Lassa Lastikler

Lassa Lastikler Fiyatları

1542 Ürün gösteriliyor.
Mevsim
Jant Çapı
Yanak Kalınlığı
Taban Genişliği
Yakıt Verimliliği
Islak Zemin Sürüş Hakimiyeti
Gürültü Seviyesi

Lassa Lastikler

Lassa Lastikler fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Lassa Lastikler ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Lassa Lastikler Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Lassa Lastikler incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Altus Ankastre Setler
 • Nilfisk Elektrikli Süpürgeler
 • Sony Oyun Konsolları
 • Dunlop Lastikler
 • Baymak Kombiler
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Lassa Lastikler fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Lassa

  Sıkça Sorulan Sorular

  2021 yılı Lassa Lastikler Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  17 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1542 Lassa Lastikler modeli içerisinde en ucuz Lassa Lastikler fiyatı 220.0 TL iken, en yüksek Lassa Lastikler fiyatı 3767.49 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Lassa Lastikler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Nisan 2021 tarihinde ortalama Lassa Lastikler fiyatı ise 479.74 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Lassa Lastikler Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Lassa Lastik

  Otomobilde veya herhangi bir taşıtta lastik seçimi çok önemli bir konudur. Lastikler aracı, sizi ve sevdiğiniz ailenizi taşıdığı için güvenlik açısından da oldukça önem teşkil eder. Doğru lastik seçimi sizi ve aracınızı birçok açıdan olumlu etkileyeceği gibi yanlış lastik seçme durumunda da çok fazla sıkıntı yaşanabilir. Piyasada pek çok lastik seçeneği bulunduğundan seçim yapmak oldukça zor bir hal aldı. Mevsime göre de değişen lastik seçimini yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Piyasadaki lastik markalarına göz atabilirsiniz ancak bu markalar arasından en iyi seçeneklerden biri de Lassa markasına ait lastikler olacaktır. Lassa markası 1974 yılında Sabancı ve ortakları tarafından kurulan lastik markasıdır ve üretime başladıktan on yıl sonra, Bridgestone Corporation'la ortaklık kurar Brisa adını alır. Lassa lastik seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken durumlara yazımızın devamında yer verilecektir.

  Lassa Lastik Özellikleri

  Lassa otomobil lastikleri dışında 4x4, hafif ticari, ağır vasıta ve traktörler için de lastik üretmektedir. Lassa markasına ait lastikleri ebata veya araca göre de seçebilirsiniz. Bu konuda yeterli bilginiz yoksa seçiminizi riske atmamak açısından bir uzman görüşü almanızda fayda var.

  Birbirinden farklı lassa lastik çeşitleri bulunur. Kullanılan araçların lastikleri yazlık veya kışlık olarak mevsimine göre değiştirilmektedir. Mevsime göre lastik değiştirmek oldukça önemlidir. Mevsimine uygunluk sağlamayan lastik rahat yol tutamaz, fren mesafesi istenmeyen bir şekilde artar ve bu durum kaza gibi hem mal hem can güvenliğini riske atacak sonuçlar doğurur. Mevsime göre lassa oto lastik kullanımının bir diğer önemli özelliği ise yakıt tasarrufu sağlamasıdır. Örnek vermek gerekirse yaz aylarında kış lastiği kullanmak yakıt tüketimini arttırır.

  Lassa kış lastikleri, 7 derecenin altındaki hava şartları için tasarlanmıştır. Kış lastiklerinin diş kısımları denilen kanallarının derinlikleri yaz lastiklerine oranla kaymayı engellemesi açısından daha fazladır. Kış lastiklerinin sırt deseninde daha fazla kılcal kanal bulunur ve omuz blokları denilen lastiklerin daha kenarındaki bölümlerindeki kısımların daha dişli bir yapısı vardır. Bu yapılar sayesinde lastik karlı veya ıslak yollarda kaymayı engeller, yolu tutar ve sağlam çıkış sağlar.

  Lassa yaz lastiklerinde ise kılcal kanallar kış lastiklerine göre daha küçüktür. Buradaki amaç yaz aylarında lastiği yola daha iyi temas etmesi ve daha iyi yol tutmasıdır. Yaz aylarında kış lastiği kullanılmamalıdır. Mevsimi geldiğinde yaz lastiğine geçilmelidir. Yaz lastiği daha sessiz ve daha yumuşak bir sürüş performansı sağlar.

  Lassa 4 mevsimlik lastikler son zamanlarda çok fazla tercih edilmeyen türlerdendir. Genellikle ılıman iklimlerde tercih edilmesi daha iyi olur. Dört mevsim lastikler çok karlı alanlarda aracın kayması ve benzeri sorunlar çıkarabilmektedir. Bu tipteki lastikleri ılık dönemlerde kullanabilirsiniz.

  Lassa Lastik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Lassa lastik alırken dikkat edilmesi gereken hususlar diğer lastikleri alırken de dikkat edilecek şeylerle aynıdır. Lastik alırken ilk önce bakılması veya satıcı kişiye sorulması gereken şey üretim tarihidir. Üretim tarihi yakın olan lastikler daha yeni olacağından çok daha güvenli sürüş sağlanır. Satın alınan lastik 2 sene önce üretilmiş bir lastik ise kullanım için sadece 8 sene ömrü kalmış demektir. Bir lastiğin uygun kullanım koşul ve şartlarına göre kullanması durumunda 10 yıla kadar kullanılması önerilir. Lastik satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de güvendiğiniz herhangi bir markadan testleri yapılmış lastikler alınmasıdır. Eğer lastik depolayan biri iseniz doğru depolama şartlarına hakim olmanız gerekir. Lastiklerinizi sağlıklı bir şekilde saklamak istiyorsanız, kuru, serin ve güzel havalandırılmış depolarda saklamanız gerekir. Hangi lastiği seçeceğiniz hakkında hala herhangi bir fikriniz yok ise sayfamızdan Lassa lastik yorumlarına göz atabilirsiniz.

  Lassa Lastik Kullanımı

  Lassa lastik modellerinden birini seçtikten sonra kullanma şekli de lastik performansını etkileyen hususlardan biridir. Lastiğin yapısında bulunan kimyasallar zamanla gerek kullanma gerek saklama koşullarına bağlı olarak değişim gösterir. Aldığınız önlemlerle siz de lastiğinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Ancak lastiğiniz 10 yılı doldurmuşsa gözle görülür herhangi bir deformasyon olmasa da değiştirilmesi gerekir. Kullandığınız lastikleri günü gününe incelemeniz de lastik ömrünüz açısından oldukça önemlidir. Lastiğe herhangi bir madde sıkışması, patlaması ve ani deformasyonlar sizin hayatınızı riske atabilir. Yedek lastikler de dahil olmak üzere lastikler belirli aralıklarla kontrol edilmelidir. Lastik kontrolünde de dikkat edilmesi gereken konular bulunur örneğin; lastik basıncını kontrol etmek için en iyi zaman sabah saatleridir. Lastik sırtında düzensiz şekilde oluşmuş aşınmalar olmamalıdır. Lastikleri eşit basınçla şişirerek, balans ayarlarını düzenli şekilde yaparak, aşırı hız yapmayarak ve fazla yük taşımayarak bu gibi sorunlarla karşılaşmaktan kaçınabilirsiniz.

   Lassa Lastik Fiyatları

  Lassa lastik fiyatları piyasadaki diğer ürünlerle karşılaştırıldığında fiyat performans açısından oldukça karlı markalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Aracınız için lastik hem mal güvenliği hem de can güvenliği sağlayan bir etmen olduğundan çok önemlidir. Mevsimine göre yapacağınız lastik seçimiyle daha güvende olacak ve yakıt tasarrufunuzu maksimum seviyeye yükselteceksiniz. Lastiğinizi kullanma aşamasına geçtiğinizde ise her sürüşten önce kontrol etmek oldukça önemlidir eğer lastiğin değişmesi gerekiyorsa kesinlikle bu süre ötelenmemeli ve sorun hemen çözülmelidir. Sürüş sırasında yedek lastik bulundurmanız da oldukça önemlidir.

  Sayfamızdan ürünleri inceleyebilir, aradığınız ürünleri daha kolay bulmak için filtreleri kullanabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery