track source
track source
track source

Giyilebilir Teknoloji Cihazları

Giyilebilir Teknoloji Cihazları Fiyatları

3272 Ürün gösteriliyor.
Giyilebilir Teknoloji Cihazları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Giyilebilir Teknoloji Cihazları modelleri ve Giyilebilir Teknoloji Cihazları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Giyilebilir Teknoloji Cihazları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Akıllı Saat, Akıllı Bileklik, Sanal Gerçeklik Gözlüğü, Akıllı Gözlük, Akıllı Kolye. 3272 adet Giyilebilir Teknoloji Cihazları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Xiaomi Mi Band 3 0.78 inç OLED Ekran Adımsayar Nabız Ölçer Su Geçirmez 50 mt Akıllı Bileklik Siyah
Xiaomi Mi Band 3 0.78 inç OLED Ekran Adımsayar Nabız Ölçer Su Geçirmez 50 mt Akıllı Bileklik Siyah
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Apple Watch Series 5 40 mm Altın Alüminyum Kasa Akıllı Saat
Apple Watch Series 5 40 mm Altın Alüminyum Kasa Akıllı Saat
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Giyilebilir Teknoloji Cihazları

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber çağın getirisi olarak farklı ihtiyaçlara cevap veren pek çok yenilik ortaya çıkmış ya da inovasyonlar hasıl olmuştur. Cep telefonlarının ortaya çıkışıyla beraber teknolojiyle sürekli haşır neşir olmanın bir getirisi olarak yaşamı kolaylaştıracak pek çok virajlardan geçilmiştir. Giyilebilir teknoloji cihazları da bu noktada akla gelen soru işaretlerine, daha kolay nasıl olabilirlere çözümlerle göz önünde olmaya başlamıştır. Adından da anlaşılacağı üzere kullanıcının üzerinde taşıyabileceği araçlardır. Giyilebilir teknoloji cihazları, gündelik kıyafetlerin bir parçası veya aksesuar olarak kullanılır. Bu doğrultuda ortaya çıkmış çok çeşitli araçlar vardır. En popüler olanları hareket takip özelliği bulunan araçlar ve akıllı saatlerdir. Bunlar sahip oldukları yazılımsal özellikler ile kullanıcının çoğu ihtiyacına yanıt verir. Nabız yoklamak, adım sayar, sıcaklık ölçümü, konuşma kolaylığı, müzik dinleme gibi özelliklerle mevcut teknolojik araçlarla (pc, cep telefonu vb.) entegreli şekilde çalışarak önceleri farkında olmadığımız pek çok kolaylık sunar.

Giyilebilir Teknoloji Cihazları Modelleri ve Özellikleri

Giyilebilir teknolojinin iletişim sektöründeki teknolojik gelişmelerle beraber kullanım alanları artmıştır. Geçmişten günümüze aslında giyilebilir teknolojiye zemin oluştuğu da söylenebilir. Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında bluetooth kulaklıklar, çevrimiçi gözlükler, akılı saatler gibi cihazlar gösterilebilir. Bunlar en yaygın olanlarıdır. Kullanıcılarına kablosuz bağlantı ile çeşitli eylemleri gerçekleştirebilme imkanı tanımıştır. Akıllı saatler standart, bilinen saatler gibi bileğe takılabilen genellikle dijital ekrana sahip ve kapsadığı yazılımlar aracılığıyla adeta mikro ölçekte bir bilgisayar gibi işlem özelliği sunan cihazlardır. Günümüzde birçok markanın farklı farklı tasarım ile ürettiği akıllı saatler mevcuttur. Bu geniş ürün yelpazesine bakıldığında hemen herkesin ihtiyaçlarına yanıt veren teknolojiye erişmek mümkündür. Giyilebilir teknoloji cihazı özelliklerine cep telefonlarıyla da entegre hale getirilebilen akıllı saatler özelinde bakılacak olursa; Telefon bildirimlerini takip edebilme (sosyal medya bildirimleri, alarmlar, hatırlatıcılar, mesajlar vb.) Telefon konuşması yapabilme özelliğine sahiptirler. Bazı akıllı saatler sahip oldukları hoparlör yapısı ile kulaklığa da ihtiyaç duymazlar. Akıllı saatler, kullanıcıların spor amaçlı antrenmanlarında onlara büyük kolaylık da sağlayabilirler. Onların kaç kalori yaktığı, ne kadar süre antrenmanda oldukları gibi bilgileri sağlarlar. Bu saatler kullanıcısının uyku kalitesini de takip edebilmesini de sağlar. Kullanıcı hangi uyku türüne ne kadar vakit ayırdığını takip edebilir. Uyku sürelerini izleyebilir ve ihtiyaç duyduğu iyileştirmeleri sağlayabilir. Akıllı saatler aracılığıyla cep telefonundaki çeşitli aplikasyonların yönetimi sağlanabilir. Örneğin Spotify’da müzikler arası geçiş, Shazam’da istediği şarkıyı bulabilmek gibi. Giyilebilir teknoloji cihazları arasında hayvan sahibi olan insanlar için de evcil hayvanın takibini kolaylaştıran cihaz mevcuttur. Whistle 3 adlı cihaz evcil hayvanın tasmasına veya herhangi üzerinde bulunan eşyaya bağlanarak evcil dostların takibi yapılabilmektedir. Bu da günümüzde kaybolan hayvanların bulunması için oldukça büyük kolaylık sağlar. Philips’in geliştirdiği uyku başlıkları, uyku problemi yaşayan insanlara hitap eder. Baş bölgesine giyilen bu cihaz sayesinde günde 7 saatin altında bir süreyle uyku uyuyanlar için ideal. Uyku kalitesini artırmak için ideal olan cihaz, sensörleri aracılığıyla topladığı verileri akıllı telefondan incelemeye olanak tanır. Bunların yanı sıra spor giyim markalarının da son yıllarda geliştirdiği çeşitli teknolojiler bulunur.

Giyilebilir Teknoloji Cihazları Kullanımı

Giyilebilir teknoloji cihazlarının mevcut elektronik cihazlarla (telefon, pc vb. gibi) entegre edilmesi kullanım kolaylığı tanır. Akıllı saatleri android telefonlarla etkinleştirmek için android cihazda bluetooth özelliği aktif hale getirilir. Cihaz bulunabilir yapıldıktan sonra bluetooth ekranında akıllı saat görünecektir. Apple Watch’u açıp apple logosu görününceye kadar yan düğmeye basılır. Bu esnada IPhone telefon akıllı saatin yakınında olmalıdır. IPhone’da Apple Watch eşleşme ekranı görünecektir. Ardından sürdür ibaresine tıklanır. Bu yöntemin yerine IPhone üzerinden Apple Watch uygulamasını açıp yeni saat eşle ibaresine tıklanarak da eşleşme yapılabilir. Acil durumlar için özel olarak geliştirilmiş invisaWear telefonu kullanmanın mümkün olmadığı acil durumlarda polise, aile veya arkadaşlara haber iletmeyi kolaylaştırır. Bu cihaz kolye veya bileklik olarak kullanılabilirken kullanıcısına güven verir. Günümüzde kadınların yaşadığı zorluklar düşünüldüğünde yaygınlaşması beklenen teknolojiler arasındadır. Gün geçtikçe gelişen bu teknolojilerin gündelik hayata daha çok yerleşeceği öngörülür. Kullanıcı dostu olan bu cihazlar kullanım kolaylıklarıyla da dikkat çeker.

Giyilebilir Teknoloji Cihazları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Giyilebilir teknoloji cihazları satın alırken ihtiyaçları doğru belirlemek önemlidir. Spor yapan kişiler için akıllı saatlerin fonksiyonları önem kazanır. Sadece iletişim sağlayan cihazlardan ise adımsayar, nabız ölçer, antrenman takibi yapar gibi özelliklere sahip olan araçlar tercih edilebilir. Farklı farklı birçok bütçeye hitap eden cihazlar bulmak mümkündür. Bunlar içerisinde bütçeye uygun olan biri tercih edilebilir. Markaların ürün desteği ve garanti koşullarını yerine getirmeleri birbirlerinden farklı olabilir. İyi servis ağı olan markalar yaşanabilecek olumsuz durumlarda cihaza müdahale ve hız konusunda daha iyi hizmet sunabilirler. Kullanıcılar giyilebilir teknoloji cihaz fiyatlarını merak edip yaptıkları araştırmalarda pek çok markaya ve web sitesine göz atarlar. Araştırma sürecinde büyük kolaylık sağlaması adına cimri.com üzerinden birçok ürünü birbiriyle kıyaslayabilir, fiyatlarını inceleyebilirler. Bu, kullanıcılara zaman ve inceleme kolaylığı sağlayacaktır. Giyilebilir teknoloji cihazlarını satın alırken sahip olunan diğer teknolojik cihazlarla uyumlu olması, aynı markaya ait olması gibi durumlar önemlidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery