Cep Telefonları

Cep Telefonları Fiyatları

1731 Ürün gösteriliyor.
Samsung Modelleri
Ekran Boyutu
Kamera Çözünürlüğü
Dahili Depolama (Hafıza)
RAM Kapasitesi
Ağırlık
Ön (Selfie) Kamera Çözünürlüğü
Elle Odaklama
Diyafram Açıklığı
İkinci Arka Kamera
4.5G Desteği
Video Kayıt Çözünürlüğü
Zamanlayıcı
Video FPS Değeri
Portre Modu
Geniş Açı
Yapay Zeka
Yüz Algılama
Çözünürlük Standartı
Görüntü Sabitleyici
Manuel Kontrol
Portre
Sesle Komut
İşletim Sistemi
Yapay Zeka
Ekran Gövde Oranı
Parmak İzi Okuyucu
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü
Multi Touch
Suya Dayanıklılık
Toza Dayanıklılık
NFC
Batarya Kapasitesi
Kablosuz Şarj
İşlemci Çekirdek Sayısı
Hızlı Şarj
5G Desteği
Kızılötesi
USB Type-C
Hafıza Kartı Desteği
Barometre
Jiroskop
HDR
Hall Sensörü
Pusula
Çıkış Tarihi
Yakınlık Sensörü
İvme Ölçer
OTG
FM Radyo
DisplayPort
E-Sim
Tuş Takımı
Micro USB
Sesli Komut
Lightning
Hızlı Odaklama
Odak Takibi
Portre
Görüntü Sabitleme
Ağır Çekim
QR Kod Okuyucu
Hızlı Çekim
Cep Telefonları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Cep Telefonları modelleri ve Cep Telefonları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Cep Telefonları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Apple, Samsung, Xiaomi, Lenovo, Casper. 1731 adet Cep Telefonları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Cep Telefonları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Cep Telefonları markası:

2021 yılı Cep Telefonları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1731 Cep Telefonları modeli içerisinde en ucuz Cep Telefonları fiyatı 29.99 TL iken, en yüksek Cep Telefonları fiyatı 29999.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Cep Telefonları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Haziran 2021 tarihinde ortalama Cep Telefonları fiyatı ise 6772.15 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Cep Telefonları Ürünleri Hangileridir?

Cep Telefonları Fiyatları Ne Kadardır?

Cimri.com
Cep Telefonları Fiyatları 29.99 TL İle 29999.0 TL Arasında Değişmektedir.

Cep Telefonları Dahili Depolama Alanları Ne Kadardır?

Cimri.com
Cep Telefonları Dahili Hafızaları 1 GB ve Altı, 1.1 - 8 GB, 128 GB, 16 GB, 256 GB, 32 GB, 512 GB, 64 GB Şeklinde Değişmektedir.

Cep Telefonları İşletim Sistemleri Nelerdir?

Cimri.com
Cep Telefonları İşletim Sistemleri Android, Blackberry OS, iOS Şeklindedir.

Cep Telefonları Batarya Kapasitesi Nelerdir?

Cimri.com
Cep Telefonları Batarya Kapasiteleri 2500 mAh ve Altı, 2501 - 2999 mAh, 3000 - 3499 mAh, 3500 - 3999 mAh, 4000 mAh ve Üzeri Şeklinde Değişmektedir.

Cep Telefonları Markaları Nelerdir?

Cimri.com
Cep Telefonları Markaları Alcatel, Apple, Casper, Elephone, General Mobile, Hiking, Honor, Huawei, Infinix, LG, Nokia, Oppo, Realme, Reeder, Samsung, TCL, Trident, Vestel, Vivo, Xiaomi Şeklindedir.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Cep Telefonları

Cep telefonları aslında iki kişinin birbirinden çok uzak bile olsa farklı noktalardan birbiriyle iletişim kurmasına yardımcı olan cihazlar olarak geliştirilmişlerdir. Günümüzde artık bu özelliklere birçok ek özellik de eklenmiş ve temel amacın telefon konuşması yapmaktan çıkmıştır. Modern zamanda cep telefonu tuşlu bir cihaz olmaktan çıkıp çok farklı teknolojilerle donatılmış akıllı cihazlar haline gelmiştir. Artık kullanıcılarının parmağının ucuyla çok farklı işler yapmasını sağlayan akıllı telefonlar icat edildiği haliyle kıyaslandığında aynı cihaz değilmiş gibi bile görünebilir. Piyasada birbirinden farklı marka ve modelde telefonlar bulunur. Bir telefonun akıllı telefon adını alması için bir mobil işletim sistemine sahip olması gerekir. Mobil işletim sistemi; tablet veya telefon gibi mobil elektronik cihazlarda kullanılan işletim sistemleridir. Tüm dünyanın yakından tanıdığı başlıca dört adet mobil işletim sistemi bulunur. Bu işletim sistemleri; Android işletim sistemi, iOS işletim sistemi, Windows Phone işletim sistemi ve BlackBerry OS işletim sistemi olarak öne çıkar. Bu işletim sistemlerinden hangisini seçeceği kişinin zevkine kalmıştır.

Cep Telefonu Özellikleri

Cep telefonları artık neredeyse kullanıcıların ayrılmaz bir parçası haline geldiğinden cep telefonu özellikleri kullanıcılar için oldukça önemlidir. Kişinin cep telefonu ne kadar iyi özelliklerde olursa o kadar fazla ve farklı işlem yapabilir. Günümüzde cep telefonları ile profesyonel resimler çekilebilir; hatta kurgu bile yapılabilir. Kullanıcı ayrıca sosyal medya gibi mecralarda akıllı cep telefonlarını kullanarak yaptığı paylaşımların kaliteli olmasına da oldukça önem verir. Telefonlarda bulunan mobil işletim sistemi hız ve benzeri konularda kullanıcıyı etkilediğinden telefon satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Bilinen dört büyük işletim sistemine göz atmak fikir edinmek açısından yardımcı olacaktır. Akıllı telefonların genel özelliklerine bakıldığında GPS teknolojisine sahip oldukları görülmektedir. GPS, Global Positioning System yani Küresel Konumlama Sistemi adına sahip olan dünya üzerinde her yerden yer ve zaman bilgisi sağlayabilen uzay tabanlı navigasyon sistemlerine verilen addır. GPS ile harita üzerinden bulunduğunuz konumu telefonunuzun ekranında görebilir ve gitmek istediğiniz yer için yol tarifi alabilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda konum atmak için de kullanılır. Akıllı telefonlarda bulunan bir diğer özellik ise bluetooth’tur. Bluetooth, kablo bağlantısını ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilmiş bir radyo frekansıdır. Bluetooth yardımıyla bir cihazdan diğer bir cihaza bir şeyler aktarılabilir ve cihazlar arası senkronizasyon sağlanabilmektedir. Son zamanlarda akıllı telefonlara yeni eklenen bir diğer teknoloji ise parmak izi okuyuculardır. Telefonların genellikle ana sayfa tuşuna yerleştirilen bu sistemle telefona şifre girmek gerekmezken cihazlar direkt olarak parmak iziyle açılır. Buna benzer bir sistem olan yüz tanıma sistemi de son zamanlarda akıllı telefonlara eklenen en yeni özelliklerden bir tanesidir. Telefon kamerasına daha önceden kişinin yüzü taratılır ve daha sonra kilit açmak amacıyla da kişi yüzü kullanır.

Cep Telefonu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cep telefonu satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Dikkat edilecek bu hususlar telefonun istenilen özelliklere tam anlamıyla uygun olması, cihazı yüksek performansta kullanmak açısından önemlidir. Cep telefonu satın alırken dikkat edilecek en önemli noktalardan bir tanesi telefonun hangi işletim sistemine sahip olduğudur. Bazı kullanıcılar ,OS işletim sistemi dışında başka mobil işletim tercih etmezken bazıları da Android işletim sistemini tercih eder. Bu nedenle bu konu biraz kişisel zevke kalmış bir konu olduğundan kullanıcının isteğine göre karar verilmelidir. Cep telefonu satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi de telefon kamerasının kalitesidir. Günümüzde bu konuda çok iyi olan telefon markaları bulunur. Bu konuda cihazlar arasında karşılaştırma yapılabilir. Cep telefonu satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mobil cihazların ekran çözünürlüğüdür. Ekran çözünürlüğü, kaliteli kullanım için oldukça önemlidir. Bu nedenle çözünürlük konusunda dikkat edilmelidir. Satın alacağınız cihazın depolama alanı da oldukça önemlidir. İndirilen uygulamaların telefonun hafızasına sığması veya çekilen fotoğrafların telefonda hemen hafıza problemi yaratmaması için bu konuya da oldukça dikkat edilmelidir. Aksi halde fotoğraf çekmeye çalışılan her an hafızada yer olmadığını bildirecek ve bu durum da hoş olmayacaktır. Piyasadaki akıllı telefon modellerini, özelliklerini sayfamızdan inceleyebilir ve cep telefonu karşılaştırması yaparak kendinize uygun cihazı seçebilirsiniz.

Cep Telefonu Kullanımı

Cep telefonu seçimi ve özellikleri kadar cep telefonlarının nasıl kullanıldığı da oldukça önemlidir. Cep telefonu kullanımında dikkat edilecek olan hususlar mobil cihazların ömrünün uzamasına ve yüksek performans düzeyine kullanımını sağlar. Bu nedenle cep telefonlarının kullanım koşulları oldukça önemlidir. Cep telefonunun su geçirmez özelliği yoksa doğrudan su altına tutulmamalı veya bir şekilde su ile temas ettiyse yetkili servise verilmelidir. Cep telefonlarının su ile teması telefonu tamamen bozabileceği gibi telefon görüşmeleri sırasında ses alma ve ses iletme gibi sıkıntılara yol açabilir. Telefon kullanımında dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise telefonun hafızasının gereğinden fazla doldurulmamasıdır. Telefona yüklenen fazla sayıda uygulama telefonu yavaşlatır ve önemli durumlar için telefon hafızasında yer sıkıntısına yol açabilir. Bu nedenle telefonda biriken fotoğraflar ve videoların telefondan başka bir depolama cihazına veya ekipmanına depolanması tavsiye edilir. Çünkü telefondan yüksek performans alabilmek için cihazın hızlı çalışması gerekir. Dikkat edilecek bir başka husus ise mobil cihazlara güvenilir olmayan sitelerden uygulama, müzik, video tarzı içerikler indirmektir. Bu durum telefon sağlığını oldukça riske atacak bir durumdur. Güvenilir olmayan sitelerden indirilecek içerikler telefona virüs bulaşabilir. Bu nedenle böyle durumlardan kaçınılmalıdır. Telefona zarar verecek bir diğer kullanım ise telefon şarjdayken kullanmaktır. Bu durum telefonun batarya sağlığını olumsuz yönde etkiler ve telefonun şarjının hızlı bitmesine sebep olur.

Karşılaştır
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery