Elektrik ve Aydınlatma

En Ucuz Elektrik ve Aydınlatma Fiyatları

40091 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    avize
Elektrik ve Aydınlatma fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Elektrik ve Aydınlatma modelleri ve Elektrik ve Aydınlatma fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Elektrik ve Aydınlatma kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Avize, Prizler, Led Aydınlatmalar, Aplikler, Masa Lambası. 40091 adet Elektrik ve Aydınlatma fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Philips Filament Led Ampul
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lolybon Garden Abajur
Lolybon Garden Abajur
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Elektrik ve Aydınlatma Gereçleri Nasıl Olmalıdır?

Elektrik ve aydınlatma gerek evler gerek iş yerleri gerekse diğer kullanım alanları için oldukça önemlidir. Ampulün bulunmasından sonra insanlar ışıksız ve elektriksiz yaşayamaz hale gelmişlerdir. Daha önceleri sadece ihtiyaç olan elektrik ve aydınlatma günümüzde hem ihtiyaç hem de lüks haline gelmiştir. İnsanlar çeşitli aydınlatma aksesuarları kullanarak evlerinin dekorasyonuna farklı dokunuşlar yapmaktadır. Üretilen yüzlerce ürün yelpazesi arasında evinize en uygun ürünü almaya karar vermekte oldukça zordur. Elektrik ve aydınlatma aksesuarı alırken birçok özellik göz önünde bulundurulur. Evinizin dekorasyonuna uygun olması, şık ve kaliteli olması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra alınan ürünün fiyatı da çok önemlidir. Hem istediğim ürünü bulayım hem de fiyatı uygun olsun diyorsanız Cimri.com tam size göre bir site. Cimri.com yüzlerce ürün arasında fiyat karşılaştırması yaparak aradığınız ürünü bulmanızda oldukça yardımcıdır.

Aydınlatma Ürünleri Nasıl Kullanılmalı?

Bu soruyu yanıtlamadan önce Avize, sarkıt, lambader, abajur, aplikler, led aydınlatmalar, spot, klasik ampül, masa lambası, dış mekan aydınlatması, gece lambası, dekoratif lambalar ve prizler gibi oldukça geniş bir ürün kategorisine sahip olan aydınlatma türlerini açıklamakta fayda var. Lambader nedir: Yere temas eden ayağı olan ve genellikle bir kaide üzerinde yükselen ayaklı aydınlatma araçlarıdır. Bunlar, geniş salonlarda, bol kirişli, bol köşeli ortamlarda çok iyi bir görünüm sunabilirler. Aplik nedir: Duvara asılan aydınlatma ürünlerine aplik denir. Kolonlar üzerinde, nişler içinde kullanılabilen aplikler. Zeminde yer kaplamaz tavandan da sarkmadığı için ortamda daha sıra dışı ve daha keyifli bir ortam yaratabilirler. Aplikler, okuma köşelerinde, salonun daha dipte kalan derin köşelerinde ya da koridorlarda konumlandırabilirsiniz. Abajur nedir: Genellikle şapkalı başlığı olan komidin, masa gibi yüzeylere konumlandırılan aydınlatma ürünleridir. Yatak odalarında çok şık bir etki yaratırlar. Avize nedir: Avizeler, tavandan sarkan aydınlatma ürünleridir. Yüksek tavanlı evlerde uzun sarkıtlar, alçak tavanlı evlerde de tavana yapışık tavan aydınlatmaları kullanılmalıdır. Eğer küçük bir salon ya da oda için aydınlatma planı yapıyorsanız çok fazla sarkıt ürünler yerine daha tavana yakın, sade tasarımlar tercih edin. Lambader gibi ürünler de zeminde yer kaplayacağı için bunların yerine duvarı işgal edecek olan aplikler daha doğru bir seçenek olabilir. Ancak geniş salonlarda lambaderler çok şık bir etki yaratabilir. Tavanı yüksek evlerde de sarkıt avize modelleri bu yüksek tavana daha fazla vurgu yaparak havadar bir etki yaratabilir. Duvarlarda tablolar varsa onların üzerine denk gelecek şekilde spot lambalar kullanarak ışıkla derinlik elde edebilirsiniz. Sarkıt aydınlatmayı tam yemek masasının üzerine denk getirerek de çok şık bir yemek ortamı tasarlayabilirsiniz.

Elektrik ve Aydınlatma Aksesuarları Nelerdir?

Elektrik ve aydınlatma aksesuarları moda akımına ayak uydurarak yüzlerce ürün çeşidinin üretildiği bir sektördür. Evinizde ve ya iş yerinizde kullanım alanınıza bağlı olarak farklı birçok çeşit üretilmektedir. Yıllardır kullanılan avizeler bunlardan biridir. Hiçbir zaman modası geçmeyen bu çeşit model ve renk değişiklikleri ile her daim moda olmuştur. Duvarlarınıza monte ederek kullanacağınız aplikler de evinize şık ve modern hava katmaya yardımcı olacaktır. Günümüzde oldukça moda olan lambader ise her evin başköşesinde yerini almıştır. Ayrıca sarkıt, abajur, armatür, dekoratif lamba, masa lambası, gece lambası gibi birçok elektrik ve aydınlatma ürünü bulunmaktadır.

Elektrik ve Aydınlatma Aksesuar ve Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Elektrik ve aydınlatma aksesuarlarını alırken oldukça iyi araştırma yapılmalıdır. Üretilen malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Kullanılan malzeme ne kadar iyi olursa ortaya çıkacak kazaların önüne geçilmiş olur. Çünkü elektrik işi oldukça tehlikelidir. Bu nedenle kullanılacak ürünün sağlam ve kaliteli olması gerekir. Bunun dışında evinize en uygunu ürünü seçmek evinizin dekorasyonunu bozmayıp daha şık bir hava katacaktır. Kullanım alanınıza en uygun ürünü seçmek ürünün ömrünü uzatır. Her alana uygun ürünü seçmelisiniz. Yani ürünü alırken kullanacağınız alana ve kullandığınız alandaki diğer eşyalara uygun olması oldukça önemlidir.

Ofislerde Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Ofislerde aydınlatmada beyaz ışık tercih edilmelidir. Sarı ışık gözleri yoran bir etki verebilir. Fazla ışıltılı, süslü ve sarkıt aydınlatma araçları yerine daha sade tasarımlı dikkat çalmayan ürünler tercih edilmelidir. Masalarda kullanıcının ışığın şiddetini ayarlayabileceği masa lambaları da çok faydalı olabilir. Bunlar hem çalışırken istenen aydınlatma seviyesini sağlayacak hem de şık tasarımlarıyla çalışmaya teşvik edecektir.