track source

Petlas Lastikler

Petlas Lastikler Fiyatları

2791 Ürün gösteriliyor.
Mevsim
Jant Çapı
Yanak Kalınlığı
Taban Genişliği
Yakıt Verimliliği
Islak Zemin Sürüş Hakimiyeti
Gürültü Seviyesi

Petlas Lastikler

Petlas Lastikler fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Petlas Lastikler ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Petlas Lastikler Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Petlas Lastikler incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Samsung Buzdolapları
 • Pierre Cardin Bebek Arabası ve Pusetler
 • Ever Clean Kedi Kumu
 • Arzum Su Isıtıcıları / Kettle
 • Emsan Tencere / Tava Setleri
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Petlas Lastikler fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Petlas

  Sıkça Sorulan Sorular

  2021 yılı Petlas Lastikler Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  13 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2791 Petlas Lastikler modeli içerisinde en ucuz Petlas Lastikler fiyatı 149.8 TL iken, en yüksek Petlas Lastikler fiyatı 11880.65 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Petlas Lastikler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 13 Nisan 2021 tarihinde ortalama Petlas Lastikler fiyatı ise 297.32 TL olarak sitemizde yer alıyor.
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Petlas Lastik

  Lastik seçimi aracınız için en önemli seçimlerden biridir. Lastikler yol boyunca arabanızı, sizi ve sevdiklerinizi üzerinde taşıyan yapılardır. Can güvenliği nedeniyle lastik seçimi iyi bir şekilde yapılmalıdır. Lastik seçimi yapabileceğiniz pek çok marka bulunur ve en iyi markalardan bir tanesi de Petlas oto  lastiklerdir. Lastik seçimi aracın yola tutunması, güvenli bir şekilde viraj almak, yakıt tüketimi ve hatta bozuk yolda ilerlerken sürüş keyfini de etkiler. Petlas firması, 1976 yılında Petrokimya Holding bünyesinde motorlu taşıt lastikleri üretme amacıyla kurulmuştur. Marka yanı sıra starmaxx yan markasıyla da üretim yapar. Kendi teknolojisini lastikleri üzerinde geliştiren Petlas, Türkiye’de Tükiye’nin ilk ve tek uçak lastiği, ilk radyal traktör lastiği üretimi gibi daha pek çok ilke imza atmıştır. Petlas markasının vizyon Türkiye’nin dış ülkelere bağımlılığını azaltmak olan Petlas, 4 farklı marka altında 2500’den fazla ürün ile ülkemize hizmet etmektedir. Petlas performans lastiği üretimi de yapmaktadır.

  Petlas Lastik Özellikleri

  Petlas lastik seçimini binek araçlarınız için yapacaksanız ilk önce lastiğinizin mevsimine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kış lastikleri kışın alacağınız yol boyunca güvende olmanızı ve sürüş keyfi almanızı sağlar. Özellikle kış lastiğine geçilmesinin nedeni kış hava şartlarından dolayı zeminlerin ıslanması ve buz tutması gibi nedenlerle daha kısa fren mesafesi sağlayabilmek, yüksek yollarda tutunma ve yolu lastiklerle kavramaktır.

  Lastik seçimi yapmadan önce aracın özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Otomobil, ticari, zirai, kamyonet, otobüs, forklift, iş makineleri ve benzeri araç tiplerine göre lastik seçiminiz de değişir.

  Lastik çeşitleri, yaz lastiği, kış lastiği ve dört mevsim lastikler olarak sınıflandırılabilir. Petlas dört mevsim lastikler ne kadar cazip gelse de son zamanlarda pek yaygın olarak kullanılmamaktadır bunun nedeni ise yaz mevsiminde iyi bir performans sunarken kış mevsiminde sergilediği performansın daha düşük olmasıdır. Bu nedenle kış mevsiminde kış lastiği tercih edilmelidir, lastik performansı güvenlik açısından da oldukça önemlidir. Bu tarz dört mevsim lastik türleri genellikle ılıman iklimlerde tercih edilirse daha sağlıklı olur.

  Yaz lastikleri, hem sürüş sırasında güvenlik hem de yakıt tasarrufu sağlar. yaz aylarında kış lastiği kullanmak yakıt tüketimi arttıracağından size pahalıya mal olabilir. Kış mevsimi bittiğinde yaz lastiğine geçilmesi gerektiği gibi kış mevsiminde de mevsimine uygu kış lastiklerine geçmek oldukça önem arz eder. Mevsiminde kullanılmayan lastikler aracın çekiş gücünde kayıplara neden olur ve aynı zamanda fren mesafesinin istenilenden fazla olmasına sebep olur. Fren sırasında yaz lastikleri kış lastiklerine oranla sıcak havalarda yüzde 40 oranla daha kısa mesafede fren yapabilmektedir.

  Kış lastikleri ise karlı ve ıslak yollarda lastik üzerindeki kanalların daha derin olması sebebiyle daha kolay fren yapmanıza yardımcı olur ve fren mesafesini kaygan zeminde en aza indirmeyi amaçlar.

  Petlas Lastik Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Otomobiliniz için lastik seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok konu vardır. Lastik seçimini doğru yapmak sürüş güvenliğinizi ve konforunuzu arttıracağı gibi yakıt tasarrufu yapmanızı da sağlayacaktır. Petlas lastik modellerine göz attıktan sonra aracınıza uygun lastik ebadını öğrenmelisiniz. Aracınıza uygun lastik seçimi yaparken lastik ebatlarına dikkat edilmesi önemlidir, gelişigüzel bir şekilde lastik seçimi yapılmamalıdır. Farklı boyutlarda lastik takmak aracın dengesini bozacaktır. Yakıt tasarrufu sağlamak amacıyla da lastik seçiminizi planlamanız gerekmektedir. Seri hareket sağlayan lastikler hem yol tutuşunu sağlar hem de performansı arttırır. Mevsimine göre lastik seçimi hem yakıt tasarrufu sağlar hem de yol tutuş performansını olumlu yönde etkiler. Bu nedenle lastik seçiminde dikkat etmeniz gereken bir konu da hangi mevsimde bulunduğunuzdur. Lastik alırken dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi de üretim tarihidir. Üretim tarihi yakın olan petlas lastik ömrü de daha uzun olacaktır.

  Petlas Lastik Kullanımı

  Petlas lastik çeşitlerinden bir tanesi seçildikten sonra kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli olan şeylerden biri üretim tarihine ve bir lastiği 5 seneden fazla kullanmamak önemlidir. 5 seneden fazla kullanılan lastiklerin kanalları yol tutamayacak kadar aşınmış olur. Kesinlikle oto lastiklerin 5 seneden fazla kullanmamalıdır. Aksi takdirde can güvenliği tehlikeye atılmış olur. Lastik değiştirirken de dikkat edilmesi gereken konular bulunur. Eğer tek lastik değiştirilecek ise aynı aks üzerindeki lastiğin aynısı olmalıdır ve aralarındaki aşınma farkı 5 mm’den fazla olmamalıdır. Aksi takdirde lastikler arasındabir uyuşmazlık oluşur ve aradaki bu uyuşmazlık sizin ve ailenizin emniyetini çok fazla riske atar. Montaj işlemleri sırasında lastiğin sızdırmazlığı için valfi ve suphabınızı kontrol ettiriniz. Montaj işlemi için gerekli olan şartları doğru bir şekilde gerçekleştirip lastiği taktıktan sonra şişirme aşamasına geçebilirsiniz. Kafanızda hala soru işaretleri varsa sayfamızdan Petlas lastik yorumlarını okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz.

  Petlas Lastik Fiyatları

  Petlas lastik seçiminizi aracınıza uygun şekilde gerçekleştirdikten sonra sayfamızdan Petlas lastik özelliklerini kontrol edebilir ve fiyatlar hakkında genel bir bilgiye sahip olmak için incelemeler yapabilirsiniz. Lastik seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken konular üzerine yoğunlaştıktan sonra en güvenli ve konforlu sonucu sağlayabilirsiniz. Petlas lastik fiyatları piyasadaki diğer lastik markalarıyla karşılaştırıldığında fiyat performans açısından değerlendirildiğinde en karlı olanlardan bir tanesidir. Siz de lastik seçiminizi arzu ettiğiniz özelliklere göre Petlas markasından yapabilirsiniz. Lastik seçiminizi mevsimine göre değiştirmek sizin için en iyisi ve en güvenlisi olacaktır. Mevsim özelliklerine göre lastiklerin montajını kendiniz gerçekleştiremiyorsanız bir uzmandan yardım alınız. Aramalarınızı petlas araba lastiği, petlas 4x4 lastik fiyatları, petlas yazlık lastik fiyatları olarak yapabilir ve sonuçlara göz atabilirsiniz.

  Aradığınız ürünlere sayfamızdan ulaşabilir ve filtreleri kullanarak arama kısmından kolaylıkla bulabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery