Dekoratif Lamba

Dekoratif Lamba Fiyatları

383 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    avize
Dekoratif Lamba fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dekoratif Lamba modelleri ve Dekoratif Lamba fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dekoratif Lamba kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Philips, Euro Flora, IKEA, Porio. 383 adet Dekoratif Lamba fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Philips Filament Led Ampul
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Dekoratif Lamba

Evinizin aydınlatması kadar estetiğinde de önemli bir yeri bulunan dekoratif lambalar evinizin dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir. Dekoratif lamba çeşitleri evinizin her alanında kullanılabilir özelliktedir. Dekoratif lambayı sadece evinizin salonunda tavan lambası ya da üç ayaklı dekoratif salon lambası olarak sınırlandıramazsınız. Evinizin dekorasyonuna katkı sağlayan tüm aydınlatmalar buna gece lambası da dahil dekoratif lamba çeşidi içerisine dahildir. Dekoratif bir aydınlatma seçerken aydınlatmanın salonunuzun dekorasyonu kadar boyutuna da uygun olması gerekir. Dekorasyon önemli olsa da aydınlatma araçlarının asıl özelliği evin odasının aydınlatma ihtiyacını karşılamaktır. Dekoratif lambanızı seçerken odanızın boyutunu göz önünde bulundurursanız aydınlatmanın az ya da fazla gelmesi gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Dekoratif lamba seçiminizde lambayı kuracağınız odanın boyutu kadar lambanın yapımında kullanılan malzeme kalitesi de oldukça önemlidir. Lambanızda kalitesiz bir metal tercih ederseniz bir süre sonra kendi kendine döküleceği için lambanız eski gibi duracak ve çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Bu gibi sorunların önüne geçmek için dekoratif lambada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de kalitedir.   

Dekoratif Lamba Modelleri

Evlerinizin şıklığına şıklık katan dekoratif lamba modelleri dekoratif lambanın kullanım alanına, çeşidine, yapımında kullanılan malzemeye göre birbirinden farklı çeşitlere ayrılır. Dekoratif gece lambası led ışıklı ya da farklı ışık renklerinde olabilir. Tüm gece lambaları gibi dekoratif gece lambaları da daha rahat uykuya dalabilmenize yardımcı olmak için loş ışık yayarlar. Düğmeli ya da prize takılarak çalışan dekoratif gece lambaları yatak odası ya da çocuk odalarında sıkça tercih edilir ve daha rahat uyku getirmesi için sarı ışık tonlarında renk yayar. Düğmeli modeller pil ile çalışırken prize takılanlar evin elektriğiyle çalışır. Dekoratif gece lambası seçiminde gece lambasının rengi kadar odanın dekorasyonuyla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Dekoratif masa lambası daha çok salon veya çalışma odalarında tercih edilen dekoratif masa lambalarında lambanın boyutu verimli kullanım açısından çok önemlidir. Masa ve lamba arasındaki mesafe sizin masa lambasını der çalışırken, işinizi yaparken ya da kitap okurken daha verimli kullanmanıza yardımcı olur. Seçeceğiniz lambayı salon için seçiyorsanız salondaki renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Çalışma odası ya da genç odası için seçeceğiniz dekoratif masa lambalarında daha minimal tipte masa lambalarını seçebilirsiniz. Ama salonda seçeceğiniz lamba klasik tip ve genç odasında tercih edeceğiniz dekoratif masa lambası model olarak aynı olmaz. Dekoratif spot lamba modelleri tekli olacağı gibi iki üç ya da daha fazla lambanın bileşiminden de meydana gelebilir. İşyeri, ev, mağaza özellikle de kuyumcu vitrinlerinde tercih edilen dekoratif spot lambaları tercih ederken de diğer dekoratif lambalar gibi kullanım alanı ve dekoratif lamba uyumuna özen göstermelisiniz. Ürünün daha uzun süre dayanması için paslanmaz çelik metalden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Dekoratif tavan lambalarını seçerken lambanın hangi odada kullanılacağına dikkat etmelisiniz. Çünkü mutfak tavanı ya da koridorda tercih edeceğiniz bir tavan lambası salonda kullanacağınız bir dekoratif tavan lambasıyla hem aydınlatma sayısı hem de ürün açısından farklılık gösterir. Dekoratif neon lambalar daha çok gece lambası olarak kullanılan neon ışıklı lambalardır. Farklı şekillerde tasarlanan dekoratif neon lambaları kişisel zevkinize uygun olarak seçebilirsiniz. Kaktüs, yıldız ya da palmiye şeklinde olanları oldukça popülerdir. Dekoratif lamba ayaklı lambader ya da üçayak diye de tabir edilen, salon ya da oturma odalarında tercih edilen, abajur ya da düz tip olan bazen gece lambası olarak da kullanılan dekoratif lamba modelleridir. Dekoratif sensörlü lamba gece lambası olarak kullanılanları olduğu gibi koridor ya da evin dışında hareket sensörlü olanları da mevcuttur.           

Dekoratif Lamba Fiyatları

Evinizi güzelleştiren dekoratif lamba fiyatları piyasadaki tüm marka, model ve dekoratif lamba çeşitleri için eşit değildir. Dekoratif lambanın kullanım alanı çeşidini belirler. Yani piyasadaki ayaklı dekoratif lambalar ile tavanda kullanılan dekoratif lambaların kullanım alanı eşit olmadığı için farklı tasarıma sahiptirler ve tasarım farkı da ürünün fiyatını değiştirir. Ayrıca lambada kullanılan ışıklandırma çeşidi de dekoratif lambanın fiyatının değişiminde etkilidir. Dekoratif led lamba ile dekoratif neon lambalar fiyat açısından eşit olmaz. Dekoratif lambanın enerjisi de fiyatının farklılaşmasına yardımcı olan bir faktördür. Örneğin dekoratif şarjlı lamba ile dekoratif pilli lamba fiyatları aynı olmaz. Dekoratif lamba fiyatlarının değişimine katkı sağlayan diğer faktörleri sıralayacak olursak lambanın yapımında kullanılan malzeme, lambanın kaç adet aydınlatmaya sahip olduğu, lambanın kullanım alanı ve modelini sayabiliriz. Lambanın yapımında kullanılan malzemenin dayanıklı olması eviniz için aldığınız dekoratif lambayı uzun süre kullanmanıza yardımcı olur. Eğer dekoratif tavan lambası tercih edecekseniz aydınlatma sayısı da lambanın fiyatının değişimine katkı sağlar.        

Dekoratif Lamba Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Etmeli?

Ev aydınlatma ürünü seçerken hem odanızı güzelleştirip hem de salonun dekorasyonuna uyum sağlaması için dekoratif lamba tercih edersiniz. Fakat dekoratif lamba alırken dikkatli olmalısınız. Birçok dekoratif lamba çeşidi mevcuttur. Abajurdan dekoratif üçayaklıya kadar geniş bir skalası olan dekoratif lamba seçerken öncelikle lamba çeşidini sonra da nerede kullanacağınızı belirlemelisiniz. Tabi lambanın dekoratifliği kadar oturduğunuz odayı güzel bir şekilde aydınlatması da çok önemlidir. Bu yüzden eğer tavan lambası seçiyorsanız lambayı kuracağınız odanın boyutunu göz önünde bulundurup seçimi ona göre yapmalısınız. Küçük bir odaya yüksek voltluk bir aydınlatma alırsanız fazla ışık rahatsızlık verir. Tabi dekoratif lambayı nerede kullanacağınız da seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir konudur. Mutfakta kullanacağınız bir dekoratif tavan lambasıyla çocuk odasında kullanacağınız bir dekoratif gece lambası ya da masa lambası ne aydınlatma açısından ne de model açısından aynı olmaz. Dekoratif lamba seçerken dikkat etmeniz gereken bir konu da lambanın seçtiğiniz odanın dekorasyonuyla uyumudur. Sadece odadaki eşyalar açısından değil, odanın duvar rengi ve perdeler açısından da lamba ve odanın uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz.   

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery