track source

Petlas Lastikler

En Ucuz Petlas Lastikler Fiyatları

1162 ürün gösteriliyor.
Yanak Kalınlığı
Jant Çapı
Kullanım Türü
Çok Arananlar

Petlas Lastikler

Petlas Lastikler fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Petlas Lastikler ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Petlas Lastikler Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Petlas Lastikler incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Samsung Buzdolapları
 • Pierre Cardin Bebek Arabası ve Pusetler
 • Ever Clean Kedi Kumu
 • Arzum Su Isıtıcıları / Kettle
 • Emsan Tencere / Tava Setleri
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Petlas Lastikler fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Petlas
  Cimri'nin Seçimi

  Neden Petlas Lastik?

  Petlas 1976 yılında askeri araçların lastiklerini üretmek ve ithal lastiğe bağlılığı kesmek için kurulmuştur. 2005 yılında AKO grup bünyesine katılan Petlas kendi Ar-Ge merkezine sahip ve kendi lastik teknolojisini ortaya koyan bir firmadır. Uçak, askeri, zirai, iş makinesi, kamyon, otobüs, hafif ticari ve binek araç lastiklerini içeren birçok ürün çeşitliliğine sahip. Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmiş Petlas lastiklere biraz göz atabilir aracınız için uygun lastiği bulabilirsiniz. Peki lastik almadan önce nelere dikkat etmeliyiz biraz hatırlayalım isterseniz.

  Petlas Lastik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Lastik üzerinde yanak denilen kısımda lastiğinizin üretim tarihi ve yukarıda bahsettiğimiz çap, basınç gibi değerleri bulmak mümkün. Bu kısımda ise ilk bakacağımız yer lastiğin üretim tarihi olacaktır. Lastiklerin kullanım ömrü 10 yıl olarak geçmekte fakat bu kullanım dışı ve sıfır dediğimiz yeni lastiklerin raf ömrüdür. Yani alacağınız lastiğin kullanım ömrünün 6 yılı geçmediğinden emin olun. 6 yıllık bir lastik hiç kullanılmamış olsa da 2 sene içerisinde performans kaybına uğrayabilir.

  Lastiklerin aracınızın jantlarına uygun olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Yanlışlıkla jant boyutlarının dışında bir lastik alırsanız bu sizi iade vb. şeyler ile zaman kaybettirebilir. Alacağınız lastiğin basınç değerleri yük kapasitesi gibi değerlere de muhakkak dikkat etmelisiniz. Peki Petlas dört mevsim lastikleri mi yoksa her mevsime özel Petlas lastik mi alınmalı? Gelin biraz da bu konuya göz atalım.

  Petlas Lastiklerden Hangisini Seçmeliyim?

  Dört mevsim lastikleri adından da anlaşılacağı üzere her mevsim kullanıma uygun lastiklerdir. Yazın ve kışın lastik değişimi istemeyen kullanıcılar için bir çıkış kapısı niteliğindedir. Fakat sürekli takılı olmaları ve her mevsim koşulunda ayrı ayrı deformasyon geçirmeleri çok daha çabuk yıpranmasına ve uzun yıllar kullanamadan değişime zorlamaya itebilir.

  Kış lastikleri kış aylarında buzlanma ve karlı yollarda kavrama özelliğinin iyi olması ve aracın kaymalarını, kızaklama yapmasını en aza indirecek şekilde tasarlanır. Kışın aşırı hız yapılmadığı için bu lastiklerin ıslak zeminde fren mesafesi genelde düşük oluyor. Fakat A kalite modelleri de mevcut tabi ki. Uzmanlara göre kış lastiği kışın aracın performansını koruyacak en iyi lastik seçimidir.

  Yaz lastikleri yüksek sıcaklıklarda genleşmeyi azaltarak yol tutuşunu koruyan lastiklerdir. Ayrıca yüksek ısı dayanımları sayesinde yazın lastiği deforme edecek sıcaklıklara dayanabiliyor. Eğer yazın yaz lastiği kullanmıyorsanız virajlarda genleşen lastikleriniz yol tutuşunu iyi yapamadığı için bazı kazalara sebebiyet verebilir.

  Uygun Fiyata Petlas Lastik Nerede Bulabilirim?

  Eğer sizler de Petlas lastik almaya karar verdiyseniz ve modellerine göz atmak istiyorsanız Cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz. Petlas lastik fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabileceğiniz ve almak istediğiniz lastiğin farklı satış noktasındaki avantajlarını görebilmek için Cimri.com sizleri bekliyor.