Avize

Avize Fiyatları

13186 Ürün gösteriliyor.
Markalar
İlgili Etiketler
    avize
Avize fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Avize modelleri ve Avize fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Avize kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Philips, Else, Avonni, Allmode. 13186 adet Avize fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Gzhome Armoni 3'lü Siyah Avize
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Nisa Luce Maestro 4'lü Avize
Nisa Luce Maestro 4'lü Avize
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Modelight Varyant 3'lü Krom Avize
Modelight Varyant 3'lü Krom Avize
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Sinem Avize SNM1459 Tekli Avize
Sinem Avize SNM1459 Tekli Avize
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Avizeler

Odaların aydınlatılması için elektrik bulunduğundan beri çeşitli özelliklerde ampuller kullanılıyor. Ampul her ne kadar parlak bir icat olsa da tek başına kullanılması pek bir anlam ifade etmiyor. En yaygın tercih edilen aydınlatma türü ise tavandan aydınlatma. Bu aydınlatma türünün olmazsa olmaz parçaları ise elbette avizeler. Işığın odaya daha doğru bir şekilde yayılabilmesi için avizeler önemli rol oynuyor. Bunun yanında mimari yapıların estetik açıdan en önemli detaylarından biri de avizeler. Sahip oldukları tasarım ile bir odaya ihtişam da sadelik de katabiliyor. Onlar olmadan odanın dekorasyonu yarım ve eksik görünüyor. Avize seçimi de bunlardan dolayı hem sağlık hem de iç mimari açısından önem taşıyor. Bu seçimler de avizenin tasarımına, odanın büyüklüğü ve yüksekliğine, avizenin ışığı yayma ve yansıtma özelliğine göre yapılıyor.

Avize Çeşitleri

Farklı avize modelleri size hem kullanım hem de estetik açısından farklı imkanlar sunar. Kişiliğinize göre estetiğe ya da işlevselliğe daha fazla önem veriyor olabilirsiniz. Veya bazı odalar için estetik daha önemliyken bazı odalar için işlevsellik daha ön planda olabilir. Hem zevkinize hem de ihtiyaçlarınıza uygun avizeyi seçebilmeniz için modellerin avantajlar ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır.

Pervaneli avize hava sirkülasyonunun iyi olmadığı odalarda özellikle tercih edilebilir. Yaz aylarında az da olsa serinlik sağlayacaktır. Aynı zamanda odanın havasının basıklığının giderilmesine yardımcı olacaktır. Yalnız rahatsız olmamanız için pervanelerin oldukça sessiz çalışıyor olması önemlidir.

5’li avize büyük bir oda için uygun bir seçenek olabilir. Hem de aynı anda farklı sayıda ampül kullanma seçeneğine sahip olmuş olursunuz. Bu sayede farklı anlardaki isteklerinize göre odanın ışık miktarını ayarlayabilirsiniz. Çok aydınlık bir ortama ihtiyaç duymadığınızda enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.

Bunun yanında avize tekli ise küçük odalar için iyi bir seçenek olabilir. İyi bir ampulle birlikte kullanıldığında tek ışık kaynağı olsa da odanın aydınlatılması için yeterli olacaktır.

Yemek odalarında kullanılan masa üstü avize ortamın odağını yemek masası haline getirir. Bu sayede masanızın dekorasyonu ve yaptığınız yemekler olduklarından çok daha güzel ve ön planda görünürler. Bunun yanında iyi bir aydınlatma yemek yerken de daha keyifli bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

Avize sarkıt modellerinin seçiminde odanızın tavan yüksekliği önemlidir. Tavan yüksekliği düşük olan evlerde sarkıt avize kullanılması önerilmez. Bu odanızı olduğundan daha basık gösterebilir. Buna karşın masa üstü avizeler tavan yüksekliği çok olmasa da daha uzun avizeler olabilir.

Her alanda olduğu gibi bu alanda da sektör teknolojik gelişmelerden faydalanır ve onlara ayak uydurur. Genellikle led ışık kullanılan avize kumandalı modellerinde en büyük kolaylık ışığınızı uzaktan kumanda ile kontrol edebiliyor oluşunuzdur. Led ışıklar sayesinde bazı modellerde ışığın rengini bile kontrol edebilirsiniz. Yapacağınız renk oyunları ile avizeniz hiç aklınıza gelmeyecek şekilde bir eğlence kaynağı haline gelebilir.

Öncelik her zaman doğru bir aydınlatma ve sağlığınız olsa da bu şartları sağlayan estetik zevklerinize de uyan bir modeli iyi bir araştırma sonucunda bulabilirsiniz.

Avize Fiyatları

Avizeler farklı üreticiler tarafından üretilir. Bu üreticiler de ürünlerine farklı pahalar biçebilir. Bunun dışında her avizede kullanılan materyal farklıdır. Avizelerde cam kristal, metal ve plastik aksamlar farklı oranlarda kullanılabilir. Bu da fiyatlardaki farklılığın başka bir sebebidir. Tüm bir avize yerine avize ledi gibi avizenin bir parçasına ihtiyaç duyduğunuzda elbette karşılaşacağınız fiyat avizenin tümünden daha farklı olacaktır. Parçanın özellikleri ve önemine göre fiyat farklı olabilir. Parçanın avizeniz ile uyumlu olup olmadığı konusunda dikkatli olmalısınız.

Avize çeşitleri birbirinden oldukça farklıdır. Farklı odalar için farklı özellikleri ön plana çıkan avizeler bulunur. Kimisinde tasarım ön plandadır kimisinde ise ışığın doğru bir şekilde yayılması. Bu yüzden farklı özellikler farklı değerlerdedir.

Avizeler yalnızca bir aydınlatma objesi olmanın dışında çok önemli birer dekorasyon unsurlarıdır. Hal böyle olunca avizelerin tasarımları da avize fiyatlarının belirlenmesinde öne çıkar. Daha özel ve şaşaalı tasarımların daha pahalı olması beklenir.

Avize Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle çalışma odası gibi alanlarda kullanılan avizeler tasarım yönleri dışında işlevsellikleri bakımından da değerlendirilmelidir. Bu alanlardaki ışık göz sağlığınız ve ruh sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu yüzden ışığı odaya doğru bir şekilde yansıtan ve yayan bir avize tercih etmelisiniz. Yatak odalarında dinlendirici olması için abajurlu avize modelleri tercih etmelisiniz. Bu sayede ışık daha loş olacak ve gözlerinizi yormayacaktır. Buna karşın mutfakta detay işler yapmanız gerekir. Bu yüzden mutfakta kullanacağınız avize aydınlığı odaya veren bir avize olmalıdır.

Evinizin ve odanızın nasıl göründüğü avizelerinizle oldukça ilgilidir. Yanlış bir avize seçimi odanızı olduğundan çok daha küçük ve basık gösterebilir. Odanızın büyüklüğü ve tavan yüksekliği de avize seçiminizde önemli rol oynar. Küçük odalar için çok ihtişamlı avizeler tercih etmemelisiniz. Bunun yanında avizenin yüksekliğinin yerden yaklaşık 2 metre olmasına özen göstermelisiniz. Bu şartı sağlamak için daha düşük tavanlı evlerde sarkıt avizelerden uzak durmalısınız.

Mobilyalarınızın tarzı avizeleriniz ile uyumlu olmalıdır. Modern bir tasarıma sahip mobilyalara sahipseniz avizelerinizi de modern çizgide seçmeniz yerinde olacaktır. Buna karşın ihişamlı mobilyalara sahipseniz avizeniz de mobilyalarınızdan aşağı kalmamalıdır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery