• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Oyun ve hobi kategorisinde bulunan oyun konsolları, televizyon ya da diğer görüntü ünitelerine bağlanılarak kullanılan ve amacı oyun deneyimi sunmak olan cihazlardır. Günümüzde en popüler oyun konsolları; Xbox, Play Station, Wii ve Ataridir. Cimri’de farklı kapasitedeki oyun konsollarını; Sony, Microsoft, Goldmaster, Nintendo, Gamestar gibi markaların en uygun oyun konsollarını bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz oyun konsoluna sahip olabilirsiniz.

  • Oyun Konsolu Çeşitleri Nelerdir?

    Oyun konsolu çok geniş ve büyük bir dünyadır. Bazı popüler oyun konsolları, oyuncuların ve oyun yapımcılarının dikkatini çekmiş olan konsollardır. Oyun konsolları arasında en çok dikkat çeken ve oyun konsolu denildiğinde ilk akıllara gelen üç çeşit bulunmaktadır ve bunlar da Play Station, Xbox ve Wii’dir. Play Station, Sony markasının ürettiği bir oyun konsoludur. Oyun konsollarının arasında en çok tercih edilen ve oyuncuların ilk tercihlerinden biridir. Bu oyun konsolların şuan için en gelişmiş modeli PS4’tür. PS4 diğer oyun konsollarına göre yüksek hızlı ve çok çekirdekli AMD işlemcilerini ve AMD Readon ekran işlemcilerini kullanmaktadır. Oyuncular için, oyun konsolu seçimlerini en çok etkileyen depolama alanı konusunda da oldukça avantajlı bir üründür.

    Oyun konsollarının arasında en gelişmiş özellikleri içerisinde barındıran PS4 modeli, oyun tercihi açısından da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Microsoft’un ürettiği oyun konsolu Xbox ise, hem aileler hem de sıkı oyuncular tarafından tercih edilmektedir. PS4’ten sonra en çok tercih edilen oyun konsolu olan Xbox, son olarak Xbox One serisi ile karşımıza çıkmaktadır. Xbox One, özel avantajlara sahip bir oyun konsoludur. Kinect sensörü bulunması gibi pek çok özelliği bulunan Xbox One, sekiz çekirdekli işlemciye sahip bir oyun konsoludur. Son olarak Nintendo’nun ürünü olan Wii oyun konsolları da en az diğer iki model kadar gelişmiş özelliklere sahip olan bir diğer oyun konsoludur. Oyuncular her ne kadar oyun konsolu tercihlerini Xbox veya Play Station serileri yönünde kullansa da, Wii oyun konsolları da içerisinde kendine has birçok özellik bulundurmaktadır. En az diğer oyun konsolları kadar güçlü bir pazara sahip olan Wii, son modeli olan Wii U ile de gelişimini gözler önüne sermiştir. Siz de oyun deneyimi tercihlerinize en uygun oyun konsollarına Cimri.com’dan en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.