Petlas Lastikler

En Ucuz Petlas Lastikler Fiyatları

1243 ürün gösteriliyor.
Yanak Kalınlığı
Jant Çapı
Kullanım Türü
Çok Arananlar

Petlas Lastikler

Petlas Lastikler fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Petlas Lastikler ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Petlas Lastikler Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Petlas Lastikler incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Samsung Buzdolapları
 • Pierre Cardin Bebek Arabası ve Pusetler
 • Ever Clean Kedi Kumu
 • Arzum Su Isıtıcıları / Kettle
 • Emsan Tencere / Tava Setleri
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Petlas Lastikler fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Petlas
  Cimri'nin Seçimi

  Petlas Lastik

  Teknolojinin gelişmesindeki en büyük faktörlerden bir tanesidir tekerleğin icadı. Tekerlek icat edildikten sonra çok hızlı bir ivme kazanmıştır teknolojik gelişmeler buluşlar icatlar sürekli bir merak içerisinde olan insan oğlunun çok büyük bir dönüm noktası olmuştur bu buluş. Teknoloji geliştikçe ihtiyaçlarımız, önceliklerimiz gelişerek değişmiş ve farklılaşmıştır. 

  Tekerlekle başlayan bu öyküde önce tek tip tekerlekler kullanılmış daha sonradan tekerleğin dış kısmı lastikle çevrili modeller çıkmaya başladıkça ürün skalası giderek artmıştır. Lastik ham maddesi her ne kadar farklılık gösterse de o zamanlar için kullanım amacı günümüzle neredeyse tamamen aynı idi. Daha sonradan ise farklı araçlara farklı lastikler üretilmeye başlamış ve çok daha sonra yakın tarihe gelindiğinde ise Petlas lastik çeşitleri gibi mevsimlik lastikler, yol tutuş performansına göre lastikler, yakıt tasarrufu yapan lastikler gibi daha pek çok çeşit ihtiyaçlar neticesinde piyasaya sunulmuştur.

  Petlas Lastik Çeşitleri

  Bahsedilen ihtiyaçların farklılaşmasından dolayı askeri alanlarda kullanılmak üzere kurulmuş Petlas lastik bu sektör için girişilen en büyük adımlardan bir tanesidir. Petlas lastikler askeri olarak kullanılmak için kurulmuş olsa bile günümüzde neredeyse tüm sektörlere açılmış her ihtiyaca uygun lastik üretebilecek kapasiteye ulaşmıştır. Günümüzde petlas lastik modelleri ve petlas lastik çeşitleri tüm bayilerde ve internet sitelerinde kolaylıkla bulunabilecek bir hale gelmiştir.

  Hareket ettiğimiz sürece işlev görmesi kaçınılmaz olan lastiklerin kendi içlerinde türleri ve çeşitleri de bulunuyor. Mevsimlere ve araç tipine göre değişmekte olan lastiklerin seçiminde titiz, dikkatli davranmanız ve aracımıza en uygun olan lastiği seçmeniz gerekmektedir. 

  Örnek olarak mevsimlere göre lastikler bulunduğunuz coğrafya koşullarına göre üç tipe ayrılmaktadır. Bu lastik çeşitleri; yaz lastikleri, kış lastikleri ve dört mevsim kullanılabilen lastikler olarak sıralanabilirler. Yaz ikliminin yaygın olduğu bölgelerde tercih edilen 7 derecenin altında verimliliği düşen lastikler sıcak bölgelerde kullanılmaya daha elverişli olsa bile hemen her bölgeye uyum sağlayabilmektedirler. Petlas yaz lastiği genele tabi olarak 7 derecenin altında verimliliği düşse bile her bölgede kullanılmaya uygundur. 

  Yaz lastiklerine artık ihtiyaç kalmadığı zamanlarda ise artık depolara kaldırılmış kış lastikleri çıkıyor piyasaya ve hemen hemen 7 derece sıcaklığın altında kış lastiklerinin performansı başlıyor. Kış koşulları için optimize edilen Petlas kış lastiği üzerinde bulunan desenler de karlı ve buzlu yollarda yol tutuş performansını sağlayabilecek ve fren performansını ve gücünü yükseltebilecek şekilde tasarlanmıştır. 

  Bu iki mevsim lastiklerinin tam ortasındaki daha çok genele hitap eden bir de dört mevsim lastikleri bulunmaktadır. Bu Petlas 4 mevsim lastiklerin ise yaz ve kış lastiklerinden farklı olarak standart bir yol tutuşu ve fren performansı bulunmaktadır.

  Petlas Lastik Fiyatları

  Petlas lastik fiyatları da tıpkı piyasadaki diğer ürünler gibi her bütçe ve modele uygun olarak bulunabilmektedir. Lastik fiyatları genel olarak modele ve özelliğe göre değişkenlik göstermektedir. Aracın arazi ya da binek olması bile fiyata çok etki eder. Kış lastiği, yaz lastiği ve dört mevsim lastikler fiyatları etkileyen ana faktörlerdendir. Araba lastik değişimi mevsim geçişlerinde ve araç lastiğinin ömrünün bittiği zamanlarda uygulanacak bir işlemdir.

  Kanunlara göre belirli bölgelerde belirli aylarda kış lastiği kullanım zorunluluğu vardır. Nisan ayında yaz lastiği, Kasım ayında ise de kış lastiği kullanmak gereklidir. Binek otolar için yasal bir yaptırım olmamakla birlikte kışın zorlu geçen koşulların gereği bu konuya dikkat etmek araba sahipleri için pek çok yönden olumlu bir etki sağlar. Karlı, buzlu, ıslak zeminde araçların yol tutuşunda azalma görülür. Bu nedenle her türlü kazaya ortam sağlanmış olunur kayarak basit gözükse bile maddi hasarlı kazalar meydana gelir. Lastiklerin zorlanması, disk aşınmasına ve motorun yıpranmasına neden olabilir. Bu nedenle mevsimine göre araç lastiği kullanmak, motorun da ömrünü uzatabilir.

  Kış aylarında kış lastikleri yaz aylarında da yaz lastikleri kullanmak, aracın göstereceği performans için gerçekten çok önemlidir. Yaz lastikleri kış aylarında yol tutuşu gösteremezken kış lastikleri de aynı şekilde yaz aylarında araca olumsuz yönde etki eder.

  Mevsimine göre seçmiş olduğunuz araç lastiğinde epeyce yakıt tasarrufu yapmak mümkündür. Sebebi ise lastiklerin motorun gücüne motor gücünün de yakıt tüketimine doğrudan etkisinin olmasıdır. Araç lastiklerinden tasarruf yapmak istiyorsanız lastiklerinizi her mevsim değil mevsimine göre farklı lastikler takmanız gerekmektedir. Bu şekilde doğru mevsimde kullanıldığı için lastik dişlileri daha az deforme olacaktır. Bu da yasalar tarafından belirlenen yasal sınırı aşmanızı geciktirecektir.

  Araç lastik rotasyonu ile aracın lastiklerdeki yıpranmasını eşitleyerek süspansiyon ve de rot ayarına önemli bir şekilde katkıda bulunabilir. Bu amaç doğrultusunda ön takım arkaya arka takımlar ise ön kısma gelecek şekilde yılda bir sefer rotasyon yapılabilmektedir. Yasa ile belirlenmiş her araba lastiğinde diş derinliği mevcuttur. TÜVTÜRK ün yapmış olduğu araç muayenelerinde mutlaka bu lastik derinlikleri titiz bir şekilde kontrol edilir. Eğer binek arabalarda dişlerin derinlikleri 1,6 mm altında ise arabanız muayeneden maalesef geçemez ve ağır kusurlu olarak kabul edilir.

  Araba lastiklerinin son kullanma tarihi yoktur. Yani üzerlerinde son kullanma tarihi yazılmaz. Araç lastikleri kullanıldığı koşullara ve kullanıldığı sürelere bağlı olarak aşınmaktadırlar. Bu aşınma, yol tutuşun azalmasına, bazen de delinme ve yırtılma gibi sebeplere neden olabilmektedir. 

  Petlas Lastik Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  Araba lastiklerinin ve bisiklet lastiklerinin üzerlerinde çeşitli harf ve sayılar bulunmaktadır. Bunu görmeyen yoktur büyük bir ihtimalle. Bu lastiklerin üzerlerinde bulunan rakamlar ve harfler lastiklerin genişliği, çapı, jant uyumluluğu, yük ve hız endeksi gibi birimler hakkında bilgi vermektedir.

  Lastik seçerken üreten firmanın belirtmiş olduğu ebatlarda lastik seçimi yapılmalıdır. Bu ebatların dışına çıkmak kesinlikle olumsuz bir sonuçla karşılaşmanıza olanak sağlar. Normal boylarından daha küçük ya da daha büyük lastik seçimi yol tutuş performansında ve yakıt tüketiminde olumsuz etkiyle sonuçlanacaktır diğer bir seçenekte marka ve modelin lastik hamur seçimidir. Uygun fiyatlı olduğu için kalitesiz bir lastik seçerseniz lastik hamuru çabuk sertleşecek ve ömrü çok daha kısalacaktır. 

  Lastiklerin üzerinde hafta ve yıl olarak belirtilmiş olan üretim tarihlerine lastik alırken mutlaka bakmanız gerekmektedir. Üretim tarihi 4 yıla geçmiş lastikleri tercih edebilirsiniz, ama bu süreden daha fazla olan bu süreyi aşan lastikler kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Lastikleri alırken çok zor durumda geçici bir şekilde takılmadıkça ikinci el lastik alımı ve kullanımı kesinlikle tavsiye edilmez. 

  Ayrıca piyasada artık bolca bulunan lastik kaplama adı altındaki eylemlerden mutlaka kaçınılması gerekmektedir. Bunun gibi yapılan işlemler lastiğin yapısını bozduğu gibi sürüş güvenliğini de tehlikeye atmaktadır. Bunlar dışında lastiklerinizin doğru hava değerlerine sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu değerlere dikkat edilmemesi durumunda lastiklerde yapısal bozukluklar oluşabilmektedir. Lastiğin içerisinde balon oluşma durumu ise artık lastiklerin içerisindeki tüm yapısal malzemenin deforme olduğu anlamına gelmektedir. Balon ya da baloncuk oluşan lastikler aracınız ve sizin için son derece tehlike teşkil etmektedir bu durumdaki lastiklerin en kısa zamanda değiştirilmesi gerekmektedir.

  Neden Petlas Lastik?

  Petlas 1976 yılında askeri araçların lastiklerini üretmek ve ithal lastiğe bağlılığı kesmek için kurulmuştur. 2005 yılında AKO grup bünyesine katılan Petlas kendi Ar-Ge merkezine sahip ve kendi lastik teknolojisini ortaya koyan bir firmadır. Uçak, askeri, zirai, iş makinesi, kamyon, otobüs, hafif ticari ve binek araç lastiklerini içeren birçok ürün çeşitliliğine sahip. Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmiş Petlas lastiklere biraz göz atabilir aracınız için uygun lastiği bulabilirsiniz. Peki lastik almadan önce nelere dikkat etmeliyiz biraz hatırlayalım isterseniz.

  Petlas Lastiklerden Hangisini Seçmeliyim?

  Dört mevsim lastikleri adından da anlaşılacağı üzere her mevsim kullanıma uygun lastiklerdir. Yazın ve kışın lastik değişimi istemeyen kullanıcılar için bir çıkış kapısı niteliğindedir. Fakat sürekli takılı olmaları ve her mevsim koşulunda ayrı ayrı deformasyon geçirmeleri çok daha çabuk yıpranmasına ve uzun yıllar kullanamadan değişime zorlamaya itebilir.

  Kış lastikleri kış aylarında buzlanma ve karlı yollarda kavrama özelliğinin iyi olması ve aracın kaymalarını, kızaklama yapmasını en aza indirecek şekilde tasarlanır. Kışın aşırı hız yapılmadığı için bu lastiklerin ıslak zeminde fren mesafesi genelde düşük oluyor. Fakat A kalite modelleri de mevcut tabi ki. Uzmanlara göre kış lastiği kışın aracın performansını koruyacak en iyi lastik seçimidir.

  Yaz lastikleri yüksek sıcaklıklarda genleşmeyi azaltarak yol tutuşunu koruyan lastiklerdir. Ayrıca yüksek ısı dayanımları sayesinde yazın lastiği deforme edecek sıcaklıklara dayanabiliyor. Eğer yazın yaz lastiği kullanmıyorsanız virajlarda genleşen lastikleriniz yol tutuşunu iyi yapamadığı için bazı kazalara sebebiyet verebilir.

  Uygun Fiyata Petlas Lastik Nerede Bulabilirim?

  Eğer sizler de Petlas lastik almaya karar verdiyseniz ve modellerine göz atmak istiyorsanız Cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz. Petlas lastik fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabileceğiniz ve almak istediğiniz lastiğin farklı satış noktasındaki avantajlarını görebilmek için Cimri.com sizleri bekliyor.