Sanal Gerçeklik Gözlüğü

En Ucuz Sanal Gerçeklik Gözlüğü Fiyatları

48 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    apple watchakıllı saat
Sanal Gerçeklik Gözlüğü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sanal Gerçeklik Gözlüğü modelleri ve Sanal Gerçeklik Gözlüğü fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sanal Gerçeklik Gözlüğü kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Sony, LG, Everest, Trust. 48 adet Sanal Gerçeklik Gözlüğü fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Sanal gerçeklik gözlüğü LED, LCD, Plazma teknolojiler ile üretilmiş televizyonların, bilgisayarların ve benzeri aygıtların görüntüsünü daha gerçek kılmak üzere tasarlanmış teknolojik bir üründür. Sanal gerçeklik gözlüğü ile izlenen görüntüler daha gerçekçi görünür ve gözlüğü takmakta olan kişi izlenilen görüntülerden daha fazla keyif alır. Günümüzde pek çok televizyon kanalı artık maç yayınlarını bile bu formatta yayınlamaktadır. Bu maç yayınları, izleyiciye kendisinin de adeta sahada olduğunu hissettirir.

Sanal gerçeklik gözlüğü genel olarak 3 boyutlu bir deneyim yaşatmak üzere tasarlanmıştır. Sanal gerçeklik gözlüğü video yayınlarına gerçeklik hissiyatı katar. Gözlüğün kalitesi, gerçeklik hissinin yoğunluğunu belirler. Özellikle tam katılımlı ortamlar – kısa adı ile CAVE – sanal gerçeklik gözlüğü video deneyimini bambaşka bir boyuta getirir. Burada kullanıcının tüm algılarına hitap edilmesi ve kendisini tamamen sanal ortamda hissetmesi amaçlanır.

Sanal gerçeklik gözlüğü oyunları, oyun deneyimini bambaşka bir boyuta getirir. Oyuncular bu şekilde kendilerini tamamen oyunun içinde hissederler. Sanal gerçeklik gözlüğü ile oyunlar, çok daha heyecan vericidir. Özellikle çoklu katılımlı oyunlar, bir grubun aynı anda sanal gerçeklik ortamında buluşarak oyun oynayabilmelerini sağlar. Birkaç yıl içinde bu deneyimin çok daha gerçekçi boyutta olması beklenmektedir.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nerelerde Kullanılır?

Sanal gerçeklik gözlükleri tamamen sanaldan oluşan devasa 360 dereceli bakış açılı gözlüklerdir. Oyun içerisinde kendinizi oradaymış gibi hissediyor ve yüksek kaliteli gözlükler sayesinde olayları birebir yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Sanal gerçeklik gözlüklerinin verdiği heyecanı en iyi şekilde korku ve adrenalini yüksek oyunlar ya da filmler ile çok daha iyi anlayacak ve yaşayacaksınız. Sanal gerçeklik, özellikle teknolojinin son yıllarda insanlara sunduğu en gerçekçi ve keyifli bir üründür. İster kendiniz kartonlar ile beraber birkaç nesneyi birleştirerek mobil cihazlarınızdan film, oyun ya da video izlerken gerçekçiliği yaşayın. Ya da dünyanın en büyük şirketleri tarafından üretilen sanal gerçeklik gözlüğü alarak yaşayın. Dijital ortamda ki her şeyi gerçekmiş gibi sizlere aktarmakta ve yaşatmaktadır. Ayrıca sanal gerçeklik gözlüğü birçok hastane ve psikoloji departmanlarında tedavi olarak dahi kullanılmaktadır. Korkuları ile sanal gerçeklik sayesinde yüzleşip yenen birçok hasta fobilerinden kurtulabiliyor. Örneğin yükseklik korkusu olan birisi sanal gerçeklik içerisinde yüksek bir yerde gerçekten varmış gibi görüyor, korkuyor fakat belli süre sonra alışıyor ve bu fobisini yeniyor.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kaç Türlüdür Ve Çeşitleri Nelerdir?

Sanal gerçeklik gözlük çeşitleri tek çeşit olmaktadır. Tek fark ise üretici firmalar kendi tasarım ve dizaynlarına göre tasarladığı için sadece dış görünüş biraz farklı gelebilir. Bunun dışında tüm sanal gerçeklik gözlükleri tek çeşittir. Tek fark ise;

Film izleme sanal gerçeklik gözlüğü, oyun oynama sanal gerçeklik gözlüğü, tedavi amaçlı sanal gerçeklik gözlüğü.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Fiyatları Ve Üretici Markalar Nelerdir?

Sanal gerçeklik gözlük fiyatları üretici firmalara ve kullanıldığı alanlara göre farklı olabilmektedir.Samsung Gear, HTC Vive, Sony Playstation, Smartfun, Everest, Trust Urban, VR Box, Preo, Xiaomi gibi üretici firmaları sanal gerçeklik gözlüğü üretmektedir. En az 25 TL civarında olan sanal gerçeklik gözlük fiyatları kalitesine ve insanlara sunduğu görüntü kalitesi ile beraber üretici firmanın adına göre de en fazla 3.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. En uygun sanal gerçeklik gözlük fiyatları ise 200 TL ile 1200 TL arasındadır.