Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Gece Lambası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Gece Lambası markası:

En Çok İncelenen Gece Lambası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Gece Lambası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 422 Gece Lambası modeli içerisinde en ucuz Gece Lambası fiyatı 3.48 TL iken, en yüksek Gece Lambası fiyatı 699.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Gece Lambası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Gece Lambası fiyatı ise 32.41 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Gece Lambası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Philips Filament Led Ampul
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Gece Lambası

Ateşin  keşfinden itibaren insanların hayatlarına giren aydınlatma hayatın en önemli ögelerindendir. Işığın, insanı güvende hissettirdiği karanlık veya güneş ışığının olmadığı ortamlarda çevresindeki tehlikeleri görememesinden kaynaklanır. Lambalar ateşin keşfiyle ortaya çıkar. Çeşitli yanıcı maddeler kullanılarak üretilen lambalar  ampulun icadı ile yerini elektrik enerjisi kaynaklı lambalara bırakır. Lambalar birçok farklı zamanlarda ve mekanlarda kullanılırlar. Aydınlatma sistemlerine dahil olan lambalar sadece ışıktan yararlanmak için değil aynı zamanda göze de hitap ettiği için dekoratif amaçlı da kullanılır. Lambalar kullanıldıkları zaman ve mekan niteliklerine göre özellikleri açısından değişiklikler gösterir. Çalışma sırasında kullanılan lamba model ve özellikleriyle salonlarda kullanılan lambaların özellikleri farklıdır. Gece lambaları da bu konuda diğerlerinden farklılık gösterir. Gece lambaları düşük ışıkla kullanılır. Amaç gözü rahatsız etmemesi ve uyku sırasında kişinin uyumasına engel olmamasıdır. Özellikle çocukların odalarında kullanılması tercih edilen gece lambaları karanlıktan oluşacak güvensizliği ortadan kaldırır. Loş ışık seven kişilerin de sıklıkla kullandığı gece lambaları huzur veren renk ve desenlere de sahip olabilir. 

Gece Lambası Modelleri ve Özellikleri

Gece lambaları aydınlatma sektörünün gelişmesiyle kendine bu alanda önemli bir yer edinmiş aydınlatma cihazlarından oluşur. Farklı model seçenekleriyle her kişinin aradığı özellikleri bulabileceği geniş bir lamba türüdür. Gece lambası modelleri birbirinden farklı tasarımları ve teknolojik özellikleriyle ön plana çıkar. Küre şeklinde tasarıma sahip olan gece lambaları son dönemlerde yoğun ilgi gören modellerdendir. Düşük ışık ve etkileyici, huzur verici renkler kullanılan bu gece lambaları az yer kaplar ve kullanılmadığı zamanlarda da şık bir dekoratif aksesuar olarak görünür. Gece lamba yıldızlı modellerde lambanın dış bölgesinde yıldız efekti oluşturacak desenler mevcuttur. Işık açıldığı zaman ortaya çıkan yıldızlar farklı renklerde de olabilir. Kullanan kişiye huzurlu bir gece yaşatır. Gece lambası ampulleri normalde kullanılan ampullere göre düşük enerji tüketimi ile çalışır. 2-15 watt arasında güç harcayan gece lambası ampulleri farklı renklere sahip olabilir. Gece lambası led olduğunda çok daha tasarruflu olur. Ledin icadı aydınlatma sektöründe çok büyük gelişmedir. Ledler ışıklı devre elemanı olarak nitelendirilir. Led lambaların temel özellikleri vardır. Uzun ömürlüdürler, çok düşük enerji kullanılarak aydınlatma yaparlar. Renkli şekillerde de bulunabilirler. Kullanımları son derece tasarrufludur ve yüksek verimle çalışırlar. Led sisteminin gece lambalarında kullanılması da bu noktada çok büyük avantaj sağlar.Ledli gece lambası kullanıldığında  gece boyunca lambanın açık kalması durumunda çok düşük enerji harcanmış olur. Farklı renklerde led lambaların üretilmiş olması da yine kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlar. Bir diğer gece lambası çeşidi ise 3 boyutlu gece lambalarıdır. 3 boyutlu gece lambalarında led aydınlatmalar kullanılır. Bu tür lambalar batarya veya doğrudan priz ile kullanılabilir. Farklı şekillerde tasarımlara sahip olan 3 boyutlu gece lambaları kişinin zevkine göre tercih edilebilir. Farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Aynı zamanda hediyelik eşya almak isteyenler için de beğenilecek bir tercihtir. Kullanılmadığı zamanlarda da dekoratif olarak renkli bir görüntü oluşturur. Sensörlü gece lambası son dönemde çıkan yeni teknoloji ürünüdür. Sensörlü gece lambası harekete duyarlı bir ürün olduğu için çok kullanışlıdır. Çok sık kullanılmayan karanlık ortamlarda ışık yakmak yerine bu lamba türü kullanılarak aydınlatma sağlanabilir. Hareket algılama özelliği sayesinde ortamda insan bulunduğunda veya hareket olduğunda devre harekete geçer ve belli bir süre yanar. Bazı modeller 360 derece kadar ışık yayma özelliğine sahiptir, farklı ışık seviyeleriyle de hareket durumunun yoğunluğuna bağlı olarak aydınlatma sağlar. 

Gece Lambası Fiyatları

Gece lambaları neredeyse herkesin evinde mutlaka olan ve aktif olarak kullanılan bir üründür. Bu ürünün kullanımdaki ilk amacı sadece aydınlatma gibi görünse de özellikle geceleri ve uyku esnasında kullanıldığı için veya gün içerisinde de aktifleştirilmeden durduğu için aynı zamanda dekoratif olarak da kullanılır. Aydınlatma sektöründe göz zevki ön plana çıktığından insanlar lamba tercih ederken sadece işlevini göz önünde bulundurmazlar. Tüm bu çeşitlilikte gece lambası fiyatları da farklılık gösterir. Sadece ampülden oluşan gece lambaları son derece uygun fiyat aralığında satılırken ürünün özellikleri ve tasarımı da eklendiğinde ürün fiyatı değişiklik gösterir. Gece lambalarında kişiye özel tasarımlar da mevcuttur. Bu özel ürünlerin de fiyatları diğerlerine göre farklılık gösterebilir. Led gece lambaları son derece avantajlı ve ekonomik olup eğer teknik özellikleri ve özel bir tasarımı var ise fiyatı daha farklı olur. 3 boyutlu gece lambaları fiyatları diğer ürünlere göre farklılıklar gösterir. 3 boyutlu gece lambaları farklı tasarımlara ve renklere sahip olabilir. Ayrıca sensörlü gece lambaları son dönem teknolojisine sahip olduğundan fiyat konusunda daha fazla olabilir. Ledli lamba tercihi her zaman için ekonomik ve sağlıklıdır fiyat olarak zaman zaman bilinen lambalara göre fazla olsa da ekonomik ve uzun ömürlü olması fiyat farkını kapatır. 

Gece Lambası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Gece lambaları düşük enerji ile çalışan normalde kullanılan aydınlatma türlerinden daha az ışık yayan lambalardır. Gece lambaları satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Gece lambalarının ışık şiddeti satın almada dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Genellikle gece boyunca açık tutulacağından lambanın aşırı ısınmaması da önemli bir özelliktir. Gece lambalarının dekoratif olarak da kullanılması göz önünde bulundurulduğunda kullanacak kişinin kişisel zevki de göz önünde bulundurularak tercih edilebilir. Gece lambası alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ürünün tamamen güvenli olduğundan emin olmak gerekir. Elektrik kaçağı veya aşırı ısınma gibi sorunlar olmamalıdır. Sensörlü gece lambası satın alırken sensörün istenilen özelliklerde çalıştığına, hareket duyarlılığına dikkat etmek gerekir. 3 boyutlu gece lambalarında kişinin zevkine göre farklı seçenekler bulmak mümkün. Satın alma sırasında tasarımlara dikkat etmek önemli olabilir. Ayrıca bu gece lambası modelleri hediyelik eşya için son derece uygun bir üründür. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery