Abajur

Abajur Fiyatları

2274 Ürün gösteriliyor.
Abajur fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Abajur modelleri ve Abajur fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Abajur kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Else, Avonni, Euro Flora, IKEA. 2274 adet Abajur fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Abajur Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Abajur markası:

En Çok İncelenen Abajur Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Abajur Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2274 Abajur modeli içerisinde en ucuz Abajur fiyatı 6.9 TL iken, en yüksek Abajur fiyatı 3601.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Abajur fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Abajur fiyatı ise 115.63 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Abajur Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Abajur modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Abajur modeli:
Cimri'nin Seçimi
Colours Top Dokunmatik Abajur
Colours Top Dokunmatik Abajur
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Kılıç Ahşap Hasır Gitar Model Abajur
Kılıç Ahşap Hasır Gitar Model Abajur
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
English Home Family Bej 25x25x42 cm Ağaç Ayaklı Abajur
English Home Family Bej 25x25x42 cm Ağaç Ayaklı Abajur
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
House Line 69057 Turuncu Abajur
House Line 69057 Turuncu Abajur
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Abajur

Genel ışık sistemlerinin haricinde aydınlatmayı destekleyici olarak abajur kullanılır. Abajurlar, kullanım amaç ve alanlarına göre farkli işlevsel özelliklerde üretilir. Kullanım amaçlarına göre abajurlar, dokunmatik açma kapama düğmeleri, dijital özelliklere sahiptir. Abajurların çeşitliliği özellikleri dışında görsel tasarım detayları ile elde edilir. Genel aydınlatma ihtiyacı dışında her alanda abajur kullanımı gerçekleştirilir. Yaşam alanlarında keyifli dinlenme ve okuma köşeleri oluşturmada ayaklı abajur çeşitleri tercih edilir. Abajur modelleri, modern ve klasik yaklaşımlarla üretilir. Birbirinden farkı beğenilere sahip olan kullanıcılar için abajurlar, geniş bir renk skalasında tasarlanır. Renk çeşitliliği farklı tasarımlara sahip alan dekorasyonlar ile uyumluluk sağlanmasına yardımcı olur. Aksesuarları sayesinde abajurlar aydınlatma yayılımlarını farklı olarak sunabilir. Masaüstü abajurlarda üç ayaklı modeller; modern ve minimal görseller sunar. Bu sayede farklı modern dekorlar ile uyumlu görseller elde edilir. Her yıl yenilenen abajur tasarımları, modern trendleri kullanarak üretilir. Geometrik şekiller kullanılarak standart tasarımlardan farklı görünümler elde edilir.

Abajur Modelleri

Yaşam alanlarını, doğru aydınlatabilmek keyifli kullanım için önemlidir. Doğru aydınlatma için genel aydınlatmayı destekleyen abajur çeşitleri kullanılır. Genel aydınlatma yöntemleri ile alanın her yerini etkin aydınlatmak zor olur. Bu sebeple ihtiyaç duyulan noktalarda aydınlatma için abajur çeşitleri tercih edilir. Abajurlar tasarımları nedeniyle ayaklı ve masaüstü olmak üzere iki çeşitte üretilir. Ayaklı olan modeller, yaşam alanlarında oluşturulan okuma köşeleri için ideal kullanım sunar. Abajur modelleri, kullanım amaçlarına göre farklı işlevsellikte ve şekillerde üretilir. Kullanım ihtiyaçlarına göre farklı boyutlarda, şekillerde, özelliklerde, renklerde abajur modelleri tasarlanır. Abajur tasarımını öne çıkan detayı ise tartışmasız şapka formlarıdır. Abajur şapkalarının yansımasına yardımcı ana malzemeleri; kağıt, plastik, seramik, cam gibi materyallerdir. Klasik moda anlayışına uygun abajur modellerinde; seramik, cam gibi materyallerden yapılan şapka tasarımları kullanılır. Klasik abajur ayaklıkları birbirinden farklı şekillerde dizayn edilir. Çeşitlilik şapka tasarımlarındaki şekil ve desenler ile sağlanır. klasik abajur modellerin estetik görünümleri ile klasik dekorlarla uyumu görünümler elde edilir. Ayrıca klasik abajur görünümleri tarzları ile yaşam alanlarının havası değiştirir. Genelde komidin üstlerinde kullanılan abajur lamba modelleri, en geniş ürün çeşitliliğine sahip olan modellerdir. Abajur modellerinde kullanılan birbirinden farklı aksesuarlar, görümlerin oldukça benzersiz olmasını sağlar. Klasik seramik abajurlarda geleneksel işleme ve motifler kullanılır. Bu abajurları taş süslemeler ekleyerek şık modeller elde edilir. Hasır ve ip kullanılan abajur modelleri, egzotik görünümleri farklı stillerde dekorlar elde edilmesini sağlar. Hasıp ve ip kullanılan abajur modelleri, doğal bir görünüm elde ettikleri için ahşap mobilyalarla uyumlu bir bütünlük oluşturur. Bu abajurlar, modern veya klasik mobilyalarla farklı şekillerde dekore edilebilir. Oda dekorasyonlarında keyifli okuma köşeleri oluşturmak için abajur ayaklı modelleri tercih edilir. Ayaklı abajurlar; özellikle genel aydınlatmada yeterince ışık almayan köşelere şık görünümleri ile hem aydınlatır. Aynı zamanda görünümleri ile dekorasyonunu tamamlar. Ayaklı abajurlar koridor aydınlatmasında da sıklıkla kullanılır. Yatak odalarında masaüstü lambalar kadar sık olmasada dekorasyona bağlı olarak tercih edilir. Abajur gece lambası modelleri, farklı aydınlatma gücü ve özellikleri nedeniyle huzurlu zamanlar geçirilmesini sağlar. Gece abajurları birbirinden renkli şapka tasarımları sayesinde dekorasyonlara hoş görünümler katar.

Abajur Fiyatları

Kullanım alanlarına göre farklı boyut ve tasarımlarda üretilir. Tasarımda kullanılan her malzeme ve aksesuar, üretilen abajur fiyatlarını etkiler. Abajurlar kullanım alanlarına göre ayaklı ya da masaüstü kullanılan iki formda üretilir. Genelde masaüstü kullanılan abajur modelleri sıklıkla tercih edilir. Fakat günümüzde lambader gibi ayaklı abajur modellerinin de kullanımı artış gösterir. Abajurların en önemli tasarım detayı abajur şapkasıdır. Abajur şapkalarının; desenleri, yapılış malzemeleri, şekilleri oldukça geniş bir ürün yelpazesinde sunulur. Şapkaların; kalınlıkları, yapıldığı malzemesi ve farklı formları ışığı yayma açısını değiştirir. Abajurlar; plastik, kumaş, cam, metal, seramik, kağıt gibi materyaller kullanılarak yapılan farklı şapka çeşitlerinden üretilir. Üretim malzeme türleri fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Abajurların fiyatlarının belirlenmesindeki en etkili unsur boyutlarıdır. Çünkü abajur boyutlarına göre kullanılan malzeme miktarı farklılık gösterir. Plastik ve kağıt malzemeden yapılan şapkalara sahip abajur modelleri diğer modellerden daha uygun bütçelerle satışa sunulur. Abajur fiyatları; markasına, üretildiği malzeme türüne ve miktarına, boyutlarına ve tasarımlarına göre farklı aralıklarda belirlenir.  

Abajur Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Abajur satın alırken ilk dikkat edilmesi gereken unsur boyutlarıdır. Kullanım alanına uygun büyüklükte bir abajur modeli tercih edilmesi konforlu kullanım sunar. Abajur boyutlar hem dekorasyon hem de aydınlatma için oldukça önemlidir. Abajurların aydınlatma gücü seviyesi, kullanım alınını yeterli aydınlatacak güçte olmalıdır. Oturma odası ve büyük salonlar için kullanılacak abajur modellerinin, yüksek aydınlatma gücüne sahip olması gerekir. Abajurlar, böylece aydınlatmayı sorunsuz hale getirirken, şık görünümleri ile de ortamın tarzını değiştirir. Farklı desenlere ve renklere sahip abajur modelleri ile ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Aydınlatma gücünün kontrolü için abajur içindeki, voltaj ayarına ve ampul özelliklerine dikkat ederek seçmek önemlidir. Düşük voltajlı abajurların şapka kısımları, açık renkte ve ışık yayılımını engellemeyecek desenlerde olması gerekir. Büyük salon veya oturma köşelerini aydınlatmak için aydınlatma gücü yüksek abajur lambader modelleri tercih edilir. Lambaderleri kolay kullanılması için açma kapama düğmelerinin kabloları üzerinde olması gerekir. Daha pratik kullanım sağlanması için dokunmatik ya da kumandalı abajur modelleri tercih edilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery