Yemek & Mutfak Masası

Yemek & Mutfak Masası Fiyatları

612 Ürün gösteriliyor.
Derinlik
Genişlik
Açılır Genişlik
Yükseklik
Yemek & Mutfak Masası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yemek & Mutfak Masası modelleri ve Yemek & Mutfak Masası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yemek & Mutfak Masası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Euro Flora, Allmode, IKEA, Romano Dizayn. 612 adet Yemek & Mutfak Masası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Minar Safir Çalışma Masası
Minar Safir Çalışma Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Yemek ve Mutfak Masası

Masalar, insanların günlük hayatında oldukça önemli eşyalar arasında yerini alır. Masaların insan hayatını kolaylaştıran ve pratik hale getiren sayısız işlevi vardır. Masalarda ders çalışılır, proje gerçekleştirilir, kitap okunur, toplantı yapılır, yemek yenir veya kahve içilir. Bunlara belki onlarca eylem veya işlev daha eklenir. Genel olarak ayaklar ve üzerine oturtulan tabladan oluşan masaların zaman zaman farklı şekillerde de üretimi yapılır. Öte yandan bilardo masaları, tenis masaları, satranç masaları veya ütü masaları gibi yalnızca belli eylemler için üretilmiş masalar da bulunur. Masalar temel olarak nesneleri yüksekte tutmak ve böylece onlara daha kolay erişmek için kullanılır. Masanın tarihte ilk olarak Mısırlılar tarafından yapılıp kullanıldığına dair kayıtlar bulunur. Mısırlıların eski dönemlerde eşyaları yüksek tutmak için taş veya metal yüzeyler yaptıkları söylenir. Yemek masasının kullanımı daha çok modern dönemlere özgü bir genel kültür kuralı olarak kendini gösterir. Bazı kültürlerde yerde oturarak yemek yemek hala devam ederken yemek masaları son dönemde her evin olmazsa olmazı arasında yer alır. 

Yemek ve Mutfak Masası Modelleri

Yemek ve mutfak masası evin en önemli gereçlerinden biridir. Yalnızca yemek yemek için değil, ihtiyaç duyulan eşyaları yüksek tutmak ve üzerlerine göz dolduran biblo ve vazolar koyarak da masalar değerlendirilir. Yemek masalarında evin her bir ferdi bir araya gelir, yemek yer ve sohbet eder. Misafirler yemek masalarında ağırlanır, hatta kalabalık yemek masalarında önemli kararlar da alınır. Birçok kültürde yemek masaları önemlidir. Mutfak masaları ise mutfakta zaman geçirmeyi sevenler için oldukça önem taşır. Mutfakta masa çevresinde sandalyelerde oturulur ve sabahları kahvaltı yapılır. Günün ilk anları ve çoğu önemli anı mutfakta ve dolayısıyla oradaki masa başında geçer. Modelleri bakımından yemek ve mutfak masaları oldukça geniş ve farklı seçenekler içerirler. Masalar, modern veye geleneksel tarzda, ahşap veya cam gibi sayılabilecek çok çeşit içerir. Her zevke ve bütçeye uygun masalar bulmak mümkündür. Yemek masaları arasında genelde en sık karşılaşılan veya tercih edilen çeşitlerden biri 6 kişilik yemek masası olabilir. Fertleri 5-6 civarında olan evler doğalında tercih eder ancak daha az sayıda ferdi olan evler de 6 sandalye ve bir uzun masadan oluşan bu yemek masası takımını tercih eder. Çünkü misafir ağırlamak için de düşünülür. Örneğin üç kişilik bir ev, genelde kahvaltı ve yemek için mutfaktaki masayı kullanırken, misafir ağırladıkları zaman salondaki 6 kişilik masayı kullanırlar. Bu ve benzer örneklere sık rastlanır. Genelde 2 veya 4 kişilik varyasyonlar halinde bulunan mutfak masası takımı için birçok model bulunur. Özellikle duvara monteli ve açılır kapanır şeklinde olan mutfak masası modelleri ev içi alanın ekonomik kullanımı konusunda rahatlık sağlar. Ayrıca yemek masası modelleri arasında da açılıp kapanabilen veya ortasından açılınca 4 kişilikten 6 kişiliğe dönüşen modeller birçok ev için oldukça kullanışlı bulunur. Siz de eğer 6 kişilik masayı evinizdeki fert sayısı bakımından çok buluyorsanız, açılınca büyüyen bir yemek masasını tercih edebilirsiniz. Ayrıca fiskos masası olarak da bilinen yuvarlak masaların da açılınca büyüyen versiyonları bulunur. 

Yemek ve Mutfak Masası Fiyatları

Yemek masası fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Bunlar kullanılan malzeme, el veya fabrika yapımı olması, ürünün menşei olabileceği gibi masanın büyüklüğü ve özellikleri de olabilir. Mutfak masası fiyatları da fiyat değişiklikleri bakımından aynı etkenleri içermekle birlikte mutfak masalarıyla yemek masalarının fiyatları da birbirinden farklıdır. Örneğin yukarıda değinilen açılabilen fiskosları evin bir köşesinde vazoyu koyabileceğiniz bir masa olarak kullanabilir, mutfakta kahvaltı yapacağınız bir masa olarak da kullanabilir ya da açarak yemek yenilebilen bir masa olarak da kullanabilirsiniz. Bunun gibi çok amaçlı bir kullanım için fiskos fiyatlarını incelemeyi tercih edebilirsiniz. Öte yandan geniş evinizin mutfağı için kullanışlı bir masa, ayrıca salonda yemek davetleri için şık ve gösterişli bir yemek takımı, balkon veya teras için de alana uygun takım veya masa almak isteyebilirsiniz. Bunların her birinin fiyatlarını merak ediyorsanız, istediğiniz fiyatta beklediğiniz ürünü alabilmek için cimri.com'dan filtreleme yoluyla fiyatların karşılaştırmasını yapabilirsiniz. 

Yemek ve Mutfak Masası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yemek ve mutfak için masa araştırmasına başladıysanız ve satın almaya karar verdiyseniz bu süreçte dikkat edilmesi gereken pek çok nokta olduğunu hatırlamak isteyebilirsiniz. Başka her şeyde olduğu gibi, öncelikli olarak bütçenizi ve neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekebilir ve bunları belirlemek için günlük yaşamınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Eğer kalabalık misafirler ağırlamak gibi alışkanlığınız yoksa evinizde büyük masalar bulundurmamak iyi bir tercih olabilir. Ayrıca kullanılan malzeme konusunda dayanıklı olmasına da özen göstermek isteyebilirsiniz. Örneğin çok uygun bir masa veya takım almak isterken çabuk yıpranan bir eşya edinmek istemeyebilirsiniz. Öte yandan kısıtlı bütçe ile birçok şey için değerlendirebileceğiniz masa edinmek isterseniz çok amaçlı tek bir masa almayı tercih edebilirsiniz. Ya da büyük bir takım almak istediğiniz zaman evinizde onu yerleştireceğiniz alanla renk ve tarz olarak uyumlu olmasına ve takımın veya masanın ölçülerinin yerleşeceği alana uymasına dikkat etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca masayı yerleştireceğiniz köşeyi veya alanı da buna uygun olarak dizayn edebilir, hatta perdeleri de buna göre seçebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play