track source
track source
track source

Trekking Ayakkabısı & Botu

Trekking Ayakkabısı & Botu Fiyatları

1688 Ürün gösteriliyor.
Materyal
Taban Malzemesi
Su Geçirmezlik
Renk
Trekking Ayakkabısı & Botu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Trekking Ayakkabısı & Botu modelleri ve Trekking Ayakkabısı & Botu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Trekking Ayakkabısı & Botu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Adidas, Nike, Slazenger, Hummel, Kinetix. 1688 adet Trekking Ayakkabısı & Botu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Trekking Ayakkabısı & Botu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Trekking Ayakkabısı & Botu markası:

En Çok İncelenen Trekking Ayakkabısı & Botu Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Trekking Ayakkabısı & Botu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
28 Mayıs 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1688 Trekking Ayakkabısı & Botu modeli içerisinde en ucuz Trekking Ayakkabısı & Botu fiyatı 30.9 TL iken, en yüksek Trekking Ayakkabısı & Botu fiyatı 6299.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Trekking Ayakkabısı & Botu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 28 Mayıs 2022 tarihinde ortalama Trekking Ayakkabısı & Botu fiyatı ise 1054.02 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Trekking Ayakkabısı & Botu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Keen 1015589 Kahverengi Kadın Outdoor Ayakkabı
Keen 1015589 Kahverengi Kadın Outdoor Ayakkabı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Trekking Ayakkabısı

Artan şehirleşmeyle birlikte insanlarda doğaya dönüş hareketi görülmeye başlanır. Bu hareketin etkilerinin görülebileceği başlıca alanlardan birinin insanların değişen spor anlayışları olduğu söylenebilir. Trekking de bu sporlardan biridir. Dağlarda, kayalıklarda, patikalarda ve sahillerde çeşitli rotalarda yapılan yürüyüşleri kapsar. Bu yürüyüşler birkaç günle kısıtlı olabileceği gibi birkaç hafta kadar uzun da olabilir. Yürüyüşler için farklı hava şartları ve mevsimler de tercih edilebilir. Bu sporu yaparken en önemli etkenin de ayaklar ve ayakkabılardır Farklı yoğunluklardaki kullanımlar ve farklı rota nitelikleri için farklı ayakkabılar gerekir. Modern dünyanın bir getirisi olarak her spor için özel olarak ayrı ekipmanlar üretildiğinden bu durumda da da piyasada trekking ayakkabısı ortaya çıkar. Erkekler için daha büyük numaralarda ve daha mat renklerde trekking ayakkabısı erkek modelleri vardır. Kadınların kişisel zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun olan ayakkabılarda üretilir. Trekking ayakkabısı kadın modelleri konforlu olması kadar şık görünümüyle de öne çıkar. Gelişen teknolojiyle birlikte spor türlerine ve ayaklara özel ayakkabıların üretilebiliyor olması oldukça iyi bir gelişme olsa da çeşit sayısı aralarından seçme işlemini zorlaştırabilir. Doğru bir seçim için modelleri ve özelliklerini iyi incelemek gerekir.

Trekking Ayakkabısı Modelleri ve Özellikleri

Trekking ayakkabıları farklı markalar tarafından üretilir. Her markanın daha iyi olduğu ve öne çıkardığı bir alan olabilir. Bu yüzden markaları ve ürün odaklarını iyi bilmek işe yarayabilir. Trekking ayakkabınız uzun yollarda sizin en yakın dostunuz olacağından seçiminde özenli olmanız gerekir. Söz gelimi, yağışlı ve soğuk hava şartlarında özellikle engebeli rotalarda bir yürüyüş planı için trekking bot modelleri üretilir. Bu botlar sayesinde sporcular zorlu ortamlarda bile fazlasıyla rahat eder. Bunun yanında yürüyüş rotalarında dinlenecek ve ısınacak tesisler bulmak zor olabileceğinden ayakkabınızın sizi mümkün olduğunca kuru ve sıcak tuttuğuna emin olmalısınız. Bot modelinde üretilen trekking ayakkabıları bu ihtiyacı da giderir. Jump trekking ayakkabısı darbeleri engelleyici taban materyali ile öne çıkar. Bu sayede pürüzsüz olmayan yol yüzeylerinde ayağınız mümkün olduğunca rahat hisseder. Kinetix genelde spor dalları özelinde değil günlük kullanım için hesaplı spor ayakkabısı üreten bir markadır. Bu yüzden trekking ayakkabısı Kinetix modelleri günlük kullanım için de uygundur. Daha ekonomik olması sebebiyle bütçe dostu modeller bulabilirsiniz. Böylece hem konforlu hem de ekonomik ayakkabıları kullanabilirsiniz. Trekking ayakkabısı Adidas modelleri trekking’in farklı yoğunluk seviyeleri için ayrı ayrı ürettiği modeller ile öne çıkar. Hafif bir yürüyüş için bağcık açılma sorunu yaratmayan, tüm zemin türlerinde iyi bir kavrayış sağlayan modelleri bulunur. Bunların yanı sıra tırmanışı da içeren daha ağır sporlar için yastıklama teknolojisine sahip ve bilek koruyuculu ayakkabı modelleri bulunur. Trekking sporuna uygun ürünleri üreten markalardan biri de Merrel markasıdır. Özellikle trekking sporu markanın uzmanlık alanı olduğunu söyleyebiliriz. Merrell trekking ayakkabısı modelleri de bu profesyonelliği yansıtacak şekilde tasarlanır ve üretilir. Burun kısmındaki özel korumalar sert yüzeylerin vereceği hasarı absorbe eder. Üst düzey su geçirmezlik ve farklı sıcaklıklara adapte olabilen yalıtım özelliğiyle profesyonel bir deneyim sunar. Spor kültürünüzü, bütçenizi ve zevklerinizi göz önünde bulundurarak sizin için en uygun trekking ayakkabısı markasını ve modelini tercih edebilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Trekking Ayakkabısı Fiyatları

Trekking ayakkabısı fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunur. Bunlardan ilki ve belki de en barizi ayakkabıyı üreten marka olabilir. Her markanın ürettiği trekking ayakkabısı birbirinden farklı özelliklere sahip olur. Bu nedenle fiyatları da değişim gösterir. Kış mevsimlerinde en zor hava koşullarında bile ayağınızın konforunu düşürmeyecek malzemelerden üretilen ürünlerin fiyatı biraz daha yüksek olabilir. Bunun yanı sıra koşu sırasında ayağınızı terletmeyecek hava kanallarına sahip olan ürünlerinde fiyatı değişir. Kadın ve erkekler için yapılan tasarımlar birbirinden farklı olacağından farklı fiyatlara sahip olabilirler. Bazı trekking ayakkabıları modelleri daha iyi performans için özel teknolojiler barındırabilir. Daha iyi yer tutuşu, yastıklama, bilek koruma ve açılmayan bağcıklar bunlar arasında sayılabilir. Bu gibi ek özellikler ürün fiyatlarında artışa sebep olabilir. Size uygun trekking ayakkabısına karar vermeden önce cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece ihtiyacınıza ve bütçenize uygun seçimi yapabilirsiniz. 

Trekking Ayakkabısı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Outdoor trekking ayakkabısı satın alınırken göz önünde bulundurulması gereken ilk faktör isminden de anlaşılacağı gibi bu ayakkabının açık hava şartlarına uygun olması gerektiğidir. Özellikle yürüyüş yapacağınız rotalar zorlu rotalarsa ayakkabınızın dayanıklılığı ekstra önem kazanır. Yağışlı dönemlerde ve engebeli rotalarda trekking yapacaksanız ayakkabınızın bileklerinizin burkulmasını önlemek için ekstra korumaya sahip olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında yüksek yerlerde hava sıcaklığı oldukça düşük olabileceğinden su geçirmeyen ve sıcak tutacak bir model tercih etmelisiniz. Buna karşın yazın yürüyüş yapacaksanız bu sefer de esas önemli olan ayaklarınızın mümkün olduğunca fazla hava almasıdır. Ter ayaklarınızda mantar ve koku oluşmasına sebep olabilir ve bu uzun bir yürüyüş sırasında hiç istemeyeceğiniz bir durumdur. Bunun yanında yazın yapılacak bir yürüyüş için seçilecek ayakkabılar mutlaka daha hafif olmalıdır ki yorucu ve bunaltıcı hava şartlarına bir de ayakkabının ayakta yaptığı ağırlığı taşıma zahmeti eklenmesin. Yine yürüyüş sırasındaki güvenliğiniz için ayakkabının ayağınıza tam oturması önemlidir. Bol gelen bir ayakkabı burkulmalara sebebiyet verebilir buna karşın dar gelen bir ayakkabı da ayağınızda yara oluşumuna sebep olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery