Yemek & Mutfak Masası

En Ucuz Yemek & Mutfak Masası Fiyatları

631 Ürün gösteriliyor.
Derinlik
Genişlik
Açılır Genişlik
Yükseklik
Yemek & Mutfak Masası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yemek & Mutfak Masası modelleri ve Yemek & Mutfak Masası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yemek & Mutfak Masası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Euro Flora, IKEA, Allmode, Vitale. 631 adet Yemek & Mutfak Masası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Yemek & Mutfak Masası Nedir?

Yemek & mutfak masaları her evin, her mutfağın olmazsa olmaz parçalarından birisidir. Yalnız yemek yemek için değil gün içerisinde mutfakta sık sık bir masaya ihtiyaç duyulur. Bu yüzden her mutfakta mutlaka bulunan yemek & mutfak masaları, zamanla yepyeni tasarımlara ve işlevlere de kavuşmuştur. Özellikle yer tasarrufu sağlamak için ortaya çıkan katlanır masalar evlerde sık tercih edilmeye başlanmıştır. Gün içerisinde oldukça fazla zaman geçirdiğimiz yemek & mutfak masalarının seçimi de önemlidir.

Yemek & Mutfak Masası Nasıl Seçilir?

Mutfağınızın önemli bir parçası olan yemek & mutfak masası seçiminde öncelikle dikkat etmeniz gereken husus, mutfağınızın alanıdır. Bu alana sığacak ve mutfakta hareket etme imkanı da bırakacak boyutta bir masa seçmeniz gerekmektedir. Ailenizdeki fert sayısı da masa seçimini etkilemektedir. Masayı kullanacak kişi sayısına göre sandalye sayısını da belirlemelisiniz. Masa tasarımı da da önemli bir seçimdir. Üretildiği malzeme ahşap, plastik veya cam olabilen masalar arasından mutfağınızın dekoruna ve zevkinize göre bir model, yine aynı doğrultuda bir renk seçimi yapabilirsiniz. Masa ve sandalyelerinizin takım olmak zorunda değildir. Dilerseniz önce bir masa satın alır daha sonra da kendi yakıştırdığınız bir sandalye takımını kullanabilirsiniz.

Misafire yaptığınız yemeklerin ya da evde kendinize ve ailenize hazırladığınız yemeklerin, yemek masasında yenmesi oldukça önemlidir. Ailenin bütünlüğünü sağlayan ve en güzel sohbetlerin yapıldığı yemek masalarını seçerken de dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Yemek masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; yemek masasını koyacağınız alanın genişliğidir. Yemek masasını mutfağınızda kullanacaksanız, masa ile mutfak tezgâhı arasında en az 50 cm mesafe kalması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu durum sofrayı hazırlarken ihtiyacınız olan hareket alanını size sağlayacaktır. Yemek masalarını yine mutfakta kullanacağınız zaman, mutfağın şekli ile orantılı olduğundan emin olmalısınız. Yemek masasının rengi de, bulunacağı mekân ile uyum içerisinde olmalıdır. Mutfağınızda kullanacağınız yemek masalarının mutfak mobilyaları ile salonda kullanacağınız yemek masalarının ise salondaki mobilyalar ile uyumlu olmasına dekorasyonun bütünlüğü açısından özen göstermeniz gerekmektedir.

Yemek & Mutfak Masası Çeşitleri Nelerdir?

Her zevke ve her bütçeye uygun tasarım ve modelde yemek & mutfak masası mevcuttur diyebiliriz. Mutfak masaları şekline, rengine, tasarımına göre çeşitlenebilir. Yemek & mutfak masalarını birbirinden ayıran en önemli etkenlerden birisi şeklidir. Kare ve dikdörtgen şeklindeki yemek & mutfak masaları daha çok büyük mutfaklarda ya da salonlarda kullanım için uygundur. Ancak çok da geniş olmayan bir mutfağa sahipseniz oval ve yuvarlak masaları tercih edebilirsiniz. Katlanabilir modellerini de bulabileceğiniz bu masalar yer tasarrufu için oldukça elverişlidir. Bunlar haricinde masaların üretildiği malzemeler değişmektedir. Genellikle ahşap ve cam masalar öne çıksa da plastik modeller de mevcuttur.

Yemek & Mutfak Masası Fiyatları Nasıldır?

Masanın üretildiği malzeme ve sahip olduğu tasarım fiyatlar üzerinde etkili olabilmektedir. Ortalama 50 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan ve 8.200 TL’ye varan geniş bir fiyat aralığındaki ürünleri bir arada inceleyebileceğiniz cimri.com, Vitale, Adore, Woodenbendgibi birçok markaya ait yüzlerce ürünü farklı satıcılara ait farklı fiyatları da kıyaslayak en ucuz şekilde satın almanızı ve tasarruf etmenizi sağlar.