Sarkıt

Sarkıt Fiyatları

2892 Ürün gösteriliyor.
Sarkıt fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sarkıt modelleri ve Sarkıt fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sarkıt kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Philips, Avonni, IKEA, Cata. 2892 adet Sarkıt fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Sarkıt Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Sarkıt markası:

2021 yılı Sarkıt Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 3078 Sarkıt modeli içerisinde en ucuz Sarkıt fiyatı 8.99 TL iken, en yüksek Sarkıt fiyatı 4999.76 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Sarkıt fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Sarkıt fiyatı ise 156.59 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Sarkıt Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Gzhome Kelly Siyah Altın 2'li Sarkıt Avize
Gzhome Kelly Siyah Altın 2'li Sarkıt Avize
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Özcan Aydınlatma 4020-3A,28 3'lü Vino Sarkıt Mixed
Özcan Aydınlatma 4020-3A,28 3'lü Vino Sarkıt Mixed
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Safir Light Prizma Siyah Tekli Sarkıt
Safir Light Prizma Siyah Tekli Sarkıt
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Safir Light Carpediem Beyaz Tekli Sarkıt
Safir Light Carpediem Beyaz Tekli Sarkıt
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Safir Light Elis Halat Venge Eskitme Tekli Sarkıt
Safir Light Elis Halat Venge Eskitme Tekli Sarkıt
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Sarkıt Avize

Sarkıt avizeler uzun yıllardan beri çeşitli mekanlarda en çok tercih edilen aydınlatma ürünlerinden biridir. Evlerde, iş yerlerinde, büyük işletmelerde, restoranlarda ve daha pek çok mekanda kullanımı tercih edilen sarkıt avizeler sahip oldukları görsel özelliklerden dolayı da öne çıkarlar. Özellikle evlerin salonlarında ve farklı mekanların salon benzeri bölümlerinde tercih edilen sarkıt avizeler genellikle şık bir görünüme sahip avizeler olarak düşünülse de son yıllarda geliştirilen çok sayıda model sayesinde her tarza uygun özelliklere sahiptirler. Çeşitli uzunluklarda tasarlanan sarkıt avizeler monte edilecekleri mekana göre boyları ayarlanabilir özellikte de olabilirler. Genellikle yüksek tavanlı mekanlarda uzun sarkıtlı avizeler kullanılırken saha alçak tavanlı mekanlarda daha kısa sarkıtlı avizeler tercih edilir. Değişen modellere bağlı olarak birden çok materyalin kullanılabildiği sarkıt avizeler kullanım mekanına ve tarzına göre tercih edilebilir ve satın alınabilir. Çok sayıda spor ve modern tarzda sarkıt avize bulunduğu gibi klasik tarzda avizeler de sık tercih edilenler arasında yer alır. Böylece kullanıcıların diledikleri modelde ve tarzda avizelere erişmeleri ve satın almaları mümkün olur. 

Sarkıt Avize Modelleri

Sarkıt avizeler sahip oldukları birden çok özelliğe göre birbirlerinden ayrılır. Kullanıcılar sarkıt avize modellerinden birini satın alırken bu özellikleri dikkate alarak kendileri için kullanımı en uygun sarkıt avizeyi bulabilirler. Ahşap, metal, cam, kumaş gibi çok sayıda materyal kullanarak tasarlanan sarkıt avizeler kullanılacakları mekanın tasarımına göre seçilip satın alınabilir. Kullanılan materyal sarkıt avize seçimini büyük ölçüde etkilerken sarkıt avize modellerini birbirinden ayıran başka özellikler de vardır. Bunlardan biri avizedeki duy sayısı yani avizeye maksimum kaç adet ampul yerleştirebileceğidir. Aydınlatmanın kullanılacağı ortama uygun şekilde yeterli aydınlatmayı sağlar kapasitede bir avize tercih edilebilir. Yüksek tavanlı ve geniş metrekareye sahip mekanlarda birden çok ampulu taşımak üzere tasarlanmış avizeler tercih edilirken çok geniş olmayan ortamlarda tek veya çift ampullü avizeler tercih edilebilir. Ampul sayısına benzer şekilde sarkıt avizenin uzunluğu da konulacağı mekana bağlı olarak değişir. Çok yüksek tavanlı bir mekan için uzun sarkıtlı avize kullanılabilecek iken alçak tavanlı bir oda için daha kısa sarkıtlı avizeler kullanılmalıdır. Böylece mekanın optimum şekilde aydınlanması sağlanır. Orta yükseklikteki tavanlar için her iki uzunluktaki sarkıt avizelerin kullanılması uygun olabilir. Sarkıt avizelerin boyu modelden modele değişmekle birlikte çok yüksek tavanlı mekanlar için tasarlanan avizeler mevcuttur. Sarkıt avizeler aydınlatma miktarlarına göre de çeşitlenirler. Tekli sarkıt avizeler daha küçük mekanlar için uygun aydınlatma seçenekleri arasına girerken çoklu avizeler geniş mekanlarda kullanılmak ve daha yüksek aydınlatma sağlamak için tasarlanmıştır. Bu nedenle geniş ve yüksek tavanlı mekanlarda ikili, üçlü veya daha çoklu modeller sıklıkla tercih edilir. 

Sarkıt Avize Fiyatları

Sarkıt avize fiyatları avize tasarımında kullanılan materyaller, büyüklüğü, konulabilecek ampul sayısı, avizenin markası gibi özellikler avizenin fiyatlarını etkileyen özellikler arasında yer alır. Büyük mekanlar için tasarlanan daha gösterişli avizeler görece daha yüksek fiyatlardan satışa sunulurken sade tasarımlı materyallerin kullanıldığı avizeler daha uygun fiyatlardan satışa sunulur. Avizelerin fiyatlarını etkileyen bir diğer ve önemli özellik markadır. Avizelerin satışa sunulduğu markanın ne olduğu avize fiyatlarını belirleyen önemli etkenlerden bir diğeridir. Bilinen ve ünlü markaların avize fiyatları standart avize markalarının fiyatlarından daha yüksektir. Avize markalarının fiyatları etkilemesine benzer şekilde özel tasarım olan avizeler standart tasarımlara göre daha uygun fiyatlı olabilir. Çok sayıda taş ve kristalin kullanıldığı salon tipi, klasik ve ağırlığı fazla olan avizeler daha yüksek fiyatlı olabilir. Örneğin değerli taşların tasarımında kullanıldığı avizeler üst segment avizelerdir ve kullanılan taşlar gereğince fiyat yelpazesinin üst kısımlarında konumlanırlar. Plastik, metal veya daha basit materyallerin kullanıldığı avizeler ise daha uygun fiyatlarla satışa sunulabilir. Bir diğer önemli etken avizelerin yapımında işçiliğin rolüdür. El işçiliğinin kullanıldığı avizeler daha yüksek fiyatlarda satışa sunulurken seri üretim ürünü olan avizeler daha uygun fiyatlardan satışa sunulur ve satın alınabilir. 

Sarkıt Avize Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sarkıt avize alınırken dikkat edilmesi gereken belirli özellikler vardır. İlk olarak sarkıt avizelerin uzunlukları göz önüne alınabilecek önemli özelliklerdendir. Sarkıt avizenin uzunluğuna göre monte edileceği mekan ve tavan yüksekliği arasında denge kurulması gerekir. Avizelerin boylarının ayarlanabilir olup olmadığı da dikkat edilmesi gereken özellikler arasındadır. Avizenin boyu ayarlanabiliyor ise farklı tavan yüksekliklerinde kullanılabilirler. Eğer tavana sabitlenen parçasının boyu değiştirilemiyor ise avizenin boyu hesaba katılarak avizeyi seçmek daha faydalı olur. Bir diğer önemli nokta avizelerin tarzıdır. Avizenin hangi mekanda kullanılacağına bağlı olarak seçilecek olan avize de değişmelidir. Klasik mekanlarda klasik avizeler, modern tarzlı mekanlarda daha modern avizelerin tercih edilmesi ortamdaki atmosferin doğru şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Bu nedenle avizenin kullanılacağı mekanın stiline uygun bir modelde avize seçilmesi anlamlı olabilir. Ayrıca kullanıcıların bütçelerine uygun sarkıt avizeyi seçmeleri önemlidir çünkü geniş bir fiyat yelpazesinde bulunan avize ürünleri çok uygun fiyatlı ve oldukça yüksek fiyatlı olabilir. Örneğin sarkıt avize 3’lü modeller genellikle yüksek aydınlatma kapasitesine sahip olduğu için yüksek fiyatlı ürünler arasına girerken tekli sarkıt avizeler daha düşük kapasitede aydınlatma sağladığı için uygun fiyatlı sarkıt avizeler arasında bulunabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery