track source
track source

Lastikler

Lastikler Fiyatları

48262 Ürün gösteriliyor.
Mevsim
Jant Çapı
Yanak Kalınlığı
Taban Genişliği
Yakıt Verimliliği
Islak Zemin Sürüş Hakimiyeti
Gürültü Seviyesi
Lastikler fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Cimri.com'a ait diğer ürün kategorilerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Led Tv Fiyatları
 • Maket Araba Fiyatları
 • Manyetik Matkap Fiyatları
 • Masaüstü Oyun Bilgisayarı Fiyatları
 • Masaüstü Vantilatör Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Lastikler Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Lastikler markası:

  2021 yılı Lastikler Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  18 Mayıs 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 48254 Lastikler modeli içerisinde en ucuz Lastikler fiyatı 2.95 TL iken, en yüksek Lastikler fiyatı 25582.98 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Lastikler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Mayıs 2021 tarihinde ortalama Lastikler fiyatı ise 385.9 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  Kışlık Lastikler Ne Zaman Takılır?

  Cimri.com
  Kış lastikleri 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine oranla daha iyi yol tutuş ve yüksek güvenlik sağlıyor. Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların 1 Aralık ile 1 Nisan tarihlerinde kış lastiği takması zorunludur.

  Lastikler Nasıl Saklanmalı?

  Cimri.com
  Lastikler açık havada kaldıklarında, uzun süreler boyunca kullanılmadıklarında (bir ay veya daha fazla) yüzeyleri kurulaşır ve yüzey çatlakları meydana gelir. Bu nedenle, lastiklerin daima serin, kuru, temiz ve kapalı bir ortamda depolanmaları gerekmektedir.

  Lastikler Ne Zaman Değiştirilmeli?

  Cimri.com
  Bir aracın lastiği en fazla 50.000-60.000 kilometre arasında değişmelidir. Asfalt, hava şartları, sürüş stiliniz gibi faktörlerden ötürü eskiyen lastiğinizi, kullanım. ömrü dolmasına rağmen kullanmanız risk teşkil etmektedir. İçerdiği kauçuk malzeme yapısına bağlı olarak araç lastiğinizi 5 yıldan fazla kullanmamanızı öneriyoruz. Zaman geçtikçe lastik yüzeyinde meydana gelen aşınma, çatlama gibi durumlar sebebiyle lastiğiniz kullanılamaz hale gelir.

  Yazlık Lastkler Ne Zaman Takılmalı?

  Cimri.com
  Araçlarda yaz lastiklerinin yasal olarak 1 Nisan itibari ile kullanılmaya başlanması gerekiyor. Araç sahiplerinin sürüş güvenliği açısından yolculuğa çıkmadan önce mutlaka kış lastiklerinin yerine yaz lastiklerini taktırmaları gerekiyor. Yaz lastikleri yakıt tüketimini düşüreceği gibi yıpranmaya karşı da daha direnç sağlıyor.
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Lastikler

  Lastikler araçlarda genelde ihmal edilen fakat aracın yürür aksamının bir parçası olan kauçuk nesnelerdir. Araçlarda kullanılan lastikler sadece plastik bir materyal olarak görülmez, aracın sürüşü esnasında zemin ile uyumundan sorumlu parçalardır. Bu nedenle lastik ile zemin birbirine uyumlu olursa güvenli bir sürüş deneyiminden bahsedilir. Zemin özellikleri mevsime göre değişir. Hava koşulları zemin özelliklerini direkt olarak etkiler. Bu nedenle de lastik seçimleri mevsime göredir. Sıfır araçlar üzerlerinde yaz lastiği ile satılırlar. Bu yüzden araçların çoğunda yaz lastikleri mevcuttur. Fakat bilinçli bir sürücü mevsime göre lastiklerini değiştirir, kontrol eder. Lastikler dışarıdan sadece kauçuk bir yuvarlak olarak gözükse de lastiğe ait birçok bölüm vardır. Bu bölümler lastik üzerinde bir takım işaretlemeler ile belli edilir. Lastik satın alırken bu işaretler, kullanıcıya lastik hakkında bilgi verir. Lastik bakımı sürüş güvenliği için çok önemli bir konudur. Mevsime göre lastik değişimi yapılmasının yanında lastiklerin fiziksel durumu, hava basıncı sürekli kontrol edilir. 

  Lastik Çeşitleri

  Lastik, aracın tekerini saran kauçuk bir kaplamadan ibarettir. Lastiklerin görevi hareketsiz bir aracın taşınmasına yardım etmek, yükü zemine iletmek, kalkış ve fren esnasında oluşan kuvvetleri karşılamak, zemin ile iyi bir ilişki kurup güvenli bir sürüş deneyimi yaşatmak, kısacası aracı emniyetli bir şekilde yönlendirmektir. Can güvenliği gibi temel bir konunun en önemli elemanlarından biri olan lastiklerin fiziksel özellikleri yeterli ve performansı sağlam olmak zorundadır. Lastiklerin hava koşulları ne olursa olsun uzun tekerlek devirleri boyunca niteliklerini koruması istenir. Bu sebeple lastik türleri mevsimlerine göre kategorize edilir. Kış lastiği kışın olumsuz hava koşullarına rağmen sürüş güvenliği sağlayan, kış koşullarına özel üretilmiş lastiklerdir. Kış lastiklerinin sırt desenleri ve kauçuğunda kullanılan maddeler çetin hava koşullarında daha iyi yol tutmak üzere tasarlanır. Bu lastikler sürücüye daha fazla kontrol vererek daha konforlu bir yolculuk deneyimi sunar. Sırt kauçuğu donma sıcaklığına uygun üretilen kış lastiklerinin sırt desenleri de daha fazla ve derindir. Bu şekilde yola iyice tutunması sağlanır. Kış lastikleri kışın en zor koşullarına göre üretilir. Bu da sürücüler için şüphesiz ki karlı yollar demektir. Kış lastiklerine kar lastiği adı da verilir. Kar lastiklerinin dört mevsim lastikler gibi kullanılması önerilmez. Ya da yaz lastikleri ile kışın da devam etmek güvenli değildir. Her mevsim o mevsimin en zor koşullarına bile dayanıklılık gösterecek şekilde tasarlanan lastikler tercih edilerek istenmeyen kazalara karşı önlem alınır. Lastiklerin yanak kısımlarında lastiğe dair bilgiler veren lastik işaretleri bulunur. Sırayla lastik genişliği, en-boy oranı, lastik çapı, yük endeksi ve hız sınıfı bilgileri yazılı olarak bulunur. Lastik genişliği lastiğin yanakları arası mesafenin milimetre cinsinden ifadesidir. En boy oranı lastik boyunun genişliğine oranını verir. Lastik çapı, lastiğin yüksekliğini gösterir. Birimi inçtir. Yük endeksi, lastiğin taşıyabileceği maksimum taşıma kapasitesini kg cinsinden ifade eder. Hız sınıfı ise lastiğin doğru kullanıldığı takdirde ulaşabileceği maksimum hızı gösterir. Yeni lastik satın alırken lastiğin yanak kısmında belirtilen bu değerlerin araç ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmek gerekir. 

  Lastik Fiyatları

  Lastikler basit siyah yuvarlaklar gibi görünse de birçok özelliği ve detayları olan araçların en önemli parçalarından biridir. Araçlar için önemi, onları yola bağlamasından gelir. Araçların zemin ile ilişki kurduğu parçaları lastikleridir ve güvenli bir yol tutuşu, emniyetli bir sürüş deneyimi anlamına gelir. Lastiklerin aracın güvenliğine katkıda bulunması için doğru ve kaliteli seçilmesi gerekir. Piyasada farklı markaların adı altında lastik çeşitleri bulunur. Lastik fiyatları markadan markaya değişir. Aynı markanın ürünleri arasında fiyat farklılıkları da bulunur. Aynı türde lastikler arasında büyük fiyat farklılıkları gözlenmez. Aşağı yukarı aynı fiyat segmentinde yer alan lastikler arasından araca en uygun olan seçilir. İnternet üzerinden de satışı olan lastiklere indirimde rastlamak mümkündür. Dönem dönem hatrı sayılır indirime uğrayan lastikleri indirimde satın almak bütçeyi yormaz. Lastikleri mevsiminden önce satın almak da bütçeye katkıda bulunmanın diğer bir yoludur. Örneğin kış lastiklerini yaz aylarında daha büyük indirimlerle yakalamak mümkündür. 

  Lastik Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Lastikler araçlar için en önemli parçalardan biridir. Devamlı olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Lastik bakımına dikkat etmek, mevsime göre lastik kullanmak güvenli bir sürüş için olmazsa olmaz bir kuraldır. Lastikler aracın yol ile ilişki kurmasını sağlayan parçalardır. Bu ilişkinin doğru kurulması hem güvenli hem de keyifli bir yolculuk deneyimi sunar. Lastikler mevsimlerine göre çeşitlerine ayrılır. Yaz lastiği, kış lastiği ve 4 mevsim lastikler lastik çeşitleridir. Lastik satın alırken mevsim koşullarına uygun özel üretilen lastikler olmasına dikkat edilir. Lastikler ancak bu şekilde zemin ile sağlıklı bir ilişki kurarlar. Ayrıca lastik satın alırken lastiğin yanaklarında bulunan lastik işaretlerine dikkat etmek gerekir. Bu işaretler lastiğe dair bilgiler verir. Bu bilgilerin araç ile uyumlu olup olmamasına bakılarak satın alınır. Aracın özelliklerine uygun lastiklerin seçimi yapmak çok önemlidir. Aksi takdirde güvenli ve keyifli bir sürüşten bahsetmek mümkün olmaz. En yüksek verim uygun araç ve lastik kombinasyonu ile elde edilir. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery