track source
track source

Elektrik ve Aydınlatma

Elektrik ve Aydınlatma Fiyatları

35708 Ürün gösteriliyor.
Elektrik ve Aydınlatma fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Elektrik ve Aydınlatma modelleri ve Elektrik ve Aydınlatma fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Elektrik ve Aydınlatma kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Prizler, Led Aydınlatmalar, Avize, Armatür, Masa Lambası. 35708 adet Elektrik ve Aydınlatma fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Philips Filament Led Ampul
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lolybon Garden Abajur
Lolybon Garden Abajur
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri

Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulanlardan biri de aydınlatmadır. Akşamları karanlık ortamları aydınlatmak için elektrik ve aydınlatma ürünleri kullanılır. Bu ürünler aynı zamanda evlerde, ofislerde ve diğer ortamlarda dekoratif amacıyla da tercih edilir. Birbirinden farklı tasarımları bulunan bu ürünler hemen hemen herkesin zevkine de hitap eder. Ortamdaki mobilyalar ile uyum içerisinde olan ürünlerden zevkinize uygun seçimi yapabilirsiniz. Aydınlatma ürünlerinin çeşitleri ile hem ışık ihtiyacınızı karşılayabilir hem de bulunduğunuz ortamı güzelleştirebilirsiniz. Ürün çeşitlerinin içerisinde avizeler, abajurlar, lambaderler, masa lambası gibi birçok seçenek bulunur. Geniş yelpazedeki ürün çeşitliliği sayesinde ihtiyaca tamamen uygun olan seçimi yapmak mümkündür. Elektrik ürünleri de bu noktada önem taşır. Priz, ampul, LED aydınlatma ürünleri ortamdaki elektrik ve ışık ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak seçenekler arasında bulunur. Teknolojinin ilerlemesi ile artan çeşitlilik ürünlerin en iyi performansı vermesini de sağlar. Yüksek performans sunan ve şık tasarım sahip modeller arasından ihtiyacınıza uygun ürünü seçebilirsiniz. 

Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Modelleri

Elektrik ve aydınlatma ürünlerinin modelleri oldukça fazladır. Bu çeşitlilik ortama ve aydınlatma ihtiyacına göre seçim yapılmasını kolaylaştırır. Ortamların aydınlatılmasında en çok tercih edilen modellerden birinin avizeler olduğu söylenebilir. Avizeler sadece aydınlatmaya değil bulunduğunuz alanın oldukça modern görünmesini de sağlar. Spor ve klasik tasarımlar arasından ortamdaki mobilyalara uygun olacak şekilde seçim yapılabilir. Avizelerin ortamı doğru şekilde aydınlatabilmesi için doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Abajur modelleri ise aydınlatma kategorisinde en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Abajurlar, ışığın direkt olarak göz ile temas etmesini engeller. Kağıt, kumaş, plastik ya da metal gibi ürünlerden yapılan abajurlar yatak odası gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Odada gece lambası görevini gören bu ürünler bazen kitap okuma ışığı olarak da tercih edilir. Hem aydınlatma ihtiyacını karşılayan hem de bulunduğu ortamın tamamlayıcısı görevini gören ürünlerden biri de lambederlerdir. Lambader modelleri oturma odası, yatak odası ve salon gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayaklı lamba olarak da bilinen bu ürünlerin modern, avangarde ve antik şekilde tasarlanan çeşitleri bulunur. Bulunduğunuz ortamı hoş bir şekilde aydınlatan lambaderlerden zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. LED aydınlatmalar ise verimli bir şekilde aydınlatma yapılmasını sağlar. Birbirine paralel veya seri olarak bağlanan LED’ler farklı seçeneklerde ışık yayar. Ahşap, kağıt gibi ortamlarda rahatlıkla kullanılır. Çünkü LED aydınlatma ürünleri kendi kendini soğutma özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde ısı konusunda bir sorun yaşanmaz ve yanıcı özellikler taşımaz. Abajur gibi fişli aydınlatma ürünlerinin elektrik ihtiyacını karşılamak için de ortamda prizin bulunması gerekir. Prizler bu ürünleri elektrik akımına dahil etmeye yarar. Topraklı, sıva üstü ve sıva altı gibi priz çeşitlerinin arasından ihtiyaca uygun bir tercih yapılabilir. Görünür şekilde olan prizleri tercih ederken ortamınızın dekorasyonunuzu da dikkate alabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte USB girişli prizlerde bulunur. Eğer birden fazla aydınlatma ürününün çalışmasını istiyorsanız armatür modellerini tercih edebilirsiniz. Aydınlatma armatürleri, ışık kaynağını en iyi şekilde korumayı sağlar. Aynı zamanda ışık dağılımını da kontrol altında tutar. Sabit armatür modellerinin yanı sıra taşınabilir ve  özel amaçlı armatürleri de tercih edebilirsiniz. 

Elektrik ve Aydınlatma Ürünlerini Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Elektrik ve aydınlatma ürün çeşitleri arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bulunduğu ortamı en iyi şekilde aydınlatacak olan ürünü seçerken dekorasyonunuza uyum sağlayıp sağlamadığını göz önünde tutabilirsiniz. Aynı zamanda ürünün kullanılacağı ortamın büyüklüğüne uygun olması gerekir. Ortamın genişliği arttıkça aydınlatma ürünün boyutlarının da artması gerekir. Ürünün hangi ortamda kullanılacağına da karar vermeniz önem taşır. Örneğin; yatak odasında kullanılacak ürünün aydınlatma performansının yüksek olması gerekirken çalışma odalarında ışık kaynağının ayarlanabilir özellikte olması gerekir. Bu nedenle çalışma ortamlarında genellikle masa lambası gibi ürünler tercih edilir. Aydınlatılması gereken ortama direkt ışık veren bu ürünleri satın alırken ışığın gözünüzle temasını engelleyen modelleri tercih edebilirsiniz. Avize, tavan lambası gibi ürünleri alırken de kullanılacak ortamın göz önünde bulundurulması gerekir. Tasarım konusunda da ortamın en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlayacak modellerin tercih edilmesi gerekir. Aşağı bakan avizeler salonların en iyi şekilde ışıklandırılmasını sağlar. Yukarı doğru bakan avizeler tercih edilmesi ortamın biraz daha karanlık olmasına neden olabilir. 

Elektrik ve Aydınlatma Ürün Fiyatları

Elektrik ve aydınlatma ürünleri geniş bir yelpazede bulunduğundan dolayı fiyatları da birbirinden farklı olur. Koridor gibi büyük alanların aydınlatılması için de armatürler kullanılabilir. Böylece geniş alanların kolaylıkla ışıklandırılması sağlanabilir. Modelin büyüklüğü arttıkça da fiyatları artış gösterebilir. Masa lambaları ise küçük boyutları ve yüksek performansları ile oldukça kullanışlıdır. Bu ürünler büyük aydınlatma seçeneklerine göre daha küçük boyutlarda olduğu için fiyatı daha uygun olabilir. Avizelerin büyüklüğü odanın büyüklüğü ile paralel olmalıdır. Bu nedenle ürünü kullanacağınız ortamın büyüklüğü arttıkça avizenin boyutu da büyük olması gerekir. Bu nedenle modelin fiyatı da artabilir. Aplikler ise duvar aydınlatması olarak karşınıza çıkıyor. Bulunduğu ortama modern bir görünüm katan apliklerin fiyatları da diğer aydınlatma ürünlerinden farklı olur. İstediğiniz ürünü tercih ederken fiyatlarını da dikkate almanız gerekir. Ampül çeşitleri ve diğer aydınlatma modelleri arasından seçim yaparken cimri.com sayfasından ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Böylece zevkinize uygun ürünü satın alırken bütçenizi de korumuş olursunuz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery