Şehir & Gezi Bisikletleri

En Ucuz Şehir & Gezi Bisikletleri Fiyatları

369 ürün gösteriliyor.
Fren Tipi
Vites
Model Yılı
Amortisör
Amortisör Tipi
Kadro Tipi
Jant Tipi
Şehir & Gezi Bisikletleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Şehir & Gezi Bisikletleri modelleri ve Şehir & Gezi Bisikletleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Şehir & Gezi Bisikletleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Arnica, Salcano, Ümit, Peugeot. 369 adet Şehir & Gezi Bisikletleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Babyhope 125 Yupi Panda Kırmızı Bisiklet
Babyhope 125 Yupi Panda Kırmızı Bisiklet
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Bianchi Touring 727 HD 28 Şehir Bisikleti
Bianchi Touring 727 HD 28 Şehir Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Modacar 250036 Şifreli Bisiklet Kilidi
Modacar 250036 Şifreli Bisiklet Kilidi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Şehir Gezi Bisikletleri

Şüphesiz ki ister arkadaşlarınızla olsun ister tek başınıza olsun en zevkli aktivitelerden birisi bisiklete binmektir. Bunun farkında olan pek çok insan hava güzelleşmeye başlar başlamaz kendilerini sokağa atıp bisiklet turları yaparlar. Sağlık için oldukça yararlı olan bu aktivite aynı zamanda insanı iyi hissettirir. Hele büyük şehirde yaşayan insanların en büyük problemlerinden biri olan trafikten kurtulmak için çok iyi bir seçenek olan bisikletler, aktivitenin de ötesine geçip insanların hayatlarının bir parçası haline gelirler. Bisiklet vasıtasıyla yapılan yolculukların size ve çevrenize kattıklarını düşününce emin olun siz de hemen bir bisiklet edinmek isteyeceksiniz!

Şehir ve Gezi Bisikletleri Nedir?

Bisiklet, sosyal yaşantının uzun yıllardır vazgeçilmezi haline gelmiş olan, yediden yetmişe her yaştan insanın büyük bir zevk ile kullandığı eğlence araçlarından biridir. Uzun yıllardır toplum içerisinde yerini almış olan bisikletler şehir ve gezi bisikleti olmak üzere iki farklı kategoriye de ayrılmaktadır. Şehir bisikletleri gezi bisikletlerine nazaran daha klasik bir görünüme ve sade bir mekanizmaya sahip iken gezi bisikletleri ise daha sportif bir görüntü ve daha gelişmiş mekanizma ile karşımıza çıkmaktadır. Şehir bisikletleri her yaştan insanın tercih edebileceği bir bisiklet türü iken gezi bisikletleri ise çoğunlukla uzun mesafe tutkunu olan genç ve yetişkin yaş gruplarına hitap etmektedir. Bisikletin çalışma prensibi ise oldukça basittir. Pedal ile arka teker arasında bağlantı kuran zincir, pedal çevrildikçe arka tekeri döndürmeye başlar ve bisiklet hareket eder. Bu kadar basit bir mekanizma sayesinde hayatın içerisinde çok farklı tatlar yakalayabilmek varken otomobilleri tercih etmek insanlarımız için daha makuldür.

Şehir Gezi Bisikletlerinin Faydaları

Birçok ülkenin bisiklet kullanımını arttırmak için çalışmalar yaptıklarını biliyor muydunuz? Bisiklet kullanmanın saymakla bitmeyen faydaları sayesinde yapılan bu çalışmalar insanlara ve çevrelerine büyük katkı sağlamaktadır. Bunun farkında olan bilinçli insanlar da bisiklet vasıtasını tercih ederek işlerine, okullarına bisikletle gidip gelmeye başlarmıştır.

Bisikletin faydaları; Düzenli bisiklet kullanarak büyük şehrin en büyük problemlerinden biri olan stresten kurtulabilirsiniz, masa başı bir iş yapıyorsanız ve bel, sırt ağrılarınız varsa düzenli bisiklete binerek bunun önüne geçebilirsiniz, düzenli bir şekilde bisiklete binerek, büyük şehirlerde oldukça yaygın bir şekilde karşımıza çıkan obezitenin önüne geçebilirsiniz, bisiklete binmek oldukça fazla kas çalıştırdığı için düzenli kullanımda diyete gerek kalmadan 3-4 kilo vermenizi sağlar, düzenli bisiklet kullanarak, kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçersiniz.

Bisiklete binmenin kişiye kattığı faydalar kadar çevreye kattığı faydalar da vardır. Bunlar; Büyük şehirlerde trafiği azaltma yollarından biri bisiklettir. Araba kullanımında harcanan enerjinin önüne geçerek enerji tasarrufu sağlar, düzenli bisiklete binerek hava kirliliğinin önüne geçebilirsiniz.

Bisiklet kullanmanın faydaları başlıca yukarıdaki gibi sıralanabilir. Bianchi, Ümit, Salcano ve Kron bisiklet markaları gibi daha birçok markanın en iyi modellerini en uygun fiyatlarla Cimri’de bulabilirsiniz!

Şehir Gezi Bisikletlerinin Özellikleri Nelerdir?

Bisiklet almadan önce bilinçlenmeniz açısından kısa bir araştırma yapmanız ve istediğiniz bisiklet modelleri tam olarak hangisi olduğuna karar vermeniz gerekir. Şehir içinde kullanacağınız modellerin belli başlı özelliklere sahip olması gerekir. Şehir ve gezi bisikletleri, genel olarak 10-15 kilo civarı asfalt yollarda kullanılabilecek şekilde üretilmiş bisiklet çeşitleridir. Bisikletin genel ağırlığının 10-15 kilo olması sayesinde yokuşlar çok daha rahat çıkılır ve çok daha rahat bir şekilde sürat yapılabilir. Lastikler ise orta kalınlıkta ve az dişlidir. Az dişli olmasının sayesinde tekerleklerin yola sürtünmesi önlenir böylece bisiklet sürmek daha da kolaylaşır. Şehir gezi bisikletlerinin, amortisörlü ve amortisörsüz olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Amortisörlü modelleri, amortisörsüz modellerine kıyasla daha ağır oldukları için şehir hayatında sürekli kullanım için pek uygun değildir.

Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir bisiklet seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk husus bisikleti hangi amaçla alacağınızdır. Bisiklet çeşitleri bahsettiğimiz üzere şehir bisikleti ve gezi bisikleti olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. Eğer kişi izin günlerinde hafif bir sahil gezintisine çıkmak için ya da yürüme mesafesindeki yerlere bisiklet ile gitmek için bisiklet almaya karar vermiş ise tercih etmesi gereken model şehir bisikletidir. Eğer kişi spor amaçlı bir bisiklet istiyor, uzun mesafe yolculuklarında bu bisikleti kullanacak ve sağlam bir mekanizmaya sahip olmak istiyor ise tercih etmesi gereken model gezi bisikletidir.

Kaliteli Bisiklet Nasıl Anlaşılır?

Bir bisikletin kaliteli olup olmadığını anlamak aslında biraz zordur. Çünkü bisiklet sektöründe kalitesizlik kavramı pek meşhur değildir. Ancak gerçek bir bisiklet tadına varabilmek için aranan kaliteye uygun bisikleti seçmek için dikkat edilmesi gereken tek şey bisiklet ile uyuşup uyuşmadığınızdır. Eğer bir bisiklet gözünüze hoş geliyor, her bir parça sizin ile bütünleşiyor gibi hissediyorsanız o bisiklet sizin için oldukça kalitelidir.

Şehir ve Gezi Bisikletleri Fiyatları Nelerdir?

Şehir ve gezi bisikletlerinin fiyat aralığına Cimri.com üzerinden göz atmak gerekirse site üzerinden 200 TL ile 25.000 TL arasında yüzlerce farklı bisiklete göz gezdirebilmek mümkün. Genel bisiklet piyasası için de kalite artışına bağlı olarak bisiklet fiyatlarının çok büyük meblağlara ulaştığını görebilmek mümkün.