Elektrikli Bisikletler

Elektrikli Bisikletler Fiyatları

18 Ürün gösteriliyor.
Vites Sayısı
Fren Tipi
Katlanabilirlik
Model Yılı
Elektrikli Bisikletler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Elektrikli Bisikletler modelleri ve Elektrikli Bisikletler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Elektrikli Bisikletler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Ümit, Yuki, Salcano, Mondial, Arora. 18 adet Elektrikli Bisikletler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Bianchi Snap 26 Jant 21 Vites Dağ Bisikleti
Bianchi Snap 26 Jant 21 Vites Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Bianchi Folding 20 Jant Katlanır Bisiklet
Bianchi Folding 20 Jant Katlanır Bisiklet
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Kron XC100 2019 V 26 inç Dağ Bisikleti
Kron XC100 2019 V 26 inç Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Tunca Torrini 1 Vites 20 Jant Kız Çocuk Bisikleti
Tunca Torrini 1 Vites 20 Jant Kız Çocuk Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Elektrikli Bisiklet Modelleri

Klasik bisikletler bildiğimiz insan gücü ile çalışan pedallı bisikletlerdir. Bunlar çocukluğumuzun vaz geçilmez eşyalarıydı. Şimdi ise bir gelişmişi piyasayı yakıp kavuruyor; elektrikli bisikletler. Elektrikli bisikletler, itiş için yani ilerleme için kullanılabilen entegre bir elektrik motoruna sahip bir bisiklettir. Yani elektrikli bisiklet ile hem pedalları çevirerek hem de aküden motora sağlanan elektrik sayesinde yol kat etmek mümkündür. Elektrikli bisikletler genel olarak pedallarında 248 W elektrik gücü bulundurmaktadır. 1000 W’a kadar elektrik gücü bulunan elektrikli aygıtlar bisiklet değil de elektrikli motor sayılmaktadır ve motorları kullanmak için ehliyet gerekiyor. Ehliyetsiz bir şekilde bisikletinizi kullanmak isterseniz de 248 W gücüne sahip elektrikli bisikletler sizin için uygun olabilir.

Kullanım kolaylığı sayesinde genellikle yaşı ilerlemiş kişilerin sık sık tercih ettiği bu modern bisiklet türü, yavaş yavaş ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Beden gücünü pek fazla zorlamadan, arzu ettiğiniz yere bisikletle ulaşmanızı sağlayan ve oldukça ekonomik olan bu elektrikli bisikletler yakın zamanda sokaklarda sıkça göreceğimiz yeniliklerden biri. Herkesin zevkine, yaşına ve cinsiyetine uygun olarak elektrikli bisiklet modeli bulmak mümkündür. Kullanım amaçlarına göre alınacak olan elektrikli bisiklet modelleri de çeşitlilik arz ediyor. Özellikle de merkezi yerlerde yani şehirde yaşıyorsanız ve trafikten kaçmak istiyorsanız elektrikli bisikletler tam da size göre denebilir. Kullanım sırasında rahatlıkla 50 km ile 60 km arasında yol gidebilmesi sayesinde şehir hayatını kolaylaştıran ve zaman açısından da oldukça avantaj sağlamaktadır.

Bu bahsedilen özelliklerde elektrikli bisikletin aküsündeki elektriği kullanabilmesi için önceden şarj edilmesi gerekiyor. Elektrikli bisikletlerin aküsünün tam olarak dolması için yaklaşık olarak 6 ila 8 saat arası bir süre şarj edilmesi gerekmektedir. Mesela gece uyumadan bisikletinizi şarja bırakırsanız sabaha kadar tam dolu bir akü ile yola çıkabilirsiniz. Şarjı tam dolu olan bir elektrikli bisiklet yaklaşık olarak 50-60 km yol kat edebiliyor. Ancak hız olarak en fazla saatte 80-90 km hızına varabiliyorsunuz.

Elektrikli bisiklet modelleri genel olarak marka, cinsiyet, jant, vites sayısı, fren tipi, katlana bilirlik gibi özelliklere göre belirlenmektedir. Örneğin başlıca elektrikli bisiklet markaları Salcano, Ümit, Bianchi, Tetra, Carraro, YBS, Benelli, Arora gibi markalardır diyebiliriz. Tabi ki elektrikli bisiklet üreten markalar yalnızca bunlarla sınırlı değildir ancak bir örnek vermek gerekirse bu markalardan bahsedebiliriz. Bu markalardan birçoğu elektrikli bisikletlerini kadın, erkek ve unisex olarak üretmektedirler.

Elektrikli bisikletlerde jant genişliği olarak genellikle 20”, 26”, 27.5”, 28” ve 29” gibi boyutlar kullanılmaktadır. Kullanıcıların yaptığı yorumlara göre jant yarı çapı ne kadar büyük olursa o kadar hızlı yol kat edilmekte ancak kontrol etmek de bir o kadar zorlaşmaktadır. Vites sayısı ise 3, 7, 8, 10 ve 21 vites gibi aralıklarda değişiklik göstermektedir. 

Elektrikli bisikletlerde kullanılan fren tiplerinden de bahsedecek olursak genel olarak V-fren kullanılmaktadır. V-fren dışında hidrolik disk, ön arka disk, mekanik disk ve kampana gibi fren mekanizmaları da kullanılmaktadır. Bahsettiğimiz son özellik olan katlama özelliği ise aldığınız elektrikli bisiklet ile yolculuğunuz sırasında toplu taşıma araçlarını kullanmanıza ve elektrikli bisikletinizi kaldırırken yerden tasarruf etmenize fayda sağlamaktadır.

Elektrikli Bisiklet Fiyatları

Elektrikli bisiklet fiyatlarını etkileyen birden fazla faktör bulunmaktadır. Bu faktörlere bakmaksızın genel olarak elektrikli bisiklet fiyatları için belirli bir rakam vermek pek de doğru değildir aslına bakarsanız. Almak istediğiniz elektrikli bisikletin ne gibi özelliklere sahip olduğu, elektrikli bisikletinizin menzili, markası ve başka diğer özellikleri fiyatı etkileyebiliyor. Genel olarak elektrikli bisiklet fiyatları ise ortalama olarak 1900 TL ile 17.000 TL arasında değişim göstermektedir.

Aslına bakacak olursak bir elektrikli bisikletin aküsünün tamamının yaklaşık olarak 5 TL ile 7 TL arası bir fiyata dolduğu düşünülecek olursa bu fiyatlar oldukça ekonomik görünmektedir. Elektrikli bisikletlerin faydalarını düşünecek olursak hem kullanıcısına zamandan tasarruf ettirmesi hem fiziksel olarak çok yormaması hem akü konusunda ekonomik olması hem de şehrin trafiğinden kurtulabilmeyi sağlaması en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olmasının yolunu açmıştır.

Elektrikli Bisiklet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Elektrikli bisiklet almanın da birkaç inceliği vardır. Mesela bazı elektrikli bisikletler motor W gücüne göre ehliyet gerektirebilmektedir. Bu duruma istinaden öncelikle A sınıfı motor ehliyetiniz yoksa; 250 W motor gücünün altındaki modellere yönelmeniz gerekmektedir. Ülkemizde uygulanan bazı kanunlar nedeni ile 250 W ve üzeri tüm elektrikli bisikletleri ehliyet ve ruhsatla birlikte kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer ki A sınıfı ehliyetim var ruhsatımı da alırım diyorsanız, 250 W ile 5000 W gücü arasında elektrikli bisikletler sizi bekliyor.

Elektrikli bisikletinizi satın alırken dikkat edilecek bir diğer husus ise ne amaçla kullanacağınızdır. Örneğin; tek kişilik kullanım ve kısa mesafe kullanım olarak düşünülürse W gücü düşük modellere yönelmek daha mantıklı ve hesaplıdır. 

Elektrikli bisiklet alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli özellikler ise sırası ile alarm, pedal, ışıklandırma düzeneği, garanti ve servis imkânı olarak sıralanabilir. Özellikle de alarm takmanız elektrikli bisikletinizin çalınma riskine karşı mal kaybınızın önüne geçebilir. Eğer katlanabilen bir elektrikli bisiklet aldıysanız evinize girerken elektrikli bisikletinizi de katlayıp eve koymanız size ekstra güvenlik sağlayacaktır. 

Aydınlatma faktörüne gelecek olursak da özellikle ön aydınlatma ve stop lambalarınızın dikkat çekici ve yeteri kadar büyük olmasına dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Ön aydınlatmanızı seçerken mutlaka direksiyon yönü ile aydınlatma yönü de değişen modellere yönelmeniz gerekmektedir. Bu güvenlik açısından oldukça elzem bir noktadır. Tüm bu tür güvenlik önemlerine dikkat ediniz. Beğendiğiniz firmadan seçtiğiniz elektrikli bisikletinizi alırken garanti kapsamını ve servis özelliklerini mutlaka öğreniniz. 

Elektrikli bisikletler; ortalama olarak 40 ila 50 kilometreden başlayan menzilleri yeteri kadar uzak mesafelere gidebiliyor. Bu konuda da belirleyici olan kullanım sıklığı ve gidilmek istenen yer olacaktır. En düşük menzile sahip bir elektrikli bisiklet bile alsanız, her gün 10 km uzaktaki bir yere gidip gelmeniz tek sefer şarj etmeniz halinde bisikleti ortalama 2 ila 3 gün kullanmanızı sağlar. Dolayısıyla menzili yüksek olan modeller yakın mesafeler için gereksiz bir harcama olacaktır. 

Sonuç olarak bir noktaya bağlayacak olursak; bir yandan bu aracın bir bisiklet olması sebebi ile basit sorunlarla kendiniz ilgilenebileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bir diğer yandan unutmamak gerekir ki bu bir elektrikli bisiklettir yani bu bir motorlu araç. Dolayısıyla bu ürün ile ilgili çıkabilecek pek çok sorun sizin halledebileceğiniz düzeyin üzerinde olabilir. Örneğin akümülatör ya da motor ile ilgili bir sorun çıkarsa bisikletin çıkan zincirini yerine takmak kadar kolay halledilemeyebilir. Tam olarak da bu sebepler dolayısıyla satın alacağınız elektrikli bisiklet markasının ya da elektrikli bisiklet satıcısının yetkili servis ağının genişliği ve kolay ulaşılabilirliği çok önemlidir. Aynı zamanda seçtiğiniz firmanın daha önceki satışlarından müşteri memnuniyeti ve almak istediğiniz ürünün garanti süresi de dikkat edilmesi gereken kriterlerden biri arasında yer almaktadır. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery