Oyun Konsolları

En Ucuz Oyun Konsolları Fiyatları

92 Ürün gösteriliyor.
Oyun Konsolları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oyun Konsolları modelleri ve Oyun Konsolları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oyun Konsolları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Sony, Microsoft, Nintendo, Atari, Saitek. 92 adet Oyun Konsolları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Sony PlayStation 4 500 GB Oyun Konsolu Siyah
Sony PlayStation 4 500 GB Oyun Konsolu Siyah
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Oyun Konsolu Nasıl Kurulur?

Oyun konsolunu kurmak için sadece iki kabloyu yerine takmak yeterli. Eski konsollarda oyun konsolu ile televizyon arasındaki bağlantıyı televizyonun arkasında yer alan scart girişine kabloyu takarak yapıyorduk. Yeni konsollarda HDMI kablonun bir ucunu konsola diğer ucunu televizyon yada monitörümüze takarak iki cihaz arasındaki bağlantıyı sağlıyoruz. Konsolumuzun çalışması için gerekli olan elektriğide güç kablosunu fişe takarak sağlayabiliriz. Konsolumuzu açıp televizyonun kumandasından da HDMI kabloyu televizyonun hangi görüntü portuna bağladıysak o görüntü seçeneğini seçerek oyun konsolumuzu kullanmaya hazır hale getiririz.

Oyun Konsolu Nasıl Oynanır?

Oyun konsolunda oyun oynamak için yapmamız gereken şey konsolumuzun kurulumunu yaptıktan sonra oyun satın almak. Oyunları istersek CD şeklinde ya da CD'siz dijital olarak konsolun kendi mağazasından satın alabilirsiniz. Oyunu CD şeklinde aldıysanız konsolunuza takıp direk oynayabilirsiniz. Dijital olarak satın alırsanız oyunu oynamak için önce konsolonuza yüklemeniz gerekir. Yüklemeyi tamamladıktan sonra oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyun Konsollarında Hafıza Ne Kadar Önemli?

Playstation 4 ve Xbox One'ı incelediğimizde eğer oyunlarımızı CD olarak alıyorsak 500 GB'lık hafıza kapasitesi yeterli olur. Çünkü oyunu CD olarak aldığımızda konsolumuza oyunu yüklememize gerek kalmıyor, CD'yi konsolumuza takıp oyunu çalıştırabiliyoruz. Ancak oyunu sahip olduğumuz konsolun mağazasından dijital olarak satın alırsak konsolumuza yüklememiz gerekecek. Bir oyunun boyutu ortalama yaklaşık olarak 50 GB yer kaplıyor. Konsolumuza, sistemin hafızada kapladığı yer haricinde bize yaklaşık 6-7 oyunluk alan kalıyor. Bu yüzden eğer oyunlarımızı dijital olarak satın alacaksak 1 TB hafızaya sahip bir oyun konsolu daha kullanışlı olacaktır.

Oyun Konsollarında Fan Sesinin Sebebi ve Çözümü?

Bu ses konsolun ana menüsündeyken herhangi bir şekilde duyulmazken oyun esnasında artış gösterebilir. Bu oldukça normal bir durumdur. Oyun esnasında konsolun donanımları yüksek performanslı bir şekilde çalışır ve bu da konsolun daha çabuk ısınmasına ve fanın daha yüksek devirlerde çalışmasına neden olur. Konsolu kapalı bir yer yerine havadar bir yerde tutmak bu problemi gidermeye yardımcı olabilir. Ancak ana menüde hiçbir işlem yapmazken fan sesinin aşırı yükselmesi bir fan sorunu problemine işaret etmektedir. Konsoldan aşırı fan sesinin gelmesi soğutma sisteminde bazı problemlerin olduğunu göstergesidir. Bu problemlerin geneli fan sorunu kaynaklı olmaktadır. Fanın gerektiği gibi dönmemesi, gevşemesi ya da aşırı tozlanması fanın çalışırken aşırı ses çıkarmasına neden olmaktadır.

Fan yüksek hızda çalıştığı halde anakartı ya da işlemciyi soğutamadığı durumlarda daha büyük donanım problemleri meydana gelebilmektedir. Bu nedenle fan sesi normalden daha yüksek gelmeye başladığında bazı çözüm yöntemlerini kullanarak bunu gidermeniz gerekmektedir. Konsolun içi açıldığında fan kontrol edilerek bu probleme kaynaklık eden arıza gözlemlenebilir. Fanın ya da hava yollarının çok kirlendiği durumlarda bu parçalar bir fırça yardımı ile temizlenerek tekrar sağlıklı bir şekilde çalıştırılabilir. Fanın vidalarının gevşek olması da ses problemi yaratan bir başka unsurdur. Fanınızı temizledikten sonra ses problemi hala devam edebilir. Bunun nedeni ise termal macunun artık işlevini yerine getirememesinden dolayıdır. Termal macun da yenilendikten sonra konsolunuzun fanı eğer fanı etkileyen başka bir arıza yok ise normal bir şekilde çalışacaktır.

PlayStation 4 Sistem Yazılımını Nasıl Güncellerim?

PlayStation, sistem yazılım güncellemesi geldiğinde bunu otomatik olarak karşımıza çıkarır ve bize güncellemeyi yapmamızı sorar. Ancak bazı durumlarda sistem yazılım güncellemesi başarısız olur. Bu durumlarda PS4 ana ekranına erişebiliyorsanız ancak sistem yazılımı güncellemesi başarısız olduysa bildirimler bölümüne gidin ve options düğmesi > sil öğesine basarak tüm mevcut güncelleme dosyalarını silin. Ardından ayarlar > sistem yazılımı güncellemesi bölümüne gidin ve ekrandaki talimatları izleyin. Eğer PSN'e bağlıysanız fakat ana ekrana ulaşamıyorsanız PS4 sistemini güvenli mod'da başlatın ve sistem yazılımını güncellemek için 3. güvenli mod seçeneğini belirleyin. Mümkünse bağlantının kesilmemesi için bir ethernet kablosu kullanarak PS4 sistemini yönlendiricinize bağlayın.

Oyun Konsolları Nedir?

Oyun konsolları, son yıllarda teknolojinin de gelişimi sayesinde birçok evde küçük büyük fark etmeksizin birden fazla kişinin konsollar yardımı ile eğlenerek TV ile beraber oynadığı oyun makinesidir. Birçok evde bulunan oyun konsolları farklı amaçlar ile kullanılabilmektedir. Bilgisayarlardan daha hızlı işlemcilere sahip olan oyun konsollarını bilgisayar ile bağlayarak da kullanan var. Oyun oynayarak eğlenmek için oynayanlar da var. Birden fazla konsol ile oynanabilen bu oyun makinesinde genel olarak futbol oyunları oynanmaktadır. Fifa ve PES gibi oyunlar bilgisayar dışında kaliteli bir şekilde oyun konsolları yardımı ile oynanmaktadır.

Oyun Konsolları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyun konsolları alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta ikinci ellerden uzak durmanızdır. Kaliteli markalar zaten dünyaca ünlü dev markalardır. Bu markalardan garanti belgeleri ile beraber ürün aldığınız sürece herhangi bir problem yaşamazsınız. Fakat ne olduğu belli olmayan satıcılardan alıp da zarara girerseniz bu da sizi ayrıca üzebilir. Özellikle kalitenin yanı sıra hafızası yüksek olan oyun konsolları almanız daha fazla oyun depolama şansı vereceğinden dolayı yüksek hafızalı oyun konsolları çok daha avantajlı olacaktır.