Fincan / Bardak / Kahve Takımı

Fincan / Bardak / Kahve Takımı Fiyatları

7563 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Fincan / Bardak / Kahve Takımı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Fincan / Bardak / Kahve Takımı modelleri ve Fincan / Bardak / Kahve Takımı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Fincan / Bardak / Kahve Takımı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Taç, Pierre Cardin, Hediyehanem, Padişah. 7563 adet Fincan / Bardak / Kahve Takımı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Fincan / Bardak / Kahve Takımı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Fincan / Bardak / Kahve Takımı markası:

En Çok İncelenen Fincan / Bardak / Kahve Takımı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Fincan / Bardak / Kahve Takımı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 7563 Fincan / Bardak / Kahve Takımı modeli içerisinde en ucuz Fincan / Bardak / Kahve Takımı fiyatı 2.75 TL iken, en yüksek Fincan / Bardak / Kahve Takımı fiyatı 8990.91 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Fincan / Bardak / Kahve Takımı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Fincan / Bardak / Kahve Takımı fiyatı ise 149.27 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Fincan / Bardak / Kahve Takımı Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Paşabahçe Diamond 6'lı Su Bardağı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Fincan Takımı

Kahve,  çay, süt gibi sıcak içecekleri servis etmek üzere üretilmiş küçük kaselere “fincan” adı verilir. Toprak, çini, seramik, porselen, cam, tahta, plastik ve çeşitli metallerden üretilmiş fincan çeşitleri bulunmaktadır. Fincan, özellikle Türk kültüründe büyük önem arz eden bir eşyadır. Zamane Türkiye’sinde, her evde kıymetli fincanlar bulundurmak bir adetti. Misafire verilen kıymet, ikramın yapıldığı fincanlarla ölçülürdü. Eskiden “fincancılık” isminde bir zanaat de bulunurdu. Bu zanaatin zanaatkarları, çeşitli malzemelerden ürettikleri fincanları, aynı zamanda nakışlar ve işlemelerle bezeyerek çok şık bir hale sokarlardı. Bardak takımları çeyizlik eşyaların olmazsa olmazı olduğu gibi, fincan takımı da kesinlikle çeyizlerde bulunması gereken eşyalardan biridir. Bardak takımı ve 6 lı fincan takımı olmayan bir çeyiz düşünmek mümkün değildir. Bardak takımları gibi, fincanlar da genelde set olarak, fincan takımları halinde satılırlar. İşlevsel değerleri haricinde estetik olarak da önem arz eden bu eşyalar, set halinde alınıp misafirlere sunulduğunda çok şık bir görüntü sunabilmekte ve çay, kahve içimini çok daha keyifli hale getirebilmektedir. 

Fincan Takımı Modelleri

Çay bardak takımında olduğu gibi, çeşitli boyutlarda ve şekillerde kahve fincan takımı bulabilmek mümkündür. Her kahvenin içim tarzına göre farklı bir kahve fincanı bulunur. Türk kahvesini veya espressoyu büyük bir kupada içmek uygun düşmez. İkisi de kendine özgü kahve fincanlarına sahiptir. Geleneksel Türk kahvesi fincanları ise  estetik tasarımları ve geleneksel değeriyle ayrı bir öneme sahiptir. Kulplu ve kulpsuz fincan takımı modelleri bulunduğu gibi, gömlekli ve gömleksiz modelleri de bulunur. Burada gömlekle kastedilen şey, bazı fincanlarda bulunan ve dış yüzeyi ısıdan yalıtan ekstra bir malzeme katmanıdır. Genellikle kulpsuz modellerde karşımıza çıkar ve bardağa elimizi yakmadan dokunabilmenizi sağlar. Türk fincan kültüründe aynı zamanda nakışlı, işlemeli veya sade renkte birçok farklı estetik sunuma sahip modelle karşılaşmak da mümkündür. Bu kadar çok fincan dizaynının olması, bu kültüre ne kadar değer verdiğinizin bir göstergesidir. Tabii ki fincan takımları sadece Türk kahvesi içiminden ibaret değildir. Çay, süt, americano gibi farklı içeceklerin de kendine özel tasarım ve boyutlarda fincanları bulunur. Örneğin Americano, yayvan ve standart Türk kahvesi fincanına göre daha büyük ve uzun fincanlarda servis edilir. Daha büyük boyutlu olan fincanlar genelde tek tek veya  2 li fincan takımı olarak satılır. Çay içimi için de fincan modelleri bulunmaktadır. Ama fincanla çay içimi genellikle İngiliz kültürüyle bağdaştırılan bir seçimdir. Türk kültüründe ise çayı fincanda içmek yerine, ince belli çay bardaklarında içmek daha çok tercih edilir. İnce belli çay bardak takımı 12 kişilik veya 6 kişilik setler halinde bulunabilir. Çeşitli boyutlarda, farklı hatlarda bulunabilen bu çay bardak takımı modelleri, tabaklarıyla birlikte çeşitli işlemelerle çok estetik bir görünüme sahip olabilmektedir. Çayı ve Türk kahvesini çok seven bir millet olmamızdan dolayı, bu içecekleri içerken aldığımız keyfi maksimuma ulaştırmak adına her zevke uygun çeşit çeşit bardak ve fincan takımı modelleri üretilmektedir.

Fincan Takımı Alırken Özellikle Nelere Dikkat Edilmeli?

İçecek tüketimine oldukça önem gösteren bir toplum olduğumuzdan ötürü, fincan takımı alırken hassas davranmamızda fayda vardır. Su bardak takımı denince bile çeşit çeşit modele sahip olduğumuz göz önünde bulundurulursa, fincan seçiminde daha da özenli olmamız gerekir. Fincan takımı almadan önce, bu takımı hangi amaçla aldığımızı düşünmeliyiz. Eğer Türk kahvesi için düşünüyorsak buna özel, Americano için düşünüyorsa buna özel modellere bakmalıyız. Çay fincanı düşünüyorsanız, İngiliz stili fincan modellerine bir göz gezdirmek iyi olabilir. Hangi fincanı alacak olursanız olun, bu fincanları misafirlerinize sunduğunuzda yaratacağı etkiyi veya bu fincanları vitrininize dizdiğinizde oluşturacağı estetik etkiyi unutmayın. Aynı zamanda seçeceğiniz fincanın üretildiği materyal de içim keyfini etkileyen bir faktördür. En basit anlatımla porselende içilen çayla cam bardakta içilen çay aynı tadı vermez. Bu kahve ve diğer bütün içecekler için de geçerlidir. Fincan seçimini yaparken de hangi materyalden yapılmış fincanla hangi içeceği içmeyi sevdiğinizi göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır. Yani sadece güzel gözükmesini değil, içim keyfini de göz önünde bulundurmalısınız.

Fincan Takımı Fiyatları

Bardak takımı fiyatları gibi, fincan takımı fiyatları da çok geniş bir aralıkta yer alır. Fincanın yapımında kullanılan materyaller, yapım sürecinde gerçekleştirilen prosesler, fincanı daha estetik kılmak için üzerine yapılan nakışlar ve işlemeler fincan fiyatlarında değişikliğe yol açar. Örneğin porselen fincanlar, cam fincanlara göre daha pahalı olabilmektedir veya otantik görünümlü işlemeli fincanlar ve bardaklar, modern görünümlü daha sadece modellere göre daha pahalı olabilmektedir. Aynı zamanda bu alanda özellikle kendini ispatlamış markaların fincan ve bardak takımları diğerlerine göre biraz daha pahalı olabilmektedir.  Özel yapım kahve fincanları da elde etmek mümkündür ama tabii ki bu çok daha pahalı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama tabii ki kendimize özel bir kahve fincanı takımına sahip olmanın ayrıcalığı ve keyfi de bambaşkadır. Nesilden nesile bir yadigar gibi aktarılabilen fincan setleri için biraz fazla para ödemek, çok da yanlış bir seçim olmaz. Fincanlar ve bardaklar konusunda çok hassas bir millet olduğumuz için, yeterli araştırmayla birlikte hem bütçenize, hem içim keyfinize, hem de zevkinize uygun bir kahve veya fincan seti bulabilirsiniz. İnternet üzerinden çeşitli fincan setlerini araştırabilir, kullanıcı yorumlarını okuyarak daha detaylı fikir sahibi olabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery