolonya tipi birbirinden farklı yapılara sahiptir. Bu yapılardan ilki bebeğinizin narin teni için özel üretilmiş olsa da ikincisi bebeğiniz için uygun değildir. Bu sebeple almadan önce alacağınız ürünün bebek hediyelik kolonyası ya da bir diğer deyiş ile bebek doğum kolonyası olmadığından emin olun.  Bu noktada satış ismi dışında görsellik de ayrım yapmanızda oldukça fayda sağlayacaktır. Bebek kolonyaları daha sade bir görünüme sahip iken bebek doğum kolonyaları çok daha süslü bir görünüme sahiptir çünkü hediyelik olarak kullanıldığından göze de hitap edilecek bir şişeleme ve kaplama yoluna gidilmiştir. Biraz bakma ile ikisi arasındaki fark kolayca anlaşılabilir. Sadece ikisinin birbirine benzer isimlerde bulunması size yanılgıya düşürmesin.

Bebek Kolonyası Fiyatları

Bebek kolonyası fiyatları alacağınız ürünün belli başlı özelliklerine göre değişkenlik gösterebileceği gibi bu değişkenliği farklı bebek kolonyası markaları arasında da görmek mümkün. Öncelikle bebek kolonyası ve bebek doğum kolonyası birbirinden farklı iki üründür ve bu yüzden fiyatları birbirinden farklıdır. Bu fiyat daha aromatik ürünlerde yani özel kokulu ürünlerde biraz daha artar. Mustela Musti gibi daha yüksek fiyat bandından satış yapmayı tercih eden markalarda bu fiyatlar oldukça fazla artar. Bu noktada fiyat aradığınız ürünün markası ve kokusu konusunda tercihlerinize göre şekillenir. Bebek doğum kolonyaları ise daha genel bir fiyatlandırma doğrultusunda şişe başı üç lira ile beş lira arası satışa sunulmuştur. Bu şişelerin ufak tasarlanmış olduğunu ve amaçlarının hediyelik olduğunu unutmayın.  Dilerseniz siz de Cimri.com'u ziyaret ederek ürünlerin fiyatlarına göz atabilir, en uygun ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery